Автор Тема: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?  (Прочетена 367942 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #990 -: 10 Ноември, 2013, 11:46:45 »
0
Скитър, разбирам те какво искаш да кажеш, ми то и в библията си е писано..."яжте, пийте и веселете се, всичко друго е суета". На мен ми предстои доста тежка операция та ти разбирам мислите, НО нали пусто съм роден българин та мисля и за децата. Вярно е че кинтите не са всичко в живота, но го правят доста по лесен.

Ох, Невидимко, знам за какво говориш. Знам, знам... Този страх ми е добре познат.
Знаеш ли моята "рецепта"? Това си ти. Парите ти не струват нищо, ако не си ти. Нито имотите, нито останалите простотии. Бъди здрав и се радвай на това, докато можеш! Всичко е временно и цялата история, животът доказва точно това. Осъзнаването в дълбочина на този факт неизбежно води до редица заключения, които няма да споделям, поради това, че е необходимо човек сам да достигне до тях с времето. Няма как да се обясни на дете какво е да се опари, докато не се опари. Навремето се чудех как възрастните ме гледаха с един особен, състрадателен, уморен и дълбок поглед, докато си играех. Сега се хващам, че на мен ми се чудят за същото... Дано ме разбираш!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #991 -: 10 Ноември, 2013, 15:18:00 »
0

5 лева са си 5 лева. Понякога, жълти стотинки. Понякога, много. И като пари за оцеляване, и като панацея за мобилизиране на онази ни система, наречена организъм, включваща материя + дух.

От сърце пожелавам на Скити съвсем да се възстанови. :)
На Невидимко, леко да мине всичко и още по-бързо да е на неговата писта. :)

И, много не се туткайте, щото Айшето ми каза, че животът ви иска!  *girl* :)

 *flower2*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #992 -: 10 Ноември, 2013, 23:37:02 »
0
Скитър, разбирам те какво искаш да кажеш, ми то и в библията си е писано..."яжте, пийте и веселете се, всичко друго е суета". На мен ми предстои доста тежка операция та ти разбирам мислите, НО нали пусто съм роден българин та мисля и за децата. Вярно е че кинтите не са всичко в живота, но го правят доста по лесен.

Аз не намерих цитатът "яжте, пийте и веселете се, всичко друго е суета" в Библията, но дори да го има, далеч не мисля, че точно това са думите на Бог. Не ми се връзва философски някак "искайте и ще ви се даде", "Разцепете дървото; Аз съм там. Повдигнете камъка, и ще Ме намерите.” с еденето и пиенето и 'бал съм му мам..та на 'сичко... Не мисля, че това е вярната посока, макар да е основен житейски стремеж буквално на милиарди...

Да не разводнявам и да се върна на това, което исках да ти кажа. Помни, че ти оздравяваш и че лекарите имат точно толкова роля в този процес, колкото педиатрите имат роля в растежа на детето, животновъдите роля в растежа на пилето или градинарите в процеса на растеж на дръвчето. Осъзнаването на този факт ще те доведе до други въпроси, далеч от яденето и пиенето.
Помни, че ти си този, който е важен и от теб зависи твоето оздравяване. Анестезиологът ще те упои, хирургът ще реже от тялото ти, но оздравяването е твоя грижа, било то съзнателна или несъзнателна. Нали не мислиш, че детето, дървото или пилето растат мислейки по цял ден за това? Не растат и за да правят на пук на ентропията. Те просто го правят, защото ако не го правеха, нямаше да има учени и мистици, които да си блъскат главите и да спорят кое е първичното, сякаш не е очевидно, че ДНК-то и в яйцето и в кокошката има един и същ източник или автор ако щеш.

Поздрави и успешно оздравяване! Аз съм добре, на 99%. Остава повечко движение.

« Последна редакция: 10 Ноември, 2013, 23:49:08 от Скитър »

farvana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #993 -: 21 Декември, 2013, 04:13:53 »
0
да си дойдем на думата с имотите.
това е важно:

http://www.bloomberg.com/news/2013-12-20/wall-street-unlocks-profits-from-distress-with-rental-revolution.html

"
Different Rates

Investors can buy six versions of the debt with different interest rates depending on the level of risk and the priority the bonds are repaid.

Moody’s Investors Service gave the largest portion of the bond its Aaa rating, signaling it considers the debt as creditworthy as the U.S. government. The blessing opened up the investment to insurance companies, pension and mutual funds with trillions of dollars to invest. It also helped Blackstone borrow more cheaply with the combined interest rate of about 1.9 percent. A homeowner taking out a 30-year mortgage that week would have gotten a 4.1 percent rate.

The financing technique goes back more than three decades, when investment bankers started to package, slice, and sell home loans, a process known as securitization.

The creation of a rental home bond has triggered concern that Wall Street is re-inventing the same tactics that crippled the financial system five years ago.

“We understand there’s a lot of sensitivity because of Wall Street’s hand in the housing collapse,” Gray said during an interview. “But this is very different.”

бъдете разумни и най-вече здрави

весели празници
н



чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #994 -: 21 Декември, 2013, 10:11:46 »
0

  Farvana, добре си (си) дошъл! Весели и светли Коледни празници и на теб!  *drink1*
  А дано и други не устискат!

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #995 -: 21 Декември, 2013, 12:46:16 »
0
И аз съм жив още и поглеждам от врме на време тук. Весели праздници и успешна нова година на всички вас! Поздравявам Ви с тази неостаряваща песничка, която много обичам още *beer*


Down Under - Men At Work (HQ Audio)
« Последна редакция: 21 Декември, 2013, 12:51:34 от Ivel »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #996 -: 11 Февруари, 2014, 20:03:32 »
0
Мажоритарните собственици на ПИБ са отправили предложение за изкупуване на остатъчните дялове на БФБ от собствената си банка. Не знам дали това е прелюдия към бъдеща продажба или наистина банката е толкова добра. За всеки случай засега лично аз сега съм по-спокоен за депозита там.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #997 -: 05 Април, 2014, 23:52:51 »
0
http://e-vestnik.bg/20211/ubitiyat-mandzhukov-opitvashe-da-si-varne-otkradnati-ot-bankata-na-petya-slavova-55-mln-dolara/

ебати и пладнешкия грабеш, баси и държавата! Но е и върха на простотията да намамиш 5млн. долара в БГ банка. Но дето се казва откъдето дошло -там отишло, а сега вече и Манджуков го застреляха. То не остана място вече къде човек да набута кеш и да спи спокойно, абе не взема да си призная на жената за реалното ни положение и да и дам картбланш да прави каквото намери за добре... *scare*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #998 -: 11 Април, 2014, 10:56:28 »
0
Още един, не от нашата държава. Не е пладнешки, поне. Рафиниран ... :)

Има още малко време, но ако има разплащане с тях е по-добре да не се приемат. :)


http://www.tavex.bg/index.php?main=11&newsID=546

http://news.sky.com/story/1196187/bank-of-england-to-withdraw-houblon-50-note

 *flower2*


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
+1
Тук май вече трябва да се каже за една от банките - Ко? Не!

И да се помисли не виждаме ли само "върха на айсберга" - за да се стигне до подобно развитие, най-вероятно държавата е пред фалит и панически някои се спасяват. Само ако няма достатъчно ресурси мафиотите започват да се онождат един друг, иначе са на принципа "има за крадене за всички".

*drink1*

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1000 -: 14 Юни, 2014, 17:35:00 »
0
Варианти?
Марки, буркани, тухли?

Дека е Сахиба да ни светне  :) .

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1001 -: 14 Юни, 2014, 17:47:18 »
0
Варианти?
Марки, буркани, тухли?

Дека е Сахиба да ни светне  :) .

Консерви  *rofl*

Без тухли и дано Сахиба не чете,че ме е започнал  *drinks*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1002 -: 16 Юни, 2014, 12:33:43 »
0
Нямаше ме известно време - ЮАР, Замбия, Зимбабве, Ботсуана (убийственно пътешествие). Отгоре на всичко бях спрял да следя политиката и от преди това, та онзи ден жена ми ми казва да взема да прегледам какво става, че еди-какво си...

Последно КТБ свалиха лихвите до нивата на всички останали банки за нови влогове в края на Март, старите ги оставиха както са си... Факта, че им правят прокурорски проверки, означава, че се е обърнала палачинката и държавата или който е отгоре е с-у тях. То е ясно, че нищо няма да излезе от тези проверки, но самият факт, че се правят е показателен.

Не мога и да разбера много-много кой къде стои? БСП е зад КТБ, но те изглеждат слаби в момента, ДПС ако се е обърнала с-у КТБ е кофти... Интересно също и ВТБ (ВнешТоргБанк) дали още има дялове в КТБ, разбрах, че нещо са се изнесли от БулгарТабак.

Дъшерята на Цветан Василев я гледам в управителният съвет на нова банка - Виктория (току-що взела лиценз от БНБ).

Пишете, ако намирате новини за банката. Тя ще е в полезрението на медиите, няма начин.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1003 -: 16 Юни, 2014, 16:32:56 »
0
Виктория е бившата Креди агрикол или нещо подобно. Май като приеха наредбата парите на държавните фирми да не са повече от X% в една банка, КТБ купи тази (и май още) и така ще реши проблема :)

Иначе ситуацията е някак смехотворна - кой наема чичковци в прединфарктно състояние за убийци, а не професионалист. Или някой е решил да мине тънко с "помниш ли каква услуга ти свърших, хайде сега върви коли прасето". От друга страна Василев също е уведомен от чужди служби, че се готви покушение срещу него. А той дали изобщо ще се върне в България?

Много е интересно как ще се развие - и двамата вероятно имат сериозни връзки и задължени лица в съда и прокуратурата - дали ще надделее тезата за "скалъпена глупост" или "банкер наистина поръча прасе"... Съдебната ни система е такова лайно, не печели справедливостта, а кой кого познава и на кой е задължен. Има едно кафе "Ла ваца" срещу съдебната палата - там колкото пъти седна да пия кафе, все съм свидетел на някакви завери между съдии, адвокати и т.н. даже не се крият на по-тайни места. Чудя се кога на някой ще му кипнат лайната и с една раничка ръчни гранати ще раздаде право в парламента или съда.

Но в крайна сметка очевидна е атаката срещу банката, а както знаем Прасчо (кукловодите му) имат доста вестници и средства с които да я убият. КТБ лица официално потвърдиха (се изпуснаха) за конфликта. От Булгартабак съобщиха, че си закриват сметките в КТБ. Предполагам държавните предприятия могат да го направят също лесно.

 *drink1*

P.S. Излезе информация скоро, че и Vivacom ще се продава.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Какво бихте направили, ако бяхте на мое място?
« Отговор #1004 -: 16 Юни, 2014, 22:02:13 »
0
Обвиненията за опит за убийство на Пеевски е ясно, че са пълен булшит и начин да се атакува банката. Закарват 5-ма ор ръководството на разпит точно по време на събрание на акционерите - жива наказателна акция. Това, което аз се питам е, че щом това се случва, значи държавата или поне силните в нея (ДПС) са с-у КТБ. Кой тогава е зад Цветан Василев, БСП ли? ВТБ (ВнешТоргБанк) още ли има дялове в КТБ? Доколкото разбрах, те се били изнесли от Булгартабак, където са имали участие.

Даже и да се размине всичко на първо време, банката трябва да има някъква стратегия, различна от досегашната (енергетика, държавни фирми, там май купона свършва), предполагам и затова са купили Креди Агрикол с идеята да правят ритейл банкинг, както всички останали банки.

Ще видим накъде ще отидат нещата...
I say what I do and do what I say.