Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1209831 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg


Така изглежда отвътре. Т'ва насреща зад прозрачните врати с гравираните палмички по тях е антрето на единия вход, диагонално върви още един вход същият огледален - само, че не се вижда понеже в ляво на снимката се слиза по 3 стъпала и се прелива в хола, който е по-голям от това това, което се вижда тук и направо се влиза в хола от него - още 60 кв.м. демек има в ляво, но е по-висок като обем, щот' се слиза с 40 см надолу.

Т'ва е кухнята и трапезарията. Под това + хола в ляво се намират гаражите и сервизното помещение с агрегата и 4 тона вода стоплена над 40 градуса от соларите дет' върви под целия под тук да топли зимата. Има изба и работилница с инструмент.

Тая кухничка е 35 квадрата, както изглежда малка зад плота. Нагоре са спалните, оформени като 3 апартамента на още 2 етажа. На 3-тият етаж също има кухня. В ляво зад тия стъклени врати има други стъклени врати и върви коридорче по протежение на целият хол дет не се вижда тук и там са баня, тоалетна и стаята за гости + стълбището към избата или гаражите.

Доста е обмисляна къщата предварително и ме впечатли да е удобна и светла, ма аз в началото се обърках, щот' може да се влиза и излиза отвсякъде и забравих къде ми е багажа.

Дай Боже всекиму някой ден *drink5*
« Последна редакция: 10 Август, 2013, 03:33:13 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Аз кат' видна пиянка веднага ми допадна решението за ония рафтчета с наредените бутилки, дет' се падат точно зад попа, дет' се е навел ( че беше викнат да я освещава ) и ледогенораторът до бутилките в сиво.

Демек, сипваш си натискаш за лед и си къркаш - евала, така се прави - хихи

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
...
П.П. Ако толкоз държи мога да му пратя снимка с къща за 2 милиона как изглежда, строена преди една година, но брат ми не ходи със самолети понеже тази му е четвърта...

Ей!!!
Останаха ми очите!
Как да не държа! Колко време те увещавам!
Дочаках да ни осветиш!
Велик си хуне!
Ама и брат ти не остава назад!
Някоя снимка от градежа, с ония, гъвкавите шайби немаш ли?
Да им покажа на тукашните нещастници що ще рече средиземноморски антисеизмичен* стил!

__________________
*антисеизмичен - от αντισεισμικος, αντι-σεισμός - срещу земледрусане - (вж. Речник на старохунските термини!) Те сега като започнат археологическите разкрития на хунските градежи по цялото средиземноморие най сетне истината за мръсните гръцки фалшификации ще излезе на бял свят.
Да се слави името му Хунско!

Хуне,
Ама питах те за жените, пък нищо не каза...
Аз така... малко май страх с мойте слаби нерви...
Многу лий грешно?

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил


Така изглежда отвътре. Т'ва насреща зад прозрачните врати с гравираните палмички по тях е антрето на единия вход, диагонално върви още един вход същият огледален - само, че не се вижда понеже в ляво на снимката се слиза по 3 стъпала и се прелива в хола, който е по-голям от това това, което се вижда тук и направо се влиза в хола от него - още 60 кв.м. демек има в ляво, но е по-висок като обем, щот' се слиза с 40 см надолу.

Т'ва е кухнята и трапезарията. Под това + хола в ляво се намират гаражите и сервизното помещение с агрегата и 4 тона вода стоплена над 40 градуса от соларите дет' върви под целия под тук да топли зимата. Има изба и работилница с инструмент.

Тая кухничка е 35 квадрата, както изглежда малка зад плота. Нагоре са спалните, оформени като 3 апартамента на още 2 етажа. На 3-тият етаж също има кухня. В ляво зад тия стъклени врати има други стъклени врати и върви коридорче по протежение на целият хол дет не се вижда тук и там са баня, тоалетна и стаята за гости + стълбището към избата или гаражите.

Доста е обмисляна къщата предварително и ме впечатли да е удобна и светла, ма аз в началото се обърках, щот' може да се влиза и излиза отвсякъде и забравих къде ми е багажа.

Дай Боже всекиму някой ден *drink5*


Ми не е зле, ама тука няколко човека имаме такива къщи, така че имаме малко по-добра представа от тебе кое колко струва. Това може да е 2 милиона само ако е в центъра на София, върху парцел на стойност милион и половина например, ама едва ли. А ти вместо да се хвалиш с чужди постижения и да ревеш по форумите можеш и да опиташ да направиш нещо такова, както и некои други смислени неща с живота си, не е трудно. А, забравих - ти имаш по-важна роля - без тебе България ще изчезне от картата.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил


ЕДНА СМАЙВАЩА КАРТА, КОЯТО ЩЕ РАЗСЪРДИ МНОЗИНА
http://sparotok.blogspot.com/2013/08/blog-post_8.html?spref=fb&m=1

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
goro, това е самата истина така, че не се пеней ами се смири и признай византийските лъжи.



ЕДНА СМАЙВАЩА КАРТА, КОЯТО ЩЕ РАЗСЪРДИ МНОЗИНА
http://sparotok.blogspot.com/2013/08/blog-post_8.html?spref=fb&m=1

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
ЕДНА СМАЙВАЩА КАРТА, КОЯТО ЩЕ РАЗСЪРДИ МНОЗИНА
http://sparotok.blogspot.com/2013/08/blog-post_8.html?spref=fb&m=1


О....  ;)
Великия Хун не е съвсем съгласен с Великия Трак от този линк!
Но несъмнено го ползва като изворов материал, а двамата заедно - Великия Гайдов!
Така де!
Все са обединени от великата идея да разкрият фалшификациите на мръсните гърци и се позовават на трудовете на великите тракийци от онези епохи като
Страбон - Στράβων
Павзаний - Παυσανίας
Тукидит - Θουκυδίδης
Херодот - Ἡρόδοτος
Есхил - Αισχύλος
Рано или късно истината за единствените наследници на траките и хуните ще излезе на бял свят и разни псевдоучени като тези дето твърдят, че да речем Панагюрското златно съкровище било изработено от гръцки майстори, ще си намерят майстора!
Не случайно у нас, а не някъде другаде се намира единственият институт по тракология разкриващ етимологията (ἔτυμος+λόγος) на гръцките топоними (τόπος+ὄνομα) от рода на...
Пелопс
Пеней
Гръцката махала (у Варна)
и...
колко още!!!!!
 :D :D :D

А когато към Великия Хун и Великия Трак се присъединят и Любителите на невеата сме искрено обнадеждени!

Добра седмица на всички почитатели на Великия Хун, Великия Трак, Любителите на невеата и на нас... скромните вярващи...
 8)



______________________
п.п.
goro, това е самата истина така, че не се пеней ами се смири и признай византийските лъжи.
ЕДНА СМАЙВАЩА КАРТА, КОЯТО ЩЕ РАЗСЪРДИ МНОЗИНА
http://sparotok.blogspot.com/2013/08/blog-post_8.html?spref=fb&m=1


Невидими!  :D
Това правя!
Признавам си и си посипвам главата с пепел!
 :D

Ай! Чиърс, бебета сладки!  *drink5*

 *rofl* *yahoo* *drinks*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Ми не е зле, ама тука няколко човека имаме такива къщи, така че имаме малко по-добра представа от тебе кое колко струва. Това може да е 2 милиона само ако е в центъра на София, върху парцел на стойност милион и половина например, ама едва ли. А ти вместо да се хвалиш с чужди постижения и да ревеш по форумите можеш и да опиташ да направиш нещо такова, както и некои други смислени неща с живота си, не е трудно. А, забравих - ти имаш по-важна роля - без тебе България ще изчезне от картата.

Ма, нали това казвам, бре Злоби - че тук е пълно с милионери и накрая вадят курника на Ивел кат' снимка.

П.П. Ако наистина имаше представа от къща за 2 милки, щеше да забележиш, че пода е жълт полиран гранит, на който не може да му се види фугите къде е свързан и затова лъщи - ма ти си го помислил за ламинат.

Мебелите са дизайнерски, бара тоже е от жълт гранит с орнаментика, а плота е розов гранит - онова тънко ръбче дет се вижда на снимката да го облича като плот и да обикаля цялата кухня.

Предлагано е вече 3 милки в брой веднага и брат ми пищяса да им обяснява им обяснява, че не се продава и затова си игра да я прави 6 години да я строи. Т.е. за живеене е, а не за продаване, щот' само настилките му 800 кв. гранит и мрамор ги полагаха 1 година + 5 бани и 8 кенефа теракота. Тия за продан ги правят за 9 месеца до ключ дет' им викат - едно голямо мазало.

Но брата е перфекционист и затова не бързаше, а искаше всичко да стане както трябва, а колко струва 1 дка парцел на Траката си виж и си го купи. Казах цена на къщата колко излезе без парцела на поляна. А, т'ва, че е с пивоти набити 12 м надолЕ + вързан целия парцел за пътя ( демек ) дренажа си проучи колко струва т.нар. фундиране.

Къщата наистина включва всички технологии за пасивна къща, за които може да се сети човек и направена лесна за поддръжка и сметки. Ма, ти явно 400 кв.м. къща не може да си ги представиш, щот' тук е една малка част - нарочно не я давам цялата и отвън, щот' ако някой помияр си повярва да прави простотии - после ще се гърмиме и до 9-то коляно после.

Та, за да не стават бели ;)
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 10:13:06 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg

Ай! Чиърс, бебета сладки!  *drink5*

 *rofl* *yahoo* *drinks*

Велики Елине, нали все т'ва шпрехам да си къркаме кротко.

Както шпреха Майка Тереза: Злоба има за всички - Любовта не достига ;)

Чиъс на бебета сладки!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 10:22:13 от marandi »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Страбон - Στράβων
Павзаний - Παυσανίας
Тукидит - Θουκυδίδης
Херодот - Ἡρόδοτος
Есхил - Αισχύλος
Жорката-λίπος πούστης


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Ма, нали това казвам, бре Злоби - че тук е пълно с милионери и накрая вадят курника на Ивел кат' снимка.
...
 + 5 бани и 8 кенефа теракота.
...

Възхитен съм, Велики Хуне!
Аз, бедният, от моята барака, по-малка от ивеловия курник, 2 на 2 с кенефа си единствен, като се опъна - тумбака ми стърчи отвън... ви свалям шапка!

8 кенефа !!!!!!!!!!!!
Какъв ГЪЗ!!!!!!!!!!

Велик Гъз само, може да обслужи всичките!!!!!!
 8) 8) 8)


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Ама пък колко лесно се чисти и поддържа един "курник".  :D :) *drink11*

Защо Едип решава гатанката на сфинкса, а не намира отговор за собствената си житейска загадка? И ако не са го били  изхвърлили като бебе и е бил останал в Тива, щял ли да я разгадае?

 *flower2*
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 14:43:12 от Muza »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Ама пък колко лесно се чисти и поддържа един "курник".  :D :) *drink11*

Защо Едип решава гатанката на сфинкса, а не намира отговор за собствената си житейска загадка? И ако не са го били  изхвърлили като бебе и е бил останал в Тива, щял ли да я разгадае?

 *flower2*

Мадам,

тоя курник се поддържа по-лесно и с по-ниски сметки - 36 кинта му е месечната сметка за ток, ако не се включват климатиците, щот' всичко е не дублирано, а четвъртирано в независи кръгове. Може на вода, на газ, на ток и т.н. да върти всичко.

Ами, аз живея в хапартамент 120 кв.м. - демек петстаен и плащам 70 кинта в момента. Ай, кажи ми ко става?  *girl*

Долу се ходи с обувки като в гръцка къща по пода и се минава с една стирка само, щот' всичко е преляло във венецианска мазилка нагоре в същия цвят.

Брат ми беше много изневен докато я строи - накара да съборят готова втора плоча, защото имаше денивилация от 5 см от единия край до другия.

Той им вика не плащам за крива плоча - събаряте и наново ( допуск 1 см е позволен ) - имай предвид, че говорим за 140 кв.м за него етаж. Т'ва е без тересите.

После орита 5 майстори плочкаджии, а плащаше най-високият надник за Варна 18 кинта на квардрат. Без срок - просто качество да види.

Накрая набара един възрастен - той бавен, ама като машина - не можеш да разбереш откъде минават фугите и си го чака 1-на година.

Както и да е - живи и здрави! Ма, днес ме вбесиха в инвестор заради Асенката - та, ето го пак от плът и кръв.

Хвала!  *drink5*

П.П.П. Не ти го пожелавам - брат ми ходеше всеки божи ден 4-5 години като пъдар да ги гледа дали са направали майсторите/фирмите, за каквото им плаща. Излетяха над 50 души, докато разберат, че плаща макс. надници, ама иска макс. качество насреща.

Всички се опитаха да клатят по стар БГ-навик.

Щот ония с плочата му изцепиха - ние ще го "скрием" с мазилката тия 5 санта от ръб до ръб и излетяха моментално, ма първо си оправиха плочата, както я събориха и наново.

Демек, т'ва не е за продан - тях ги правят за 8-10 месеца макс. и са едни големи лайна после да ги шътнат на някой балък - т'ва не се строеше за продан, а за живеене.
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 22:37:20 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Елинът ме майтапи яко, ама е прав!!  *drink5*

Брат ми отиде в Мартинели, взе си каталожните номера за цветовете и си ги поръча с един контейнер от Китай.

Доставиха му ги в Солун, а не във Варна.

Причината е елементарна - беше проучил коя фирма най-добре полира гранит и се оказа, че е гръцка, изнесена в Сандански.

Та, гръцка фирма му наряза и полира нещата. Просто каза най-добрите са и се и вижда. Нашите имат имат пасти да ядат докато ги стигнат.

Демек, всичко щеше да е на фуги и да се спъваш - а гърците избараха всичко като лебедовото езеро а после оня ги постави и се вижда - може да се огледаш в гранита, както се отразява всичко от палмичката в саксията до палмичките от врата ( гравираните ) в пода.

П.П. Май фалираха тия в Сандански гърците после, ама не съм сигурен.

Накратко така каталог на Мартинели ти излиза 3 пъти по-евтино на квадрат. Тоя гранит дет' го виждате излезе 18 кинта/кв. м. крайна цена ( от Китай, през Солун до Варна включено нарязване и полиране ) + 18 лв. после за полагане от майстора.

Иди и виж в Мартинели цените и ще говорим пак. Т.е. къщата е много по-скъпа от тая цена, щот' никой няма да ръси пари тройно и петорно, че му дали един каталог с картинки ;)

Чиърс!  *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 12 Август, 2013, 23:03:51 от marandi »

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
edno mnogo interesno prouchvane /izvinete me za latinicata/

МЪРЗЕЛИВИ ЛИ СА ГЪРЦИТЕ ИЛИ НЕ?
КАКВО ПОКАЗВАТ ЕВРОПЕЙСКИТЕ СТАТИСТИКИ


Това са официалните статистики на Европейския статистически институт - Евростат.

Първа таблица: Какъв процент от работещите европейци работят на половин работен ден? Обърнете внимание на Холандия, Германия, Англия, Белгия, Дания, Франция, Англия, Швеция, Норвегия, Швейцария и после ги сравнете с Гърция. От тази таблица следва, че явно колкото повече работят хората в една държава, толкова по-голяма възможност има да "фалира". България също е ценен пример:

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php?title=File%3APersons_working_part-time_or_with_a_second_job%2C_2000-2010_%28%25_of_total_employment%29.png&filetimestamp=20111117143058

От тази статистика става ясно, че в Германия 26,2%, над една четвърт от всички работници се трудят на половин работен ден! Докато в Гърция са 6%. Така първо установихме, че явно от гледна точка на трудолюбието, в Германия не се тачи много 8-часовия работен ден.
Във втората половина на таблицата (последните 3 колони) са изнесени данните на хората с втора работа, от които става ясно, че от 6.4% гърци на половин работен ден, 3.1% имат и втора работа. Значи остават само 3.3% работещи гърци на половин работен ден.
При работливите германци от 26,2% само 3,6% имат втора работа, следователно 22,8% от работещите работят на 4 часа! 7 пъти повече от гърците!

Втора таблица: След като видяхме, че "работливите" германци на половин работен ден са над 7 пъти повече от "мързеливите" гърци, човек може да си помисли, че поне работещите на цял работен ден германци работят повече часове от гърците, нали така? Все пак германците са "работливи" и не ядат кюфтета гратис... Да, ама не - ето ви втората статистика (ей, това са статистиките на Евростат, не съм ги измислила аз!), средните отработени часове годишно от работниците на пълен работен ден. Тук откриваме добрите и работливи германци, холандци, белгийци, французи, датчани, финландци, след гърците. Чудна работа, нали били мързеливи? Имам още изненади по темата. 

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php?title=File%3AAverage_number_of_hours_worked_in_full-time_equivalents.png&filetimestamp=20110622140711


Трета таблица: тази ми е най-любимата. Толкова любима, че изпитвам душевен оргазъм, когато я изкарам в лицето на повтарящите неолибералните бълвочи и неспособни на грам критично мислене хорица.
Таблицата представя следното: първата половина (първите 3 колони) представят данните на средно отработените часове годишно. А втората половина (последните 3 колони) показват заплатените часове, тоест прочутите 13-ти заплати, отпуските и т.н. Освен, че можете да видите тук реалните цифри, ясно показващи колко часове в повече се трудят гърците от "трудолюбивите" германци, "които ги носят на гърба си" (ох, бедничките те...), ще видите и точно колко часове в повече са им заплатени. И хоп - нова изненада! Как така германците работят по-малко, а взимат по-голям % надбавки? Например един грък, работещ на пълен работен ден, който съвсем спокойно може да е "бюджетник" (което ще рече лекар, учител, пожарникар и т.н.), отработва средно годишно 1707 часа, и му се заплащат 1862. А един германец работи 1650, а му се заплащат 2023! Ама що така бре?! Нали германците издържали гърците?! Същото можем да кажем за "работягите" от Холандия, Франция, Белгия, Словакия, Финландия, Швеция... И накрая гърците пак се оказаха най-работливите, най-ниско заплащаните и най-прецаканите от всичките стари "членки". Ще чакам да видя съществува ли някой радетел за капитализъм, способен да признае, че е бил в грешка относно "мързела на гърците"...

http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php?title=File%3AAverage_Number_of_hours_worked_and_paid_per_year%2C_per_employee%2C_2008.png&filetimestamp=20110622081227#filehistory
 
Тъй като тези статистики сигурно са ви изненадали - кой не е чувал, че гърците са мързеливи? - по всяка вероятност във вас сега спонтанно възниква въпросът "Защо тогава Гърция е в криза?" Затова ще се опитам да отговоря с едно изречение, но ви съветвам да изгледате филмите "Дългокрация" и "Карастройка", където темата е много сериозно разгледана (ще ги намерите в нашия сайт - www.dokumentalni.com).

Гърция е в криза, защото гръцките управници и видни капиталисти, в комбина с германските и други европейски капиталисти, просто окрадоха държавата заради собствените си частни интереси.
Звучи ли ви познато? *music*

Автор Даниела Пенкова