Автор Тема: Какво става в Гърция или За политиката и икономиката  (Прочетена 1203027 пъти)

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
По-мазна компаньонка от тебе,дето се върти покрай парите на хората и имотите им, с цел да закачи нещо   едва ли има.Комбинацията таксиджия -компаньонка си е твое лично признание.Любимо  занимание на мазната ти долна душа е да наднича в личното пространство на хората с язвителни коментари. Разобличавал бил хулителите и лъжците светената вода ненапита.Мореее пусто дърво! 8)

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Абе не ми се измъквай като пръдня бе, риболовецо! Ставаш смешко! Казах ти, че си лъжец! И си лъжец.
КЪДЕ СПОМЕНАХ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО ДОЛЕН?

"Лъжите преки посочих" викаш, а?
"Отхвърлих лъжите" по- рано каза, а?

Пиша аз, че

Цитат
Античните гърци са копирали знанията си от късния Египет. Включително и Платон.

А ти признаваш с
Цитат
Прав си че гърците гепили много неща от варварите

Не ли, ЛЪЖЕЦО МРЪСЕН?

А сега имаш наглостта да хвърляш сръкмето с евтини номера от типа, че било лъжа, че и баба ти вкарваш в тъпите ти спорове, ЛЪЖЕЦО, ДОЛЕН!

КЪДЕ СПОМЕНАХ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО ДОЛЕН? КЪДЕ, мамина гугутке?

За рибар се имаше, а рибка се оказа, а? Кофти, мила ми гугутке.

КОЙ вкара гърците в употреба? А?

Да ти цитирам ли първия ти пост в темата?

На тази тема със сигурност мястото и не е тук, но аз съм консервативен и следвам традицията.

НАГЛЕЦО, имаш наглостта да ме обвиняваш, че аз съм включил жена ти и гърците, а? Това автоматично те прави НАГЪЛ ЛЪЖЕЦ!

Цитат
Объркал съм се одеве.
ОбъркАл си се! Верно много си се объркАл, Жоре.

Аз съм манипулирал, а ти разправяш на всеослушание, че съм замесил жена ти. Бай Жоре - изложи се много, приятелю. Мислеше се за рибар, а се оказа в мрежата. Зарибяваше, а се самозариби. Класика му викам на това, бай Жоре.

Галантно и с финес се самоотнесе. Жена ти, викаш, съм бил споменал. А аз не съм. Гърците, викаш съм вкарал първи, а не съм. Това беше ти.

Сега баба ти искаш да вкарам, а си я вкара ти. Утре сестра ти ще кажеш, че съм таковал, ЛЪЖЕЦО!

Хубавко ли ти е с твоите камъни по твоят гръб? Вероятно не, но сам се хвана на собствената си въдица, приятел.

Предупредих те, че съм те прочел и съм в раздела "използвана литература", но ти не го схвана. Твой проблем, приятелю.

Сега какво? Искаш ли да ти натяквам постоянно, че си ЛЪЖЕЦ?
Искаш ли след всеки твой коментар да поствам въпросът, който яко те разобличава като лъжец, а именно:

КЪДЕ СЪМ СПОМЕНАЛ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО?

Видиш ли, и аз мога да зачервявам нещата, ЛЪЖЕЦО!

Както каза,

Цитат
Щом има лъжи - има лъжец.
Като ги хванат - "по честните" лъжци, винаги се "поправят"

Ти сега по-честен лъжец ли си или си по-долен лъжец?

Да ти го натяквам ли постоянно или просто ще си признаеш?  :D

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Чета последните седмици, как Еладица надскочила кризата и Самарко ще се погрижи за бедните.
Щял бил да раздаде, (предизборно на калпак) излишъците на най-измъчените си съграждани. Не разбрах още границата на бедност - 6000 евро на човек 12000 на двама или 10000 на семейство, но не е важно!
Те това му се казва "лесни пари", по класификацията на моя приятел печелещ от сайтове.
Дано не се вредим!

Чета също, че кака, щяла да дойде към 10-ти, 11-ти. Навярно да го подкрепи и да изкаже лично своята благодарност към елините за спасението на немските банки! Че пак по същото време неолайняризираната успешно гръцка държава щяла да излезе за първия рунд с пазарите и да издаде пет годишни облигации за 2 милиарда. Под съдийството справедливо на ЕЦБ(анда) надзиравана от Бундесбанк лихвата щяла да е между 4,2 и 5,2...
Да живее Пазара и Свободата!

Чета също, че френците щели да искат по дълго да са в дефицит (за 2013 - 4,3). Това било добро за Франция, а което било добро за Франция било добро и за Оупа!
Ех, ако можеше и Самарко да си го позволи щеше да се погрижи не само за бедните, но и за средния... Ми...

Тоя... бай Трангас, какво се е развикал, че правителството му било "фашизоидно образувание"? Заради един главен секретар на правителството дето тъчал на два стана - на Неа демократия и Златна зора. Нали си подаде оставката!
Ако падне преждевременно кабинета, кой ще посрещне кака с Любов?




Ехе...
Откъде толкова пяна и пръски без връзка и логика помежду им?...
Пфу... Настъпил съм... shit... Не едно... Цели две.

Бедни, безпарични, приятелю!
Не се пени!
Кака мисли за всички! И за теб, и за собствениците на... компании, ползващи ниВея!
 *rofl*

Ай! За купонья!
 *drinks*

Абе не ми се измъквай като пръдня бе, риболовецо! Ставаш смешко! Казах ти, че си лъжец! И си лъжец.
КЪДЕ СПОМЕНАХ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО ДОЛЕН?

"Лъжите преки посочих" викаш, а?
"Отхвърлих лъжите" по- рано каза, а?

Пиша аз, че

Цитат
Античните гърци са копирали знанията си от късния Египет. Включително и Платон.

А ти признаваш с
Цитат
Прав си че гърците гепили много неща от варварите

Не ли, ЛЪЖЕЦО МРЪСЕН?

А сега имаш наглостта да хвърляш сръкмето с евтини номера от типа, че било лъжа, че и баба ти вкарваш в тъпите ти спорове, ЛЪЖЕЦО, ДОЛЕН!

КЪДЕ СПОМЕНАХ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО ДОЛЕН? КЪДЕ, мамина гугутке?

За рибар се имаше, а рибка се оказа, а? Кофти, мила ми гугутке.

КОЙ вкара гърците в употреба? А?

Да ти цитирам ли първия ти пост в темата?

На тази тема със сигурност мястото и не е тук, но аз съм консервативен и следвам традицията.

НАГЛЕЦО, имаш наглостта да ме обвиняваш, че аз съм включил жена ти и гърците, а? Това автоматично те прави НАГЪЛ ЛЪЖЕЦ!

Цитат
Объркал съм се одеве.
ОбъркАл си се! Верно много си се объркАл, Жоре.

Аз съм манипулирал, а ти разправяш на всеослушание, че съм замесил жена ти. Бай Жоре - изложи се много, приятелю. Мислеше се за рибар, а се оказа в мрежата. Зарибяваше, а се самозариби. Класика му викам на това, бай Жоре.

Галантно и с финес се самоотнесе. Жена ти, викаш, съм бил споменал. А аз не съм. Гърците, викаш съм вкарал първи, а не съм. Това беше ти.

Сега баба ти искаш да вкарам, а си я вкара ти. Утре сестра ти ще кажеш, че съм таковал, ЛЪЖЕЦО!

Хубавко ли ти е с твоите камъни по твоят гръб? Вероятно не, но сам се хвана на собствената си въдица, приятел.

Предупредих те, че съм те прочел и съм в раздела "използвана литература", но ти не го схвана. Твой проблем, приятелю.

Сега какво? Искаш ли да ти натяквам постоянно, че си ЛЪЖЕЦ?
Искаш ли след всеки твой коментар да поствам въпросът, който яко те разобличава като лъжец, а именно:

КЪДЕ СЪМ СПОМЕНАЛ ЖЕНА ТИ, ЛЪЖЕЦО?

Видиш ли, и аз мога да зачервявам нещата, ЛЪЖЕЦО!

Както каза,

Цитат
Щом има лъжи - има лъжец.
Като ги хванат - "по честните" лъжци, винаги се "поправят"

Ти сега по-честен лъжец ли си или си по-долен лъжец?

Да ти го натяквам ли постоянно или просто ще си признаеш?  :D


goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат
http://www.segabg.com/article.php?id=694989
...
Финансовата стабилност, конкретните цени, ниското и ефективно облагане и т.н., климатът, ако щете, би трябвало да привличат към страната капиталови потоци, които чрез финансовата система да увеличат предлагането на кредит, лихвите и изобщо разходите на капитал в България да паднат, докато се изравни нивото на очаквана доходност на националния и международния пазар. Това гласи
хипотезата за рационалните очаквания -
основната предпоставка за цялата финансова математика. Обратно: ако се водеха (само) от рационални очаквания, кредиторите би трябвало да се въздържат от нови заеми за гръцката държава или ако купуват нови гръцки облигации, би трябвало да изискват двуцифрена доходност. Но само преди дни международните финансови пазари поднесоха поредна приятна изненада на южните ни съседи.
...

Ще продължа Хърсев с бележките на един уважаван журналист и честен мъж Георги Деластик. Без да го превеждам дословно.
2009г - дълг 299млд. 129% от БВП - Гърция фалира
2014г - дълг 321млд. 175% от БВП - Гърция се връща на финансовите пазари

И разсъжденията на Янко Барутлията:
The Grand Greek Paradox



Бих се задоволил с янковото и хърсевото обяснение.

Ако не знаех едни други данни за Гърция.
За сравнение - Германия

През 2009 година една дървената фрау, излезе и публично обвини цял народ в мързел. Напук на цифрите (Average time worked per person in employment Гърция/Германия - 1997/1383). Обвинение - патент на немския хуманизъм!
 ;)
Четири години клеветническата кампания не престана. От пошлото "гръцки статистики" до безобразното "комунистическа държава" за, може би, най-капиталистическата държава в Европа.

Сега се продължава с нови лъжи и нов рефрен: Гърция не била рухнала съвсем благодарение на оупа солидарността и "правилните" реформи... Била вече на "правилния" път - свобода на вандалските набези и разбойническите политики... "Опростиха" и великодушно заемите и вече има да дава повече цели 20+ млд...
 ;)

След като успя да прехвърли гръцките задължения към частни лица върху европейския данъкоплатец, кака се опитва да направи обратното и осигури покритието на новите гръцки дългови книжа точно по формулата за испанските, португалските ирландските и пр...
Разбира се, това не обяснява изцяло десетократното превишение на заявките за тях.
Обяснява го поговорката "На лъжата краката са къси", факта, че въпреки немския бандитизъм, гръцката икономика някак си оцелява.
Както хората и пазарите... надяват се...

Апетита идвал с яденето.
Украйна е голяма хапка. Кака повярва, че може да танцува с руската мечка...
 ;)


Хубава седмица и весели Великденски празници!
http://youtu.be/T1vRTLCSgNw

Специално на моите приятели - бялото, румено дупе и изобличителя на паразитите:
Кълвете, момчета!
Ай! За форума!
Да възкръсне!
 *drinks*


farvana

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Каката само се чуди как да свали напрежението ... ама пак тя е виновна :)

http://www.reuters.com/article/2014/04/14/us-ukraine-crisis-obama-idUSBREA3D1DH20140414

White House confirms, downplays CIA director visit to Kiev

(Reuters) - The White House on Monday warned that Russia would face more "costs" for its interventions in Ukraine and confirmed that the director of the U.S. Central Intelligence Agency, John Brennan, was in Kiev over the weekend.


http://www.bloomberg.com/news/2014-04-14/ukraine-raises-key-rate-as-tensions-flare-in-east.html

Underlining the tension, two unarmed Russian SU-24 Fencer aircraft flew as many as 12 passes over 90 minutes near the USS Donald Cook in the Black Sea on April 12, Colonel Steve Warren, a Pentagon spokesman, told reporters today.


Фло, екзархия звучи като мега яко място. Кристиания в Копенхаген е нещо подобно ...

 *drinks*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

Фло, екзархия звучи като мега яко място. Кристиания в Копенхаген е нещо подобно ...

 *drinks*
Любопитно ми е.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Каката само се чуди как да свали напрежението ... ама пак тя е виновна :)

Ами!
Кака просто стигна границата на своята компетентност и интелектуална недостатъчност! "Качествата" на упорита кариеристка, направили я от пасторска щерка и дружинна соц. ръководителка "дясна" неолайнярка и канцлер на немската държава вече не са достатъчни. Кризата в Украйна и съответно Русия не е Гърция срещу която да размахваш пръст заканително и да плещиш глупости. Изисква повече способности от това с типично женски възклицания да се възмущаваш от Путин пред Обама.

Но ако се вгледаме в картината - имаме голям проблем!
Санкционират... уж Русия, санкционирайки отделни лица и компании - замразявайки сметки или други подобни. Сметки на същите хора с които довчера правеха бизнес "демократично", с което де факто утвърждаваха властта им над разорените материално плебеи от изтока!!!
Западният политически елит демонтира публично една от основите на западната демокрация и индивидуализма: презумпцията за невинност - никой не може да бъде обявен за виновен без това да е надлежно доказано в съда. Утре може да замразят сметките на моя приятел, хулителя на брокерите и он-лайн-шоп-сайт милионер,  в западни банки, само защото Орешарски е пръднал на криво и миризмата не се е харесала на фрау!
 *drinks*
По Тойнби следва обединение на "вътрешния и външния пролетариат"...
Но съм сигурен, че нито кака, нито батко са чели Тойнби!

Сега... нищо чудно другият ми приятел, бялото, румено дупе, почитател на германците и ниВЕЯта и, собственик на компания с дюкян и цех, да ме зачисли на заплата при Путя, ама няма лошо!
Тъкмо ШЪ забогатея!
 *drinks*

п.п.
Четох тези дни, че според немските ни приятели България била по-корумпирана от Албания и нали съм Андрешко, мина ми през ума, че в Албания "демокрацията" и те, немските ни приятели и техните компании започнаха да правят бизнес по-късно!
Рибата се вмирисвала от главата, разправят по нашите ширини! Все някога ще замирише и в Албания!

Ай! За купона!
За Новинаров и за форумЯ!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Цитат
Излизащото на английски език и предназначено за чужденци местно електронно издание "Локал" цитира официални данни, според които 200 хиляди българи и румънци са напуснали Германия през последните две години. Нещо повече, през миналата година видимо се е засилила носталгията - на румънците с 20%, а на българите с 11%. Този процес е съвпаднал с шумната кампания в Германия срещу нашествието на "имигранти по бедност" (роми). Как така нежеланите българи и румънци хем са прииждали, хем са се изнасяли ударно? Статистическата служба не дава обяснение, но вероятно Германия тихо е прилагала директивата, докато други държави едва сега се сещат за нея.
http://www.segabg.com/article.php?id=697669


Мдаа...
Немските приятели на бялото, румено дупе му връщат приятелите...
 :D
Хулителите пък... не кълват...
 *drinks*


Янку Барутлията пък не вярва в гръцките излишъци и на Eurostat и разправя, че:
"... имах и аз "смелостта" да пиша до Eurostat (2006) искайки обяснения за дефицити на болниците и някои учудващи (според мен) данни. Шест месеца по късно получих отговор от Eurostat, която ме уверяваше, в половин страница, че данните на гръцкото правителство са ангелски съставени и ми обясняваше...
...
... що се касае до Greek Statistics, не съществуваше нито един гръцки бюджет (както при управлението на Симитис, така и правителството на Караманли), който да нямаше одобрението на Eurostat
...
За съжаление, нищо не е се е променило. Може Eurostat след 2010 да "редактира" гръцките данни..."

Цитат
... πήρα κι εγώ το «θάρρος» να γράψω στη Eurostat (εν έτει 2006) ζητώντας εξηγήσεις για τα ελλείμματα των νοσοκομείων και κάποια άλλα περίεργα (κατ’ εμέ) στοιχεία. Έξι μήνες αργότερα έλαβα την απάντηση της Eurostat η οποία, σε μισή σελίδα, μου έλεγε ότι όλα τα στοιχεία της ελληνικής κυβέρνησης ήταν αγγελικά πλασμένα και μου εξηγούσε...
...
ότι, όσον αφορά τα Greek Statistics, δεν υπήρξε ούτε ένας ισολογισμός του ελληνικού δημοσίου (τόσο των κυβερνήσεων Σημίτη, όσο και των κυβερνήσεων Καραμανλή) που να μην είχε τη βούλα της Eurostat
...
Δυστυχώς, τίποτα δεν έχει αλλάξει. Μπορεί η Eurostat, μετά το 2010, να «τροποποίησε» τα ελληνικά στοιχεία...
http://www.protagon.gr/?i=protagon.el.oikonomia&id=33637


Ех... къде се запиля онази бедна, солунска професорка-статистичка отказала (заедно с повечето си колеги от комисията) да подпише гръцките дефицити въз основа на които бе изработен първия гръцки меморандум и публично обвинила шефа на Eurostat...

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Гърци държат в плен и препродават българка за секс робиняhttp://politikata.net/%D0%B3%D1%8A%D1%80%D1%86%D0%B8-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D1%82-%D0%B2-%D0%BF%D0%BB%D0%B5%D0%BD-%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3/55122/?g=150621181648971&n=55122&t=485&v=1399311260

О...
Пропагандните методи са познати на моя приятел с ддп... :)
Хората често четат само заглавията, а за професионалното медийно скудоумие е ясно, че подобно заглавие в България ще хване дикиш и без да се чете нататък... нали се разчита на атавистичното наследство!!!
... нататък не е интересно и не може да бъде!  ;)
Цитат
...По време на разследването е установено, че 55-годишният е превел крупна парична сума на млада двойка българи, които са довели момичето в Гърция и са му го продали.
Двамата гърци са изправени пред прокурор в Лефкада с обвинения за незаконно задържане в плен на човешко същество и притежание на оръжие. Издирват се българските съучастници, пласирали робинята.

А на бас, че българските съучастници шЪ бъдат задържани ако минат в гръцко. Ич не си поплюват с българите гърците...  ;)



Между другото...
Милата Меее... ркел... “Das ist nicht fair. Ich bringe mich nicht selbst um.”
Милото френско пиколо със солунски корени и радетел на демокрацията!...
Гледам и наследника му днес, оландреу, и той не признава референдуми!...
Особено ако са проведени от руско-говорящи "извън" Русия!
Наследствена колаборционистка черта трябва да е!
Че наш плевню и новинаров с бай иво ли няма да се плюнчат, я!

Един стар приятел, който отдавна не се появява във форума (то... кой ли се появява - всичките ги изгоних)  твърдеше, че платониците са объркали много неща в съжденията си, ама на - реалността се напасва според платоновите теории. Държавите, според него, редували четири фази на развитие. След фазата на "демокрацията" (власт на демоса/народа) следвала фазата на "демагогията" (воденето/подвеждането демек на демоса/народа)...

Ай!
За форума и моя приятел с ддп!
 *drinks*

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Слушам днес, че Самарко обещал 750 000 работни места.
- Сега тук, догодина в България - ухили се бай Георги Трангас в таз сутрешното си предаване...

Понеже съм човек, който до скоро следеше новините по големите канали, бях изненадан като научих, че все пак онази солунска професорка Зои Георганда и заместник председателя на независимата обществена комисия за контрол на гр. статистическа служба, Логотети, също статистик, университетски преподавател, преди година, са дали данните с които разполагат на прокурор. Прокуратурата е  сметнала, че има данни за престъпление от бившия финансов министър Папаконстантину (дядо му - сътрудничел на немските окупатори, крушката не пада по далеч от дървото си), министър председателя и председателя на същата комисия на ел.стат. (Нито един от членовете на комисията не е подписал данните изпращани в евро-стат, както изискването по закон) и е завела дело.
Засега са оправдани. Не знам дали е минало на втора инстанция.
Според Георганда и Логотети, дефицита на държавното управление 2009 година е бил 3,9% и умишлено е бил завишен с политически цели и смяна на методологията. Вкарани са дефицитите на предприятия в които държавата има преобладаващо участие.
Резултата:
Дългове на получастни предприятия, търгувани на борсата (най-големите с немско участие) се одържавяват и от дълг към частни кредитори се трансформират в дълг към държави (спасителната програма)

Георганда и Логотетис признават, че са нямали всички данни - отказват да им ги дадат - и са смятали в обратен ред. От 14% ния дефицит са изкарвали онези дефицити, които са им известни и за които до тогава методологията на евро-стат не е позволявала вписването им в държавния дефицит.
Клипчето с Георганда (на гръцки) http://youtu.be/GAX4TDkonsM

Междувременно, малка Исландия опрощава част от дълговете (до 26 000 евро) от имотния бум. Тези исландци - не чуват рецептите на кака!

Две клипчета с Путин
http://youtu.be/XStmH7M5hn4
http://youtu.be/H-9AZ1D8h-E?t=7s

Сега... някой да не ме изкара путинист ;)
Само антикакист съм!  ;)

Между временно, вчера ми изпратиха един линк - номенклатурното председателче на бундесбанк, не работило ни един ден в частния сектор, обяснява, че скъпото евро имало положителни страни за Европа!
За Оупа! Бих уточнил!
Ай!
За новинаров!
 *drinks*




п.п.
Тези клипчета ги забравих...

немците се събуждат  *yahoo*
http://youtu.be/72U8xdTs5Ds?t=14m10s

И... за мраморите на партенона
http://youtu.be/J0IYBCCBA0g
« Последна редакция: 21 Май, 2014, 10:53:36 от goro »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Под ръководството на... кака
Европа бавно но неотклонно завива към национализма!

На пръв поглед - нищо не се е случило. "Управляващата" "народна партия" пИчели!
Да, ама не!
И тя и социалдемократите, губят позиции в сравнение с 2009 за сметка на леви и националистически формации.

Как беше поговорката? - Който сее ветрове - жъне бури?
Една бивша социалистическа номенклатура пребоядисана в капиталистическа с арогантния си и зле възпитан министър на икономиката обясняваха кои са мързеливите, а на подскачащото пиколо в Париж му пречеха българските и румънските цигани.
Ненадскочил племенното си развитие Шулц призова немците да гласуват племенно за немец председател на ЕК!
;)

Резултата:
Поразбудени и изкарани от летаргията галийоПени и англоФараджи вдигнаха жълт картон на какината Оупа, а старата баба на демокрацията, както винаги, класа отгоре и показа директно зачервения среден пръст на Ципрас.

http://yanisvaroufakis.eu/2014/05/19/is-europe-reforming-at-the-bellwether-economist-conference/

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
И какво, изкарали са червения пръст на някакво комунистче, на което първата му работа е да отърчи у Европата и да заплашва, как им се полагали още и още помощи, ниски лихви и прочие. Не забелязах да е казал кой трябва да плати сметката, предполагам дебелата кака?