Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 141625 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #45 -: 18 Ноември, 2011, 16:49:55 »
0


Иначе банката няма да ти вдигне лихвата - правителството ще го направи, като промени законовата база, на която е стъпил твоят нотариален договор. Нотариалните договори са подчинени на законите, а не обратно - ако има закон, който противоречи на нотариалния ти договор, законът се прилага недвусмислено. 

Само имам една забележка - Законът няма обратна сила и действие. (Важи още от Римското право.)

Че кой говори за обратно... То ще е от днес нататък за всички, както е редно.
Сега ще вдигнат пенсионната възраст за всички, а не само за онези, които още не са започнали работа. Ама те са се осигурявали на друга база, имали са договор с пенсионните фондове... Образоватерната рефрма се прави всяка година за всички, а не само за онези, които сега започват образованието си. Ама до сега те са учили по друга система... Законът за управление на отпадъците започва да действа за всички, а не само за онези, които все още не са започнали да замърсяват. Ама не сме инвестирали в тези мръсни производства милиони, по старите закони сме изрядни, тоест договорът с държавата сме си го спазвали... Спазвали сте го, ама сега са нужни спешни мерки... Следиш ли ми мисълта? Нужни са спешни мерки.
Представи си, че закон за забрана на сделки със злато наистина се приеме. Тогава нотариално заверените стари договори остават ли в сила?
И те така...
« Последна редакция: 18 Ноември, 2011, 16:53:41 от koganev »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #46 -: 18 Ноември, 2011, 16:56:39 »
+2
Засягате една по-широка тема - за предвидимостта на държавната политика. Държавата може да променя правилата на играта както си поиска, и когато си поиска. Ако е непредвидима и непоследователна, кинтите, а и населението ще бяга далеч от тая държава. Ако ми вдигнат пенсионната възраст на 75 години, при средна продължителност на живота 72 години, дали ще им внасям и един лев за пенсия?

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #47 -: 18 Ноември, 2011, 17:03:25 »
0
antoninus_pius , щом са твои хора, дай да видим как да се вкраме с жената и децата в този списък от 500 000 човека. Имам и двама-трима апапи, които също могат да провят интерес. Не са хора за изпускане.

 *drinks*

Е, да де... 500 млн... не 500 000. Ама нали за хиперинфлация си говорим и аз направих деноминация...
« Последна редакция: 18 Ноември, 2011, 17:17:30 от koganev »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #48 -: 18 Ноември, 2011, 17:11:31 »
0
antoninus_pius , щом са твои хора, дай да видим как да се вкраме с жената и децата в този списък от 500 000 човека. Имам и двама-трима апапи, които също могат да провят интерес. Не са хора за изпускане.

 *drinks*

Коганев,
1. 500 млн, не хикяди,
2. не са мои хора.
3. В момента навзлизаме в Третата световна война, след която трябва да останат 2-2.5 млрд.
Радостта им обаче от въвеждането на НСР ще е кратка.  :)

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #49 -: 18 Ноември, 2011, 17:14:00 »
0
Засягате една по-широка тема - за предвидимостта на държавната политика. Държавата може да променя правилата на играта както си поиска, и когато си поиска. Ако е непредвидима и непоследователна, кинтите, а и населението ще бяга далеч от тая държава. Ако ми вдигнат пенсионната възраст на 75 години, при средна продължителност на живота 72 години, дали ще им внасям и един лев за пенсия?

И сега едва ли има още някой, който не знае защо хората, парите и чуждите инвеститори напускат БГ, въпреки истеричните напомняния на Ото Флик, че сме отличници и пример за стабилност и въпреки заклинанията на ББ, че скоро, като тръгнат едни стоки по едни магистрали, ще завижеем с светлото бъдеще. Много знае Ото какво е стабилност... Виж, ББ може и да знае какво е светло бъдеще - на него чекистите така са му го набивали в главата, че няма как да не знае.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #50 -: 18 Ноември, 2011, 17:20:11 »
0
Засягате една по-широка тема - за предвидимостта на държавната политика. Държавата може да променя правилата на играта както си поиска, и когато си поиска. Ако е непредвидима и непоследователна, кинтите, а и населението ще бяга далеч от тая държава. Ако ми вдигнат пенсионната възраст на 75 години, при средна продължителност на живота 72 години, дали ще им внасям и един лев за пенсия?

Ако зависеше от мен, и аз 1ст. не бих дала за осигуровки.  Има ли друга възможност? Освен да се бяга.
Този проблем май стои и пред другите държави, поне до колкото съм чела.

Внасянето на осигуровки, аз го приемам като още един данък, с друго име. Без да чакам резултати от него. Просто такива са правилата.
Е, неприятното е, че тези които не спазват правилата, са много по-добре и пред тях няма никакви пречки и спънки.

Паралелна реалност... Научих се, като че ли да живея в нея. :)

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #51 -: 18 Ноември, 2011, 17:30:07 »
0

Тони,
Как виждаш, какво трябва да направи всеки от нас, за да оцелеем. Какво ще се случи, че този световен ред ще е за кратко?

Казвал си да се покаем. ОК, аз наистина отидох в църквата и се покаях с мои думички (мисли). Няма начин, да не съм направила много злини, макар и несъзнателно. Да, но днес, аз съм същата. И пак, макар и несъзнателно, причинявам някому нещо. Няма начин...

Разбираш ли? Не в това е действието. Това за мен, е едно просто "измиване на ръцете". Разбирам, че според законите, каноните съм много грешна, но няма как да се променя, защото ще бъде неискрено и според мен, наистина грешно.

Не може да няма друг начин, освен покаянието.

 *drink11*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #52 -: 18 Ноември, 2011, 17:38:36 »
0
... Няма фиксирана лихва - това е мечтата на кредитополучателя.

Може би няма, ама в БГ. Тук в нормалният свят ИМА. Ако искаш, мога да ти го докажа. Ето например аз и досега плащам 3,5% лихва по ипотеката (вече 10-та подред) година. При това това е брутната лихва, нето ще е някъде към 2%. Това положение е закрепостено с нотариален договор за 30 години, като банката нито може да променя лихвата, нито може да си поиска парите преди да изтекат 30 години. Обратното аз мога винаги да изплатя главницата + наказателни лихви, ако основната лихва е по-ниска от 3,5% и без наказание ако е по-висока.
Сега си представи, че настъпи хиперинфлация или поне яка инфлация. Кой е печелившият? Аз или банката?

Можеш ли да ми обясниш по-подробно одебеленото, моля? Кое е бруто и кое е нето в лихвата ти?

Иначе банката няма да ти вдигне лихвата - правителството ще го направи, като промени законовата база, на която е стъпил твоят нотариален договор. Нотариалните договори са подчинени на законите, а не обратно - ако има закон, който противоречи на нотариалния ти договор, законът се прилага недвусмислено. Затова ти казах, че няма фиксирана лихва, а лихва със стабилна база. Ако се промени базата (законът), ще се промени и лихвата. Когато правителството реши да спасява държавата от разруха (коато най-вероятно е причинена от действията на правителството, но това е друга тема), тогава твоят интерес като отделен кредитополучател отстъпва пред обществения интерес за спиране на инфлацията.
Не ме разбирай накриво - аз самият смятам, че това е неправилно и че равенството пред закона е върховен обществен интерес. Според мен пазарът ще се съвземе много по-бързо ако банките с фиксираните лихви глътнат вода без намесата на правителствто, но мен ме наричат лайняр заради тези ми възгледи. За съжаление (мое) точно това се случва винаги и точно това е основната теоретична база, върху която е изградена съвременна Европа. Затова ти препоръчах да прочетеш, а не да размишляваш. Щото справедливостта, заложена дълбко в теб, не иска да приеме несправедливостта, която неизменно ще се случи, ако се наложи правителството да решава. Но пък го има написано и примерите са категорични - винаги се случва. Още от първи курс студентите го учат, че е правилно, а чаааак в трети или четвърти курс им преподават за мъничко, че може и да не е правилно... Ама те вече като са се научили  *prof*
Но в Холандия нашият разговор е само хипотетичен, защото хиперинфлация не се очаква в ниската земя през 2012г.

koganev, бруто лихвата е лихвата която плащам на банката. нека приемеме че е 200 евро месечно, а нето лихвата банковата лихва минус частта която ми се връща от данъците. т.нар. hypotheekrenteaftrek. Т.е. ако плащам на банката 200 и получавам от данъчното обратно 80 евро, нетната ми лихва (това което реално плащам) е 120 евро.

За правителствените мерки си прав, НО досега в 100% от случаите правителствените мерки са "след дъжд качулка", така, че докато правителството реагира законодателно (ако въобще реагира) то доста от навалицата ще се е спасила.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #53 -: 18 Ноември, 2011, 17:50:10 »
0
Като се замислих за световния ред...
Аз се родих в най-прогресивния строй - почти комунизъм! После направихме крачка назад и заживях в развития социализъм. След това в живота ми се настани упадъчният капитализъм. Сега навлизаме във феодализма без кой знае какви произшествия - съвсем демкратично, както каза Цецо. Ако ГЕРБ се задържат достатъчно дълго, със сигурност ще ни докарат до първобитно-общински строй. Което ме кара да си мисля, че в този обратен ред може би, ако живея поне още толкова, ще стигна до онзи момент, в който гаднярът Адам още не е изял ябълката и ще съм в самия рай, нали?
Това ме кара да симпатизирам на ББ - този ще ме вкара в рая за едното нищо... После никакъв нов-стар световен ред не може да ми накриви калпака.


Адам се е подвел, защото е послушал жена си от любов. Въпросът е защо Ева се е оставила да бъде излъгана от Сатана чрез змията. Женско любопитсво предполагам.
А разБойко е масон, както и комунистите и царя (той е потомствен масон). По принцип масоните изпълняват волята на Рим. Всички политици по света (вкл. Обама, Путин, иранският президент) са също масони. Във всички страни планът е изпълнение на философията на Хегел - недоволен от десните и от левите да избреш средното - НСР (но това е друга тема).
Коганев, ти не разбираш някой, който действа от злоба, аз също, зашото сме вярващи. Обаче някои с доста власт явно са се забравили и се възприемат за богове http://endoftheamericandream.com/archives/from-7-billion-people-to-500-million-people-the-sick-population-control-agenda-of-the-global-elite. Според тях населението на земята не трябва да е повече от 500 млн души. Представи си какво означава това - наскоро станахме 7 млр. души.

Още 1 линк за кризата в САЩ - хич не е цветущо положението: The Coming U.S. Financial Crisis By The Numbers http://endoftheamericandream.com/archives/1-through-30-the-coming-u-s-financial-crisis-by-the-numbers

Коганев, преди повече от 25 години тогавашния папа Йоан Павел Втори демонстрира една карта на света. Тя е изключително любопитна и навежда на някои мисли, ако човек се задълбочи в изследването на книгите на Даниил и Откровение.  На нея светът е разделен на...десет зони! Картата е от 1985 година, но изглежда има още по-ранен автор, който може да се търси в средите на Ватикана. Кой е изобретил това разделение не е толкова съществено Важното е, че тази карта навежда на мисли относно Откровение 17:12. Прикачвам въпросният файл.



Олеее каква стана тя? Антониъс, а аз като се напуша с качествена трева и сдъвча малко мескал отивам директно на 7-мата чакра на 5-тия пръстен от 3-тата карма. Та се пита при това положение дали ще съм измежду изтребените?
Ужас, а аз се захванах сериозно за темата. Прав си ще има хиперинфлация, хиперизтребление, мега глад, 3-та световна война, ще дойдат марсианците... и т.н.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #54 -: 18 Ноември, 2011, 18:02:43 »
0
Внасянето на осигуровки, аз го приемам като още един данък, с друго име.

Ами данък си е след като парите отиват в общ кюп... *flower2*

И сега едва ли има още някой, който не знае защо хората, парите и чуждите инвеститори напускат БГ, въпреки истеричните напомняния на Ото Флик, че сме отличници и пример за стабилност и въпреки заклинанията на ББ, че скоро, като тръгнат едни стоки по едни магистрали, ще завижеем с светлото бъдеще. Много знае Ото какво е стабилност... Виж, ББ може и да знае какво е светло бъдеще - на него чекистите така са му го набивали в главата, че няма как да не знае.

Боко да вземе да си седне на гз и да напъне да се направи електронното правителство, че бюрокрацията в БГ е нещо ужасТно и спъва всякакви положителни процеси. Ей ги естонците де са, да го копнат от тях - няма да откриват топлата вода, я. Магистралите са хубаво нещо, ама няма да вдигнат нивото на инвестиции, стандарт на живот, а ако правителството продължи да се държи като файтон с маймуни, жална ни майна.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #55 -: 18 Ноември, 2011, 18:06:23 »
0
Уау,какво е ставало тук !

Хайде и аз,да налея малко "масло" в огъня  *girl*

http://nepoznato.energetika-bg.com/2011/03/svetovnata-oligarhiya-se-gotvi-za-svetovna-voyna/

Мисля,че е пускано в този форум,но не съм сигурна 100%,ако е така се извинявам.
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #56 -: 18 Ноември, 2011, 18:29:18 »
0
...
koganev, бруто лихвата е лихвата която плащам на банката. нека приемеме че е 200 евро месечно, а нето лихвата банковата лихва минус частта която ми се връща от данъците. т.нар. hypotheekrenteaftrek. Т.е. ако плащам на банката 200 и получавам от данъчното обратно 80 евро, нетната ми лихва (това което реално плащам) е 120 евро.

За правителствените мерки си прав, НО досега в 100% от случаите правителствените мерки са "след дъжд качулка", така, че докато правителството реагира законодателно (ако въобще реагира) то доста от навалицата ще се е спасила.

Благодаря ти, не бях сигурен какво точно наричаш нето и бруто. Сега ми се изясни.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #57 -: 18 Ноември, 2011, 19:15:37 »
0
Уау,какво е ставало тук !

Хайде и аз,да налея малко "масло" в огъня  *girl*

http://nepoznato.energetika-bg.com/2011/03/svetovnata-oligarhiya-se-gotvi-za-svetovna-voyna/

Мисля,че е пускано в този форум,но не съм сигурна 100%,ако е така се извинявам.


Яжте, пийте и веселете се до декември 2012 http://poblizo.com/?p=4572  *clap*  *drinks*

Второ пришествие щяло да бъде в годината на двойките 2222-ра. Нещо не ми излиза сметката с 210 години ама карай.
Даже се усетих, че и пезервативите вече стават излишни.  *yahoo* Секс до откат и после още и така до декември 2012. Като ще се мре поне да е с кеф.
« Последна редакция: 18 Ноември, 2011, 19:34:11 от Невидимко »

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #58 -: 18 Ноември, 2011, 19:27:31 »
0
Ситчин е журналист, следвал икономика, познавач на иврит, Библията и шумерските писания. В момента живее в Ню Йорк и печели луди пари от книгите, които издава.

Обобщението за всички медийни свършеци на света.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #59 -: 18 Ноември, 2011, 19:47:20 »
0

 *rofl*

relax take it easy

youtube.com/watch?v=9Xvn_Ku55cI

 *drink11*