Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 141671 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #60 -: 18 Ноември, 2011, 22:15:34 »
0
Букмейкърите вече нямат ли обявени залагания ще има ли или не край на света?

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #61 -: 19 Ноември, 2011, 02:24:11 »
0
Е, ако има, кой ще обере залозите? Няма смисъл да се залага, че ще има...

На 21.12. е роден Сталин май... И кумът ми е роден на 21.12. ама малко по-късно... Доколкото ги познавам и двамата, датата е подходяща за край на света. Но годината не ми харесва... не може ли да отложим с няколко хилядарки?  Примерно 21. 12 .21012 или защо не 21. 12. 210012 - това вече е приемливо.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #62 -: 19 Ноември, 2011, 04:25:37 »
0
Е, ако има, кой ще обере залозите? Няма смисъл да се залага, че ще има...

Всички спечелили ще имат с какво да платят на Харон да ги прекара с лодката в Хадес. :)

nearvana

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #63 -: 20 Ноември, 2011, 06:04:38 »
0
... Очакванията да са по-засилени идва от постепенното осъзнване, че силата на икономиката е в производството, а не във финансовите спекулации - пари не могат дасе правят от пари. (Ако някой не вярва, нека да си сложи в джоба сто кинта на дребно и да ги върти по джобовете си като едновременно с това разменя местата на разни хартийки. Накрая да ги изброи - ако са станали повече, да се обади да го черпя нещо.)
+1
Едни пичове, Банах и Тарски, разрязали една сфера, после преместили парчетата и сглобили две сфери със същия радиус. Вика му се парадокс на Банах Тарски и е едно от много интересните и плодотворни открития в математиката. Ясно е че рзрязването става само на хартия и при преместването на парчетата не може да се говори за запазване на обема им защото парчетата са фрактални (не са измерими) и за тях няма как да се дефинира величината обем. Та, интересното е че маса народ по това време се е юрнал да реже златни сфери и да се пробва да ги съединява в две със същата големина.
Управлението на риска и финансовите иновации са интересни теми ако се правят добре, ама когато го обърнат на рязане на едни пари на парчета и сглобяването им в двойно повече пари (събиране на 100 некачествени ипотеки и получаваш продукт с ААА рейтинг) нещата рано или късно си идват на мястото.
Лично според мен това същото се прави и с нормалните пари при монетаризиране на лош дълг  - печата се нови пари срещу дълг за който е ясно че няма никога да се изплати. Ама тия нови пари се печатат сега и са си точно толкова добри колкото и вече съществуващите. И за да не се разпадне системата под тежестта на законите въздуха се изпуска бавно с инфлацията - така лошия дълг формално ще се изплати ама всъщност няма да струва нищо.  Да де, то така си беше и до сега ама нещо лошия дълг много нарасна (ЕЦБ се на.ра да пазарува)   печатането се ускорява и изпускането на въздуха почва да става заплашително  заплашвайки  да изкара системата от равновесие.  изкарването от равновесие си е .. аре да не е хипер ама поне мега инфлация  *drinks*
За Рузвелт - ами той инициира замяната на златото като резервна валута с долара но другите го продължават (забраната за притежаване на инвестиционно злато в сащ е до 1973г), така че едва ли е единствената черна овца. За мене по този начин хората губят огромна част от свободата и суверинитета си - все пак една шепа централни банкери, никой от които не се избира пряко от народа, определят индиректно ценовото ниво  на труда на тези хора, което си е мек вариант на робство. Това е огромна власт, която по време на златния стандард не са имали щото не са можели да произвеждат злато! И това според мен е една от динамиките сега -
1.  тези които контролират централните банки  искат още повече власт.   
2. финансистите (банкери и тн) са ужасно непродуктивни но засмукват огромни средства ... и  искат да засмукват още повече.
Според мен за да получат централните банкери повече власт ще симулират криза през която орицата ще са готови на всякакви безумни мерки само и само да не си загубят работата-къщата-спокойствието и тогава ще щракне капана. Може би дори ще се направят на добрите рицари срещу алчните търговски банки. Резултата е че ще се затвори цикъла - централната банка печати пари и ги дава на държавата, която плаща лихва и освен това ги депозира в централната банка т.н.  *scare* . Тва дето фед и сащ почнаха да го правят ама не директно а през пазара.
Мисля че ще  има хиперинфлация ако се оплескат ужасно и от лакомия прекалят с печатането и безочието и хората просто загубят всякакво доверие в книжните пари. Тва дори би бил оптимистичния вариант. Ако плана им успее ще си плащаме данъка централна бамка (реална инфлация) който ще е далеч над офоциалната инфлация и доходите по ДЦК например. та тва има предвид като казвах "с вазелин" (@ антониус)
Абе въобще не е розово д.ба. Много е трудно вече толкова ояли се паразити с такава огромна власт да бъдат изчистени от организма. От друга страна останалите хора са повече и все се надявам че ще прогледнат ...

поздрави

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #64 -: 20 Ноември, 2011, 20:29:31 »
0
The next financial crisis will be hellish, and it’s on its way http://news.yahoo.com/next-financial-crisis-hellish-way-204303737.html

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #65 -: 20 Ноември, 2011, 21:23:40 »
0
The next financial crisis will be hellish, and it’s on its way http://news.yahoo.com/next-financial-crisis-hellish-way-204303737.html


Това не е нищо, я погледни тукинка: http://www.armageddononline.org/2012.php и тукинка: http://www.nextarmageddon.net За какви инвестиции да си говориме. Я по-добре да ходиме да копаеме, няма какво да си играеме...  *rofl*
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 21:32:18 от Невидимко »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #66 -: 20 Ноември, 2011, 22:02:16 »
0
The next financial crisis will be hellish, and it’s on its way http://news.yahoo.com/next-financial-crisis-hellish-way-204303737.html


Това не е нищо, я погледни тукинка: http://www.armageddononline.org/2012.php и тукинка: http://www.nextarmageddon.net За какви инвестиции да си говориме. Я по-добре да ходиме да копаеме, няма какво да си играеме...  *rofl*


Никъде и никога не съм споменал 2012 като година за Второто пришествие. Но със сигурност не остава много време. Разбира се преди това ще преминем през една значителна криза, както е предсказано в Библията.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #67 -: 20 Ноември, 2011, 22:27:08 »
0
The next financial crisis will be hellish, and it’s on its way http://news.yahoo.com/next-financial-crisis-hellish-way-204303737.html


Това не е нищо, я погледни тукинка: http://www.armageddononline.org/2012.php и тукинка: http://www.nextarmageddon.net За какви инвестиции да си говориме. Я по-добре да ходиме да копаеме, няма какво да си играеме...  *rofl*


Никъде и никога не съм споменал 2012 като година за Второто пришествие. Но със сигурност не остава много време. Разбира се преди това ще преминем през една значителна криза, както е предсказано в Библията.


Абе и аз съм я чел библията, ама никъде не видях да пише нещо за криза през 2012-та.
И друго си спомям дето съм прочел в библията: "Кесаревото - кесарю, божието - богу".  Демек материалното - за материалистите, а духовното -  богу. Та ако в библията която е книга само и изключително за духовното пише за някаква криза, то тя ще да е духовна криза но не материална.
Аз да те попитам: Няма ли някъде специален форум за езотерика, та трябва тука да ни "плашиш" с края на света?
И от къде тая "сигурност", че не оставало много време? (нали сам знаеш, че 1000 години за боговете са нищо, но за нас смъртните са си бая време)
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 22:31:07 от Невидимко »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #68 -: 20 Ноември, 2011, 23:17:21 »
0
През 2013 всички тези сайтове ще отидат в категорията "комични". Тя и Вера Кочовска е предрекла, че Сидеров ще е президент, ама нещо не става тази работа. :)
Една голяма част от човечеството вярва, че след смъртта хората се прераждат и не чакат второ пришествие. Когато има такова голямо противоречие във вярванията, какво се прави?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #69 -: 20 Ноември, 2011, 23:45:19 »
0
През 2013 всички тези сайтове ще отидат в категорията "комични". Тя и Вера Кочовска е предрекла, че Сидеров ще е президент, ама нещо не става тази работа. :)
Една голяма част от човечеството вярва, че след смъртта хората се прераждат и не чакат второ пришествие. Когато има такова голямо противоречие във вярванията, какво се прави?


2013-та сайтовете нема да отидат в категорията "комични", оти тогаш интернедо ке падне  *rofl* Язе ке го даунлодвам целио. Ке го смукна кат жаден общак, студена Ариана. http://kemo.tv/theend.html
« Последна редакция: 20 Ноември, 2011, 23:51:52 от Невидимко »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #70 -: 21 Ноември, 2011, 12:45:29 »
0

Представяте ли си да дръпнат шалтера на интернета? 

Тези писания, ми действат също като, все едно да ида на врачка. И тя да ми каже - ей това ще ти се случи и не можеш нищо да направиш. Като е така, по-добре да не знам.

Ако се водя от собственото си състояние, вече навлизаме в страшното, до колкото може да е страшно.  Дано този път да е просто стечение на обстоятелствата или е защото съм направила, което съм сметнала, че е трябвало.

 *drink11*





antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #71 -: 21 Ноември, 2011, 13:11:13 »
0
Абе и аз съм я чел библията, ама никъде не видях да пише нещо за криза през 2012-та.
И друго си спомям дето съм прочел в библията: "Кесаревото - кесарю, божието - богу".  Демек материалното - за материалистите, а духовното -  богу. Та ако в библията която е книга само и изключително за духовното пише за някаква криза, то тя ще да е духовна криза но не материална.
Аз да те попитам: Няма ли някъде специален форум за езотерика, та трябва тука да ни "плашиш" с края на света?
И от къде тая "сигурност", че не оставало много време? (нали сам знаеш, че 1000 години за боговете са нищо, но за нас смъртните са си бая време)
А кризата е описана в 24 глава на Матей. Кризата ще бъде във всеки един апект (вкл. икономически).
В Дан 11:43 Защото ще завладее съкровищата на златото (Ирак), на среброто (Иран), и на всичките скъпоценности на Египет; И либийците и етиопяните ще бъдат заставени да следват по стъпките му.
Т.е. скоро след войната с Иран ще бъде и второто пришествие. Няма нищо общо с 2012. Холивуд се опитва да ни натрапи, че 2012 г. ще се случи нещо. В Библията никъде не се споменава за 2012 г. В нея са споменати събитията преди второто пришествие. Ако следиш събитията с Иран, ще ти е ясно, че се подготвя удар срещу тази страна.
И не плаша никого, а предупреждавам хората. Междудругото темата се изчерпа. Смятам да проверя в края на декември 2012 г. дали това, което написах, отваряйки темата ще се случи. Но ако тогава кажа, че очаквах посочените събития, ще каже "да бе да, защо не написа нещо, преди да се случи" - е написах. Ако искаш не чети нищо след пътвият пост.

През 2013 всички тези сайтове ще отидат в категорията "комични". Тя и Вера Кочовска е предрекла, че Сидеров ще е президент, ама нещо не става тази работа. :)
Една голяма част от човечеството вярва, че след смъртта хората се прераждат и не чакат второ пришествие. Когато има такова голямо противоречие във вярванията, какво се прави?

Вера Кочовска е медиум (гадател). В Библията доста категорично са отхвърлени контактите с медиуми. Напр
Исая 8:19. И когато ви рекат:
Допитвайте се до запитвачите на зли духове,
И до врачовете, които шепнат и мърморят, отговорете:
Не трябва ли един народ да се допита до своя Бог?

Наистина една частот хората вярват в прераждането, но това са човешки традиции. В Библията е написано, че хората спят след смъртта си.

Представяте ли си да дръпнат шалтера на интернета? 
Муза,
няма да се очудя да се въведат някакви рестрикции върху достъпа до интернет под претекст за борба с тероризма.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #72 -: 21 Ноември, 2011, 13:24:39 »
0

Тони,

Ти предупреждаваш... Намерил си за необходимо. Аз уважавам подбудите ти. За което и ти  Благодаря! :)
 Все пак, има ли нещо което бихме могли да направим?  Като народ, ако ще и в личен план?

 *drink11*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #73 -: 21 Ноември, 2011, 15:40:49 »
+1

Тони,

Ти предупреждаваш... Намерил си за необходимо. Аз уважавам подбудите ти. За което и ти  Благодаря! :)
 Все пак, има ли нещо което бихме могли да направим?  Като народ, ако ще и в личен план?

 *drink11*
Муза,
не мисля да давам съвети как да се подготвят за предстоящата криза. Ще посоча просто това, което мисля, че има значение:
Препоръчвам да се изчака със създаване на деца. Самия Исус в пророческите Си видения за последните дни, които предстоят в непосредственото ни бъдеще заявява: ”Горко на непразните и на кърмачките през ония дни!” Марк 13:17 Бог иска да предпази хората от терзанията за техните невръстни деца, защото и те нямат да убегнат тежестта на идващите мъки и страдания и в милостта Си към хората, в последните времена Той затваря и ще затваря все повече утроби, защото знае ужасите, които ще връхлетят всеки момент този свят.
Второто нещо, което смятам за препоръчително е да се погасят всички кредити - в 1 криза е желателно да нямаш кредити.
Третото нещо е създаване на малко стопанство - къде и как - не мога да препоръчам.
Не мисля, че е нужно да се повтарям, другите вече съм споменал преди подробно.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #74 -: 21 Ноември, 2011, 16:15:15 »
+1
Второто нещо, което смятам за препоръчително е да се погасят всички кредити - в 1 криза е желателно да нямаш кредити.

Антониъс, да те попитам нещо: Би ли следвало религиозните институции да плащат данък върху недвижимите си имоти на НАП?