Автор Тема: Какво да очакваме през 2012 г?  (Прочетена 141621 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #30 -: 18 Ноември, 2011, 14:10:36 »
0
... Няма фиксирана лихва - това е мечтата на кредитополучателя.

Може би няма, ама в БГ. Тук в нормалният свят ИМА. Ако искаш, мога да ти го докажа. Ето например аз и досега плащам 3,5% лихва по ипотеката (вече 10-та подред) година. При това това е брутната лихва, нето ще е някъде към 2%. Това положение е закрепостено с нотариален договор за 30 години, като банката нито може да променя лихвата, нито може да си поиска парите преди да изтекат 30 години. Обратното аз мога винаги да изплатя главницата + наказателни лихви, ако основната лихва е по-ниска от 3,5% и без наказание ако е по-висока.
Сега си представи, че настъпи хиперинфлация или поне яка инфлация. Кой е печелившият? Аз или банката?

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #31 -: 18 Ноември, 2011, 14:10:57 »
0
Откровено казано, мисля си, че си доста плашлива да изказваш собствено мнение. :)
 А то, винаги си струва. Хората не сме еднакви. И не е необходимо. Не е възможно, всички да мислим едно и също. И не това е целта на занятието. Напротив, в повечето случаи, в спора, (ако изобщо го имаш за спор) се ражда истината( доколкото може да е истина). Повечето гледни точки, могат понякога да ти изяснят твоята собствена истина. И това е полезното и любознателното и забавното...
Нали форумът тук беше някаква кръчма?.... *flower1*

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #32 -: 18 Ноември, 2011, 14:14:55 »
0
Никога, кредитите не са били толкова опасни, колкото сега.

Именно, не си спомням дали писах във форума препоръка да се освобождаваме от кредитите възможно по-скоро.

Ама ти си направил тема за очакванията... Аз си помислих, че това са предвиждания.
Добре, моля изложете вашите виждания, очаквания, размисли и прогнози на база на наблюдения, изследвания, проучвания и анализи използвайки статистически данни, математически модели, финасови показатели и всички други данни, които намерите за добре.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #33 -: 18 Ноември, 2011, 14:28:46 »
0
Никога, кредитите не са били толкова опасни, колкото сега.

Именно, не си спомням дали писах във форума препоръка да се освобождаваме от кредитите възможно по-скоро.

Ама ти си направил тема за очакванията... Аз си помислих, че това са предвиждания.
Добре, моля изложете вашите виждания, очаквания, размисли и прогнози на база на наблюдения, изследвания, проучвания и анализи използвайки статистически данни, математически модели, финасови показатели и всички други данни, които намерите за добре.

Интесерсно ще е. ако тука 97% от мненията  *sheep* ще са за очаквана хиперинфлация, то тогава при мене ще светне червената лампа и ще изчакам да чуя мнението на Асеня.
Нещо много случайни случайности взеха да се случват напоследък. Аз пък като по-прост и неикономист взех един молив и си направих сметката за изминалата година - и О чудо, разходите ми са по-малки от предходната. (това според мене не е на инфлация) Ама иначе медиите, политиците и прочее сган се опитва да ми втълпи че живеем в инфлация и вижадате ли трябвало да харчим. Оня ден даже Дянката взе да се провиква "За бога братя харчете".

ЗАБЕЛЕЖКА: Говоря за себе си разбира се. (от моята камбанария) тук в ниската земя.
« Последна редакция: 18 Ноември, 2011, 14:35:46 от Невидимко »

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #34 -: 18 Ноември, 2011, 14:42:58 »
0
...
 Още за 1933 г. http://www.blanchardonline.com/beru/confiscation_1933.php


Доколкото разбрах с моя шофьорски английски дългосрочните последствия от 6102 са силно намаляващи запаси от злато в САЩ, довели до скъсването на връзката долар-злато и кончателното премахване на златния стандарт през 73 (който така или иначе е съществувал само формално след 33 година). Значи ефектът, както е логично да се предполжи и както е описан от Милтън Фридман в една негова книга, е очаквано отрицателен за икномиката на страната. Защо тогава пак да правят същата грешка?
Да не би да се очаква златният стандарт да се завърне в САЩ?

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #35 -: 18 Ноември, 2011, 14:44:37 »
0
Откровено казано, мисля си, че си доста плашлива да изказваш собствено мнение. :)
 А то, винаги си струва. Хората не сме еднакви. И не е необходимо. Не е възможно, всички да мислим едно и също. И не това е целта на занятието. Напротив, в повечето случаи, в спора, (ако изобщо го имаш за спор) се ражда истината( доколкото може да е истина). Повечето гледни точки, могат понякога да ти изяснят твоята собствена истина. И това е полезното и любознателното и забавното...
Нали форумът тук беше някаква кръчма?.... *flower1*

Права си, май... :)
Всъщност, в действителност не съм. Тук ми липсва вербалната комуникация и ако искам да изостря нечие внимание, трябва да го поднеса по такъв начин, че да не предизвикам обратен ефект. Защото много държа на хората тук и не бих искала по никакъв начин, да омаловажа тяхното виждане, още по-малко да засегна някого. Или пък да излезе, че се правя на форумна звезда, което ми е чуждо и не изпитвам необходимост. :)

 *flower2*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #36 -: 18 Ноември, 2011, 15:06:47 »
0
...
 Още за 1933 г. http://www.blanchardonline.com/beru/confiscation_1933.php


Доколкото разбрах с моя шофьорски английски дългосрочните последствия от 6102 са силно намаляващи запаси от злато в САЩ, довели до скъсването на връзката долар-злато и кончателното премахване на златния стандарт през 73 (който така или иначе е съществувал само формално след 33 година). Значи ефектът, както е логично да се предполжи и както е описан от Милтън Фридман в една негова книга, е очаквано отрицателен за икномиката на страната. Защо тогава пак да правят същата грешка?
Да не би да се очаква златният стандарт да се завърне в САЩ?



Дали е грешка или е цел?
Факт е, че централните банки трупат злато?
 *drink11*

Невидимко,
С инфлация се изтриват дългове. Наистина е така. Но, на държавно ниво. Прекалена мнителност от моя страна, но все пак да споделя. Всички действия са ориентирани към обиране на масовия кеш. Масов е този, който не разполага с вътрешна информация.
Според мен, разбира се.

Аз не виждам начин да се излезе от тази ситуация, освен да се печатат пари или да има война. Или и двете.
И още нещо - инфлация може да има и без да се печатат пари - от 10 предприятия, 9 фалират. Продукцията на оцелялото е недостатъчна, логично се вдигат цените.
Пример, макар и без фалит - заводите в Тайланд, произвеждащи дискове. Спряло производство заради наводненията, търсене на продукцията е същото. Изпълняване на поръчките, забележи - на най-големите. Дребните са изтласкани. На цени - високи. Когато се нормализира производството, ще е доста далечно времето, когато ще се върнат предишните ниски ценови нива. Ако изобщо се върнат.

Дано Асен да се включи. :)

 *drink11*


koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #37 -: 18 Ноември, 2011, 15:23:51 »
0
... Няма фиксирана лихва - това е мечтата на кредитополучателя.

Може би няма, ама в БГ. Тук в нормалният свят ИМА. Ако искаш, мога да ти го докажа. Ето например аз и досега плащам 3,5% лихва по ипотеката (вече 10-та подред) година. При това това е брутната лихва, нето ще е някъде към 2%. Това положение е закрепостено с нотариален договор за 30 години, като банката нито може да променя лихвата, нито може да си поиска парите преди да изтекат 30 години. Обратното аз мога винаги да изплатя главницата + наказателни лихви, ако основната лихва е по-ниска от 3,5% и без наказание ако е по-висока.
Сега си представи, че настъпи хиперинфлация или поне яка инфлация. Кой е печелившият? Аз или банката?

Можеш ли да ми обясниш по-подробно одебеленото, моля? Кое е бруто и кое е нето в лихвата ти?

Иначе банката няма да ти вдигне лихвата - правителството ще го направи, като промени законовата база, на която е стъпил твоят нотариален договор. Нотариалните договори са подчинени на законите, а не обратно - ако има закон, който противоречи на нотариалния ти договор, законът се прилага недвусмислено. Затова ти казах, че няма фиксирана лихва, а лихва със стабилна база. Ако се промени базата (законът), ще се промени и лихвата. Когато правителството реши да спасява държавата от разруха (коато най-вероятно е причинена от действията на правителството, но това е друга тема), тогава твоят интерес като отделен кредитополучател отстъпва пред обществения интерес за спиране на инфлацията.
Не ме разбирай накриво - аз самият смятам, че това е неправилно и че равенството пред закона е върховен обществен интерес. Според мен пазарът ще се съвземе много по-бързо ако банките с фиксираните лихви глътнат вода без намесата на правителствто, но мен ме наричат лайняр заради тези ми възгледи. За съжаление (мое) точно това се случва винаги и точно това е основната теоретична база, върху която е изградена съвременна Европа. Затова ти препоръчах да прочетеш, а не да размишляваш. Щото справедливостта, заложена дълбко в теб, не иска да приеме несправедливостта, която неизменно ще се случи, ако се наложи правителството да решава. Но пък го има написано и примерите са категорични - винаги се случва. Още от първи курс студентите го учат, че е правилно, а чаааак в трети или четвърти курс им преподават за мъничко, че може и да не е правилно... Ама те вече като са се научили  *prof*
Но в Холандия нашият разговор е само хипотетичен, защото хиперинфлация не се очаква в ниската земя през 2012г. 

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #38 -: 18 Ноември, 2011, 15:37:38 »
0
...
 Още за 1933 г. http://www.blanchardonline.com/beru/confiscation_1933.php


Доколкото разбрах с моя шофьорски английски дългосрочните последствия от 6102 са силно намаляващи запаси от злато в САЩ, довели до скъсването на връзката долар-злато и кончателното премахване на златния стандарт през 73 (който така или иначе е съществувал само формално след 33 година). Значи ефектът, както е логично да се предполжи и както е описан от Милтън Фридман в една негова книга, е очаквано отрицателен за икномиката на страната. Защо тогава пак да правят същата грешка?
Да не би да се очаква златният стандарт да се завърне в САЩ?


Не, идва времето на мегаглобализацията и обединяване на света. под диктата на ООН. В много страни има прокарани закони, които все още са пасивни (т.е. не се прилагат), но в 1 по-късен момент ще бъдат въведени в действие. За целта през 2012 г. започва най-тежката криза, която светът ще познае - за да може да бъде въведен Новият световен икономически ред, за който Буш
George Bush New World Order
Горбачов http://www.mgr.org/GorbachevDebut.html и много други политически и икономически личности призовават, и най-вече папата
Pope Benedict XVI calls for a New World Order

Коганев, коя е най-важната новина през 2011 г. според теб? За мен това е тази, на която повечето хора не обърнаха особено внимание или се отнесоха с пренебрежение, а именно това беше, новината, че Ватикана призова за нов световен икономически ред http://dnes.dir.bg/news/ikonomika-papa-benedikt-hv%D0%86-9761013?nt=13
Беше издадена нота с 8 точки, озаглавена „За реформа на международната финансова система в перспектива за обществена власт с универсална компетентностhttp://www.radiovaticana.org/bul/articolo.asp?c=531880.

А всички плащания ще се извършват посредством микрочипове, които съдържат всякаква информация, банкова сметка и т.н.  http://www.google.bg/search?q=verichip&hl=bg&biw=1229&bih=850&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=wlbGTonVOc754QTjk7gm&ved=0CDQQsAQ и [url=http://truth11.com/2010/02/05/verichip-is-now-called-positiveid-roll-up-your-sleeve-for-the-implantable-human-microchip-it%E2%80%99s-now-positive/]http://truth11.com/2010/02/05/verichip-is-now-called-positiveid-roll-up-your-sleeve-for-the-implantable-human-microchip-it%E2%80%99s-now-positive/
Нали се сещаш, че на непослушните лесно ще може да се изтрие информацията от чипа и вече са никой. Така че всеки ще е длъжен да слуша.
Чипирането на животни се извършва вече и у нас http://bnt.bg/bg/news/view/38362/tuk_jiveja_markirane_na_kucheta
http://bnt.bg/bg/news/view/50934/kucheta_v_gradskija_transport
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/razgovori-gosti/story/818116449-Ima_li_vazmezdie_za_uhapanite_ot_bezdomni_kucheta.html.

Рекламите за микрочиповете текат
HERE IS THE RFID MICROCHIP TV ADVERT 100% PROOF IT IS HERE

Има дискотеки, където младежите вече могат да плащат с чип (пр. http://www.rumormillnews.com/cgi-bin/archive.cgi?read=47065); много богаташи са убедени да сложат на децата си такива, за да знаят къде се намират. Няма да се учудя, ако почнат да ни убеждават колко неудобно е с всички тези кредитни и дебитни карти, баджове и карти за отстъпки и колко по-удобно е да се имплантира 1 "безобиднио" чипче.

Параноя, конспирация или... истина?!

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #39 -: 18 Ноември, 2011, 15:38:24 »
0
...
 Още за 1933 г. http://www.blanchardonline.com/beru/confiscation_1933.php


Доколкото разбрах с моя шофьорски английски дългосрочните последствия от 6102 са силно намаляващи запаси от злато в САЩ, довели до скъсването на връзката долар-злато и кончателното премахване на златния стандарт през 73 (който така или иначе е съществувал само формално след 33 година). Значи ефектът, както е логично да се предполжи и както е описан от Милтън Фридман в една негова книга, е очаквано отрицателен за икномиката на страната. Защо тогава пак да правят същата грешка?
Да не би да се очаква златният стандарт да се завърне в САЩ?


Не, идва времето на мегаглобализацията и обединяване на света. под диктата на ООН. ...


Е, добре. Нов светвен ред, стар световен ред - все ще го избутаме някак.
Но това как се връзва със златото и кризата? Защо им е, като ще управляват света? Ние със Сатурн ли ще търгуваме, ако не ни вземат златото и ни сотвят да работим като хората? То не, че аз съм бъкан със злато де, или че съм се разработил нещо, ама по принцип... Ако аз искам да управлявам цялата махала, нормално е да им събера парите и златото и да ги докарам до 18 часов работен ден за едното ядене, щото могат да се обърнат към някой друг от съседната махала, да му платят и да ме гътнат, нали? Обаче целият свят!!! Към кого ще се обърнат, ако имат злато, работа и добри доходи? Ако ще управлявам света, за мен ще е по-сигурно да им ДАМ злато и работа и доходи, пък да не ме споменават с лошо, че то гладът е по-страшен и от смъртта, да знаеш. Който се е опитал с лошо, не е прокопсал. Скоро един пак го претрепаха на пътя, а беше най-богатият, най-награждаваният, най-обичаният...

Теорията на конспирацята не ми е любима тема, но все пак е интересно понякога.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #40 -: 18 Ноември, 2011, 15:39:48 »
0

Тони,

По принцип, никога не отхвърлям нещо на 100%. Признавам си, че ми е трудно да възприема това с микрочиповете.  *blush*

Сега чета, че Уорън Бъфет инвестирал в IBM. Да не би да почват да ги произвеждат?

koganev

  • Гост
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #41 -: 18 Ноември, 2011, 15:55:37 »
+1
Като се замислих за световния ред...
Аз се родих в най-прогресивния строй - почти комунизъм! После направихме крачка назад и заживях в развития социализъм. След това в живота ми се настани упадъчният капитализъм. Сега навлизаме във феодализма без кой знае какви произшествия - съвсем демкратично, както каза Цецо. Ако ГЕРБ се задържат достатъчно дълго, със сигурност ще ни докарат до първобитно-общински строй. Което ме кара да си мисля, че в този обратен ред може би, ако живея поне още толкова, ще стигна до онзи момент, в който гаднярът Адам още не е изял ябълката и ще съм в самия рай, нали?
Това ме кара да симпатизирам на ББ - този ще ме вкара в рая за едното нищо... После никакъв нов-стар световен ред не може да ми накриви калпака.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #42 -: 18 Ноември, 2011, 15:59:30 »
0

Тони,

По принцип, никога не отхвърлям нещо на 100%. Признавам си, че ми е трудно да възприема това с микрочиповете.  *blush*

Сега чета, че Уорън Бъфет инвестирал в IBM. Да не би да почват да ги произвеждат?

Те се произвеждат от години. А Бъфет, Бил Гейтс, Селенте, политика Рон Пол и някои други не са случайни, а са също наши хора. Но тук излизам от темата.

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #43 -: 18 Ноември, 2011, 16:14:34 »
0


Иначе банката няма да ти вдигне лихвата - правителството ще го направи, като промени законовата база, на която е стъпил твоят нотариален договор. Нотариалните договори са подчинени на законите, а не обратно - ако има закон, който противоречи на нотариалния ти договор, законът се прилага недвусмислено. 

Само имам една забележка - Законът няма обратна сила и действие. (Важи още от Римското право.)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Какво да очакваме през 2012 г?
« Отговор #44 -: 18 Ноември, 2011, 16:15:32 »
0
Като се замислих за световния ред...
Аз се родих в най-прогресивния строй - почти комунизъм! После направихме крачка назад и заживях в развития социализъм. След това в живота ми се настани упадъчният капитализъм. Сега навлизаме във феодализма без кой знае какви произшествия - съвсем демкратично, както каза Цецо. Ако ГЕРБ се задържат достатъчно дълго, със сигурност ще ни докарат до първобитно-общински строй. Което ме кара да си мисля, че в този обратен ред може би, ако живея поне още толкова, ще стигна до онзи момент, в който гаднярът Адам още не е изял ябълката и ще съм в самия рай, нали?
Това ме кара да симпатизирам на ББ - този ще ме вкара в рая за едното нищо... После никакъв нов-стар световен ред не може да ми накриви калпака.


Адам се е подвел, защото е послушал жена си от любов. Въпросът е защо Ева се е оставила да бъде излъгана от Сатана чрез змията. Женско любопитсво предполагам.
А разБойко е масон, както и комунистите и царя (той е потомствен масон). По принцип масоните изпълняват волята на Рим. Всички политици по света (вкл. Обама, Путин, иранският президент) са също масони. Във всички страни планът е изпълнение на философията на Хегел - недоволен от десните и от левите да избреш средното - НСР (но това е друга тема).
Коганев, ти не разбираш някой, който действа от злоба, аз също, зашото сме вярващи. Обаче някои с доста власт явно са се забравили и се възприемат за богове http://endoftheamericandream.com/archives/from-7-billion-people-to-500-million-people-the-sick-population-control-agenda-of-the-global-elite. Според тях населението на земята не трябва да е повече от 500 млн души. Представи си какво означава това - наскоро станахме 7 млр. души.

Още 1 линк за кризата в САЩ - хич не е цветущо положението: The Coming U.S. Financial Crisis By The Numbers http://endoftheamericandream.com/archives/1-through-30-the-coming-u-s-financial-crisis-by-the-numbers

Коганев, преди повече от 25 години тогавашния папа Йоан Павел Втори демонстрира една карта на света. Тя е изключително любопитна и навежда на някои мисли, ако човек се задълбочи в изследването на книгите на Даниил и Откровение.  На нея светът е разделен на...десет зони! Картата е от 1985 година, но изглежда има още по-ранен автор, който може да се търси в средите на Ватикана. Кой е изобретил това разделение не е толкова съществено Важното е, че тази карта навежда на мисли относно Откровение 17:12. Прикачвам въпросният файл.