Автор Тема: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ  (Прочетена 107258 пъти)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #195 -: 27 Май, 2010, 18:57:56 »
0
Верно кви времена бяха някога и какви страсти, освен Асен и Куку е бил близо до истината още преди 2 години. Аз мисля че той ще го намери нашия нов добър форум щом го споменаваме с добро. Наздраве на всички! *beer*

http://forum.imoti.net/read.php?15,106033,page=13

според мен долара шорт търм ще спада ако се продължи текущата финансова политика на ниски лихви и на дефицит в щатите.

Въпроса е какво ще направи европейската централна банка.
Канада например смъкна лихвата заедно с щатите защото целта е да се поддържа нисък курс на канадския долар спрямо щатския, затова и канадската валута падна малко спрямо еврото.

Ако европейската банка не си промени лихвената политика и не инфлира еврото Европа я чака много сериозна стагнация и намаляване на производството, оттам и на консумацията.

Ако смъкнат лихвите еврото може да поспадне но не и спрямо долара в шорт търм.
Мисля че еврото и швейцарския франк ще са ОК шорт търм, след рецесията долара пак ще скочи обаче на никакви ниво един господ знае.

Долара може и да падне ако Китай или Япония решат да дивертифицират валутните си резеврви. Това обаче не е мног вероятно като се има впредвид че износа им е ориентиран към щатите. Всеки опит да се променят цените на пртола и комодитата от щатски долар към друга валута значи война и не е много вероятно.

Доларът ще скочи в момента в който инвеститорите решат че риска е отминал и се юрнат да купуват ассетс в щатите или в който американската икономиката подпомогната от слабия долар разцъфти което със сигурност ще се случи след рецесията.



Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #196 -: 27 Май, 2010, 19:04:59 »
0
Абе Асене, ти връзка с Куку имаш ли? Можеш ли да го поканиш във форума от името на всички ни?

нямам връзка с почти никой от форумното пространство.по принцип гледам да не мешам личния си живот с форумни запознанства,с няколко изключения от инвестора,но по други причини-понеже смятах да отварям пръпраятъри компания в бг за опшъни,та се опитвах да давам познания на няколко човека,но уви "проекта" пропадна,както и съм малко незадоволен от напредъка на тези хора в света на по сложните деривативс.
  все пак съм посял семената,някое пък може да поникне и да правиме нещо заедно в бъдеще.но съм се отказал да давам "мъдрост" назаем.
 от имоти.нет имам  връзка само с рейдж агейнст,което ще рече,че се чуваме по 2 пъти в годината,да пием по бира,кат се прибирам в бг.

Точно така, назаем "мъдрост". Тук, също. Но това се връща в пъти. Не е задължително от някой от тук, от същите хора. От друго място, от други хора.
А, аз ти пожелавам, много пъти по пъти да ти се връща заема от мъдростта или плодовете от него.  :)

Както и на Куку, както и на изброените от Додо, както на Додо, както... много са. :)

Освен парите, това са и човешки съдби... :)

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #197 -: 27 Май, 2010, 20:27:21 »
0
Да човешките съдби са по-важни от парите в някои по-правилни държави, но и когато става дума за пари никога не е лесно. Аз имам един съвсем простичък човешки въпрос, дребно житейски, ако щете и еснафски го наричайте. Колко време ни остава да си дръпнем парите от българските банки за да няма проблеми и в какво да инвестираме за да ги запазим и ако е възможно умножим. Дайте прогнози, от всичко прочетено до тук аз разбрах че до
есента нещата са търпими, или трябва да бързаме
« Последна редакция: 27 Май, 2010, 20:32:20 от Ivel »

MORSKI

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 109
  • Карма: +13/-5
  • Респект: +13
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #198 -: 27 Май, 2010, 21:18:38 »
0
IVEL проблема с влоговете е съсвсем реален и за мен той не  е  еснафски.Казват че в края на годината ще е мах.на необсужваеми кредити и аз мисля че до тогава е безопасно.Мисля че банките не са платежоспособни въпреки че постояно рекламират кредити.Затова следя обявите при ЧСИ за мен ако има рязко увеличение на обявите това ще е знак да си тегля парите.Гледам и как харчат резерва имало 6,5 милярда аз чесно не им вярвам а затова си мисля че с всеки изминал месец риска се увеличава.За инвестиция се оглеждам за магазин на хубаво място но и това е трудна задача.
Въпреки това съм попаднал на една две изгодни оферти.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #199 -: 27 Май, 2010, 22:00:32 »
0
Как в какво да инвестираме? В панелни апартаменти, разбира се. :)

За банките и аз нещо започнах да се притеснявам... Ще говоря пак с приятели на по-високите етажи в системата и ще споделя. До момента са ми казвали, че няма страшно, единственно бях посъветван да избягвам гръцки банки (не, че имало проблем де). Преди да пишем много-много по въпроса, може би трябва да проучим как стоят правно нещата, дали няма някакъв параграф, по който да ни "метнат" за подкопаване на доверието в банковата система.  :D
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #200 -: 27 Май, 2010, 22:27:34 »
0
Абе Булкане то сега дали може да се вярва на разни приятели на по-високите етажи в системата, ама питай де - това като с арменския поп
да не стане.  Знам че си набутал и ти като мен доста, но не всичко в Бг банки. С акции аз нямам опит а и ме е страх повече от банките от тях.
Със строителството приключих слава богу навреме, с металите темата също се изчерпа, вечене е интересно. според мен ще тъпчат около тези нива да няма даже и назад.  Сега май най-добре ще е в ракия и цигари да се влагаме като гледам накъде отиват работите. Все пак ще се радвам и вие да споделите как мислите да я карате занапред.

uravnovesen

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 27
  • Карма: +2/-4
  • Респект: 0
    • Профил
    • Произведено в България
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #201 -: 27 Май, 2010, 22:29:35 »
0
...................... Преди да пишем много-много по въпроса, може би трябва да проучим как стоят правно нещата, дали няма някакъв параграф, по който да ни "метнат" за подкопаване на доверието в банковата система.  :D
Ами, прав си BulCan!
"Чл. 152. (1) Който извърши или допусне извършването на нарушение на този закон или на нормативен акт по прилагането му, ако деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба от 1000 до 4000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 12 000 лв.

(2) Който разпространява невярна информация или обстоятелства за банка, с което се уронват доброто име на банката и доверието към нея, ако деянието не съставлява престъпление, се наказва с глоба от 2000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 10 000 лв.

(3) Ако нарушението по ал. 2 е извършено чрез средство за масово осведомяване, глобата е от 5000 до 10 000 лв., а при повторно нарушение - от 8000 до 20 000 лв.

(4) Ако нарушителят по ал. 1 или 3 е юридическо лице, се налага имуществена санкция, както следва:

1. в случаите по ал. 1 - в размер от 20 000 до 70 000 лв., а при повторно нарушение - от 50 000 до 100 000 лв.;

2. в случаите по ал. 3 - в размер от 50 000 до 200 000 лв., а при повторно нарушение - от 80 000 до 250 000 лв.
"
Затова имена на баМки не трябва да се споменават :). Като се замисля, че сайта вече си е и средство за масово осведомяване..........
Да подкрепим фирмите работещи в България!

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #202 -: 27 Май, 2010, 22:49:15 »
0
Относно Дянков и неговите познания има 2 интересни статии - доста крайното на Дума http://www.duma.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0002&n=6556&g= и по умереното на Кр. Петков http://www.kpetkov.eu/misionerat-djankov-ot-doing-business-do-doing-budget -

В морето от данни ни интересува обаче това, което дава основание на Дянков да твърди, че е сред стоте най-цитирани икономисти в света. Сайтът има собствена класация, наречена "Топ 5% на авторите". Общо авторите са 22 691. Имайте предвид, че икономистите в света са неизмеримо повече. В момента на адрес http://ideas.repec.org може да се видят данните за декември. На първо място в класацията е Нобеловият лауреат Джоузеф Стиглиц. На второ е Андрей Шлейфер. Запомнете това име. На трето е Робърт Баро. Симеон Дянков е на... 226-о място. Изненада първа. Г-н Дянков е извън челната стотица на авторите. Но нали беше 96-и. Лъже ли г-н Дянков? Не, в никакъв случай.

Малка невинна инсинуация

Всъщност това е малка инсинуация. Съвсем невинна, но може да се окаже с тежки последици за националната икономика. Все пак премиерът Борисов взе Дянков в екипа си и заради това, че той твърди, че е сред стоте най-цитирани икономисти в света. Всъщност Дянков действително е на 96-о място, но само в един от 33-те критерия, които формират крайната класация "Топ 5% на авторите" на IDEAS/RePEc. А именно по критерия "Number of Citations, Discounted by Citation Age" (може да се преведе като брой на цитиранията, без да се отчита времето, когато са публикувани). Има обаче и по-простичък критерий - "Брой на цитиранията", според който Дянков е на 145-о място сред тези, които са се вписали в регистъра. Впрочем само преди няколко месеца той беше на 143-о място. Според друг критерии - "Брой на публикации", Дянков е на 347-о място. Всъщност дели това място с още трима души. Има и още. Например критерият "Number of Distinct Works" (брой на забележителните/отличаващи се работи) финансовият ни министър е на 362-ро място. И пак го дели. Този път с 10 души.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #203 -: 27 Май, 2010, 23:00:21 »
0
Интересно ако се говори за "банковата система" по принцип (без да се споменават имена на банки) как стоят юридически нещата? Не, че не можем да си изработим код - примерно като пишем за "банковата система на Бангладеш" да си знаем за какво става дума.  :D

Парите по принцип могат да се изкарат в чужди банки, въпроса е къде човек му е удобно и на кои банки има доверие. Пак се опира и до избор на валути. Имоти в чужбина също не е опция за подценяване. Във форума на инвестора има една Никол, тя беше купила май два (ако се не лъжа) малки апартамента в Берлин и ги даваше под наем на туристи като нощувки (беше свързана с портала booking.com - огромен портал за хотели по цял свят, аз почти винаги от там си ги буквам, но не знаех, че може да се предлагат и лични апартаменти там). Пишеше, че има много добра доходност и съм склонен да и вярвам. Берлин хем е космополитен град с огромен брой посетители (туристи, бизнес, конференции и пр.), хем пък и не струва майка си и баща си да се купи нещо, както е в Лондон или Париж например. Има и разни други места с добра доходност от имоти и много малки рискове от декапитализация на самият имот. За ЕС поне, мисля, че ДОД в-у печалбата се плаща в БГ.

I say what I do and do what I say.

дами и господа

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #204 -: 27 Май, 2010, 23:01:39 »
0
Еее, то почнете ли така да се шашкате за всяко нещо . Просто не споменавайте имена.
Аз също съм на тоя хал и се чудя какво да правя .
Досега само съм разбрал че при промяна съотношението евро-лев   валутните депозити си се изплащат в валутата.
Това ако не е  във фалит банката.
Ама предполагам си представяте какво ще стане пред банките при едно такова събитие.
А има вариант и да се получи нещо като в Украйна мисля беше.
« Последна редакция: 27 Май, 2010, 23:13:20 от дами и господа »

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #205 -: 28 Май, 2010, 00:28:11 »
0
Пред Берлин аз бих избрал Прага за подобна инвестиция. Тия дена ходих да оглеждам нещата там и с такава цел, но за сега съм пас. И на мен ми се въртеше тази идея ама рентиерството си е наблагодарна работа, запомни от мен, още повече ако не си наоколо да наглеждаш нещата изкъсо. Нещо неангажиращо търся пък ако ще и да е с малък интерес 10-12% годишно. Това с банките последните 1.5 години си беше чудно и ме накара да преосмисля доста бизнес модели и разни проекти, с които съм се занимавал в миналото и не са ми донесли даже и толкова, за минусите просто нищо няма да кажа.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #206 -: 28 Май, 2010, 00:55:48 »
0
Пред Берлин аз бих избрал Прага за подобна инвестиция. Тия дена ходих да оглеждам нещата там и с такава цел, но за сега съм пас. И на мен ми се въртеше тази идея ама рентиерството си е наблагодарна работа, запомни от мен, още повече ако не си наоколо да наглеждаш нещата изкъсо. Нещо неангажиращо търся пък ако ще и да е с малък интерес 10-12% годишно. Това с банките последните 1.5 години си беше чудно и ме накара да преосмисля доста бизнес модели и разни проекти, с които съм се занимавал в миналото и не са ми донесли даже и толкова, за минусите просто нищо няма да кажа.

Е, на всички ни е било ясно, че това с банките няма да продължава вечно, даже и дълго, ама се казва "берекет версин", само трябва да се внимава да се излезе навреме. От акции не разбирам, ако бяхме послушали Асен преди година и бяхме купили акции на Форд, Гугъл или Apple, това с банките щеше да ни се струва кокошкарска работа. Ама то затова си има хора като Асен и такива като мен... С рентиерство, особено някъде, където не живея и на мен не ми се занимава, ама си има фирми за менажиране на имоти. Събират рентите, плащат данъците, сметките. Просто не сме свикнали да имаме доверие на някой друг. Времената са доста объркани, поне за простосмъртните като мен. Най-важното май е да се поддържат добри текущи доходи...
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ЧУМОТРЪШКАНЕ НА SAHIBчОВЦИ
« Отговор #207 -: 29 Май, 2010, 15:40:58 »
0
Асен, Куку, Барба и пр. "дегенерати" трябва да отидат на съд за техните "издевателства, и ЧЕ НЕ СА РАЗРЕШИЛИ на обиковенните дребните влогари да закупят НИ":  :D :D :D



" СТОПАНИН ... .  [ Отговор ]
Re: Икономическата криза свърши - останахме си с мечтите за еФтини имоти *smiley_ahh* ново
29-05-2010 - 14:47:17    Регистриран: преди 3 дни
Мнения: 20    avatar
Само, че сега локомотивите на апокалипсиса трябва да бъдат издирени и публично осъдени за тяхните издевателства и заблуждаване на обикновените дребни влогари чиийто надежди са излъгали и не са им разрешили да закупят НИ. "
I say what I do and do what I say.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Собственик 31 се възмущава
« Отговор #208 -: 29 Май, 2010, 23:43:28 »
0
Асен, Куку, Барба и пр. "дегенерати" трябва да отидат на съд за техните "издевателства, и ЧЕ НЕ СА РАЗРЕШИЛИ на обиковенните дребните влогари да закупят НИ":  :D :D :D



" СТОПАНИН ... .  [ Отговор ]
Re: Икономическата криза свърши - останахме си с мечтите за еФтини имоти *smiley_ahh* ново
29-05-2010 - 14:47:17    Регистриран: преди 3 дни
Мнения: 20    avatar
Само, че сега локомотивите на апокалипсиса трябва да бъдат издирени и публично осъдени за тяхните издевателства и заблуждаване на обикновените дребни влогари чиийто надежди са излъгали и не са им разрешили да закупят НИ. "
......................
Не знаех, че храниш подозрения точно към тях. Подхвърляш ли ми ги? Неудобни ли са?
Ше ги погълна. Добре от теб да мине. Прорева орталъка- 8 лични съобщения!!!на секретна поща! Не мислиш ли че трябва да си лягаш! Кво толко им цепиш гарез на тия ора? Верно не са светци, но едва ли са и дяволи?
Аз даже ги уважавам. Никога не съм срещал приказни герои на живо!
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 23:47:49 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Собственик 31 се възмущава
« Отговор #209 -: 29 Май, 2010, 23:51:23 »
0
Драги съфорумци, това, че Булкан някога е бил някакъв модератор, както ми сподели свойски преди 2 дни , не значи че трябва да ми извива ръцете да плюя този или онзи сривльо който не му харесва! Това е доста долно. Не желая да се забърквам в интриги! Толкова съм възмутен, че ще стана и аз сривльо!
« Последна редакция: 29 Май, 2010, 23:56:40 от Собственик 31 »
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.