Автор Тема: Бизнес идеи  (Прочетена 73020 пъти)

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Бизнес идеи
« -: 30 Декември, 2011, 15:45:52 »
+1
Предлагам тук тази тема, защото, за да се излезе от кризата - това означава не само да анализираме или да треперим от страх, или се търсим начини да си спасим кожата, а да търсим начини да се справим: това е финансова, икономическа криза - следователно трябва да се служим с адекватни средства.

И така ,първата бизнес-идея, която намирам за интересна и адекватна, това е изграждане на нещо като селища, но компактни,  управлявани като едно цяло - за възрастни хора. Не старчески дом, а комплекс - който предлага разнообразни,полезни, интелигентни занимания, грижа, медицинска помощ и в същото време - относително самостоятелен живот, в зависимост от финансовите възможности.
Могат да живеят българи,чужденци - хора, които все пак имат някакви финансови възможности, като получават възможността да живеят в тези селища срещу недвижими и други собствености.

Застаряването на нациите в Европа е проблем. За възрастните хора комуникациите,пътуванията са проблем, възможностите за активен живот също, тока ,че ако това нещо се предложи в компактен вид - ще бъде добра възможност.
Така децата ще бъдат освободени  от сериозни ангажименти и в същото време ще бъдат спокойни за близките си.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #1 -: 30 Декември, 2011, 17:22:45 »
0
Да пуснем тази идея във вестник Трета възраст или както му е името :) Все ще се намерят 10-20 баби и дядовци с по-"инвеститорски" мераци - продават си жилищата в центъра докато все още могат и с парите взимат огромен парцел някъде посока Мрамор и любимото на Собственик 31 (Доброславци) и си правят двойно и тройно повече къщурки, с останалите 100-200% излишък започват бизнеса.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #2 -: 30 Декември, 2011, 19:35:39 »
0
Те хубаво ще имат къщурки,само дето няма да имат пенсии и за издръжка ,щото  социалния стълб  трябва да се подържа от мангалите ,като по -галямата част от обществото в работоспобна възраст.Те обаче нямат хал хабер от този  ангажимент.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #3 -: 30 Декември, 2011, 19:38:26 »
0
Идеята не е нова, който има престарели родители много добре знае за какво става дума особено ако не си в България и се разкъсваш между дълга си към тях и желанието да не загубиш добрата си работа (бизнес) там някъде си и да ощетиш пряко или коственно сегашното си семейство. Едно време с Поли, която е в Холандия на другия форум мислехме да правим нещо такова защото аз имах двойно остра нижда за това, е остана само едната нижда към този момент и за мен си е актуална темата. Като комерсиален проект ако не ти диша държавата във врата ще бъде сложно, но не невъзможно. Аз лично все още не съм я захвърлил тази идея.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #4 -: 30 Декември, 2011, 20:20:11 »
0

Имаше нужда от такава тема.
Браво, Розичка!   :) *flower1* *flower1* *flower1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #5 -: 30 Декември, 2011, 20:48:24 »
0

Относно инвеститорските мераци на възрастните хора, не че ги няма, но само с мерак не става. Те, лека полека, започват да мислят и действат доста наивно.  :D

Идеята, наистина си струва. У нас, не че няма подобни  заведения, но те са с временен характер. Там има освен храната, медицинско наблюдение, 24 часа. Включително и рехабилитация, изследвания, консулти с лекари специалисти. Всичко се плаща. Въпреки това, рядко остават свободни легла.

Що се отнася за държавата. Да, точно така - диша във врата ни. Не за нещо съществено, не за спазване дори и на ред... а за оправдаване на заплатите на държавните служители. Съвсем осъзнато твърдя, че в България е чудесно място за правене на бизнес. Защо ли? Ами НЯМА конкуренция. Има и продължават да се откриват нови ниши. И до тук с предимството.
От там нататък първият въпрос, който си задава човек - имам ли още нерви и време, за да издържа на тази бюрокрация и бумащина ..., за да поема И това. Има и още... Последното (може би и първото да е) - кой ще ползва услугите, резултата на реализираната идея. И най-важното - до колко ще плаща? Защото анонсът на лицето Х - аз имам $$$, но ми ги дължат! , при тази жестока вътрешна задлъжнялост, все едно ги няма!

Въпреки това, всяка идея, подадена тук и не само, след задължителните предварителни сметки, може да се развие и то успешно.

 *drink1*

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #6 -: 30 Декември, 2011, 21:09:47 »
0
Дали не могат да се използват европейските фондове за регионално развитие, за селските райони и др.?
Може би някаква мрежа от такива селища - във всяка област по едно.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #7 -: 30 Декември, 2011, 22:19:40 »
0
Те хубаво ще имат къщурки,само дето няма да имат пенсии и за издръжка ,щото  социалния стълб  трябва да се подържа от мангалите ,като по -галямата част от обществото в работоспобна възраст.Те обаче нямат хал хабер от този  ангажимент.

Срещу един апартамент на бул. Витоша или пресечките, ще могат да си направят поне 3-4 къщички. Всеки такъв ще живее в една, а с малко реклама от другите могат да печелят сносно, така че по цял ден да играят шах и табла, а бабите да плетат чорапи и да четат Жената днес.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #8 -: 30 Декември, 2011, 22:21:00 »
0

България е чудесно място за правене на бизнес. Защо ли? Ами НЯМА конкуренция. Има, и продължават да се откриват нови ниши. И до тук с предимството.
От там нататък първият въпрос, който си задава човек - имам ли още нерви и време, за да издържа на тази бюрокрация и бумащина ..., за да поема И това. Има и още... Последното (може би и първото да е) - кой ще ползва услугите, резултата на реализираната идея. И най-важното - до колко ще плаща? Защото анонсът на лицето Х - аз имам $$$, но ми ги дължат! , при тази жестока вътрешна задлъжнялост, все едно ги няма!

Въпреки това, всяка идея, подадена тук и не само, след задължителните предварителни сметки, може да се развие и то успешно.

 *drink1*
1+
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #9 -: 30 Декември, 2011, 22:37:03 »
0
Дали не могат да се използват европейските фондове за регионално развитие, за селските райони и др.?
Може би някаква мрежа от такива селища - във всяка област по едно.
Не. Те са целеви  за обществения сектор, инфраструктурата, и енергийна ефективност (50%  от общата стойност) а тва е частно строителство с бизнес цели. По-скоро мое с банков кредит на преференциални условия, ма не и в тоа момент. Иначе построяването не е проблем, тва е ясно. Категорично обаче сметам, че функционирането на комплекса не мое да се обезпечи с доходите (пенсиите) на български пенсионери "новодомци". Или поне нема да е пълноценно -пълноценна храна, отопление, вода, ток, мед. обслужване, помощен персонал........
Ас съм българче.......

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #10 -: 31 Декември, 2011, 14:49:37 »
0
[quote author=dodo2 ....   а бабите да плетат чорапи и да четат Жената днес.

....и ще питат персонала как му беше името на оня германец ,дето все им крие чехлите.
-Алцхаймер,бабе  Алцхаймер се каза-ще  им отговарят. *drink1*
« Последна редакция: 31 Декември, 2011, 15:10:05 от Фло »

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #11 -: 03 Януари, 2012, 12:26:50 »
0
Идеята не е нова, който има престарели родители много добре знае за какво става дума особено ако не си в България и се разкъсваш между дълга си към тях ...


Ivel, ако си от София  - тук  http://www.piamater.org/     има нещо, което изглежда надеждно, макар и соленично, но все пак - дава някакво спокойствие

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #12 -: 03 Януари, 2012, 13:15:29 »
0
Благодаря за линка, сега съм намерил решение но преди две три години наистина имах остра нужда от нещо такова без оглед на цената.

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #13 -: 03 Януари, 2012, 17:37:04 »
0
Благодаря за линка, сега съм намерил решение ...

Сподели, ако не е тайна.

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #14 -: 07 Януари, 2012, 14:47:36 »
0
Сигурно го знаете това:

http://www.businessforsale.bg/prodava-biznes/