Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Икономика, анализи, графики и перспективи

Бизнес идеи

(1/13) > >>

rozablue:
Предлагам тук тази тема, защото, за да се излезе от кризата - това означава не само да анализираме или да треперим от страх, или се търсим начини да си спасим кожата, а да търсим начини да се справим: това е финансова, икономическа криза - следователно трябва да се служим с адекватни средства.

И така ,първата бизнес-идея, която намирам за интересна и адекватна, това е изграждане на нещо като селища, но компактни,  управлявани като едно цяло - за възрастни хора. Не старчески дом, а комплекс - който предлага разнообразни,полезни, интелигентни занимания, грижа, медицинска помощ и в същото време - относително самостоятелен живот, в зависимост от финансовите възможности.
Могат да живеят българи,чужденци - хора, които все пак имат някакви финансови възможности, като получават възможността да живеят в тези селища срещу недвижими и други собствености.

Застаряването на нациите в Европа е проблем. За възрастните хора комуникациите,пътуванията са проблем, възможностите за активен живот също, тока ,че ако това нещо се предложи в компактен вид - ще бъде добра възможност.
Така децата ще бъдат освободени  от сериозни ангажименти и в същото време ще бъдат спокойни за близките си.

dodo2:
Да пуснем тази идея във вестник Трета възраст или както му е името :) Все ще се намерят 10-20 баби и дядовци с по-"инвеститорски" мераци - продават си жилищата в центъра докато все още могат и с парите взимат огромен парцел някъде посока Мрамор и любимото на Собственик 31 (Доброславци) и си правят двойно и тройно повече къщурки, с останалите 100-200% излишък започват бизнеса.

Фло:
Те хубаво ще имат къщурки,само дето няма да имат пенсии и за издръжка ,щото  социалния стълб  трябва да се подържа от мангалите ,като по -галямата част от обществото в работоспобна възраст.Те обаче нямат хал хабер от този  ангажимент.

Ivel:
Идеята не е нова, който има престарели родители много добре знае за какво става дума особено ако не си в България и се разкъсваш между дълга си към тях и желанието да не загубиш добрата си работа (бизнес) там някъде си и да ощетиш пряко или коственно сегашното си семейство. Едно време с Поли, която е в Холандия на другия форум мислехме да правим нещо такова защото аз имах двойно остра нижда за това, е остана само едната нижда към този момент и за мен си е актуална темата. Като комерсиален проект ако не ти диша държавата във врата ще бъде сложно, но не невъзможно. Аз лично все още не съм я захвърлил тази идея.

Muza:

Имаше нужда от такава тема.
Браво, Розичка!   :) *flower1* *flower1* *flower1*

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия