Автор Тема: Бизнес идеи  (Прочетена 73014 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #15 -: 07 Януари, 2012, 15:45:03 »
0
Тъжно-синя роза, продавам роял "Стайнуей".  "Разработен",  с история.  Този който го купи, обаче ще е хубаво да мое да свири..........поне колкото мене, да е наясно с бизнеса. Иначе жалко за рояла, а и за парите на тоя, дето не мое да свири, а си го купува.
Всъщност мое да е посъветван, че ще се научи да свири по-късно, ма тва не е сигурно.....по-скоро обратното.
« Последна редакция: 07 Януари, 2012, 15:55:59 от darkside »
Ас съм българче.......

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Бизнес идеи
« Отговор #16 -: 07 Януари, 2012, 16:36:02 »
0
Тъжно-синя роза, продавам роял "Стайнуей".  "Разработен",  с история.  Този който го купи, обаче ще е хубаво да мое да свири..........поне колкото мене, да е наясно с бизнеса. Иначе жалко за рояла, а и за парите на тоя, дето не мое да свири, а си го купува.
Всъщност мое да е посъветван, че ще се научи да свири по-късно, ма тва не е сигурно.....по-скоро обратното.

Дарки, присети ме за една история от преди 8 години. Купих си една джура гайда на събора в Копривщица. Стара, понапукана, изпускаща от тук там. Гордо си я понесох и доволно започнах да вдигам шум. Родата беше в ужас. Спира ме едно хубаво моме с един достолепен грък. Продава ли се гайдата, от къде е, каква е историята и. Пусти ми ууста. История се намери, произход се уточни и цена се назова. Соленка де. Ама много съм искал, не стрували толкоз, разсъхната била. Неемах си работа и заявих че ако изкара някое хоро гърка, ще му я дам наполовина. То дълъг пазарлък доведе до това наивно предложение. Поттфана я елина, ииии като засвири, че и заигра. Дадох му я според думата която дадох. с към то 400% печалба. Сигурно си свирука вечер с нея. Ама аз нямам гайда. Все още. Доста гайди минаха покрай мен. Ама онази разсъхната не я откривам никъде. Има душица в тези предмети. Харесвате се или се разминавате. Сега пазя едно пиано на един приятел който е в Канада. Майка му и баба му са свирили на него. Не го продава, иска да го подари на някой който да свири на него. Но май само си говори. Та така. Що ли ги пиша тези работи а не скокна да потърся гърка в Солун. Може да пази гайдата.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #17 -: 07 Януари, 2012, 16:54:00 »
0


Ех, сантименти ... :)

Оунърче,
Отначало ме разсмя, щото си те и представих ... :) После ми стана малко тъжно. Аз изобщо не обичам да имам много вещи. В същото време, пазя в кашони неща, останали от дядо ми, пра-дядо ми (?) ... не съм сигурна. Не ни ли дърпат назад ... ? :)

 *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #18 -: 07 Януари, 2012, 17:58:07 »
0
 Интересна история....звучи като притча! Оунърче, да ти даде Господ повече такива спомени! И е вярно, секи инструмент е уникален сам за себе си, дори и да е серийно производство, сякаш има душа!
 Муза, не са натъжавай щот кат та вида тъжна ми става мъчно за теб *heart*, и мое да потърса изход от ситуацията чрез формулата С2Н5ОН ! *scare*
Пази си спомените, най-вече тия които са в "харддиска" ти. Тия в кашоните са мъртва материя,  от друга епоха. Знаеш, че никога няма да ти потрябват, рядко се качваш (слизаш) да ги разглеждаш, но ти е жал за тях и не би ги изхвърлила. Но те не ти пречат. Но винаги има други, които колкото по-скоро изхвърлиш от живота си, толкова по-добре за теб! Секи човек си ги знае за себе си.

И помнете! Единствено смъртта е без алтернатива! Сичко друго има повече от един вариант!
Ас съм българче.......

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #19 -: 07 Януари, 2012, 18:45:08 »
0
Тъжно-синя роза, продавам роял "Стайнуей".  "Разработен",  с история.  Този който го купи, обаче ще е хубаво да мое да свири..........поне колкото мене, да е наясно с бизнеса. Иначе жалко за рояла, а и за парите на тоя, дето не мое да свири, а си го купува.

E,па ти.Ако роялът ти е с история - тя е само за теб, не е за купувача. Че що мислиш,че купувачът ти е толкоз прост, та да изсипе един куп пари ей, тъй ,за нищо? Един роял  "Стайнуей" -разработен, с история, Дарки, не служи само за свирене - а и за препродажба, например. Откъде знаеш,че той няма вече купувач, на когото веднага да го шитне, а пред тебе се прай на прос, че да му намалиш цената. Е, Дарки,Дарки, имаш много неща да учиш в този живот, за бизнеса да не говорим!   :)
« Последна редакция: 07 Януари, 2012, 18:48:45 от rozablue »

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Бизнес идеи
« Отговор #20 -: 07 Януари, 2012, 19:41:09 »
0
Нагайдарих се нещо та да ви поздравя.  *yahoo*

Български Фолклор - Гайда ( Странджанска )


Не е бизнес идея ама помага.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #21 -: 07 Януари, 2012, 21:56:37 »
0
 Розаблу:

"Е, Дарки,Дарки, имаш много неща да учиш в този живот (какиното),  за бизнеса да не говорим!"

Ми насаждаш ми комплекси, мое ли такива работи, баси!
Ми ако ми са отрази на "некои функции"?
Кво кат не разбирам мноу мноу от бузинес?
Ми мое природата пък да ма е компенсирала с некои други най-разни неща!?
Да, Тъжно-синя!!!!!!!!!!!

Оунърче, добре си са нагайдарил, нема лошо! А парчето си го бива!

Ето и от меня едно парче да ти напомни, че България не винаги е била такава като днешната! Но тва е дълга тема......
Елит - Зазоряване


И юще едно!

YAKU - Kapitan Petko voivoda

« Последна редакция: 07 Януари, 2012, 22:02:46 от darkside »
Ас съм българче.......

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: Бизнес идеи
« Отговор #22 -: 07 Януари, 2012, 22:16:19 »
0
Тъй и тъй нтаковахми темата за бизнеса.

даже се чудя дали да не стана тупанджия а не гайдарджия. Повеке шум некси дига.

Мера според мера- ДЕН ДЕНУВАМ / Den denuvam


Дарки, нагайдарил има друго значение бре. Едни записи на старци разбойници слушах. Гайдари. Лично съм ги записвал. На магнетфон. Как се сваля на диск от таквоз чудо.
« Последна редакция: 07 Януари, 2012, 22:21:41 от OwnerBG »
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Дядо Мечо

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 47
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #23 -: 07 Януари, 2012, 22:30:12 »
0
Тъжно-синя роза, продавам роял "Стайнуей".  "Разработен",  с история.  Този който го купи, обаче ще е хубаво да мое да свири..........поне колкото мене, да е наясно с бизнеса. Иначе жалко за рояла, а и за парите на тоя, дето не мое да свири, а си го купува.
Всъщност мое да е посъветван, че ще се научи да свири по-късно, ма тва не е сигурно.....по-скоро обратното.

Аз пък в изблик на ентусиазъм взех че преди месец казах на детето че като се опарича сериозно може би ще му купя "Стайнуей".  И от тогава синтезатора взе да не му стига. В тоз ред на мисли я ми кажете колко може да струва един ползван но запазен "Стайнуей"?
Поне да знам имам ли шанс в тоз живот... или да ставам будист докато е овреме...
*drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #24 -: 07 Януари, 2012, 22:45:20 »
0
Аз пък в изблик на ентусиазъм взех че преди месец казах на детето че като се опарича сериозно може би ще му купя "Стайнуей".  И от тогава синтезатора взе да не му стига. В тоз ред на мисли я ми кажете колко може да струва един ползван но запазен "Стайнуей"?
Поне да знам имам ли шанс в тоз живот... или да ставам будист докато е овреме...
*drink1*


ДА КУПИШ КАМИЛА / JAMES LAST-- Little Man


 :)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #25 -: 07 Януари, 2012, 23:52:20 »
0
Дедо Мечоу,  моа да кажа, че Стайнуей, особено старо дърво, под 20 000$ нема а намериш. По-скоро нов ша купиш по-ефтино. А будист мое да си станеш винаги, ма гледай да не превари правителството, щот ни прават на буда-ли!
Мое да поразпитам и в Германия, там имам мноу познати, пък и тука Цеката от ФСБ мое да ти намери на добра цена.
Аз не продавам, давах бизнес-пример, в смисъл, че требва да му разбираш, ма   Розата синя   ма разби тотално, баси!

Един съвет. Земи за детето едно елпиано  Роланд или Ямаха 88 клавиша или Курцвейл (USA) 88 клавиша. Особено тва последното е голема машина,  има семплиран звук и от оригинален Стайнуей и от квот са сетиш: хемънд орган, лондонската филхармония и т.н.......мое и ти да семплираш (въведеш с микрофон) къвто си искаш звук, например казваш на жена си: я изпей "ааааааааааааааа", и готово. После с тембъра на жена ти ще звучат  акорди, се едно пеят Енигма, баси!. Ако не, земи модерен саунд модул на Роланд или Ямаха или  Корг и динамична миди клавиатура 88 клавиша и си готов за около 2000 еуро. Все пак нали търсиш качество.

Оунърче, има програма за тая работа.  Поразпитай. Мое да ти дам телефона на тонрежисьора на едно дървено токшоу дет го не гледам, щот мноу изпростя оня дългия последните години, ма ми е рода момчето. Той ше ти кае къ става........

Ооо, госпожо Муза, д......обр...а вечер! Разбира се, че не сичко е пари! Само, че мноу хора така и не го разбират до края на безсмисления си и никому ненужен живот, баси.......Лека ношшшшш! Мишка в кошшшшш!

Поздравче за Розаблу, Музичката и сички нагайдарени бизнесмени у форума!


Phil Collins - Wear My Hat (Live And Loose In Paris)

« Последна редакция: 08 Януари, 2012, 12:48:13 от darkside »
Ас съм българче.......

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #26 -: 08 Януари, 2012, 03:12:30 »
0

Ето и от меня едно парче да ти напомни, че България не винаги е била такава като днешната! Но тва е дълга тема......
Елит - Зазоряване




абе тия се казваха стоунхендж,кога се прекръстиха на елит?
време оно заедно кесехме по кафетата в младост 2,май "каро" се казваше една от кварталните  дупки.
  после,след 3-4 години , един ден ги виждам в .....сащ ,пак по кафетата ... беха дошли да свирят и още по  беха забравили да се върнат у бгетовицата .... тва бе някъде 2002-2003 .
 тоя русия е голям пич,забравих му името вече. явно после пак са се върнали в бг и са се прекръстили на елит.

васко кръпката си спомням също дойде да свири в сащ и половината му банда също забрави да се върне... дори барабаниста му остана да живее при мои бивши съквартиранти...
  после  кръпката пак го засекох   в драгалевци някъде 2006 година,напихме се в къщата на брадчеда..... дойде с жена си в един миниван ала "хипи мода 70те " .... голяма терца е ,липса на квато и да е българщина в него.... аз бех довел една рускиня от сащ,той толкова искаше да вдигнеме сватба (били сме родени да сме заедно),че накрая се спазарихме,ако стане,ще свири без пари.....някъде на третата ракия  (моя,той не пие) вече го бях спазарил и песен за нас да напише... *music*
 а към петата ракия исках и минивана за сватбен подарък,ама ми отказа.  *rofl*
 жена му и тя бе невероятна,някак си ми напомняха за хипари от 70те в сащ,или за чистата душа на софянеца, пак през този период от време.....
    кът са вече такива хора,дет знаят как да се радват на живота...... и не само в бг...
един  познат ходи в куба постоянно.казва ми,че му напомняла бг от 70 те години- всички еднакво бедни и еднакво щастливи.
а в бг днес всички са различно бедни и еднакво НЕщастни.... 


   

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #27 -: 08 Януари, 2012, 10:44:16 »
0
Розаблу:

"Е, Дарки,Дарки, имаш много неща да учиш в този живот (какиното),  за бизнеса да не говорим!"

Ми насаждаш ми комплекси, мое ли такива работи, баси!


Как може да приемаш нещата толкова лично? К'ъв будист ще ставаш,"баси"!  Будистът никога не приема нещата лично - те са просто факт от пространството, игра на ума, шанс да научи нещо, "баси"!
 Има една книга  - "По-високо билото, майстори!" /Дж. Селинджър - сборник с разкази, там има и други супер неща: "Прекрасен ден за лов на рибки-бананки" и т.н./. Пожелавам ти да  вземеш това  лого в живота: "По-високо билото, майсторе!". Мисля,че ти подхожда :) :)  :). Не са много тези,които могат да го правят *drink1* *heart*  Нали си от тях,"баси"?
« Последна редакция: 08 Януари, 2012, 11:04:36 от rozablue »

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #28 -: 08 Януари, 2012, 10:55:31 »
0
...та да ви поздравя.  *yahoo*

Не е бизнес идея ама помага.


Хайде в този дух и аз:
http://www.dnes.bg/stranata/2012/01/06/kmetyt-na-kalofer-povede-myjkoto-horo-vyv-vodite-na-tundja.148102

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Бизнес идеи
« Отговор #29 -: 08 Януари, 2012, 11:40:28 »
0


Преди малко, по tv7, с гости - Орешарски и Прохаски,  водещата на предаването сподели, че имала позната, която се издържала от лихви и треперела да не се случи нещо с парите и - щяла да завърши в старчески дом. Орешарски каза: кажете и да не гледа в лихвите, за да не си изгуби главницата. Да не се обръщат парите в паунди, а да се държат в лева, т.к. сме в борд - и в евро (според Прохаски).

На въпрос - къде да инвестираме сега, отговорът беше: в себе си - квалификации, преквалификации ... Демек, в дипломи. Вярно, че човек цял живот се учи, ама все пак, трябва да се И работи. Освен това, дипломата е средство, а не цел (както е в повечето случаи).