Автор Тема: Света,шистовия газ и България.  (Прочетена 34432 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #15 -: 16 Януари, 2012, 23:51:39 »
0
Фло чатка химията, а той е против, значи всички трябва да сме против хехе :)
А специално формалдехид се отделя от много неща в къщите ни.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #16 -: 16 Януари, 2012, 23:53:55 »
0
Може би със споменатия формалдехид имаме добър пример. Просто беше горе в списъка.
Дори погледнах в уйкито. Не бъркам - хем е природен продукт, хем е  силна отрова. Върви че го разбери, че и математика прилагай. Само с математика, доникъде сме.
Ами форламдефидът е газ, интересно как го пускат и него :) Може би като формалин.
Освен това природен продукт съвсем не значи полезен. В природата има безкрайно много отровни и вредни неща. Вманиачаването на тема природно е по-скоро бягство от реалността (както винаги се случва).
Имам един приятел, който отиде да живее на село. Обяснява колко "природно" се отоплявал - бере си дърва от гората. Ама аз му казвам, че ако всички в София решим да се отопляваме "природно", първо ще свършат горите и второ ще се одимим така, че ще си съкратим живота поне с по 10 години. Къде е тук природното...

Додо,не става дума само за дадени вредни химически елементи.
Не ми се иска да си помисля и как ще реагираме всички,ако започнеме да си "палим" водата в чешмите  *scare*
Колкото до задимяването си много прав,но тогава мисля,че няма да живееме в софето,а ще сме се изнесли по села и паланки.

 *drinks*  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #17 -: 17 Януари, 2012, 00:03:04 »
0
Фло чатка химията, а той е против, значи всички трябва да сме против хехе :)
А специално формалдехид се отделя от много неща в къщите ни.

 :D

А, ти цяла еко сушилня си направи за пиперонито, сега - дай да кОпаме за газ.  :D

 *drink11*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #19 -: 17 Януари, 2012, 00:40:07 »
0
Додо,не става дума само за дадени вредни химически елементи.
Не ми се иска да си помисля и как ще реагираме всички,ако започнеме да си "палим" водата в чешмите  *scare*
Колкото до задимяването си много прав,но тогава мисля,че няма да живееме в софето,а ще сме се изнесли по села и паланки.

 *drinks*  *girl*

Добре де, на местата където има нефт под земята, да не би да си палят водата или да са измрели хората. Под земята природно има какви ли не гадости. Като не ги виждаме, всичко е наред. Като ги вкараме ние, става проблем... Според мен проблемът се преувеличава, но е все пак (евентуално) проблем.

А за сушилнята - аз след две реколти не съм я ползвал :) Щото реших, че ще се самоотровя с Clostridium Botulinum. Много странен отблъскващ цвят ми се получаваха, друго си е купешките оцветени както трябва. Една патка мислила, мислила и станала хипохондрик :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #20 -: 17 Януари, 2012, 00:48:14 »
-1
Привет и поздравления, че сте преместили темата!  *flower1*

Не ми се изпада в тъпи полемики, с когото и да е било от участниците.

Като статистика за качество на водата, последно помня, че бяхме на около 38 място в цял свят. За сравнение Германия беше над 50-то място - Щатите някъде на майната си ( по памет ).
---------------------------------------------------
Вие решавате!

Но ако отровите водата си, животът свършва! Не искам да ви давам и други статистики, с които е пълна главата ми, че няма да се плашим сега на тема Вода и Храна и болести.
---------------------------------------------------
Чиърс-а дан' забрайкам  *drink9* *drink10* *drink11* *drink10* *drink9*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #21 -: 17 Януари, 2012, 00:52:55 »
0
Така или иначе ще измрем :)

 *drinks*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #22 -: 17 Януари, 2012, 00:56:00 »
0
Така или иначе ще измрем :)

 *drinks*


Ами,ставаме хипохондрици   *drinks*

Помощ............ *rofl*

 *flower2*
« Последна редакция: 17 Януари, 2012, 00:59:12 от regata »
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #23 -: 17 Януари, 2012, 01:19:10 »
+4
    За да не съм "хейтър", трябва ли надълго, нашироко и напълно безсмислено да обсъждам във форума що е формалдехид, що е формалин и имат ли ги те в нашата почва? Да си показвам изключително широката обща култура и разностранни интереси?  *beer* *drink1* *drink5* *drink2*
   Или да демонстрирам интелекта и езиковите си познания, като пействам разни безсмислици от нета на английски без превод с чувството, че съм открил топлата вода или най-малкото вечния двигател за прегрялата световна икономика? Не мисля.
   Или да пиша по сто реда мнение по теми, от които ама хал-хабер си нямам, или, в най-добрия случай, познанията са ми на ниво "четох в Гугъл последните 20-ина минути". Пак не мисля, че това ми е работата или айде, забавлението във форума. Защото на мен ми се иска да е забавление, а на някой от вас ако му е работа, моля да ме извини.

 А по темата, след поне 30 минутно четене чрез Гугъл, включително и гледане на оня аматьорския тъмнозелен филм "Газленд", и след 5 минути мислене, мога най-отговорно да ви заявя, че в България в близките 10 години по метода с хидравличното налягане /де да ги знаеш, може нещо ново и безвредно да измислят/ шистов газ НЯМА да се добива. Дори няма и да се проучва, ама за това не съм сигурен, може да продължим да се правим на интересни на руснаците, да ги плашим демек, това си е политика. Страшното и неизвестното е добивът, а това, повтарям - няма да се случи в близките поне 10 години. По поне 10 разбираеми за всеки средно интелигентен и средно информиран човек причини.

С което, скъпи колега Начев, като че ли ти изчерпах темата за шистовия газ в България. Той е като нефта и газа на Бай Тошо, може да бъдеш сигурен. А що се касае за света, там има тема за разговор, в случай, че ви интересува дали в Китай, в Шри Ланка, в Айова или на Луната ще се добива въпросния газ и как, и кога, и дали. Мен не ме интересува, затова в тази тема няма да преча повече.

В случай, че откриете нова тема за  друг подобен обществено значим проблем с радост ще се включа към както винаги изключително компетентните мнения и дебати във форума. Тук поне няма нито един идиот, а малкото полуидиоти, познати от един друг форум, се опитват да не им личи.

Лека нощ и хубава седмица  на всички

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #24 -: 17 Януари, 2012, 01:45:46 »
-1
Така или иначе ще измрем :)

 *drinks*

Е, требе и нещо за следващите и по-следващите да има, налЕ? Или шъ къпим на след нас потоп  *drinks*

П.П. Т'ва се загледах ся по докладите на ООН за качество и обмен на питейната вода и щатите ги дават доста високо в класацията. И се пощя по Русата кошница и викам, а бре кое не е наред. Та, после лепнах едни статистики за урбанизацията по страните и после една друго класация за най-висок % от населението дет' лочи чешмяна вода.

И си викам "Мхм ..", демек ся 2012 доклада ще го видим какво ще покаже за УСА. И на мен ми стана любопитно  *drink9* *drink9* *drink9*

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #25 -: 17 Януари, 2012, 01:49:38 »
-1
Иначе съвсем накратко по темата за нормален обмен на организма трябват около 160 минерала, които се набавят чрез Вода и Храна.
------------------------------------------------------------------------
УСА къпеха на около 20 броя/дневно на чиляк, а Европа на около 45/дневно на чиляк ( по памет ) пак. Но е ясно, че ако аз отида да им лоча водата в УСА и да им хрупам храната, ще се разболея, както и те, ако дойдат да лочат тая в БГ-то.

Примера е произволен, колкото да се схване идеята само.
------------------------------------------------------------------------
Додо е статистик и ще чатне какво визирам, че ако там се правят изследвания за 40 елемента, а в Европа за 100, то естествено, че ще ни изрежат в "класацията". Демек, както НСИ по "малката" потребителска кошница 50% от населението ни могат да ги изкарат милионери, то по "голямата" потребителска кошница на НСИ 90% от населението да излязат бедстващи.
------------------------------------------------------------------------
П.П. Т'ва е за Регатка да не си мисли глупости за хипоходрии и прочие  *flower1* *flower1* *flower1*
« Последна редакция: 17 Януари, 2012, 01:56:18 от marandi »

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #26 -: 17 Януари, 2012, 09:32:05 »
0
    За да не съм "хейтър", трябва ли надълго, нашироко и напълно безсмислено да обсъждам във форума що е формалдехид, що е формалин и имат ли ги те в нашата почва? Да си показвам изключително широката обща култура и разностранни интереси?...

Точно защото смяташ обсъжданията за безсмислени и имаш изградено мнение за доста неща, без да го обсъждаш с другите, си се докарал да купиш апартамент "в скъпите години", ако мога така, по-мило, да се изразя.
Поради същата причина до 2010-та твърдеше, че цените растат.
До 2011 - че спад няма. А до 2012 - че спад има, но няма свестни имоти.
Тоест, наблюдава се една тенденция на "откриване на топлата вода" с около  две годишно закъснение, с прилежащите и погрешно извадени изводи и крайният резултат: след дъжд - качулка.
Всичко това, съчетано с четири-годишни, безсмислени, тенденциозни, неносещи никаква информация, дребнави заяждания.

И точно ти, да тръгнеш да се заяждаш с Начев... Защото той, освен чудесен източник на информация по разнородни теми притежава и чудесното качество да иска да я сподели с другите, без да търси отплата.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #27 -: 17 Януари, 2012, 09:56:11 »
0
Серсемчо, братко, придържай се към глобалната тема за шистовия газ и локалната тема за лакомия г*з на нашите политици. Че Имотко си е купил апартаментче през 2008г. и че има ипотечка са легенди и митове от другия форум, нямащи нищо общо с истината. Не ме слагай толкова ниско в хранителната верига. 

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #28 -: 17 Януари, 2012, 10:09:32 »
0
Серсемчо, братко, придържай се към глобалната тема за шистовия газ и локалната тема за лакомия г*з на нашите политици. Че Имотко си е купил апартаментче през 2008г. и че има ипотечка са легенди и митове от другия форум, нямащи нищо общо с истината. Не ме слагай толкова ниско в хранителната верига.

Аз никога не мога да те сложа толкова ниско, колкото ти сам можеш да се поставиш*.

*Поздравления за добре свършената работа.

koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #29 -: 17 Януари, 2012, 10:50:45 »
0
Аз пък съм толкова силно впечатлен от нещо, че просто трябва да го споделя...

Преди година, при разпродажбите след новогодишните празници, си купих едно странно уиски, което се казва "Nikka from the Barrel". Японско... Оказа се страхотно попадение, но беше само половин литър и се изпари като формалдехид  :D После не намерих никъде магазин, където го продават, което хич не ми хареса. Порових се в гугъла и ми излезе едно магазинче, граничещо с кръчма на име "Нектарът" - това във Белгия, Фландрия, Лимбург, близо до Хаселт, за да спазя фактологията. Вкарах данните в навигацията, взех жената за всеки случай и потеглих.
Набабаних се в някакво село, в което не се виждаше нито човек, нито магазин... Това, което навигацията нарича "дестинейшън", беше паркинг до едно училище. Не ми се вярваше кръчма да е до училище, но все пак слезнах и проверих - късмет!!! На стотина метра схлупен под една стреха се кипреше надпис дринкшоп или нещо подобно - няма нищо общо с шопите и маниерите им при пиянство, да не ми се обидят. Влезнах и онемях. Толкова разнообразна пиячка на едно място не бях виждал. И понеже бях тръгнал за уиски, та се шашнах от безобразно големия брой уискита, които никога не бях чувал. Над 500 бяха... Баси тъпака, дето съм! Толкова съм зле по темата за уискито, а се мислех за капацитет. И акъл на маса съм давал... - как не са ме били, направо не знам. Та магазинът се оказа нещо като пещерата на Аладин, и то наистина, щото имаше доста шишета с цени над 1000 (хиляда) евро, а няколко коняка и уискина минаваха 2000 (две хи... ай сиктир!). Най-скъпото беше около 2500, а най-скъпият коняк беше едно реми мартен - 4200!!! ЕВРО! И го продават на дървен тезгях без бронирано стъкло между него и ... нас. Абе мани... Масово цените бяха по 80-130 Е. С изключение на всичко, което се продава по супермаркетите - тези бяха по 8-13. Разглезиха се европейците...
Намерих моето уиски. При ровенето в гугъла бях научил, че Никка имат пъстра палитра от дестилати и в магазина ги видях на живо всичките. Това, което ме впечатли най-много и за което искам да споделя, беше следното - на един дървен тезгях, ама като ви кажа дървен, разбирайте скован от 15 сантиметрови талпи и рендосан на ръка преди около 150 години поне, та на този як тезгях имаше отворени бутилки от серията на Никка, а под тезгяха - чашки. Пластмасови, но изглеждаха като стъклени, със столчета и прочие. ЗА ДЕГУСТАЦИЯ!!! Сипах си една мъничка порцийка и отпих - страхотно. Мляс-мляс, после издишаш през носа. А жена ми вика "не оставяй чашата пълна, ще я разлее някой" и аз хоп, на екс. Фантазия! Да го купя ли? Погледнах разбиращо бутилката - 138Е. Глупости!  Поразходих се из магазина, поразгледах разни ромове и джинове за успокоение и пак нещо ми закряка жабата... Мръднах до тезгяха, сипах си от друго шише и хоп, на екс без подканяне. Това ме отряза като с нож. Експлозия! От това стават земетресенията в Япония! Погледнах по-внимателно бутилката - 250Е!! Идиоти! Абе няма начин от цената да ме е хакнало в петите. И гледам - 58 градуса... Ахааа! И така де, пийвам си начи, а покрай мен - НИКОЙ! НИКОЙ!!! А под тезгяха са наредени три кашона чаши с по 40-50 броя на кашон. Щото нали... за еднократна употреба, доколкото е възможно при определени обстоятелства. Ей това ме втрещи най-много. Пиене без пари и то какво пиене, а няма навалица. Това ако е у нас - ще има и оркестър наблизо... ще се правят разписания с чакащи... ще бъде място, от което жените ще прибират мъжете си и няма да се чудят къде са...
НИКОЙ!!! Разглезени са европейците, ей.

Понеже сте приятна компания и си дрънкате за шистовия газ и вредите от добива му, сякаш всичко останало ни е цъфнало и вързало, та реших да споделя...