Автор Тема: Света,шистовия газ и България.  (Прочетена 34436 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #30 -: 17 Януари, 2012, 11:13:19 »
0
    За да не съм "хейтър", трябва ли надълго, нашироко и напълно безсмислено да обсъждам във форума що е формалдехид, що е формалин и имат ли ги те в нашата почва? Да си показвам изключително широката обща култура и разностранни интереси?  *beer* *drink1* *drink5* *drink2*
   Или да демонстрирам интелекта и езиковите си познания, като пействам разни безсмислици от нета на английски без превод с чувството, че съм открил топлата вода или най-малкото вечния двигател за прегрялата световна икономика? Не мисля.
   Или да пиша по сто реда мнение по теми, от които ама хал-хабер си нямам, или, в най-добрия случай, познанията са ми на ниво "четох в Гугъл последните 20-ина минути". Пак не мисля, че това ми е работата или айде, забавлението във форума. Защото на мен ми се иска да е забавление, а на някой от вас ако му е работа, моля да ме извини.

===============

В случай, че откриете нова тема за  друг подобен обществено значим проблем с радост ще се включа към както винаги изключително компетентните мнения и дебати във форума. Тук поне няма нито един идиот, а малкото полуидиоти, познати от един друг форум, се опитват да не им личи.

Лека нощ и хубава седмица  на всички
Ето, подозренията ми започват да се потвърждават.
Има какво да каже.
Начумереният и зъл вид, който държи да излъчва, мен не можа да ме заблуди.
Поради това наруших обичайното си поведение и му написах един голям зелен  +. Това е отлична оценка за есето, означава също широко отворена врата за присъединяване към нашето малко общество.
Аз отивам дотам, че гледам позитивно дори на залепеното ми "полуидиотско" прозвище. Очевидно е, че ми трябва още една малка, една полукрачка и ще прекроча в царството на нормалността. В този сбъркан свят това не е за подценяване.

Имотко, приятелю, благодаря ти, че ме приземяваш.
Благодаря, че ми напомняш колко жестока и неравна е борбата с дявола, с гордостта.

А иначе, нека се забавляваме - музика и танци !

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #31 -: 17 Януари, 2012, 11:14:04 »
0
 *rofl* Коганев, от смях не можах да разбера ,купи ли го или не...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #32 -: 17 Януари, 2012, 11:15:00 »
0
Вкарах данните в навигацията, взех жената за всеки случай и потеглих.


Понеже сте приятна компания и си дрънкате за шистовия газ и вредите от добива му, сякаш всичко останало ни е цъфнало и вързало, та реших да споделя...

 :D
Може би, това е "номерът на китайката" - докато се взираме в шистовия газ, да не видим, кога ще цъфнат налъмите.

Благодаря ти, посмях се ...

P.S. Не разбрах, защо за всеки случай?  :D

 *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #33 -: 17 Януари, 2012, 11:21:22 »
0
Така или иначе ще измрем :)

 *drinks*

Че ще се мре, ще се мре, все някога. Само да не боли.  *rofl*
Важното да не ни пука, ама за децата... трудно се постига.


Купешките салами са червени, щото им слагат амониева селитра. :)

 *drink11*


koganev

  • Гост
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #34 -: 17 Януари, 2012, 11:23:35 »
0
Купих си онова, което търсех, а то се оказа най-евтиното от всички в серията. Няколко си купих... И едни тестерчета по 50 мл. в дървена кутийка - за подарък.
Обаче подаръкът си е за мен. Днес баща ми, жена ми, племенникът ми и още няколко по-далечни роднини са именици, та ще се самопочерпя.

Жената я взимам, щото ми е слаб ангелът в такива магазини и понеже наскоро ми набутаха нова кредитна карта с много ама направо безумно голям лимит, та без нея не отръгвам. Без жената искам да кажа. Както и тя ме взима за всеки случай, когато тръгне за дивани и пердета...

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #35 -: 17 Януари, 2012, 11:26:53 »
0
Хехе,предлагам следващата форумна среща да спретнем в магазинчето,открито от koganev  *yahoo*
После да попитаме навигацията и за пеперонито на Додо и предусещам.......голямо "мляс"  *girl*
Колкото до шистовия газ го "затантряме" и сме хепи всички  *rofl*  *rofl*  *rofl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #36 -: 17 Януари, 2012, 11:28:40 »
0
Фло чатка химията, а той е против, значи всички трябва да сме против хехе :)
А специално формалдехид се отделя от много неща в къщите ни.
Виж сега, аз примерно веднага си признавам, че от споменатите няколко химикала, успях да отделя само формалдехида. Другите нито успях да ги чуя, нито да разбера, що е то. Простотия, братко.
Ерго, моято собствена ограниченост стана причина за да плъзнем разговора в една ... вероятно неудачна посока.
За мен беше изключително показателно, че специалистът изричаше имената с мъчително неудобство.
Нека не забравяме, става дума за около 600 химикала, които се доставят с влакови композиции в огромни количества.
Да, лекарството се прави от дозата. Тази стра максима иде да ни напомни, че едно и също вещество, давано в определени количества и по схема, е мощно лекарство, а същото то, но давано в по-голреми кол-ва се превръща в убийствена отрова.
И понеже знам, че много те бива да  работиш с главата си и с информация, да те питам нещо:
може ли напълно гарантирано да изключиш, че формаалдехидът, който е гарниран с химикал  147 от списъка и  химикал 596, в присъствието на реактив № 54, няма да доведе до реакция, при която се получава отрова на 6-та степен, сравнено с изходното положение. Или пък на 4-та, или  ???
Прав си, не е задължително да вярваме на "капацитети".
Фло със сигурност разбира повече от всички нас, взети заедно, но защо да го вкарваме в нерешими ребуси.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #37 -: 17 Януари, 2012, 11:36:34 »
0
Хехе,предлагам следващата форумна среща да спретнем в магазинчето,открито от koganev  *yahoo*
После да попитаме навигацията и за пеперонито на Додо и предусещам.......голямо "мляс"  *girl*
Колкото до шистовия газ го "затантряме" и сме хепи всички  *rofl*  *rofl*  *rofl*

 *rofl* *rofl* *rofl*


Отиваме. Имотко и той с нас.
Имотко, нали ще дойдеш? :) Може да сме кухи лейки, ама поне е весело с нас.  *rofl*

 *drinks*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #38 -: 17 Януари, 2012, 11:48:29 »
0
И на мен ми иде малко трудно да обясня, защо! Ама се смях до сълзи на разказа на Коганев и после си рекох:
Боже, добре, че поне в антракта може да поразпуснем!
Ето, сега ще удари звънецът и на масата ще се постави поредната смазваща тема  :(, а аз пак (в аванс) съм зажаднял за добра и блага приказка.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #39 -: 17 Януари, 2012, 11:53:25 »
0

Хехе,предлагам следващата форумна среща да спретнем в магазинчето,открито от koganev  *yahoo*
После да попитаме навигацията и за пеперонито на Додо и предусещам.......голямо "мляс"  *girl*


Отиваме. Имотко и той с нас.

Разбира се!
Под шлема на Дарт Вейдър може да излезе истинска находка.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #40 -: 17 Януари, 2012, 12:49:22 »
0
Коганев, ти си върха! *rofl* *rofl* За уиски винаги съм готов, само че аз без жената моля.
Имам да черпя - купих на едното дете кученце, едно малко марково йорки. Голям сладур. *beer* *drink1* *drink5* *drink6* *drink5* /абе тука защо няма уиски, само разни десерти?/.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #41 -: 17 Януари, 2012, 13:07:07 »
0
Коганев, ти си върха! *rofl* *rofl* За уиски винаги съм готов, само че аз без жената моля.
Имам да черпя - купих на едното дете кученце, едно малко марково йорки. Голям сладур. *beer* *drink1* *drink5* *drink6* *drink5* /абе тука защо няма уиски, само разни десерти?/.


Що без жената? Доведи я. Ние по женски ще се сдушим.    8) *rofl*
Ми ... може би това е от специалното уиски -  *drink10*

:)

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #42 -: 17 Януари, 2012, 13:33:59 »
0
На мен това  *drink10* ми прилича на мартинито на Бонд ,Джеймс Бонд,разклатено,а не разбъркано.... :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #43 -: 17 Януари, 2012, 15:30:40 »
0
В Плевенско откриха находище, от което ще може да се добива по 1 млрд куб м годишно, което май е около една трета от цялото потребление в БГ. Отделно турците ще строят газопровод до Азербайджан и голяма част от газта ще я изнасят.

А ако тия химикали са толкова безопасни, убедените в това мое да се пробват да си направят един коктейл с тях *drink6*

A Lame-Ass Offer - Erin Brockovich (6/10) Movie CLIP (2000) HD
« Последна редакция: 17 Януари, 2012, 17:54:41 от gogolcho »

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Света,шистовия газ и България.
« Отговор #44 -: 17 Януари, 2012, 15:40:08 »
0
    Като прочетох историята на Коганев, се позамислих с кухата си лейка :). То какво излиза - по-добре или по-зле е с намален рейтинг и с такива магазинчета, отколкото еталон за стабилност и без тях. Сега да не решите, че съм някое пиянде, аз за международния авторитет таквоз......
   
    Коганев, да са ти живи и здрави имениците, както и всички други именици тук и в Лимбург.  :) *drink1*