Автор Тема: Гърция вече не е проблем ном.1  (Прочетена 16071 пъти)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Гърция вече не е проблем ном.1
« -: 30 Януари, 2012, 12:56:27 »
0
Зарежете Гърция, тя вече не на дневен ред. Гледайте лихвите по Португалските облигации: http://www.rtl.nl/components/financien/rtlz/nieuws/2012/05/portugese-rente-loopt-verder-op.xml

15,7%  *scare*  *blush*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Гърция вече не е проблем ном.1
« Отговор #1 -: 31 Януари, 2012, 13:09:43 »
0
Днес португалските облигации остигнаха 18% лихва.  *pinnochio*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Гърция вече не е проблем ном.1
« Отговор #2 -: 03 Декември, 2012, 11:35:01 »
0
Търсех си тема, която включва и Гърция, че "баш гръцката" тема е заключена за мен. Не, че някой нещо, ама просто съм загубил ключа за там  :)
Ма.... му, изглежда добре ще си изиграят картите все пак. Вярна излезе приказката, че твърде големият дълг в един момент става проблем основно на кредитора, не на задължения. Нали дори и модерен вариант му измислиха: туу биг ту фейл!
Глейте какво става:
Германия намекна за опрощаване на гръцки дълг в бъдеще

И каква стана тя, оказа се, че в един момент на карта са заложени наследството и идеалите на хуманисти и мислители, които от векове са бленували за обединена и мирна Европа.
На карта са заложени поне 60 години мирни конкретни усилия на поколения хора за превъплъщаване на този идеал в действителност.
Ето ти добра илюстрация за това, че кризата е и възможност.
Съзря се възможност да избягаш от дълга си. Картите бяха отдавна раздадени. Карето на масата започна тънката психологическа игра около анонсирането. Вярно, че това е най-тънката част, но това е вече прекалено. Анонсират вече години. И няма вече ни мярка, ни срам, нито му се вижда краят. По всичко личи, че в един подходящо подбран бъдещ момент, набързо ще разиграят ръцете, че дори може и да не разберем.
Как го постигнаха!? При все, че не както в умната игра на карти се играе по двойки, а те играят сами срещу гадната Тройка.

Много ги бива да извиват ръце. В един момент се разбра, че е имало грабеж и плюскане на поразия в Гърция и очевидно дългът не може да бъде върнат в пълен размер. Очевидно и кредиторът има и той вина в една подобна ситуация, но далеч по-логично е основната тежест да отиде при задължения. Да, ама ..... ! Какво да правим с онези скелети в гардероба. И в балансите. 

Имат наглостта да твърдят, че откак започнали (цял свят ) да се занимават с проблемите им, дългът нараснал. Ама то не било истинско нарастване, ами в процент! Какво става всъщност? Подстригаха им дълга от частните кредитори, което стана в една сложно сделка при участието и на публичната власт. Това от своя страна означава, че тези ресурси под една или друга форма  ще бъдат вкарани в общата финансова инфраструктура, а оттам под една или друга форма на всички нас (и на мен лично) утре ща ни бъде предявено нещо за плащане.
Не им стигна.  Стачките продължават, ли продължават! Вече им изгубих чет на годините. Три ли са, четири ли!
Ами като стачкуваш, като си официално все надолу и надолу, като не генерираш пари за да си връщаш дълга, как няма да се качи процентът на задлъжнялост, при все, че напълно естествено междувременно лихвите ти са подскочили. Ми на това му се вика капитализъм. Или някой има други предложения!?
Не трябва да ни правите на маймуни.
Истината е съвсем друга.
Не искат да плащат.

Не ги слушайте, какво приказват! Лошата Тройка! Действителността е, че сега са биднали и за дълга с източник "официални" кредитори.
Ма ... му, добре я играят играта!

Няма да забравя лицето на този "юноша бледен", на този "непоправим романтик"  Ж. Виденов, който при Кеворк каза преди няколко седмици, че когато Бг беше в тежка криза е ставало дума за 1 млрд. щ.д. Обидно малка сума за една държава. Е, естествено е, че не можеше тя да бъде дадена на тогавашния юноша, който на Бузлуджа се изцепи против "чорбаджиите".
В последна сметка и нашият дълг беше леко подстриган, ама всъщност доста леко, че едни ловки беловрати юпита около онзи испански ментърджия, че и техните ментори, че и чуждите финансисти, също трябваше да топнат гагата, яко.
Народът ни си го отгладува реално и това ще продължава още дълго време. Нали не забравяте, че предстоят плащания и по нашия дълг. Дянков пусна емисия отдалеч, която се изкупи като топъл хляб. Че как няма да се изкупи, когато нашият народ е приучен да си плаща. Ако се опита да хитрува (човешко е), лесно му намират колая.
Апропо, набраните пари ги бутнаха при фискалния резерв, че да лъжат будалите, че той не е здраво похарчен и че едва ли не е нараснал при сегашното мъдро ръководство.

И скелети и кукловоди ехидно се кискат, скрити в тъмния ъгъл.
 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Гърция вече не е проблем ном.1
« Отговор #3 -: 03 Декември, 2012, 14:10:38 »
0

Начев,

Думите ти извират от вътре. :)

Гърците не са за подценяване, но не ги надценявайте толкова много. Еднакво грешно е с това, когато подцениш някого. В случая, нашето надценяване или подценяване си е само за нас, никой не се интересува от него.
Дали са самостоятелни играчи? Силно се съмнявам. Ако е вярно, доста добре си играят картите. Знаят си цената, а ние знаем ли я? Имаме ли цена?

Казваш, отишли са на кино всякакви демократични ценности. Да видим ние как сме с тях. Моето лично мнение, е че ТЕ - ценностите, колабират в момента у нас. Къде и как е нашето бъдеще? Една нация, прогресивно намаляваща, с перманентно морално деградиране.
Разбира се, ние не стачкуваме, ама и не работим. Големият процент работливи са извън страната. Друга част са с намерение да я напуснат.
Когато Куку беше дал прогноза за 149 евро, никога не съм я  отхвърляла, като невероятна. Защо - имам си причини, (не са, защото е модерно или прочее).  Единствено не можех да се съглася, че отиваме към обезлюдяване.

На личния мейл получавам всякакви щуротии. Ето един, в който, интересно от къде знаят, се обръщат към мен с трите ми имена на латиница.

 
Цитат
European Economic Research Institute в Цюрих, Швейцария е специализиран в провеждането на глобални проучвания в сферата на икономиката и банковото дело.

EUWIFO Business Monitor измерва оценките на собствениците на предприятия и на членовете на управителни съвети за текущото състояние на бизнеса им и техните очаквания за бъдещото развитие на фирмата им.

EUWIFO Business Monitor се различава от останалите проучвания на мненията на бизнеса по това, че той е насочен само към управляващи партньори и членове на управителни съвети, които имат контролен дял от бизнеса си.


Ето го и сайта, има графики на база тяхно проучване. Интересни са ...

http://euwifo.ch/

 *drink11*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Гърция вече не е проблем ном.1
« Отговор #4 -: 03 Декември, 2012, 14:51:27 »
0

Начев,

Думите ти извират от вътре. :)

Гърците не са за подценяване, но не ги надценявайте толкова много. Еднакво грешно е с това, когато подцениш някого. В случая, нашето надценяване или подценяване си е само за нас, никой не се интересува от него.

Муза, права си, след като прочетох и аз самият се убедих, че думите са ми извирали безредно и безчинно, ама наистина много се нервирах.
При това изглежда съм и етично укорим, но за последното се усетих твърде късно, когато ла.ната ми се бяха качили вече на по висока кота.
Визирам, че нещо се бях зарекъл пред Горо относно гръцката тематика, но написаното е написано. За миг се замислих и реших, че е ставало дума да не пиша в неговата тема. Мързи ме да проверявам.
Може и да го изтрия.
Сефте ще е.
 *heart*
 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Гърция вече не е проблем ном.1
« Отговор #5 -: 03 Декември, 2012, 15:05:41 »
0
Начев,
Не трий ... Нищо лошо не си казал. :)
Аз имах предвид останалото. :)

Жоро си е пристрастен. Както и всеки един от нас, където живее.
Например, нямаме форумец в Испания. Интересно, някои се връщат от Испания, но голяма част - не. Италия ... ?
Ние, в БГ,  също сме пристрастни, но и ни боли.

А, ключът - не си го загубил, просто не искаш да го ползваш сега, и не виждам нищо лошо в това. Ти си един от участниците тук, на когото държи и харесва, поне, така съм разбрала до момента. :)

 *drink11*