Автор Тема: За пръв път у нас виждам много професионално направена страница на АНИ  (Прочетена 9236 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Знаете много добре, че не съм по рекламата, както знаете и отношението ми към мнозинството от АНИ-тата в БГ (излишно е да се повтарям и потретвам).

За пръв път попаднах на страница на АНИ (не я бях чувал до момента), в която много точно е описано всичко около предлаганите имоти (както в цивилизацията) - много и добри снимки, видео презентация, много точно описание, скица на имота (за този, който гледах поне се даваше чиста светла площ на всяко помещение без вътрешни и външни стени), всички разходи по сделката (спрямо обявената цена), данък сграда, данък смет, каквото се сетите... Май и на картата беше отбелязана локацията.

Отидохме с жена ми даже на един оглед. Огледа се оказа на не по-ниско ниво от страницата - брокерката с напълно подготвено "домашно" - папка с разпечатана пълна презентация на имота (остава за клиента). Нямаше "ама елате първо в офиса да подпишете" или "това току-що се продаде, ама вие какво търсите" и пр. от дежурните номера. Никакъв натиск по време на огледа, информацията се представя подробно, но не натрапчиво, на повечето въпроси се отговаря веднага и компетентно, на които не се знае отговора се обещава да се провери. Аз такъв тип оглед на имот в БГ не съм имал до момента (да речем, че съм правил едно 100-120 огледа от 2001 г. до сега).

Имат страници за продажба на жилища в София и Варна, както и основна страница, където май предимно се предлага земеделска земя (имам впечатления на живо от 1 оглед във Варна само):

www.varnatrend.bg

www.sofiatrend.bg

www.atrend.bg

Не съм свързан по никакав начин с агенцията, нито получавам процент, нито имам познати там, просто споделям впечатление. Ако решите, че не е уместно да се публикува (Додо, Скитъре) - търкайте или ми напишете аз да си я изтрия темата:):)
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
И не е реклама? Щото страници не по-лоши има много.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Имотко, ами покажи ги. Нищо чудно и да има, а да не ги знам. Аз лично страници с толкова изчерпателна информация, с толкова снимки и видео за всеки имот не съм виждал.
Не е реклама.
« Последна редакция: 17 Февруари, 2012, 18:08:22 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Е похвално е и сайтовете им трябва да се показват. За мен единствената нормална реклама е от уста на уста, от другата ми се повръща.

Ама снимките на Иво от другия форум са доста по-добри, но сайтът беше по-кофти. :)

А "големите" агенции без изключение прилагат всеизвестните "номера на брокера", така че няма как да се класират. Даже се опитват да пласират и имоти с проблеми на собствеността, за които им е известно. Важното е сделка да има и КОМИСИОНО.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
А, спомням си го - IvoNovDom му беше ника. Той си се интересуваше от фотография, май имаше един Nikon D300S (който никак не е лош). Сега му видях сайта, снимките са му много добри (ех, тези широкоъгълни обективи как правят стаите да изглеждат просторни), но информацията за имотите не е толкова много. Онези пишат абсолютно всичко, има и видео, скици, чиста светла площ, данъци, каквото се сетиш. Нямат толкова голям брой оферти като "големите", но каквото имат явно го познават добре.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Всъщност май снимките на тези са по-добри от търговска гледна точка, като се замислям. Защото иначе става малко разочароващо - то на снимка и люлинска панелка може да се издокара да изглежда хубаво, но като идеш там и - потрес :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Всъщност май снимките на тези са по-добри от търговска гледна точка, като се замислям. Защото иначе става малко разочароващо - то на снимка и люлинска панелка може да се издокара да изглежда хубаво, но като идеш там и - потрес :)

Именно, тези не са толкова добри като на Иво, но дават по-реална представа за пространствата. Видеото също доста помага, самият факт, че някой си е играл да снима и да пише данните, означава познаване на това, което се предлага.
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
      Сайтът е важно нещо, ама не определя дали, каква и с какво качество работа върши дадена агенция.
Снимки, мимки може да бъдат определящи само за хора като пишещите тук, дето искат с пет кликвания всичко да видят и да разберат, ако може и телефона на собственик-супер.
      А всъщност най-добрите сделки ги нямааа в обявите, то ако до добра сделка се стигаше мързеливо, с кликаше и без грам усилие, всеки форумен шушляк / в другия форум ги има повече/ щеше да е милионер.
      Кажи ни и за еврото, кога ще се срива, към края на света или по-рано, да не се минем с влоговете нещо. Да не настинем няма вече опасност, то пролетта чука на вратата.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
В първото мнение още той похвали и това. Фактът, че хората като открият нормална агенция изпитват нужда да го споделят, говори достатъчно за бранша.

Ситуацията е все едно във всички магазини "кашкавалът" да е правен от свинска мас и да имаш пари, но да няма откъде да си вземеш истински, някой да намери и да възкликне: "баси, ядох истински кашкавал!" :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
      Сайтът е важно нещо, ама не определя дали, каква и с какво качество работа върши дадена агенция.
Снимки, мимки може да бъдат определящи само за хора като пишещите тук, дето искат с пет кликвания всичко да видят и да разберат, ако може и телефона на собственик-супер.
      А всъщност най-добрите сделки ги нямааа в обявите, то ако до добра сделка се стигаше мързеливо, с кликаше и без грам усилие, всеки форумен шушляк / в другия форум ги има повече/ щеше да е милионер.
      Кажи ни и за еврото, кога ще се срива, към края на света или по-рано, да не се минем с влоговете нещо. Да не настинем няма вече опасност, то пролетта чука на вратата.

Това е бъдещето имотко. Започна се. Иновативните и креативните ще оцелеят. Креватаците - НЕ.
Свиквай с тази мисъл. Колкото по-бързо толкова по-голям шанс да си намериш друго призвание.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
      Сайтът е важно нещо, ама не определя дали, каква и с какво качество работа върши дадена агенция.
Снимки, мимки може да бъдат определящи само за хора като пишещите тук, дето искат с пет кликвания всичко да видят и да разберат, ако може и телефона на собственик-супер.
      А всъщност най-добрите сделки ги нямааа в обявите, то ако до добра сделка се стигаше мързеливо, с кликаше и без грам усилие, всеки форумен шушляк / в другия форум ги има повече/ щеше да е милионер.
      Кажи ни и за еврото, кога ще се срива, към края на света или по-рано, да не се минем с влоговете нещо. Да не настинем няма вече опасност, то пролетта чука на вратата.

Според мен сайтът е показателен доста за това как и с какво качество би се свършила работата по евентуално посредничество, първо защото една голяма част от нея (работата) вече предварително е свършена - внимателно е снимано всичко важно по жилището, а не нарочно да се снимат само най-добрите стаи по няколко пъти или пък да се снимат предимно душкабини, вани или батерии на чешми, а смръдливите стаи да са извън кадър. На видеото се вижда пълен обход на жилището т.е. има старание клиента да получи възможно най-пълна и реалистична представа какво ще види преди още да го е видял. Просто е обърната на 180 градуса тактиката. Не коментирам изобщо триковете с обявяване на апартаментите на етаж, на който не се намират, "малка (понякога стигаща до 50 - 70 м2 разлика) грешка" в квадратурата, даже някои от публикуваните снимки се оказват не от въпросният имот.

Това дето с няколко клика разбираш много неща още преди да си отишъл на огледа, спестява време не само на кандидат - купувача, но и на брокера, вероятността клиента да хареса на огледа това, което е видял на Нет-а е много по-голяма, а който не хареса нещо предварително, изобщо и не отива на оглед (пак спестява време на брокера).

Другото, което ми направи впечатление е, че брокерката помоли каквото и да решим да се обадим и да и кажем ако се отказваме какви са причините, какви са според нас недостатъците на имота, цената и пр. защото на определен период от време пишели доклади до продавачите - колко хора са се обадили, колко са отишли на оглед, какво им е мнението и пр. Тук има два основни момента:

1. Отчет пред продавачите каква работа агенцията върши за да представи имота им за продажба по най-добрият начин.

2. Има ОБРАТНА ВРЪЗКА - продавачите имат идея какви типове хора какво харесват или не харесват от техният имот, защо не се продава евентуално и пр.

Това, че някои от най-добрите оферти не излизат по обяви ами се споделят само във "вътрешни кръгове" е така, даже купилите не казват за ниската цена, за да не се разчуе (един приятел купи така и ми подшушна под ухо, да не съм разправял), но хората извън кръговете каква възможност имат освен да следят обявите? Предварителна селекция по Нет-а не означава "мързелешката". Може би да ходиш и да си губиш времето по заблуждаващи обяви е някакъв полезен труд? Вземи разгледай по няколко щатски, германски сайта за НИ и ще видиш, че там всичко е описано и представено както агенцията, за която писах. Или те американците и немците много мързеливи?

Иначе никъде не съм тръбил, че еврото ще се срива, изказвал съм опасения и най-вероятно не съм бил прав, въпреки, че пак не е съвсем сигурно какво може да стане. За края на света и подобни глупости никога не съм писал. За влоговете съм споделял опит - какво лошо има? Излагал съм точна информация само и винаги съм казвал всеки да си преценява рисковете сам.

I say what I do and do what I say.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
BulCan, напразно си хабиш труда да обясняваш на простия брокерски народ, защо интренет страницата Е най-важното! Гащниците брокерски ще го разберат това след време и по болезненият начин. На тях им е исключително трудно да асимилират логиката,че що в нормалният пазар е така, значи рано или късно и в БГ ще стане. Ти ги знаеш тези работи защото си видял свят, но брокито не виждало по-далече от Драгоман тия работи няма как да ги знае.

Всичко което си написал е абсолютно вярно и аз приветствам агенции открили верният начин на работа. Тези оцелеят, останалите ще лаят по форумите.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
И още нещо, което ще привлече клиенти -- 0% комисионна от купувача. Вярно е, че всичките пари се дават от купувача и комисиона е калкулиран предварително в цената, ама така е по-малко дразнещо. Виждате от снимките, че не е трудно да се локализира даден имот, явно работят с екслузивни договори с продавачите, което е добре за всички страни.

Аз с удоволствие бих правил реклама на такъв тип агенция, най-малкото, за да се принудят и останалите да работят по този начин.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Хората са се прицелили към определена група клиенти, което им е напълно достатъчно. Обаче преди да се промени манталитетът на българина (като за изградения в частта на отношението към брокерите, самите брокери са виновни) - ако всички агенции станат като тази, няма да успеят, защото голяма част от трудът им ще отива във въздуха (ще ги "прескачат" и т.н.). Докато ако има малко на брой агенции като тази, съблазнила правилните клиенти, ще просперират.
Аз например, с удоволствие бих платил комисиона на тази агенция, защото се вижда, че за парите работи. А някава, която е "инвестирала" два и осемдесет за обяви в интернет и сто и четиредесет лева за сайт, публикувайки снимки, правени с Нокия от 1999 година и целенасочено заблуждаващи данни, не заслужава и стотинка, даже тия са ми задължени за изгубеното време и пари за проучване (досега съм открил поне 10 имотни измами с парцели, докато си търсех, за някои има образувани и дела).

Няма да забравя един брокерко от "голяма агенция" и разговора ни:
- Предполагам, че не Ви дължа комисиона като купувач, защото се съмнявам, че можете да ми гарантирате сигурност, след като работите и с продавача и за мен няма да свършите никаква работа, срещу която да се получи заплащане?
- НАПРОТИВ, дължите ни комисиона!
- Мисля, че не Ви дължа, ще уточним това, ако стигнем до сделка.
След три дни:
- Добър ден, нося тук едни документи да прегледате, които изрових оттук оттам и да повдигна въпроса - все още ли смятате, че Ви дължа комисиона. Ето вижте този.
Тук брокерко чете, чете и започва да гледа като насран, защото държи нотариален акт за същия парцел на друг собственик, нямащ нищо общо с продавача.

Същото се е случвало и с парцел, продаван от ЧСИ (без обсъждането на комисионата, защото там няма мърдане :) ).

Какво мислите става по-нататък? Обявите се свалят (проданта се спира), но след няколко месеца се появяват ОТНОВО (и двата примера). В един друг пък агенцията продаде въпреки това и постигна заветната цел - комисионОТО.

В N-ти пример пък имаха наглостта да продават имот, за който даже е вписано дело в АВ (но препродаден 2-3 пъти, за да не се вижда толкова директно). Значи аз мога да жертвам 5 лева за 5 справки в АВ, а "агенцията", която се точи да изцоца 6.2% - не може или не иска да знае какво продава. На въпрос "защо продавате такова лайно, бе" отговарят "ами то това тука един познат на познат ни помоли, ама ние не знаехме".

И основният проблем - в нормална държава подобни шайки от непрофесионалисти биха изчезнали мигновено, докато у нас следва да признаем успеха на гилдията - за толкова години са успяли да прокарат това като норма сред населението - че трябва да се плаща 6.2% за нулева или даже вредна работа и поради тази причина всеки безработен може да се преквалифицира в продавач-измамник на недвижими имоти. Добре че се случи срив, за да преоценят и този компонент участниците в сделки.

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Хората са се прицелили към определена група клиенти, което им е напълно достатъчно. Обаче преди да се промени манталитетът на българина (като за изградения в частта на отношението към брокерите, самите брокери са виновни) - ако всички агенции станат като тази, няма да успеят, защото голяма част от трудът им ще отива във въздуха (ще ги "прескачат" и т.н.). Докато ако има малко на брой агенции като тази, съблазнила правилните клиенти, ще просперират.
Аз например, с удоволствие бих платил комисиона на тази агенция, защото се вижда, че за парите работи. А някава, която е "инвестирала" два и осемдесет за обяви в интернет и сто и четиредесет лева за сайт, публикувайки снимки, правени с Нокия от 1999 година и целенасочено заблуждаващи данни, не заслужава и стотинка, даже тия са ми задължени за изгубеното време и пари за проучване (досега съм открил поне 10 имотни измами с парцели, докато си търсех, за някои има образувани и дела).

Няма да забравя един брокерко от "голяма агенция" и разговора ни:
- Предполагам, че не Ви дължа комисиона като купувач, защото се съмнявам, че можете да ми гарантирате сигурност, след като работите и с продавача и за мен няма да свършите никаква работа, срещу която да се получи заплащане?
- НАПРОТИВ, дължите ни комисиона!
- Мисля, че не Ви дължа, ще уточним това, ако стигнем до сделка.
След три дни:
- Добър ден, нося тук едни документи да прегледате, които изрових оттук оттам и да повдигна въпроса - все още ли смятате, че Ви дължа комисиона. Ето вижте този.
Тук брокерко чете, чете и започва да гледа като насран, защото държи нотариален акт за същия парцел на друг собственик, нямащ нищо общо с продавача.

Същото се е случвало и с парцел, продаван от ЧСИ (без обсъждането на комисионата, защото там няма мърдане :) ).

Какво мислите става по-нататък? Обявите се свалят (проданта се спира), но след няколко месеца се появяват ОТНОВО (и двата примера). В един друг пък агенцията продаде въпреки това и постигна заветната цел - комисионОТО.

В N-ти пример пък имаха наглостта да продават имот, за който даже е вписано дело в АВ (но препродаден 2-3 пъти, за да не се вижда толкова директно). Значи аз мога да жертвам 5 лева за 5 справки в АВ, а "агенцията", която се точи да изцоца 6.2% - не може или не иска да знае какво продава. На въпрос "защо продавате такова лайно, бе" отговарят "ами то това тука един познат на познат ни помоли, ама ние не знаехме".

И основният проблем - в нормална държава подобни шайки от непрофесионалисти биха изчезнали мигновено, докато у нас следва да признаем успеха на гилдията - за толкова години са успяли да прокарат това като норма сред населението - че трябва да се плаща 6.2% за нулева или даже вредна работа и поради тази причина всеки безработен може да се преквалифицира в продавач-измамник на недвижими имоти. Добре че се случи срив, за да преоценят и този компонент участниците в сделки.

В интерес на истината май бяха похарчени доста над 5 лева за да се открие проблема. Интересно ако се поискат парите от брокера, дали ще ги намали от комисионното, или ще ги извади да ги плати предварително с извинение.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG