Автор Тема: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"  (Прочетена 82106 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #45 -: 23 Февруари, 2012, 12:26:43 »
0
И аз тъй, Дарки, ама много се залежахме нещо.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #46 -: 23 Февруари, 2012, 13:15:15 »
0
Имотко, да ти кажа честно, по-добре минимум движения, отколкото да направим нещо необмислено и после да съжаляваме, баси.......в момента леда е мноу тънък.  Прави ми впечатление, че ми отказват защитна клауза при промяна на курса лев/еуро  в новите договаряния за тая пролет.......както и да я формулирам тарикатски, я отхвърлят.Освен тва  на изток от Драгоман договорите немат голема тежест......
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #47 -: 23 Февруари, 2012, 13:48:09 »
0
Предполагам, че активността ви и на двамата (бизнеса) е свързан с рискове. В такъв случай може би е разумно да се спре, да се мисли и да се наблюдава. Опасното в случая е, че човек губи форма, мозъка залинява (колкото и да си мислим, че не е така). В периодите м-у "просветленията" е добре да се "чопли" нещо. Даже и да е носи големи доходи, даже и да не носи доходи изобщо, но да е нещо полезно евентуално за в бъдеще. Самоусъвършенстване ако щете го наречете (език да се учи, каквото и да било). Така се поддържа някъква форма, а и е много по-вероятно да се стигне до някъква идея. Ако бизнеса не е свързан с големи рискове при всички случаи е по-добре да се бута и при по-ниски нива, отколкото да се чака просто нов "момент", като дойде този "момент" ще сте по-готови за него.

Дарки, имаш ли опасения от промяна на курса лев/евро? Прочетох, че писа за договорите как отказват защитна клауза. Като, че ли преди 2-3 години много повече се "бръмчеше" из Интернет пространството за падане на борда, сега не виждам да се говори много за това.

Въпросът ми е всъщност към всички съфорумци. Нещо ми се върти в главата да превалутирам в левове за известно време 8-12 месеца, че ефективната лихва идва с почти 3% повече и да пробвам работи ли наистина поговорката "г*з (пиииип) глава затрива". :) :)

П.П. Ивеле, ако прочетеш това, пиши и ти какво мислиш по въпроса. На два пъти май бях на срещуположно мнение на твоето по валутни въпроси и двата пъти (вторият - поне до момента) съм на загуба от решенията си. :)
« Последна редакция: 23 Февруари, 2012, 13:57:45 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #48 -: 23 Февруари, 2012, 14:33:13 »
0
Здравейте, тук съм разбира се аз такива теми ги чета за разлика от религиозните и силно философските. За падане на борда сакън и дума да не става, мисля че ще държат с нокти и зъби до последно защото мръднем ли от борда тогава главо;ломно ще ни се струпат всичките беди на света и това всички го знаят и в най-лошите дянкови и борисови сънища този сценарии е изключен. Следващите не знам какви ще са ама тези няма да го допуснат, всичко може да се крешне ама не и борда точно сега. Затова минавай смело на лева ама не от ония долари дето ги смени на около 1,30 а от евро ако ти е останало. С доларите изчакай поне до края на Март, мисля че ще има корекция която да ти позволи да си поправиш грешката без много пролята кръв. Аз ти писах, че и аз малко се подведох, добре че само лекичко и плахо подходих, идеята беше ако се докаже тренда да продължа с по голямо участие, всички грешат какво да се прави и обърнах едни 50кЕ на $. Сега излиза че наистина съм ти дал тогава добър съвет да си стоиш на евро, че така си е добре. За сега лева е непоклатим и смятам че може да се довериш. 

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #49 -: 23 Февруари, 2012, 14:38:29 »
0
Здравейте, тук съм разбира се аз такива теми ги чета за разлика от религиозните и силно философските. За падане на борда сакън и дума да не става, мисля че ще държат с нокти и зъби до последно защото мръднем ли от борда тогава главо;ломно ще ни се струпат всичките беди на света и това всички го знаят и в най-лошите дянкови и борисови сънища този сценарии е изключен. Следващите не знам какви ще са ама тези няма да го допуснат, всичко може да се крешне ама не и борда точно сега. Затова минавай смело на лева ама не от ония долари дето ги смени на около 1,30 а от евро ако ти е останало. С доларите изчакай поне до края на Март, мисля че ще има корекция която да ти позволи да си поправиш грешката без много пролята кръв. Аз ти писах, че и аз малко се подведох, добре че само лекичко и плахо подходих, идеята беше ако се докаже тренда да продължа с по голямо участие, всички грешат какво да се прави и обърнах едни 50кЕ на $. Сега излиза че наистина съм ти дал тогава добър съвет да си стоиш на евро, че така си е добре. За сега лева е непоклатим и смятам че може да се довериш.

Това беше много бърза реакция, мерси!  *drink1*
I say what I do and do what I say.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #50 -: 23 Февруари, 2012, 15:07:39 »
0
Егати активното управление на портфейла въртите тука, ама то от скука човек само някоя простотия може да измисли. *drink1*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #51 -: 23 Февруари, 2012, 15:13:54 »
0
Руснаците имат една много точна за случая поговорка - "Дурная голова рукам покоя не даёт"  *yahoo* А може и да не чакаме чак до края на Март, според мен корекцията вече започна.
« Последна редакция: 23 Февруари, 2012, 16:52:44 от Ivel »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #52 -: 23 Февруари, 2012, 17:21:01 »
0


Дарки, имаш ли опасения от промяна на курса лев/евро? Прочетох, че писа за договорите как отказват защитна клауза. Като, че ли преди 2-3 години много повече се "бръмчеше" из Интернет пространството за падане на борда, сега не виждам да се говори много за това.


Здравей Булкан! Да ти кажа напоследък си мисля, че поради факта, че тва ще доведе до катастрофа и то за броени дни, лудост ще е да го направят, в смисъл хиперинфлация.  Но, все пак борда е политическо решение, а от политици сичко мое да се очаква. Сички войни са тяхно дело, баси.....
Аз предполагам, че е възможна еднократна промяна във фиксирания курс, но в малки граници, примерно 2.15/2.20 лева за евро. Или връзване към долара, макар, че някой мое да каже, че тва е абсурд....не е абсурд, Европа вече не ни е единствената алтернатива, браточките оттатък Големата локва мноу сериъз гледат насам с лакоми жълти очи и големи зАби! Само, че тва не се коментира "от добро възпитание" заради другите вълци от Брюсел. Пък и бъдещето на Гърция и тая война с Сирия и Иран мое да прекрои влиянието на Америка и Европа в региона........дано само влиянието, да не са и границите! (пепел ми на устата)

Един съвет: гледайте с Ивел (пък и не само вие, а и другите форумци) по друг начин на парите. Дали долари, евро, юани, лева, тва са си пари. Те имат някакво взаимно отношение (курс). Вие вече сте извършили определени операции (смяна). Не търсете начин да спасявате малки разлики, а мислете за сигурността на голямото, главницата. Нейната стойност "расте" не като курс, а като покупателна сила секи ден божи особено напоследък. Освен храните и горивата, сичко друго е под ножа  на свитото потребление, сиреч дефлацията прави парите ви силни спрямо сичко, което струва от една заплата нагоре като  стойност, тва включва и "неуникалните"  имоти . Сиреч, тва което сте моели да купите 2007-ма за 100К., сега моете да купите за 50/60К. Т.е., не си играйте със стотинките ми е мисълта! Вече започнаха "коледните" намаления, и тва е най-лошия  ик. показател и то в световен план.....щото свиване на потребление означава нови безработни, те от своя страна тегнат на държавата, държавата мачка останалия читав бизнес за още пари и тая спирала тип "параграф 22" има тъжен край........нал тъй Имотко?
Ас съм българче.......

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #53 -: 23 Февруари, 2012, 19:36:01 »
0
...и понеже земята е на свършване, оземляване няма да има. http://www.ekoselo.org/item?key=aglla29zZWxvYmdyDAsSBEl0ZW0Y6fIGDA

За сметка на това ще започне оапартаментяване на братоците в крайните Софийски квартали.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #54 -: 23 Февруари, 2012, 20:01:46 »
0
Тъй, Дарки, тъй. Тъжен край, ама колко да е тъжен. Дали ще доживеем 2013г. в стария Мерцедес, баси?

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #55 -: 23 Февруари, 2012, 23:17:30 »
0

Няма такива работи. Кризата е илюзия. В действителност, бизнесът бичи на мах. Даже чупи рекорди.
Цитат
Плевнелиев: Гордея се, че съм президент на държава, в която бизнесът чупи рекорди

Бам, и проблемът го няма...

Цитат
Плевнелиев: Гордея се, че съм президент на държава, в която бизнесът чупи рекорди по корпоративна и социална отговорност


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #56 -: 25 Февруари, 2012, 12:33:17 »
0


Най-лошият, и съвсем не малко вероятен, сценарий: не опазени главници и -> 149 $/евро(?) ...




Мдам това е най-лошия сценарии.

Само дето не помня колко пъти могат да ги пускат на търг и дали банките ще ги свалят до там  ???

Не го ли направят те,няма начин..........

Никой няма да ги пита. Ако искат! Ако не - собственици на имоти.  *flower1*

Вярно нещо не те разбрах сега.

Не ми се вярва някой доброволно да падне на тази цена,не го изключвам разбира се,но ще са единици.

Все пак при положени,че банките смъкнат цената толкова,пък да речеме,че 2008 г са ги оценявали на по 1200 евра,мисля много адвокати и журналисти ще се изявяват по медиите.

Истината обаче е НЕ знам на къде ще завъртят цените в тази ситуация,но съм сигурна,че ще се поопразнят банковите сметки.


Регатка,
Банките може да са катализатор за цени надолу, т.к. по презумпция са продавачи. Но не могат да определят цените нагоре или да ги държат на тези нива, т.к. не са единствените продавачи. Освен това, което излиза за продан е основно шлака. Невидимко спомена за необслужвани кредити, които не са станали предсрочно изискуеми и стигнали до ЧСИ. Аз също знам, че има такива.
149 евро е нещо като нарицателно - означава, че на никого няма да му е до имоти. Не само в България! Защото, ако беше само до нас, няма начин да се стигне до такива нива. Хората излизат навън, работят, вкарват пари тук. Ако не беше така, необслужваните кредити щяха да бъдат много повече. Освен това, не е необходимо да гърмят банки, за да се случи.
Това, наистина е отвратително лош вариант, но аз лично, не го изключвам. Може би е прекалена предпазливост от моя стана, но...
Единствено изключвам, че ще станем като Детройт.

 *flower1*
« Последна редакция: 25 Февруари, 2012, 12:35:27 от Muza »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #57 -: 25 Февруари, 2012, 14:52:27 »
0

Единствено изключвам, че ще станем като Детройт.

 *flower1*

Горските животни били на екскурзия,когато изведнъж Заю се развикал:
-Куфара ми е откраднат! Ей,да ми връщате куфара да не стане като в Детройт!-и така няколко пъти,докато Вълчо смутено изломотил,че случайно бил в краката му и го запитал:
-Кво стана бе Заю,кво стана в Детройт?
-Ами, кво да стане,пак ми взеха куфара само,че не ми го върнаха! *rofl*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #58 -: 25 Февруари, 2012, 18:14:30 »
0

Единствено изключвам, че ще станем като Детройт.

 *flower1*

Горските животни били на екскурзия,когато изведнъж Заю се развикал:
-Куфара ми е откраднат! Ей,да ми връщате куфара да не стане като в Детройт!-и така няколко пъти,докато Вълчо смутено изломотил,че случайно бил в краката му и го запитал:
-Кво стана бе Заю,кво стана в Детройт?
-Ами, кво да стане,пак ми взеха куфара само,че не ми го върнаха! *rofl*

 *rofl*

Казваш: "Надежда 'секва тук оставете" :(

Регатка,
Написаното от теб е от две части: сега и в бъдеще.
Ако не стане инфекция, масовите цени ще са в посока надолу. Докато не се постигне съизмеримост заплата/цена - за имотите за живеене и цена/наем за инвестиционните, също и за част от тези за живеене.
Хубав имот ... колко са те? По моите критерии, много малко. "Една птичка пролет не прави." :)

 *flower2*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #59 -: 25 Февруари, 2012, 20:56:10 »
0


Най-лошият, и съвсем не малко вероятен, сценарий: не опазени главници и -> 149 $/евро(?) ...




Мдам това е най-лошия сценарии.

Само дето не помня колко пъти могат да ги пускат на търг и дали банките ще ги свалят до там  ???

Не го ли направят те,няма начин..........

Никой няма да ги пита. Ако искат! Ако не - собственици на имоти.  *flower1*

Вярно нещо не те разбрах сега.

Не ми се вярва някой доброволно да падне на тази цена,не го изключвам разбира се,но ще са единици.

Все пак при положени,че банките смъкнат цената толкова,пък да речеме,че 2008 г са ги оценявали на по 1200 евра,мисля много адвокати и журналисти ще се изявяват по медиите.

Истината обаче е НЕ знам на къде ще завъртят цените в тази ситуация,но съм сигурна,че ще се поопразнят банковите сметки.


Регатка,
Банките може да са катализатор за цени надолу, т.к. по презумпция са продавачи. Но не могат да определят цените нагоре или да ги държат на тези нива, т.к. не са единствените продавачи. Освен това, което излиза за продан е основно шлака. Невидимко спомена за необслужвани кредити, които не са станали предсрочно изискуеми и стигнали до ЧСИ. Аз също знам, че има такива.
149 евро е нещо като нарицателно - означава, че на никого няма да му е до имоти. Не само в България! Защото, ако беше само до нас, няма начин да се стигне до такива нива. Хората излизат навън, работят, вкарват пари тук. Ако не беше така, необслужваните кредити щяха да бъдат много повече. Освен това, не е необходимо да гърмят банки, за да се случи.
Това, наистина е отвратително лош вариант, но аз лично, не го изключвам. Може би е прекалена предпазливост от моя стана, но...
Единствено изключвам, че ще станем като Детройт.

 *flower1*


Музичка,цените извън БГ на много места се стабилизираха.Тук също има пазар,нека да не се лъжем,излезе ли хубав имот на прилична цена се купува.Лошото е,че правителството цака бизнеса много.Положението в Гърция ще си изиграе и то своята роля,само дано да е с цената на имотите,че фалира ли Гърция,нещата ще се с.овнят много и тогава ще ни трябват яки "нерви".

Я кжи регатке къде цените се стабилизираха, че аз май не съм разбрал за тая работа?
Язе гледам само у Европата ама засеги стабилизация йок. А в БГ асен и куку ви го разказаха...