Автор Тема: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"  (Прочетена 81762 пъти)

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #15 -: 22 Февруари, 2012, 20:56:25 »
+3
Не мога да повярвам че е възможно да се получи подобна разумна и спокойна дискусия за цените и имотите.

А за вратовръзката ще предам лично на виновниците. *pinnochio*

Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #16 -: 22 Февруари, 2012, 21:35:23 »
0
Не мога да повярвам че е възможно да се получи подобна разумна и спокойна дискусия за цените и имотите.

А за вратовръзката ще предам лично на виновниците. *pinnochio*

Защо не можеш да повярваш? Този форум не е онази кочина .нет А аз точно това целя дискусия за цените.
Тренда обаче Оунъре никак не е многообещаващ за чакащите ъп. Аз не съм съгласен с това дето си казал, че "голямо поевтиняване нямало да има". Поне още -50% казвам аз ще има и според мене това си е срив. (отсекъде баси...)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #17 -: 22 Февруари, 2012, 21:37:09 »
+2


Най-лошият, и съвсем не малко вероятен, сценарий: не опазени главници и -> 149 $/евро(?) ...


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #18 -: 22 Февруари, 2012, 21:41:49 »
0
На 21.04.2010 съм свалил цените на наемите в imoti.net
София: 3821 обяви, от тях 3480 за 1,2,3 стайни, средна цена 4.14 евро/м2

За последно на 01.11.2010
София: 5542 обяви (с 60% повече за 6 месеца), от тях 5013 за 1,2,3 стайни, средна цена 3.97 евро/м2 (с 4.1% по-малко за 6 месеца).

След малко ще видим към днешна дата как са нещата.

Когато се обърнат нещата с наемите, тогава по-късно може да се чака същото и с цените на продажбите. Но няма цените да тръгнат да растат преди наемите.

А пък "по-късно" колко ще отнеме - зависи от отношението цена/наем. Като падне под 150 - тогава. Сега е 220  :-\

Тъй казах аз :)

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #19 -: 22 Февруари, 2012, 21:54:43 »
0
На 21.04.2010 съм свалил цените на наемите в imoti.net
София: 3821 обяви, от тях 3480 за 1,2,3 стайни, средна цена 4.14 евро/м2

За последно на 01.11.2010
София: 5542 обяви (с 60% повече за 6 месеца), от тях 5013 за 1,2,3 стайни, средна цена 3.97 евро/м2 (с 4.1% по-малко за 6 месеца).

След малко ще видим към днешна дата как са нещата.

Когато се обърнат нещата с наемите, тогава по-късно може да се чака същото и с цените на продажбите. Но няма цените да тръгнат да растат преди наемите.

А пък "по-късно" колко ще отнеме - зависи от отношението цена/наем. Като падне под 150 - тогава. Сега е 220  :-\

Тъй казах аз :)

Съгласен! При средна цена наем 4.14 лв*150наема=660лв/м2 (средно) = 330евро/м2 Къде са офертните цени сега? Ами двойни са. Даже да споделя, че току що говорих с приятелчета от Гърция и те потвърждават за започващи намаления на цените на имотките там, ама сега започвало, а може би догодина щяло да е време купувателно...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #20 -: 22 Февруари, 2012, 22:12:35 »
0


Най-лошият, и съвсем не малко вероятен, сценарий: не опазени главници и -> 149 $/евро(?) ...



Мдам това е най-лошия сценарии.

Само дето не помня колко пъти могат да ги пускат на търг и дали банките ще ги свалят до там  ???

Не го ли направят те,няма начин..........

Никой няма да ги пита. Ако искат! Ако не - собственици на имоти.  *flower1*

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #21 -: 22 Февруари, 2012, 22:14:46 »
0
Не мога да повярвам че е възможно да се получи подобна разумна и спокойна дискусия за цените и имотите.

А за вратовръзката ще предам лично на виновниците. *pinnochio*

Защо не можеш да повярваш? Този форум не е онази кочина .нет А аз точно това целя дискусия за цените.
Тренда обаче Оунъре никак не е многообещаващ за чакащите ъп. Аз не съм съгласен с това дето си казал, че "голямо поевтиняване нямало да има". Поне още -50% казвам аз ще има и според мене това си е срив. (отсекъде баси...)

Тренда не знам накъде е, но в кадастъра на Мусала 1 е невероятна лудница. Вадят се скици и схеми , презаверяват се изтекли, виси се с часове. Какво ще правят тези хора не мога да разбера. Доста познати физиономии са се измъкнали от летаргията. Ама май няма да подаряват.
Не е задължително да вярвате. Просто се разходете и се уууслууушайте. Инак логиката говори за криза и спад на цените. Ама кога ли логиката е била силна по нашите места.
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #22 -: 22 Февруари, 2012, 22:59:53 »
0
Съгласен! При средна цена наем 4.14 лв*150наема=660лв/м2 (средно) = 330евро/м2 Къде са офертните цени сега? Ами двойни са. Даже да споделя, че току що говорих с приятелчета от Гърция и те потвърждават за започващи намаления на цените на имотките там, ама сега започвало, а може би догодина щяло да е време купувателно...

Чак 330 се съмнявам, но че ще копираме Латвия - не се съмнявам. 600 евро средна цена след като първо падне до 550. За колко време това вече зависи от "особеностите на българския национален риболов". Т.е. остават едни 100-150 евро надолу (13-20%) от сегашните нива. Което прави 1, 2 или най-много 3 години.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #23 -: 22 Февруари, 2012, 23:01:13 »
0
 Каква скица за саниране те гони, какви пет лева, баси;
 Оунъра право ви казва, че има пазар, а що се касае до кадастъра /което Дарки, ти вероятно не знаеш какво е/, то в София все още няма кадастър в някои големи и оборотни откъм имоти общини, например в Триадица, Възраждане, Лозенец и Красно село няма, представи си какво ще бъде на "Мусала"1, като влезе в сила кадастъра и там, баси.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #24 -: 22 Февруари, 2012, 23:03:58 »
0
Съгласен! При средна цена наем 4.14 лв*150наема=660лв/м2 (средно) = 330евро/м2 Къде са офертните цени сега? Ами двойни са. Даже да споделя, че току що говорих с приятелчета от Гърция и те потвърждават за започващи намаления на цените на имотките там, ама сега започвало, а може би догодина щяло да е време купувателно...

Чак 330 се съмнявам, но че ще копираме Латвия - не се съмнявам. 600 евро средна цена след като първо падне до 550. За колко време това вече зависи от "особеностите на българския национален риболов". Т.е. остават едни 100-150 евро надолу (13-20%) от сегашните нива. Което прави 1, 2 или най-много 3 години.

Може и 4,5, най-много още 6 години и ще стане. Който иска по-бързо - отсреща в еврейското училище.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #25 -: 22 Февруари, 2012, 23:10:09 »
0
А може и утре тържествено да кажат по новините, че поради обилния снеговалеж и неизвестен космически феномен, цените на имотите изведнъж са станали по 1200 евро.
*drink1*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #26 -: 22 Февруари, 2012, 23:16:32 »
0
Съгласен! При средна цена наем 4.14 лв*150наема=660лв/м2 (средно) = 330евро/м2 Къде са офертните цени сега? Ами двойни са. Даже да споделя, че току що говорих с приятелчета от Гърция и те потвърждават за започващи намаления на цените на имотките там, ама сега започвало, а може би догодина щяло да е време купувателно...

Чак 330 се съмнявам, но че ще копираме Латвия - не се съмнявам. 600 евро средна цена след като първо падне до 550. За колко време това вече зависи от "особеностите на българския национален риболов". Т.е. остават едни 100-150 евро надолу (13-20%) от сегашните нива. Което прави 1, 2 или най-много 3 години.

Може и 4,5, най-много още 6 години и ще стане. Който иска по-бързо - отсреща в еврейското училище.

Имотко, вече никой не се съмява във фалита на Гърция, въпросът е кога ще стане факт, дали 2013-та или няма да устискат до тогава. А стане ли патакламата едно, че имотките там ще са по-интересни и друго, че и в БГ банките ще се изпонасерат от страх и айдееее потече големата река...

OwnerBG

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
  • Карма: +62/-62
  • Респект: +53
    • Профил
    • Списание за хората, имотите и проблемите
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #27 -: 22 Февруари, 2012, 23:20:10 »
0
А може и утре тържествено да кажат по новините, че поради обилния снеговалеж и неизвестен космически феномен, цените на имотите изведнъж са станали по 1200 евро.
*drink1*

По кои новини. Да не пропусна пак далаверата. Че от последния балон само въздух остана за мен. *prof*
Подбрани статии за собственици на имоти.http://www.sobstvenik.com/
За купувачи и продавачи си има други места.
Балкански рекорд за „Най-много хора правещи заедно Български мартеници за 5 минути“ http://www.babamartaworld.com/


                                                                OwnerBG

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #28 -: 22 Февруари, 2012, 23:28:32 »
0
Ще изплагиатствам демографа от оня форум:

Цитат
demograph
Re: Катастрофа на имотния пазар след 2012
22-02-2012 - 14:14:49  IP/Host: ---.2073402731.ddns.cablebg.net
Регистриран: преди 1 година
Мнения: 185   

Цитат
Panther1

Quote
Panther
Демографията е супер лесна за базово прогнозиране. Отваряш:
[www.nsi.bg]
За да е стабилно нивото на раждаемостта най-простото условие е:
Броя хора в групите: 15-19, 20-24, 25-29, 30-34 да е приблизително равен. Това е основния контингент които "произвежда бебета". Дали е равен и накъде ще се движи раждаемостта се вижда с един поглед върху данните на НСИ. Няма нужда да правиш сложни анализи. Дори без да се отчитат допълнително влошаващите ситуацията фактори като емиграцията, повишената възраст за раждане и още няколко. Върха ще е или тази или следващата година (за София). След това 5 години слабо намаляне и след това идва сериозния срив -30% раждаемост при увеличаване на смъртността.
За да има достатъчно детски градини е ултра просто да се погледе движението на раждаемостта в софийските болници и да се добави някакъв процент деца дошли от други градове (който предполагам е сравнително малък). Но дори и за това ултра просто нещо в общината никой не се е сетил, ами правят конкурси за записване на детска градина чрез бързо цъкане с мишката. Е кажете ми - може ли да има по-големи идиоти. Дали градините за барчета, прибрали парите и после нямало места ... след мен и потоп.
Написано на 03.10.2008, 21:01. От човек със съвсем базови познания по демография. Още може да се намери с гугъл. Сега гледам, че 2ма души са ми написали тогава, че съм в "тотална грешка".
Смях голям.

Напълно съм съгласен с Вас Panther1! В демографските процеси възможността за добро прогнозиране е много висока, защото самите процеси са доста инертни. Такава ни е човешката природа, че "прозорецът" на фертилната възраст е доста тесен. Икономическите условия също влияят силно (справка - спада на раждаемостта от 90-те), но не може да искаш висока раждаемост при слаба база от хора във фертилна възраст. Така, че и при най-ефективна пронаталистична политика, спада в раждаемостта е неизбежен. Според мен, главната грешка е, че не бе използван в достатъчна степен потенциала на многобройните кохорти, родени преди 1985. Защото след 10 години, про-наталистичната политика няма да има кого да стимулира да ражда...
В Русия имаше интересна дискусия между демографите за правилната демографска политика. Според единия лагер, когато има пик на хората във фертилна възраст, не бива да се стимулира раждаемостта чрез социални мерки, за да може последващия пик на родените деца да се "разстели" в по-широк интервал от възрастови групи. Така се избягват последващите проблеми с капацитета на детски градини, училища и т.н. Заради Втората световна демографската пирамида на Русия е доста "вълниста". Според другия лагер, който надделя, именно по-време на пик на фертилното поколение, демографската политика има най-голям ефект. Путин застана зад второто виждане и сега виждаме, че (временно!) Русия спря (не без помощта и на имиграцията) намалението на своето население. Все пак, руската демографска пирамида е "дефазирана" спрямо нашата (в СССР най-висока е била раждаемостта около средата на 80-те, а в БГ - средата на седемдесетте, а разпада на СССР стана малко по-късно от нашия 10 ноември). Любопитен съм , какво ще последва при тях. За България вече всичко е ясно.
За 2012 раждаемостта изглежда ще е около 64000 - ако екстраполираме данните за януари и февруари от регистъра на ражданията.

ОГРОМНО количество купувачи на хоризонта виждам аз, или ме лъжат очите ОунъреБГ?
« Последна редакция: 22 Февруари, 2012, 23:30:52 от Невидимко »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: ОънъраБГ - "поефтиняване на НИ няма да има"
« Отговор #29 -: 22 Февруари, 2012, 23:31:41 »
0
Каква скица за саниране те гони, какви пет лева, баси;
 Оунъра право ви казва, че има пазар, а що се касае до кадастъра /което Дарки, ти вероятно не знаеш какво е/, то в София все още няма кадастър в някои големи и оборотни откъм имоти общини, например в Триадица, Възраждане, Лозенец и Красно село няма, представи си какво ще бъде на "Мусала"1, като влезе в сила кадастъра и там, баси.
Не знам кво е кадастър. Ма знам кво е дизастър, вервай ми! Не ме разсмивай с тва раздвижване.......с теа тераси и гаражи подплашиха хората, узаконяват си собствеността, прехвърлят на деца, един наследник плаща на другия дела,  нищо особено. Тва е заради слуховете, че таксите по прехвърляне и продажба на имот ще бъдат повишени, което и ще стане след 01.01.2013-та.  ...всъщност тва е и цел  на държавата, да обхване сички имоти.

Нали Оунърче? От де да си зема такава вратовръзка? Жена ми смета, че мое да се явя в леглото с нея и боксерки в подходящ цвят, баси! Мноу секси било...... *yahoo* *yahoo*

П.П. Прогнозната раждаемост за 2012-та е 64000, а починалите през 2011-та са 124000, тва е картината....
« Последна редакция: 22 Февруари, 2012, 23:37:06 от darkside »
Ас съм българче.......