Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 591068 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2115 -: 13 Юли, 2013, 20:46:30 »
0

 1984-та
Да.....Мноу актуална книга. *drink1*
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2116 -: 14 Юли, 2013, 00:08:59 »
0

Дайте да съберем малко биткойни да му помогнем на момчето. Все по-зле е ...

Па, аз очаквах по някой барба-индекс да ни раздадеш фрии на всички ...

Да си имаме ей тъй за сигора на вехти години кат' станем  *girl*


marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2117 -: 14 Юли, 2013, 00:26:57 »
0
2015 г. ще е много критична за целия ЕС - бях подготвил една статия дали БГ-то ще остане без вал. борд първо, а после ЕС без еврозона или обратното.

Понеже се нагледах на умници с въображение да ми се изплюят отгоре съм изтрил всичко, което беше разработено да се подава на части и умниците по ТВ-тата после да ви го кажат кат' гости в студиото, псевдо-дебати и т.н. - демек зазубрили сценарий, както е досега.

Ама, в БГ освен за крадене на никой друг въображението му за друго не стига и да охрачи другарчето, че белким блесне. Сменете си чипа - беше казал някой.

Беше подготвено и спирането на това, което ще се случи в БГ, за да се стопира, а да се избере мирния път.

В момента на БГ-то проблема е икон. ръст и той не трябва да пада под 5-6% годишно в следващите 10 години - иначе няма да имате шанс. Гатанка - как ли става тоя номер, на който никой не ви дава отговор, а ви занимават с глупости.

Без този показател - БГ е обречена, обезлюдена и продадена за жълти стинки, а населението изселено в робство в чужбина и избито, това което остане тук чрез икономически геноцид през монополи и баМки, както е сега.

Това е правилния въпрос, който трябва да се задава - как се прави 5-6% среден ръст в следващите 10 години при тая ситуация в света? Когато си отговорите на него - ще имате и бъдеще в тая държава, а също и децата ви.

П.П. Вече нямам грам енергия повече и само ще гледам мача отстрани. Бях подготвил всичко и го изтрих - вече не мога и да го възстановя с детайлите, с които си бях играл месеци наред по параметрите и тайминг-а - кое кога, как и след кое, после следващото, защо и т.н.

Много вождове - ама малко индианец, както биха казали хамериканците - а кат' няма доверие Русото си набива шутовете немедлено.

Успех!  *drink5*
« Последна редакция: 14 Юли, 2013, 00:40:54 от marandi »

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2118 -: 16 Юли, 2013, 20:51:48 »
0
Случва се най-лошият сценарий - възможен да се случи, който като ви пуснах един колега от форума ми се изсра докато го види още, а той беше писан с хоризонт 2013-2020 г. и беше само на едва 1-2 дена прогноза.

-------------

Демек, ще удушат ик. ръст умишлено ( ще свалят заложения ръст на БВП ) за сметка на дефицит и дълг.

Демек, още безработни, социалки, липса на социални услуги + доплащане и демографски срив продължава.

Разликата между тия от ЕС, дет' ще трябва да гоним - ще се увеличи още повече като стандарт.

-------------

Честито, роби! 

П.П. Поплювковците дет' ме плюеха ще ви кажат как се прави икон. ръст за 10 години от по не по-малко от 5-6% годишно средно.

Те са спецове - дотогава се изнасяйте от БГ - иначе ще ви избият  *drink9* *drink9*

---------------

Ъъ .... безпартиен съм и не гласувам от 15 години - просто ви пестя по 12 кинта на година от парламентарните + 12 от президентските + 12 от местните избори всяка година.

Поне не ги вземат тъпите ви шматки дет' са ви "начело"  *girl*

Докат' не ме е метнал поредния "кавал" от кои съм бил - всичко съм ви давал на експерт ниво и без чувства.
« Последна редакция: 16 Юли, 2013, 20:56:57 от marandi »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2119 -: 16 Юли, 2013, 22:44:59 »
0
Марандич, ти да не си емигрирал, че гледам от известно време пишеш "ще ВИ се случи", "ще ВИ го натресат" и пр.?
 
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2120 -: 17 Юли, 2013, 03:00:56 »
+1
Тц ... гражданин на света съм + това смъртен ;)

Много се изхабих от доброжелатели за 5-6 години. Накратко:

- първо предупредих за имотния срив и 'орицата да внимават с ипотечките;
- после как задаващата се дериватна криза от УСА ще помете Европа и света ( тогава само с Асенката се разбирахме )
- после, че БФБ-то ще го отнесе поне с 70-80% декапитализация ( пак само с Асен );
- после че рецесията ви става хронична, а вече е системна депресия.
------------------------------------
Медиите в последните 2-3 години ме повтаряха като папагали още на следващия ден с цели екипи и гости-експерти, което не е лошо - нямам техния ресурс.

Всичко е описано в блог-чето, но вече се махам, понеже ТИМ го купиха, а няма как да си сложа името при подобна репутация и човек, който се самозапали заради тях. Та, това беше последния постинг там, но общо взето всичко съм ви разказал какво ще се случи. Съжалявам, че бях обещал още 3 статии там, но се смени собствеността и вече е неприемливо за мИня.

http://marandi.blog.bg/biznes/2013/07/02/set-me-free-before-you-press-delete-ostavi-me-svoboden-predi.1126095

линк на песента с превод ( понеже ТИМ вече не позволяват да се качва от ВБокс, само от ЮТуба-та:

Видео споделяне / VBOX7

---------------------------------------------
По принцип можеше да е доста по-добре, но вече това, което виждам няма спиране, а това беше идеята. Сега ще се лутате малко, но след 2020 г. ще стане доста атрактив БГ, дотогава ще е много трудно, а можех да ви сваля времето в пъти в рамките на макс. 1-2 години и после рязко нагоре, но вече се отказах - липсва доверие.

Както се измайтапи един колега на лични в блог-чето - вика, надживял си времето с 50-100 години напред. А, друг ме беше измайтапил в инвестор, че 1 мой пост - после следват рокади на средни управленски нива веднага.

Но вече съм много уморен - тролчетата победиха и освен блог-чето, вероятно ще си набия и шутовете от инвестор ( пак ТИМ вече ) - понеже ми се изредиха хиляди никове да ме плюят и няма смисъл. Като няма доверие - шутове отзад, пътя и чантата за хляб.

Минавам в нелегалност - демек в почивка - младите да поемат и те вече и да имат попътен вятър ;)

Чиърс - хихи  *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 17 Юли, 2013, 03:07:36 от marandi »

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2121 -: 17 Юли, 2013, 18:10:22 »
0
Ай, докъде я докарахме!..

Понеже темата е "Накъде вървим, накъде отиваме", ако случайно сте тръгнали към плажа, ще бъде добре за самочувствието ви да блеснете с коремни плочки като героите от 300. Ето този продукт ви ги осигурява само след няколко секунди употреба:


 ;)

П.П. А, и не го предлагат ТИМ! Продуктът е японски
Ай, чируз! *drinks*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2122 -: 19 Юли, 2013, 10:43:36 »
0


Скити,
Аз знам за едни хлебчета. Хем се хапва, хем се отслабва. Нито са чуждоземски, нито тимаджийски. Наши си, родни.
Ако някой е тръгнал за плажа, може да мине да си купи. :)

Ай ...  *drink11*

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2123 -: 26 Юли, 2013, 20:32:56 »
0
К'ви са тия безценни хлебчета? Аз все още се надявам да се вталя с бира и заргана или с чернокоп.

Както е известно, 1 калория е количеството топлинна енергия, необходима за повишаване на температурата на 1 грам вода с една степен нагоре по Целзий. Следователно, ако изпиете литър студена бира, вашият организъм ще изгори за затоплянето ѝ до телесната температура следната енергия:
1000 грама Х (37С-4С) = 1000 Х 33 = 33000 калории.
Ако вземем предвид, че енергийната стойност на бирата е приблизително 10 000 калории, получаваме 23 000 калории чисто отслабване, което се равнява на 30 минути джогинг.
Извод: Пийте студена бира и не се занимавайте с глупости!

 *drinks*
« Последна редакция: 26 Юли, 2013, 20:35:50 от Скитър »

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2124 -: 26 Юли, 2013, 22:27:37 »
0
К'ви са тия безценни хлебчета? Аз все още се надявам да се вталя с бира и заргана или с чернокоп.

Както е известно, 1 калория е количеството топлинна енергия, необходима за повишаване на температурата на 1 грам вода с една степен нагоре по Целзий. Следователно, ако изпиете литър студена бира, вашият организъм ще изгори за затоплянето ѝ до телесната температура следната енергия:
1000 грама Х (37С-4С) = 1000 Х 33 = 33000 калории.
Ако вземем предвид, че енергийната стойност на бирата е приблизително 10 000 калории, получаваме 23 000 калории чисто отслабване, което се равнява на 30 минути джогинг.
Извод: Пийте студена бира и не се занимавайте с глупости!

 *drinks*

Изводът е лекинко погрешен :)
1000гр бира  има 500 000 калории *drinks* Официално по чуждите бири се мъдри надпис  за калориите  за 100 гр. Обикновено  100 гр бира са 50 килокалории(1 kcal =1000 cal ). 100 гр. пържена заргана за мезе е към 230  килокалории,така че не прекалявай с мeзето.

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2125 -: 27 Юли, 2013, 09:33:49 »
0
Ясно, че има нещо объркано във сметките на Скитъра, де да беше вярно аз щях да съм сублимирал отдавна, бирата я предпочитам даже още по студена от 4C а за водката да не говорим -18С, като наливаш да тече гъсто като петрол. През летния период пропускам по 3-4 бири на ден през крехкия си организъм- (120 кила), а с добра компания и подходящо мезе и водчица ми се услажда вечери в добавък на биричките. Малко е раншко ама ай наздраве! Зимата първата бира я пия на гладно към 11 сутрин, а през летния период внасям поправъчен коефициент от  един час, не е грях да се почне и в 10 сутринта. Е остана половин час до 10.  Събирам си багажа за един вир на Черни Вит (Тетевенско), уникална красота и супер чиста вода. Додко да ме извинява, миналата неделя наминах към неговото село, мислех да се къпя някъде из каньоните ама не ми хареса водата, много беше мръсна, реката е същата ама докато стигне до Додковото село явно доста говеда се къпят нагоре  в нея из тетевенско и гложенско. Не бях ходил в Ъглен и от снимките, които беше качил на сайта Додо явно бях със завишени очаквания, съжалявам че трябва да го кажа, но останах леко разочарован. Така и не го намерих големия каньон, нещо ме замотаха месните и се набих в една ожъната нива, доста обикалях и не можах да разбера как да слеза до водата. След това се върнах на входа на селото при моста дето е онова място "Дупката" , там вече беше много мръсно. Много обаче се впечатлих от архитектурата на моста, според мен никак не отстъпва на този известния в Бяла Русенско.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2126 -: 27 Юли, 2013, 11:16:38 »
0

Голяма работа е гугъл. Каквото ти трябва, се намира. Пуснах търсене "от бирата се отслабва". Не беше необходимо да го набирам цялото като текст, а направо от подсказките. Ето, излезе си и разбрах, защо си ходя дебела. То било заради бирата ...

От бирата се отслабва

Има много "хляб" в тези хлебчета.  За нула време, майстор хлебарят насъбра фенки с ... перфектни тела. :)  И непрекъснато се увеличават.
Бизнес, кво да се прави ...  *rofl*

Ай  *drinks*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2127 -: 27 Юли, 2013, 12:37:57 »
0
Блазе ви, блазе ви... Нямате основание да се притеснявате за калории, освен ако не сте някой, който скоро е отказал цигарите

Само допреди 4 месеца не можех да си представя стерилният живот на трезвеник, ба си скуката... После средата на Април спрях да пуша. Голям кеф е човек да няма нужда от цигари, единственният проблем е увеличаването на теглото. През целият си живот до момента не съм мислил по този въпрос, ако случайно ми се е искало да отслабна е било достатъчно да спра бирата (и по принцип алкохола) за около 2 седмици - месец. Сега качих около 8 кг. Спрях алкохола, не помага, спрях да ям каквото и да било освен плодове - кайсии, праскови предимно + два-три пъти на ден по пакет пуканки (за микровълнова) вече 2 седмици - никакъв резултат... Това само заради спирането на цигарите, казват, че до 6-8 месеца оранизма се нагласял... Странно нещо е обаче как човек свиква на каквото и да било, сега пък ми се струва странно да ям "тежки" храни като месо, пица и пр. Както съм тръгнал може да стана вегетарианец и йога...  :'(

Така, че внимавайте със спирането на цигарите - шока за организма на закоравял пушач не е малък, може да ви се наложи да спрете също пиенето и яденето  *rofl*
I say what I do and do what I say.

Скитър

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 173
  • Карма: +7/-0
  • Респект: +76
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2128 -: 31 Юли, 2013, 01:40:02 »
+1
Булкане, ти почти си се докарал дъновист, бря. Спираш всичко и рано сабахлем излизаш да заредиш фотоклетките... Фри енерджи - Кул!

Между другото, аз така бях решил да отслабвам с яйчена диета. Сутрин варя едно яйце, до обяд го чакам да изстине, а вечерта се хвърля, щото се било развалило от жегата. На втория ден комшийките се оплакали в полицията, че съм ги гледал като канибал в асансьора. Предупредиха ме и спрях диетата.
После реших да отслабвам с йога. На третия ден трябваше да си кача крака зад врата. Напъвах, не става. Но понеже съм си упорито магаре, понапънах по-здраво и нещо в ябълката откъм задника ми изпращя. Изглежда скъсах някакъв  шарнир и кракът ми си остана зад врата. Крещях от болка и бях в отчаяние от тъпата ситуация, в която се намирах. Жената пък в паника извика комшията - полицай и вика: - Застреляйте го да не се мъчи!..
Ей за туй сега си жуля бирюхата и въобще не ми пука Фло колко калории ги изкарва. Ей тук пише, че светлата бира имала 290 кила калории на литър, ма и 500 кила да са, шарнир повече не късам! 

Ай  *drink5*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2129 -: 31 Юли, 2013, 10:23:56 »
0
Поразсмя ме от сърце Скитъре, аз два пъти в живота си съм свалял по 30 кила за 3 месеца със строги диети и спорт, моркови, зеле,  краставици, домати, сега сезона е идеален за отслабване ама нещо вече нямам желание, абе не е лошо да изглежда човек перфектно ама и биричката да си пие, когато му се пие пак не е лошо, с диетите само си заработих язва и кой знае какво още а от биричката за сега не съм забелязъл странични ефекти, напротив да сте виждали човек със шкембенце да ходи изгърбен, аз не, причината е понеже шкембенцето му променя центъра на тежеста напред, тялото се старае да компенсира и поддържа торса изправен, резултата е перфектна стойка, абе само полезности, отделно който иска да почете за полезните действия на бирата. На Чифлика Троянско съм, мърдам от компа в посока бара на басейна, пресрочил съм вече 30 минути с първата за деня биричка, а тя е най-вкусната, на гладно!

Решението за тези, които все пак държат да изглеждат добре и да пият бира!

« Последна редакция: 31 Юли, 2013, 12:53:18 от Ivel »