Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 590958 пъти)

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #255 -: 03 Декември, 2010, 15:23:06 »
+1
...
ниървана,казах ти да мислиш над това,защо точно 2013 година меркел е "решила" за гарантира пигс дълг....ти не мислиш.......може би те затруднява мисълта,че голдмън вече са спечелили....не е така,фикс инкъма по експарейшън е такъв,кътво е обещан.......с други думи,ако пигс НЕ дифолтнат до едикога си,всъщност точ1но немските банки ще спечелят,а голдмън загубят.......
    точно за тва ти казвам,че политиците сами се издават кви са ги усрали лобистите ( в случая банките ) , и до КОГА ГИ ЗАЩИТАВАТ..........
     да не те затруднявам повече ще ти кажа,макар че така няма да те науча да мислиш скептично,демек давам ти "мъдрост назаем" :
    първите суапове са върху дълг с мачурити 2013......ако нищо не стане до тогава с пигс,голдмън губи......как знам?ами точно от "меркеловата " помощ......гарантира до тогава гълга с европари,че да защити банките си от колосални загуби.......   нали ти казах,че няма такова нещо като "случайности" .....да не мислиш,че лелката е тъпа и е готова да раздава пари наляво на дясно от благотворителни изблици и дори и няква "точна дата" си е пресметнала.....

наистина това с матуритета ми беше първата мисъл но не ми се връзва с продукта. един подобен суап би бил floating vs. floating  където се разменя например доходност по ирландски  срещу доходност по немски облигации.  този спред е бил малък преди и който е предвидил развитието и е влезнал в такъв суап от правилната страна сега прави големите пари. при суап имаш редовни плащания всеки 3, 6 или 12 месеца и понеже спреда между немските и ирландските облигации вече е огромен  парите вече си текат, независимо че фалит още няма.   ако суап-а за който говориш се активира само при фалит на ирландия то си е някакъв СиДиЕс. кво конкретно имаш предвид там?  Ако са СиДиЕс-и с мачурити 2013 тогава разбирам важността на датата 2013 и защо подкрепата е дотогава.

дори и да са сидиес-и говоренето на лелката качва доходността по ирландските облигации и прави фалита на ирландия по-вероятен  щото така ирландия се финансира по-скъпо.  вместо да чака 2013 може да направят цирк за 6 месеца как германия ще поеме солидарно всички дългове в ЕС, спредовете да паднат, немските банки да затворят губещите суапове с поносими загуби и после да кажат "опа, конституционния съд каза че тая няма как да стане така че заеби", спредовете се разтварят отново ама немските банки са аут.   да ама не го направиха а толкова акъл имат - верно че финмин-а на германия е бившия министър на вътрешните работи  >:(   човека е администратор а не спец,  ама на по-долно експертно ниво все има някой който знае за кво иде реч.

Абе подозирам  по-скоро игра за евтино евро - затва и трише е яко псуван в германия, щото държи скъпо евро.  А загубите на банките ще поемат държавите а държавния дълге ще се монетаризира от ЕЦБ както фед прави в америка. европейците от поне 100г копират северна америка и пак ще го направят. толкоз им е акъла - включвам и себе си.
Най-големите калитковци в германия са общинските банки - там положението е трагично и скоро ще има яко изкупуване там за без пари.  интересно е кой ще намаже - някой с интерес в банкирането на дребно в германия. ташак ще е ако се намърдат китайски инвеститори например  :D :D

а относно това което пишеш за БГ. май си прав ама не ми се иска да го повярвам на 100% щото не ми се иска да е верно.   като гледам как сега гласуваха и резерва на здравната каса да опукат ми е ясно че са опукали фискалния резерв - както ти отдавна си писал - и сега се набират на мускули за да издържат колкото се може повече без да стане очевадно.  това което не ми е ясно е каква е личната мотивация на Дянков да си плюе на фасона по този начин. както и да го погледнеш си е уважаван икономист в уса и може да си живее и работи що годе безоблачно  в щатите. за кво се завира между шамарите в БГ и поддържа тази лъжа в момента.  в края на краищата всичко опира до някаква лична мотивация.
ок, самовлюбен е, похвалили са го като най-добрия икономист в европа и е приел от тшеславие, но имаше сто случая в който можеше да каже "не се рабираме с боко, аз си заминавам".  аз имам там една теория ама е много спекулативна - фанали са го за топките на една много лична тема.

поздрави
*drink11*


nino

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 72
  • Карма: +16/-2
  • Респект: +31
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #256 -: 05 Декември, 2010, 19:04:25 »
0


 Асене, благодаря за стегнатото и ясно обяснение и още веднъж Весела Коледа, здраве и успехи през 2011 година!

Невидимко, благодаря за включването ти, светла и топла Коледа и на теб!
Бъдете здрави! *drink1*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #258 -: 07 Декември, 2010, 10:26:44 »
0
"Политическата конфронтация ще достигне нови ексцесии, тъй като предизборната битка в края на 2011 г. ще бъде за това дали ще я има България... "

Значи и други хора са забелязали, а не само аз.
Революционно ми е едно такова...

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #259 -: 07 Декември, 2010, 12:43:09 »
0
БГтовеца има качество след като силно е любил, после силно да намрази. Това е и моята прогноза за настоящото управление и неговия стожер. Понеже обаче бавно загрява, това може да стане не на тия избори, а по-късно. За парламентарните. За сегашните избори - президентските, е интересно кои ще са кандидатите... 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #260 -: 07 Декември, 2010, 12:55:20 »
0
А аз мисля, че ще има предсрочни избори три в едно. Всичко натам е тръгнало, особено след като се издъни бюджета и за следващата година. Според мен асен е оптимист за 2013 - ще стане по-рано.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #261 -: 07 Декември, 2010, 14:14:56 »
0
За предсрочни избори едва ли ще изтърват толкова положението, пък и Гоце им диша във врата със служебно правителство. Другият шанс за предсрочни е ББ и ЦЦ да се скарат и ЦЦ да отцепи част от депутатите, което също не ми се вярва да стане.

Най-вероятно ББ ще се кандидатира за президент. Кой ще бъде премиер тогава обаче? Ако сложи Плевнелиев, ще бъде добре, но само ако наистина му даде възможност да си избере екип.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #262 -: 07 Декември, 2010, 14:28:22 »
0

Цитат
Третият извод е, че за да възстановиш икономическата активност, когато вътрешният дълг на фирми и домакинства е станал непосилен, а кредитният пазар продължава да е замръзнал, не остава нищо друго освен ако имаш суверенна валута, да я "отслабиш", за да можеш да експортираш по-ефективно и да сложиш спирачка на вноса. Щом САЩ, Китай и Япония - страни, които притежават планини от валутни и златни резерви, прибягват до този инструмент, тогава какво да кажем за България. Иначе всичко е просто ясно. Сами се обричаме да бъдем бедни и изостанали за още няколко десетилетия минимум.

Цитат
Ще са налице промени и сред банките в България. Част от тези промени вече са в кухнята на преговорите.

А сега и продажбата на дела на ЦБ... ?

Цитат
ще бъде за това дали ще я има България...

Какво означава това? Да я има? Да я няма?

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #263 -: 07 Декември, 2010, 14:44:22 »
0
ето още една интересна новина:

МФ пласира едногодишни ДЦК за 35 млн. лв. при доходност от 2,35%
http://www.investor.bg/news/article/109385/333.html

Кои са купувачите? Банки, ПД? Явно имат кеш, който няма какво да го правят и затова се "навити" на такава доходност.

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #264 -: 07 Декември, 2010, 16:07:25 »
0
ето още една интересна новина:

МФ пласира едногодишни ДЦК за 35 млн. лв. при доходност от 2,35%
http://www.investor.bg/news/article/109385/333.html

Кои са купувачите? Банки, ПД? Явно имат кеш, който няма какво да го правят и затова се "навити" на такава доходност.


де да беше така.....тва е начин да се харчат държавни пари,като счетоводно се води,че НЕ СА ИЗХАРЧЕНИ!
    дянков продава,искров ги купува с пари от резерва на бнб,дянков ги похарчва,обаче в бнб този излезнал кеш НЕ се води като излезнал,а като "АКТИВ" .........нищо повече от легална счетоводна лъжа.....

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #265 -: 07 Декември, 2010, 16:13:42 »
0
асенка, да се надяваме, че не си прав, макар вече нищо да не ме учудва. Ако са почнали такива "упражнения", няма да е хич добре.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #266 -: 07 Декември, 2010, 16:31:40 »
0
дянков продава,искров ги купува с пари от резерва на бнб,дянков ги похарчва,обаче в бнб този излезнал кеш НЕ се води като излезнал,а като "АКТИВ" .........нищо повече от легална счетоводна лъжа.....

колкото повече отлагат замазвайки положението, толкова по-сигурно е, че моментът Х ще настане когато и счетоводните трикове ще са изчерпани. Пирамидата все един ден ще трябва да рухне.

Не знам само Дянков се е захванал на това хоро, лошо ли му е било в УСА?

acen1975

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 278
  • Карма: +121/-92
  • Респект: +63
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #267 -: 07 Декември, 2010, 17:22:32 »
+1
асенка, да се надяваме, че не си прав, макар вече нищо да не ме учудва. Ако са почнали такива "упражнения", няма да е хич добре.

браточка,кво да не съм прав,тва е чист арбираж-такова животно нЕма.банките дават 7% лихва и купуват ДЦК на 2.35 % лихва?
   ами замисли се-дянков може да емитира цялото количество- 175 милиона,което УЖКИМ банките искали да купят и да го вкара в банките на едногодишен депозит!и дянков прави за бг пари от нищото......взима пари на 2.35% и ги дава на 7% СЪЩИТЕ ПАРИ  *sheep* *sheep* *sheep*
      няма такъв филм ......харчат резервите на бнб,защото всичко друго вече ОТДАВНА е похарчено.......смешното обаче е в това,как се издават-нарочно пускат ниски лихви,се едно бг е германия.......само че германските банки дават 1,5% лихви по депозити,а купуват на 2% ДЦК-наистина правят пари,а бг банките дават 7% по депозити,а купуват на 2.35%  *sheep*
           толкоз са тъпи искров и дянков,че с целта "медийна реклама" всъщност се издават,че харчат резервите.....
   например,ако дянков емитираше над депозитната цена на парите- на 8% доходност,тогава нямаше как да ги усетиме,че разтоварват резервите на бг-тогава наистина може да има банки,които да купуват....ама при 2,35 % .....нищо повече от бай ганьовци,които се мислят за хитър петъровци.......тва са хората,които в момента Оправляват бг

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #268 -: 08 Декември, 2010, 20:16:15 »
0
Прави ми впечатление, че Искров нещо се оживи напоследък. 1 публикация от 7.12.2010 г.:
Фискалният резерв е само допълнение към международните валутни резерви на БНБ и Централната банка никога не е разчитала на парите на правителството, за да осигури покритието на лева, успокои банкерът. Сега това покритие е от порядъка на 160-170 процента.
Та според Закона за Валутния Борд, трябва да има 1.95583 лева(М2) за всяко евро в резерв. Ако Искров не лъже следва, че трябва да имаме около 1,20 лв за всяко евро в резерва. Според сайта на БНБ обаче имаме 7.5 млрд лева М2, и само 3 млрд евро валутен резерв. Аз ли нещо не вдявам ??? :o *sheep*
« Последна редакция: 09 Декември, 2010, 00:49:13 от antoninus_pius »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #269 -: 09 Декември, 2010, 13:07:44 »
0
БВП се повишава с 0,5% на годишна база при експресни оценки за ръст от едва 0,2%
http://www.investor.bg/news/article/109503/332.html