Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 593360 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #945 -: 20 Декември, 2011, 10:57:46 »
0
nachev,
знаеш ли какво символизира сградата на ЕС? Качвам ти снимка с подсказване.
А знаеш ли какво символизира флагът на ЕС? Инфо тук: http://polopot.blog.bg/politika/2011/09/10/kakvo-vsyshtnost-predstavliava-flagyt-na-es.817513

ПЪТУВАНЕ ДО ГНИЛОТО СЪРЦЕ НА ЕВРОПА

Джефри Титфорд – депутат от Европейския Парламент

Антониус,
Интересно. Толкова въпроси напират, толкова шокиращи аспекти излизат.
По темата с парламента и законотворчеството. Благодаря, че ме запознаваш директно с текст, който казва най-главното за този процес. Много пъти съм се питал, още повече пъти съм се заканвал да намеря и да прочета нещо по темата, но така си и остана.
Никак дори не съм изненадан. Една толкова голяма група от хора, която работи по такъв невероятно (дори смазващо) голям кръг от проблеми и въпроси, не може да функционира по друг начин. А животът стана сложен, мащабен и ... и .... .
Знаеш ли. Започвам да разбирам и дори донякъде да оправдавам старото римско правило: Dura Lex, sed Lex. Което в превод значело нещо от рода: Това е един лош закон, но е закон!
Много отдавна хората са започнали да схващат, че е наложително да заложат някакви правила в отношенията помежду си. И има (вероятно има) безброй житейски ситуации, при които е добре да има някакви правила (макар и несъвършени), отколкото да няма никакви правила.
Проблемът иде от друго място. Проблемът е, кой създава тези правила? Дали не го прави за своя собствена угода ?  Дали този някой е достатъчно открит и израснал в еволюцията си, че да чуе, разбере и реагира адекватно, когато от живия живот дойдат достатъчно ясни сигнали, че правилата не работят, или направо са вредни?
Ерго, има ли работеща обратна връзка !?
Толкова за европейската бюрокрация.

Сега по верските въпроси. Разбиваш ме с тази информация и загатнатите подозрения.
Фактът, че има някаква европейска приемственост не е чак толкова лош.
Въпросът с бройката на звездите, произход, връзки, символика малко ме объркват и мен. Хич не съм вещ тук. Ако имаш време и желание сподели нещо.
Тук иде моментът да попитам с поделя нещо. Какво е отношението на БПЦ към икуменизма?
Има ли шансове за сближаване на трите основни течения на християнството?
Да споделя нещо лично.
В периода на последните 20 години бях по някакъв начин ангажиран с елементи от организацията на 2 свадби на мой родственици с немец и англичанин - и двамата католици. Да, англичанинът също католик. Нещата опряха да влезем в контакт с нашето духовенство и да помолим за извършване на наш църковен обред. Водеха се някакви разговори и обсъждания. От тях съм останал с впечатление, че БПЦ е много по-близка с католиците, отколкото с протестанти (евангелисти и други). Някак така се поставиха нещата, че: Добре, че са католици, че иначе трябваше да ви се откаже !  С такова усещане останах. Приказката беше малко завоалирана, иносказателна, но така го усетих.

От друга страна някак усещам в твоето лично отношение към католиците някаква непримиримост!?

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #946 -: 20 Декември, 2011, 13:54:46 »
0
Тук иде моментът да попитам с поделя нещо. Какво е отношението на БПЦ към икуменизма?
Има ли шансове за сближаване на трите основни течения на християнството?
...
От друга страна някак усещам в твоето лично отношение към католиците някаква непримиримост!?


Начев,
за еволюцията съм писал - аз не вярвам в нея а и според мен хората не еволюират, а деградират (елементарен пример, ако се замислиш през последните 50 г. има много по-малко известни поети и писатели у нас в сравнение със периода след Освобождението). Също и световноизвестни поети и писатели не са налице.
Относно икуменизмът - той трябва да стане на основата на Библията, а не на основата на друго. Иначе икуменизмът върви към своят апогей - Обединението на всички религии (вече се е случило през 2000 г.) и почти всички християнски деноминации, въвеждане на Неделно законодателство и накрая - обявяване на неделята като ден за поклонение на бог в целият свят (вкл. Китай, Арабският свят, Япония и т.н..  Католическата църква засили правата на инквизицията наскоро (сега е замаскирана като Конгрегация за доктрината на вярата http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BE%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F_%D0%B7%D0%B0_%D0%B4%D0%BE%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%B2%D1%8F%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B0 ; много показателен е Canon 1436

Цитат
§ 1. Whoever denies a truth which must be believed with divine and catholic faith, or who calls into doubt, or who totally repudiates the Christian faith, and does not retract after having been legitimately warned, is to be punished as a heretic or an apostate with a major excommunication; a cleric moreover can be punished with other penalties, not excluding deposition.
§ 2. In addition to these cases, whoever obstinately rejects a teaching that the Roman Pontiff or the College of Bishops, exercising the authentic Magisterium, have set forth to be held definitively, or who affirms what they have condemned as erroneous, and does not retract after having been legitimately warned, is to be punished with an appropriate penalty.


В Библията Исус е бил обвинен, че се нарича бог и опрощава грехове - тъй като това право има САМО Бог. Ватикана си е присвоила правата да опрощава грехове, а папата се е нарекъл божий наместник и по този начин отговаря на условията да го наречем антихрист (да това е антихриста в Библията - Римокатолическия папа).

Впрочем, клакто съм писал и преди, който приема неделята като ден за поклонение на Бог, ще приеме Белегът на звяра:
(Откр. 13:16) И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
(Откр. 13:17) за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.
(Откр. 13:18) Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.

Сега, все още човек има възможност да се покае и да се покланя на Бог на Господният Съботен ден (от Битие, до Откровение Съботата е Господният ден и в четвъртата заповед се разкрива Божият характер. Самият Исус казва, че е Господар на съботата, и че тя е направена за човека (а не за евреина, както някои го интерпретират). Сред католиците има много искрено вярващи, но висшият клир на Ватикана е отговорен за хиляди престъпления (ето малко снимки на Хитлер и католически храм http://www.jesus-is-savior.com/False%20Religions/Roman%20Catholicism/former_hitler_youth_elected_pope.htm).

А който приеме белегът на звяра (Ватикана) ще понесе и язвите в Откр. 16 глава.

Цитат
Откр.14:9,10 “И друг, трети, ангел  вървеше подир тях и казваше със силен глас: Ако някой се поклони на звяра и на неговия образ и приеме белег на челото си или на ръката си, той ще и да пие от виното на Божия гняв, което е приготвено чисто в чашата на гнева Му; и ще бъде мъчен с огън и жупел пред светите ангели и пред Агнето.” Третата ангелска вест е заключителната фаза във великата борба между доброто и злото. Във вестта на третия ангел се съдържа най-страшната заплаха, отправена някога към човешките същества. Тя трябва да е някакъв ужасен грях, след като предизвиква изливането на Божия гняв без милост  - Откр.16 гл. Получаването на Божия печат или белега на звяра показва какъв е бил духовният живот на всеки човек. Съботата ще бъде големият изпит за вярност. Белегът на звяра е спазването на папската неделя. Божият народ получава печата на живия Бог и бива запазен във времето на скръбта - Данаил 12:1.

По-подробно прочети http://www.thegodlove.com/svetlina2/36.html.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #947 -: 20 Декември, 2011, 15:00:41 »
0
nachev,
Рекламен плакат на ЕС като Вавилонската кула http://annomundi.com/history/eurobabel_2.htm, която Бог не е позволил да се построи, но човечеството непрекъснато се опитва да наложи своето;
повече за връзката на ЕС с Вавилон - тук http://www.albatrus.org/english/living/ourtimes/europe_new_babylon.htm (може да се види връзката на звездите на дева Мария и сатанизма - иначе Луцифер в Исая 14"12 е наречен деница - на англ. морнинг стар);
малко по-добре снимани езически символи в ЕС http://www.tribulation.com/woman.htm

Цитат
The Third Reich, like the EU, was an attempt to revive the Roman Empire. The higher strategy of the Vatican and the acquiescence of the Catholic Central Party had brought Hitler to power. Instrumental in this strategy were Reich Chancellor Franz von Papen and Papal Nuncio, Monsignor Pacelli, the future Pope Pius XII. Von Papen goes down in history as the man who obtained Hitler his two-thirds majority, signed the law which made him Head of State and was also responsible for the enormously important Concordat with the Church of Rome in 1933. He declared, “the Third Reich is the first power in the world to put into practice the lofty principles of the Papacy.”27 Incredibly, given his responsibility for Nazi atrocities, he was acquitted at Nuremberg and later became Papal Chamberlain to Pope John XXIII. Pacelli, as Pope Pius XII, became notorious for his silence with regard to the Holocaust and the other appalling crimes committed by the Fascists in Europe. The Vatican’s attempts to canonise him have proved highly controversial.

http://www.the-highway.com/eu_Bennett.html
А ЕС е възродената Римска империя  http://contenderministries.org/prophecy/romanempire.php . Иначе има много езически символи в ЕС, особено свързани с блудницата от Откровение (Римокатолическата църква) http://bg.netlog.com/go/out/url=http%3A%2F%2Fwww.centralbaptistmckinney.org%2Fendtimes%2Fwomanbeast.shtml и http://istina-za-spasenie.narod2.ru/kakvo_ne_tryabva_da_pravim/evropa/ - интересно е, че и православните го знаят http://www.dostoinoest.com/bg/index.php?option=com_content&view=article&id=78:evropa-ili-vavilonskata-bludnica&catid=69:noviyat-svetoven-red&Itemid=96
Виж и
Is the E.U. the Revived Roman Empire? http://contenderministries.org/prophecy/romanempire.php

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #948 -: 20 Декември, 2011, 15:07:37 »
0

Начев,
за еволюцията съм писал - аз не вярвам в нея а и според мен хората не еволюират, а деградират (елементарен пример, ако се замислиш през последните 50 г. има много по-малко известни поети и писатели у нас в сравнение със периода след Освобождението). Също и световноизвестни поети и писатели не са налице.

Аз в темата за символиката в ЕС няма да влизам, но това изречение ми направи впечатление и ми е интересно да се доразвие тази теза.

Първо, не мислиш ли, че е естествеено да няма толкова много поети и писатели спрямо такъв исторически период като Освобождението, както и в световен мащаб? Какви значими събития са се случили в последните 50-60 години, които да рефлектират по някакъв начин в културата?  Естествено с това не твърдя, че не съм съгласен, че има някаква духовна и морална деградация в модерното общество като цяло, но примера с поетите и писателите не го доказва лично за мен.
И по-важното: казваш, не вярваш в еволюцията, а вярваш ли в мутиращите вируси? В бактериите, които стават резистентни към антибиотици? Това са малка част от директните примери за еволюция, около нас.
Друго интересно за мен лично, след като не вярваш в еволюцията е: от къде смяташ сме се появили хората? Защитник ли си на тезата, че сме създадени по Негов образ и подобие и ако да, може ли да ми обясниш, от къде са се появили динозаврите например, както и всички живи същества, населявали Земята, преди човека?

P.S. Моля не приемай мнението ми за заяждане, наистина ми е интересно, с какво аргументира един нормално интелигентен човек не вярването си в еволюцията, освен със спадащия брой поети и писатели.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #949 -: 20 Декември, 2011, 15:21:23 »
0
mindless вземи си един учебник по апологетика (това е предмет в духовната академия, в който се учи как да се отговаря на подобни въпроси, насочени срещу религията) там за всеки такъв има стандартен отговор.
Когато няма рационален отговор, обикновено се отговаря с някоя религиозна аксиома от вида "Казано е - не изпитвай своя Бог" (това например е отговор на въпроса, може ли всеможещия Бог да създаде толкова голям камък, който сам не може да повдигне).
Противниците на еволюцията обикновено дават подобен пример за отрязък от времето 50-100-1000 години и казват - ето на, нищо не се е променило. Ако за 1000 години се получаваше видима промяна във външни белези, инстинкти и вродени знания, досега за 100,000 години да сме се превърнали в ефирни духовни същества без тела пърхащи като малки пеперудки насам натам. (Пардон, Бог създаде хората преди 6-7000 години според дебелите книги, така че има някакво противоречие - очевидно еволюция няма).
 *drink6*
P.S. И никъде не е казано, че "еволюция" е еквивалентно на "по-добро". Еволюцията е просто комбинация от гените на мъжкото и женското по 1/2 и запазване през времето на устойчивите комбинации, нищо повече. Но понеже този процес е много мъничък и невидим за окото, по-добре да твърдим, че не съществува, защото би влязъл в противоречие с ежедневните ни вярвания.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #950 -: 20 Декември, 2011, 16:33:52 »
0
mindless,
според мен един човек на изкуството може да изобразява и минали събития или да опита да създаде нещо ново (не чак нов стил, но ново разклонение в настоящ такъв).

За еволюцията:
виж Фейсбук група"Quotes" AGAINST EVOLUTIONARY THEORY by EVOLUTIONISTS and CREATIONISTS http://www.facebook.com/#!/groups/148847145130772/;
виж In Six Days http://www.answersingenesis.org/articles/isd

Относно динозаврите - почти всички впрочем са били тревопасни, а и те се споменават в Библията
Brachiosaurus from the Bible
Впрочем различни исторически източници посочват наличие на динозаври дори и след новата ера. Да, Марко Поло описва две такива животни, дърпащи колесницата на императора на карнавал. В Китайският календар има 11 съществуващи животни и 1 несъществуващо вече (дракон). Има история за 1 селянин, убил малък динозавър и препариран преди няколко века в Англия.
За динозаврите и Библията виж и http://www.answersingenesis.org/bu/articles/2008/06/24/dinosaurs-and-the-bible и http://www.clarifyingchristianity.com/dinos.shtml (последните отправят предизвикателство - ско някой намери доказателства за неверни данни в Библията да им пише).
Впрочем е намерена кост с кожа, която няма как да оцелее 65 млн. години. Мястото няма да ми стигне, но има много филми, книги, които потвърждават, че земята е млада. Все пак помисли над следното:

Цитат
Еволюционистите заявяват, че динозаврите са се появили в резултат на процес на еволюция, който продължил няколко милиона години. Според тях един вид животни, в течение на продължителен
период от време, бавно се превръщал в друг, който е станал сам по себе си отделен обособен вид. Например, те вярват, че в резултат на такъв процес, животните, принадлежащи на вида земноводни са се изменили и са се превърнали във влечуги ( вкл. и динозаврите). Ако това наистина се е случило, то значи, че в преходната фаза от амфибии (земноводни) към влечуги трябва да са живели милиони същества, които да се намират, според своя строеж, “между” амфибиите и влечугите. По този начин, показател за вероятността за съществуването на еволюция се явява количеството намерени “преходни форми”, както ги наричат. Обаче много експерти по изкопаемите признават, че нито една от намерените “преходни форми” не е призната за безспорна. Ако динозаврите са произлезли от амфибиите, тогава трябва да имаме свидетелства за този процес във вид на изкопаеми животни, които биха били частично динозаври и частично нещо друго. Но никакви доказателства за това не са били намерени досега. Нещо повече, ако отидете, в който и да е музей, ще видите реконструкции от вкаменелостите на динозаври, които се явяват “сто процента динозаври”, а не нещо средно. Там няма да видите динозавър на една четвърт, на половина или на деведест и девет процента, а всички те ще са 100% истински динозаври!


Филми:
„РАЗКРИВАНЕ ТАЙНАТА НА ЖИВОТА“ (Unlocking The Mystery Of Life, 2002) !!!
 http://thelastnews.net/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=28%3A_&Itemid=60&lang=bg
 От същия линк може да изтеглиш още редица важни док. филми, представящи съвременните научни доказателства за Сътворението и оборващи еволюционнатa измама!
 Торент-линк в „Арена“:  http://arenabg.com/details.php?id=34d81408333028ee059b5418924089c79d435815

С този пост мисля, че отговорих доста подробно, ако не ти стига, ще кача още линкове към филми и изследвания. Не съм на принципа да приема всичко без доказателства. Има много филми с пресни изследвания. Ако искаш мога да ти пратя и книга на 1 българин - много е интересна - с доказателства от различни области на живота. 

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #951 -: 20 Декември, 2011, 16:58:59 »
0
Всъщност моята цел не беше да ме разстреляш с поредната порция линкове от интернет, а да ми споделиш с думи прости, ти в какво точно вярваш и защо?
Знам, че някъде из САЩ има музей, в който има музейни експозиции, в които хора и динозаври едва ли не съжителстват заедно, но за мен това не доказва, че е било така.
Само прегледах единия линк, който си дал и в него се твърди, че динозаврите са живели преди около 6000 години ?! Това твърдение лежи изцяло на Библията и с него се отричат всички научни методи откриване възраста на отритите фосили. Как така няма един динозавър нарисуван някъде из останките на древните цивилизации или пък на прахората!? Не са ли били впечатлени достатъчно от динозаврите да ги нарисуват, а са рисували мамути?

Добре се хвана само за динозаврите, защото там е концентрирана доста пропаганда (лично според мен) за връзката им с Библията и Сътворението, но какво ще кажеш за простичките примери, които ти споделих с вирусите и бактериите? Те не еволюират ли според теб?

Нямам време да коментирам всяко твърдение от твоите линкове, за това и искам с няколко изречения да ми споделиш личното си виждане по въпроса, а не това как някой иска да свъже динозаврите с Библията.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #952 -: 20 Декември, 2011, 17:28:17 »
0
Когато няма рационален отговор, обикновено се отговаря с някоя религиозна аксиома от вида "Казано е - не изпитвай своя Бог" (това например е отговор на въпроса, може ли всеможещия Бог да създаде толкова голям камък, който сам не може да повдигне).


Додо,
този клип
Dr. Kent Hovind - Dinosaurs and the Bible, Динозаврите и Библията.
намираш ли го да дава рационални отговори?

Защото аз зададох доста въпроси на еволюционисти, ето още и като тема за размисъл:
Dr Kent Hovind - 100 Reasons Evolution Is So Stupid Pt.7


mindless,
много от вирусите и бактериите са изкуствено създадени в лабораториим други са извлечени от животни. Иначе истерията с вирусите е с цел да се печели от лекарства и ваксинации. Вирусът на свинският грип напр. предизвика далеч по-малко вреди от самата ваксина, съдържаща тимеросал (живак), която води до аутизъм (последното го твърдя на база на доста медицински изследвания).

След Първата светована война умират 20 млн от грип.  Много американски войници, поели между 20 и 45 (!!!) ваксини падат покосени преди да влязат във военни действия (войници от други страни се оказали далеч по-здрави). Все пак големите корпорации искат огромни печалби, не го збаравяй.

Цитат
"Take the profit out of the manufacture and administration of serums and vaccines and they would soon be condemned even by those who are now using them"— George Starr White M D

http://www.whale.to/a/mcbean2.html#SWINE%20FLU%20VACCINE%20TESTS%20PROVE%20UNSAFE

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #953 -: 20 Декември, 2011, 17:46:44 »
0
antoninus_pius, пак изместваш темата.
Наясно съм с ваксините и наличието, в някой от тях на тимеросал (живак), което е общо взето стара новина, защото от поне 5 години е забранено ползването му във ваксини. Наясно съм и с печалбите на фармацевтичната индустрия и съответно с тяхния интерес, който не е да убива хората, защото така губи потенциална клиантела.

Въпроса ми е съвсем директен и отговора не го разбрах напълно. Да не би да ми казваш, че всички вируси и бактерии са създадени в лаборатория и те всъщност не еволюират, а просто произвеждат нова версия :)?
Ако да, тия лаборатории от колко време съществуват?
Като какъв процес определяш реакцията и развитието на имунната система, дори и на ваксини? Все пак в момента притежаваме имунитет към много неща, които са ни убивали в миналото? Това не е ли еволюционен процес според теб?

mindless™

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 49
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +9
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #954 -: 20 Декември, 2011, 18:00:04 »
0
Опитах се да гледам видотата от последния ти пост, но ще ме извиниш не успях:
Първото започва с  реклама, няколко телефона и уеб сайт на т.нар. лектор и още на 2рата минута има невероятното твърдение, че хората са виждали динозаври, защото в Библията така пише?!?! Няма начин да му дам на този над 2 часа от живота си :)
Второто започва с някакво Калифорнийско Неси и директно твърди, че динозаврите са още живи?! Наистина ли мислиш, че подобен род "доказателства" имат някаква стойност?

Очевидно таргет аудиторията на тези клипчета са вярващи хора, в които се е появило СЪМНЕНИЕТО и то трябва бързо да бъде унищожено, но определено не са аргумент в спор със скептик, какъвто съм аз.
« Последна редакция: 20 Декември, 2011, 18:10:28 от mindless™ »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #955 -: 20 Декември, 2011, 18:05:48 »
0
Няма научни трудове, които да доказват причини за аутизма, в това число и връзка с ваксини (освен "една съседка прочете в интернет").

nearvana

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #956 -: 20 Декември, 2011, 19:54:28 »
0
Няма научни трудове, които да доказват причини за аутизма, в това число и връзка с ваксини (освен "една съседка прочете в интернет").
В науката за съжаление е така. Основните проекти са с пари на големите спонсори а те не биха спонсорирали изследвания колко са лоши продуктите им. Ако финансирането е  държавно или фондация има научен екип който класира кандидатстващите проекти. Над 90% от учените разчитат на финасиране  или имат допълнителни  доходи към фармацевтичните фирми. Ясно е че няма да си стрелят в краката.

изключение правят понякога наистина успели учени щото няма какво повече да се доказват - четох едно проучване от 60ина страници с шокиращи доказателства за вредата от мобилните телефони и безжичния интернет от един нобелист по медицина. Естествено глас в пустиня и не стига до публикация. Тъжна работа ...

 *drink6*
« Последна редакция: 20 Декември, 2011, 21:57:17 от nearvana »

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #957 -: 20 Декември, 2011, 20:20:59 »
0
Няма научни трудове, които да доказват причини за аутизма, в това число и връзка с ваксини (освен "една съседка прочете в интернет").


Цитат
There is also a strong connection between all forms of vaccinations and autism. A U.S. study found that children who received vaccines containing a preservative called thimerosal, which is almost 50 percent mercury, were more than twice as likely to develop autism than children who did not.

http://www.naturalnews.com/027178_autism_vaccines.html#ixzz1h6EVuaXQ

Как живакът (и във ваксините) предизвиква дегенерация на нервите
Watch Mercury Kill The Brain Vaccines And Neurodegeneration вградени субтитри


Д-р Кенет Столър говори за аутизъм
American Academy of Pediatrics-Вградени субтитри


Повече за вредата от ваксините: http://vaksinite.info/

Цитат
For over 20 years, the federal government has publicly denied a vaccine-autism link, while at the same time its Vaccine Injury Compensation Program (VICP) has been awarding damages for vaccine injury to children with brain damage, seizures and autism.

http://www.prnewswire.com/news-releases/83-cases-of-autism-associated-with-childhood-vaccine-injury-compensated-in-federal-vaccine-court-121570673.html

Ефикасни и оправдани ли са действително ваксинациите? Ще ви представя някои факти, за да прецените сами.
    Трябва да се знае, че епидемиите следват определени цикли на поява, развитие и затихване, които не се влияят от имунизациите. Според Британската асоциация за напредък в науката честотата на детските болести е намаляла с около 90% за периода между 1850 и 1940 г., като това се свързва с подобрените условия на живот и хигиена още преди навлизането на задължителните масови имунизационни програми. Смъртността от морбили например е била снижена с 97% още преди въвеждането на съответната ваксина. Във Великобритания епидемиите и смъртността от полиомиелит, които достигнали своя връх през 1950 г., са намалели с 82% до 1955 г., когато се въвежда полиомиелитната ваксина. Но интересното е, че в Европа, в която въобще не са провеждани масови ваксинации срещу едра шарка и полиомиелит, епидемиите заглъхват по същото време.
http://www.yosif.net/bg/med/index4.htm

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #958 -: 20 Декември, 2011, 21:14:40 »
0
Съвременните напъни на имунологията са в посока на имуномодулаторите,което означава организма да  съумява да разпознава вирусите -нашественици,да изработва ефективни Т-клетки вирусоубийци ,които да го запазят жизненоспособен.Засега подобен ефект дават някои минорни захари и техни съединения като сулфополизахаридите например.Вероятно в близко бъдеще имунизацията по досегашния си модел да приключи.Вече се наблюдават и препарати с претенции за имуномодулаторен ефект и не е зле срещу задаващи се епидемии да се взимат превантивно,дори и да има известно съмнение за ефекта им.Най-малкото са съвсем безвредни за организма.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #959 -: 20 Декември, 2011, 23:15:49 »
0
A U.S. study found that children who received vaccines containing a preservative called thimerosal, which is almost 50 percent mercury, were more than twice as likely to develop autism than children who did not.
Дай да го видим това "US study". Точно такива са всички публикации в нета. Някой някъде нещо казал, преразказано 100 пъти. Дай научно медицинско списание, автор и страници.
Точно аутизмът е сравнително сериозен проблем и се правят изследвания всякакви. Без успех.

Нещо друго, което сме говорили и при "цените на имотите" - сляпото търсене на връзки (корелации) води до големи заблуди. Първо трябва да има доказана връзка между две събития (не статистически) и чак след това статистически се гледа точно колко е тя. Иначе най-разпространеното "доказателство", че ваксините водели до аутизъм, е следното: "напоследък ваксинирането се е увеличило два пъти, броят на аутистите също два пъти, следователно ваксинирането предизвиква аутизъм". По този начин може да се твърди със същия успех, че причината за аутизъм е двойно по-голямата употреба на трюфели.

Аз не твърдя, че няма връзка (няма как да знам), само твърдя, че 89.99999% от писанията в нета "ваксините са отрови" са написани от смахнати жени копиращи и надъхващи се една от друга, другите 10% от смахнати мъже (обща сума 99.99999%).

В женския форум (bg-mamma.com) се води война с псуване от години по темата, като лагерът на анти-ваксините се предвожда от един мъж. Спорът е почти като религиозен - едните имат рационални аргументи, другите "свише ни бе казано, че лошите империалистически фармацевтични компании нарочно ни тровят" :)

Причината за увеличаващите се болести е елементарна - поради сериозното развитие на медицината няма естествен подбор. Много ясно, че когато алергични към какво ли не дават поколения, децата им също ще са такива с голяма доза вероятност.