Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592918 пъти)

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #975 -: 21 Декември, 2011, 18:19:22 »
0
Додо,
по логиката ти за хитреца, следва в общества, където не се ваксинират да е пълно с болни (в това число от аутизъм). Но не би - наблюдава се точно обратното - Amish people - http://wvoutpost.com/2011/06/07/the-amish-dont-get-autism-and-they-dont-get-vaccinations-possible-link/
Втори пример са индианците - те се разболяват от шарка след като американците долно им подарили вещи на болни от шарка.
Иначе още 1 изследване, доказващо връзката на аутизма с ваксините http://autisminnb.blogspot.com/2011/06/study-finds-positive-association.html
* Autism is caused by vaccines! There was NO AUTISM before vaccines!

Don't believe me, ask yourself why the Amish people dont have autistic or diseased kids. It is because they do not take vaccines.

Муза,
много фактори оказват влияние - предразположеност към заболяване, колко ваксини и на каъв период е приело, дали съдържат тимеросал (живак).

В мрежата има доста клипчета на родители, снимали децата си преди и след ваксинация - въведи в youtube before and after vaccine:
Eric's life before and after the Vaccine

Our Special Angel Was Brain Damaged by a Vaccine!


До какво води ваксина MMR
MMR VACCINE - Educate Before You Vaccinate


Спирам дотук с темата с ваксините.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #976 -: 21 Декември, 2011, 18:55:11 »
0
Между "may" и "is" има огромна разлика. Както казах статистическите методи не могат да се използват за доказателство (освен от търсещите световни конспирации). Те се използват за получаване на идеи (както е в случая - "може да има връзка", както и "може да има връзка между увеличената консумация на карфиол и аутизма"). След това се доказва връзката физиологически. И вече след това отново статистически се намира точната релация между двете събития. Както започва обаче статията, "The reason for the rapid rise of autism in the United States that began in the 1990s is a mystery." - това е единствената истина. Със сигурност има статистически примери и за друго (и то значително повече) - в дадена извадка без да има увеличение на ваксинации има увеличение на аутизма. Не значи нищо.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #977 -: 21 Декември, 2011, 23:44:36 »
0
малко да ви откъсна от темата за ваксините и аутизма

ЕЦБ раздаде безпрецедентни 3-годишни заеми на стойност 489 млрд. евро
http://www.investor.bg/news/article/127871/334.html

116 млрд. евро от кредитите на ЕЦБ са за италиански банки
http://www.investor.bg/news/article/127908/334.html

Тъпканица от банки пред прозорчето на ЕЦБ
http://www.darikfinance.bg/novini/68509/%D2%FA%EF%EA%E0%ED%E8%F6%E0+%EE%F2+%E1%E0%ED%EA%E8+%EF%F0%E5%E4+%EF%F0%EE%E7%EE%F0%F7%E5%F2%EE+%ED%E0+%C5%D6%C1
« Последна редакция: 21 Декември, 2011, 23:47:34 от gogolcho »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #978 -: 22 Декември, 2011, 17:36:43 »
0
Преди Коледа е подходящо да погледнем по-празнично на нещата.
Един п.ч в ЗироуХеджа беше успял някак симпатично да го направи.

 http://www.zerohedge.com/contributed/12-economic-facts-christmas-tick-tick-research-email

Уважаеми колеги

 

Тя най-сетне е тук. Не, аз нямам предвид ЕЦБ и нейните скалъпени усилия за спасяване на финансовия сектор и насърчаване на кери трейда. Аз, разбира се, говоря за Коледа. Нека периодът да е весел, та дори и това е свързано със странни изпълнения, като например пеене пред вратите  на съседите в непосредствена близост, въпреки че обикновено никога не говорим с тях.

 

"Коледа маха с магическа пръчка над този свят, и ето, всичко е по-меко и по-красиво"

Норман Винсънт Пийл

 

Тук, в Tick по Tick, ние приемаме Коледа много сериозно. Като резултат, ние се чувстваме задължени да връчим на нашите лоялни читатели един подарък от нас.  (Барабанен бой,  моля). Бих искал да представя 12 Коледни икономически факти  на  Tick по Tick.

 

 1.   През последните 12 месеца, Федералният резерв се е увеличил паричното предлагане за икономиката (M2) с 9.9%.
 2.   Въпреки неплатежоспособност на Европа. Ако бяхте скъсили двойката EURUSD на този ден миналата година, щяхте да сте на печалба само 0,7% .
 3.   Гръцкият борсов индекс (ASE) надмина Citigroup с 10,36%, ако разгледаме  последните 5 години. След сконтиране на обратния сплит на акцията,  Citigroup се търгуват на $ 2,60 срещу 55,70 долара през 2007 г..
 4.   Производителят на потребителски стоки Procter & Gamble вече може да заема пари за 5-годишен период за по-малко лихва от всеки член на еврозоната, с изключение на Германия и Финландия.
 5.  Linkedin, Pandora и Groupon са все компании, водещи по загуби. И все пак, ако бяхте купили техните акции при IPO, щяхте да сте направили  +171%, 8,9% и 50% в първите дни на търговия.
 6.  Фондовият пазар на Китай сега се търгува на същото ниво, както е бил през Q3 на 2000 г.. През този период, китайският  БВП почти се е утроил.
 7.   Сумата на целия дълг на САЩ, както публичен, така и частен, се равнява на $ 56 трилиона,  с недофинансирани бъдещи задължения от $ 1 037 000 на глава от населението. Публичният американски дълг достигна 100% от БВП едва вчера.
 8.   "Легендарният" Хедж фонд мениджър Джон Поулсън, за които са изписани множество книги, е загубил над 50% от стойността на фонда си през миналата година.
 9.   В анкета на Bloomberg, проведена през декември 2011 г., единадесет анализаторите прогнозираха, че S & P 500 ще нарасне средно с 11% до 1379. От тях, най-бичо  настроени бяха Goldman Sachs, които открито прогнозираха рали от  17%. Индексът  на 500-те най-големи американски компании в момента е 1,49%  надолу от началото на годината.
 10.   Да бъдеш дълъг в S & P Волатилност се оказа една успешна стратегия за 4 от последните 5 години.
  11.  През последния месец, Блумбърг са публикувани 25 179 статии с думите Европа и Безпокойство, включени в повествованието.

 

.... И накрая

 

      12. Дядо Коледа трябва да посети 832 Домове за секунда, за да достави всички свои подаръци.

 
Преди да ви оставя за ядене на пуйка  и редица други обичайни храни, бих искал открито да благодаря на Грант Уилямс за насърчаване ми да започна Tick По Tick и да пиша самостоятелно. Без неговите мъдри думи, критика и насърчение, думите, които четете, нямаше да бъдат нищо повече от електрически проблясъци в  синапсите на сивото ми вещество. Също така бих искал да благодаря на Вас, на читателя, че показа  вяра в работата ми, като споделяше и критикуваше моите идеи. 2012 г. се очертава да  бъде много важна година и очаквам с нетърпение да я направи още малко по-интересно за всички вас.

 

Весела Коледа

Джордж Адкок

 

Основател

www.tickbytick.co.uk

 

@ TickByTick_Team


rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #979 -: 22 Декември, 2011, 18:35:59 »
0









darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #980 -: 23 Декември, 2011, 12:09:59 »
0
Иранците имат голема нужда и те от демокрация, горките! Добре, че американците се канят да им я "доставят"!
Ето изгледи от Техеран.Не е  кат София, ама бива!?!И те си имат "Витоша", все пак!Като прибавим и петрола и некои други ресурси, обясним е интереса на янките!
The beautiful city Tehran


Iranian People
« Последна редакция: 23 Декември, 2011, 12:25:40 от darkside »
Ас съм българче.......

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #981 -: 23 Декември, 2011, 13:17:10 »
0
Иранците имат голема нужда и те от демокрация, горките! Добре, че американците се канят да им я "доставят"!
Ето изгледи от Техеран.Не е  кат София, ама бива!?!И те си имат "Витоша", все пак!Като прибавим и петрола и некои други ресурси, обясним е интереса на янките!
The beautiful city Tehran

Iranian People


Много е добре да има информация, която ясно да демонстрира, че там има съвсем приличащи на нас хора - е, само някакви отлики в облеклото може да се забележат.
В тази връзка се присещам за един френски филм, който изгледах скоро.
Крупен бизнесмен французин имаше много близък приятел, който беше с нефренско име и с вид на персиец (или може би арабин).
В някакви драматични житейски обстоятелства, бизнесменът заяви, че той се налага да замине, а във важно заседание на директорския борд и по други важни оперативни въпроси ще го представлява именно неговия приятел.
При споменаването на персийската фамилия, в очите на съответния служител се появи изненада и ужас. Много добре беше изиграно.
Бизнесменът поясни: Въобще не се правете на изненадан, когато те (в тяхната страна) са имали библиотеки и култура, ние сме били още в пещерите.

Сега се правят едни постановки, че там има видиотени и фанатизирани варвари, които трябва да се вкарат в пътя.

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #982 -: 23 Декември, 2011, 13:21:37 »
0
Иранците имат голема нужда и те от демокрация, горките! Добре, че американците се канят да им я "доставят"!
Ето изгледи от Техеран.Не е  кат София, ама бива!?!И те си имат "Витоша", все пак!Като прибавим и петрола и некои други ресурси, обясним е интереса на янките!


ИРАН - ТОВА Е ЕДНА КАЦА С МЕД, в която е разтворен една лъжица цианкалий

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #983 -: 23 Декември, 2011, 15:38:22 »
0
ОК. Т'ва е ена исключителну кръсивъ и бугата страна / с огромни исторически и природни богатства и красоти /,  изключително красиви жени, много интелигентни и умни мъже, висококачествени хора във всяко едно отношение -с европейски манталитет / те са индоевропейци - имаме едни и същи корени/. Един прекрасен остров сред арабския океан наоколо. Но - арабите, след като са ги завладели, са изгорили всичките им библиотеки и са наложили с кръв и меч религията си. Ислямът е цианкалият, а всичко останало е медът.

Надявам се,че ме разбра - опитах се с твоя правопис, но не се получи.

И нямат никакъв собствен път -наникъде не вървят. Умните хора страдат, а глупаците ги управляват.
Който успява -изчезва оттам. В Лос Анджелис има цял квартал  - който се казва,неофициално, Техеранджелис - там живеят 2 милиона иранци.

Арабите са ги отровили генерално - дали са им религията и са им дали буквите. Край. Един ден иранците ще се освободят - но отровата ще бъде изчистена мноу трудну.

Надявам се,че бях ясна и изчерпателна,а, Дарки?

Междувременно ти си изтри поста.Защо връзваш какичките да ти отговарят и изчезваш
« Последна редакция: 23 Декември, 2011, 15:43:44 от rozablue »

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #984 -: 23 Декември, 2011, 17:00:46 »
0
Моята прогноза е, че няма да го нападат в скоро време. Много се лае, но няма да се хапе. Едно, че е голям залък, и второ, че там са преплетени много интереси.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #985 -: 23 Декември, 2011, 22:15:30 »
0
ОК. Т'ва е ена исключителну кръсивъ и бугата страна  Ислямът е цианкалият, а всичко останало е медът.



Надявам се,че бях ясна и изчерпателна,а, Дарки?

Междувременно ти си изтри поста.Защо връзваш какичките да ти отговарят и изчезваш
Тъжно-синя роза! Мое да прифанеш моа правопис, мое да е заразно, пази са! Трогнат съм от тва, че си ми посветила тва есе, издържано и от литературна и от фактологическа гледна точка. Сега знам повече за персите, особено след Дарий насам. Исляма верно е отрова. По принцип аз не възприемам нито една религия. Вярвам единствено в свободната воля.Обичам промените.
Да се закачам с какичките?  Ми тва е мноу забавно!Въпреки никнейма си, съм светъл човек. Имам мноу цветя в краката. Тва си го разтълкувай, о мъдра облагородена шипке!
« Последна редакция: 24 Декември, 2011, 15:24:52 от darkside »
Ас съм българче.......

rozablue

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 262
  • Карма: +6/-2
  • Респект: +19
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #986 -: 28 Декември, 2011, 21:30:03 »
0
[
Имам мноу цветя в краката.


Това е прекрасно,че има цветя,Дарки!Това е супер новина. А не плевели. И със сигурност има и рози - защото какво са цветя без рози:розата -  царицата на цветята! :)  Разбирам,че добре си прекарваш лайфтайма.  След като краката ти са в цветята,  главата ти  е -  в небето!
 Всъщност,  тъмнината е илюзия: тя съществува само, за да почувстваме и да видим  светлината. Нъл тъй?  :)
*drink9*
« Последна редакция: 28 Декември, 2011, 21:32:24 от rozablue »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #987 -: 29 Декември, 2011, 00:10:36 »
0
Тъжно-синя роза, да ти кажа честно, мрака съществува за да ни е тъмно, тва е! Мое да ми верваш, щот именцето ми е мноу тъмно.....Тъмню, Мрака....тъй ми викат в другия форум. Пък аз си харесвам светлото, просто сичко си има обратна страна, тва ми е идеята......Дарксайд.
А за цветята......мноу хора около мен разчитат да ги преведа през мрака на Кризата и засега се справям мноу добре. Понекога си имам мойте моменти на загуба на вяра като гледам къв квадратен се задава, ма гледам да не ми личи мноу, баси....казвам си "голем си брато, нема а се огъваш", автотерапия сиреч, а и мноу съм видел......мноу от браточките не доживеха до 40, в онеа мътните средните векове от 90-та до 2002-ра!........То и сега не че не са средни де!
Снощи бехме на зверски купон в "Избата" и после в "Ъндърграунд". Наблюдавах хората. Млади и готини, весели, контактни, без простотии, пиянски истории............ако некой е виновен, не са те.  Те са жертвите на мноу грешки и безкрайна алчност от страна на поне пет правителства и помиярите които кръжат около тях! Тва е! Желая ти мноу здраве, здрав сън, здрав секс, и достатъчно пари! Достатъчно, щото тва "много" некои хора го разбират неправилно, в смисъл "ако имаш две ризи, смъкни и тая от гърба на ближния си!" Лека нощ!
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #988 -: 29 Декември, 2011, 02:27:17 »
0
А за цветята......мноу хора около мен разчитат да ги преведа през мрака на Кризата и засега се справям мноу добре.

Кажи какво да правим еврото :)

"Една жена" току що ми каза, че един UK инвестиционен фонд спешно накарали тукашния шеф да обърне еврото в GBP, защото много страх ги било (за 20 милиона става въпрос).

Тъй че да купуваме овце? Преди да са станали по 5000 евро парчето.  *rofl*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #989 -: 29 Декември, 2011, 08:05:11 »
0

Купувайте овце ,щото ще ми трябва вълна за новото предприятие! Под надслов *Натуралното е по-добро* ще се произвеждат няколко продукта: препарат против пълзящи насекоми дървояди,импрегнатор за дърво,отделител за бетонни форми,добавка за водоустойчивост на бетони и циментови замаски,както и няколко по-специални неща в малки серии за корозионна защита в електротехниката ,които издържат до 70 киловолта напрежение ;)