Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592565 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1665 -: 31 Януари, 2013, 18:27:45 »
0
Пъблисис кансълтънс и Прагматика

Аз чак като им прочетох интервюто, разбрах, че тъмно синьото било планини, а не цици в бански на плажа *rofl* И тъй като не би могло да бъде яйце на очи, но оранжевото не е и българска кайсия, то било слънцето.

Както и да е, ама да не бяха слагали пак тази крадена роза.

А в каталога пък снимките са от сайт за снимки срещу $9.90, можеше да се постараят да снимат нещо свое за тези пари. Така сигурно ги има и на други места в момента. А според тях било нормално това.

Днес СБХ нещо протестират срещу това - ми да бяха участвали в конкурса! Обаче май има една подробност в стил "Пътеводител на галактичекия стопаджия" - той конкурса си бил обявен, вероятно на стената на 8 етаж в някоя неизвестна държавна сграда. Който видял - видял.

*drink6*

Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1666 -: 31 Януари, 2013, 18:30:55 »
0
Пладнешки айдуци, яко шлевят, това си е пладнешки обир с тая розичка. Личи си от всякъде. Толкова ли е трудно да се създаде едно прилично лого започвайки от нулата, и да не прилича на лайно като предишното с което вървеше рекламата по CNN. Не казвам, че съм супер дизайнер ама съм правил много по хубави неща за една вечер. За мен тия са абсолютни кретени, а тези които са им исипали един самосвал пачки за това непонятно нещо, ще си спестя епитетите са кретени на квадрат. Тази размазня с чъдърчето прилича то ли на няква кичозна мелба то ли на повръщано след пица и кървава мери. За мен е прекалено натруфено и непонятно, трябва да има максимум 3-4 цвята и толкова елемента, добре е удачно да се съчетаят някои от елементите, без да се руши интуитивната визия.   
« Последна редакция: 31 Януари, 2013, 18:37:01 от Ivel »

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1667 -: 31 Януари, 2013, 19:13:12 »
0
Четох днес някаква статия за перспективите (световни) през настоящата година.

Прогноза

Знам, че някои от четящите/пишещите тук не харесват източника.
Факт е, че този сайт е публикувал и доста спорни материали.
За мен обаче, тонът е сдържан, изводите не се нито розови, нито екстремистки.

Искам да го обвържа и с изказването на някакъв високопоставен европейски политик, за което нееднократно чувах преразкази, но не съм го чул /чел в оригинал.
Смислово звучеше така: Ние знаем какво трябва да се направи за да се потуши кризата, но не знаем, дали отново ще ни изберат, ако го направим.

Някак се връзват тези две линии на разсъждение.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1668 -: 31 Януари, 2013, 20:25:02 »
0
nachev,световните перспективи са едно,съвсем друго е  пълната  липса на каквато и да е перспектива  у нас.С тая власт нямаме никаква перспектива. Наскоро съобщиха ,че само 10-15 % от стоките в хипермаркетите са български.73% от населението е градско и по-голямата част от него пазари от тях ,щото се затворени хиляди квартални магазини,които си бяха и пазара на родното производство.Съответно това са бързооборотни стоки и парите заминават навън,така ускорено населението обеднява през стомашно-чревния тракт. Само виж колко фирми са фалирали през тия 3,5 години.Икономиката е в колапс,цели сектори за затрити безвъзвратно,безработицата пък е три пъти над официалната.Антилиберално законодателство в интерес на монополите на партията-това е диагнозата .Лечението е шут в гъза на ГЕРБ !Лошото е ,че десните се подведоха по отклоняващите маневри на герберастите и червените с глупавия референдум и не извеждат на преден план  истинската тема на гражданите - икономическия колапс,от което  и губят ценно време да покажат алтернативата.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1669 -: 31 Януари, 2013, 21:15:14 »
0
nachev,световните перспективи са едно,съвсем друго е  пълната  липса на каквато и да е перспектива  у нас. ..
Наборе, запънало се е нещо и в главата ми и в гърлото, та не знам какво да ти отговоря. Ама, толкова мъка и страст има в написаното, че не мога да го отмина.
И аз чух нещо такова за % на вносни стоки. В едно интервю на зам.предс. на Търговската Камара, мисля Бранков се казваше, се спомена за  82 % вносни хранителни стоки.
Явно наскоро е излязла някаква  публикация/проучване и сега данните се цитират често. Защото наистина са зловещи.
Наистина вече не знам какво да кажа.
Децата ни си отидоха.
Другите, които още са тук, гледат навън.
Просто не знам дали въобще това общество има още ресурси и лостове за оздравяване.
Скоро дори не съм поглеждал данни за платежен баланс и текуща сметка.
Не ми се гледат.
Д беше поне в Европа здрава средата.  То ние сме сигурно половин процент  от  продукта на ЕС.
Мани.
Хайде,  *drink1*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1670 -: 31 Януари, 2013, 21:52:06 »
0
Да се бяхте напънали повече, можеше и цял процент да сме станали.

чи-чов-ци

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 540
  • Карма: +82/-5
  • Респект: +369
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1671 -: 31 Януари, 2013, 22:31:45 »
0
Да се бяхте напънали повече, можеше и цял процент да сме станали.

  Всъщност доста хора опъваха здраво каиша, за да станете цял процент. Но голяма част от вас са толкоз некадърни, че и това не помогна. Не бих искал да звуча грубо и съм почти сигурен, че не си част от тази част, ама да си кажа....
   Ай *drink1*

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1672 -: 31 Януари, 2013, 23:05:30 »
0

Просто не знам дали въобще това общество има още ресурси и лостове за оздравяване.


Там е въпроса май,дали има ресурс обществото.Не знам.На това общество му се губят стотина-двеста години историческо развитие-просвещението например.Непонятен му е и смисъла на държавата и затова българската държава по отношение на стопанския живот се е превърнала в тумор за обществото.Безкрайните държавни регулации в стопанството го държат беден народа не от сега и не от вчера е на опашката по развитие,но вече е прекалено видимо.Тези дни очаквам вой и рев против тъй-наречената сива икономика. Целта е това що мърда все още в икономиката ,да го изкарат на светло и  унищожат,а за да оцелее тоя народ,защото нещата отиват натам ,към въпроса за оцеляването първата мярка би трябвало е да оставят повече пари в населението отколкото в държавата.Принципът е прост,колкото повече пари има в населението държавата дърпа по-бързо.Пример е Турция,която има 10 пъти по-голям годишен  растеж на БВП от нас,ако ние въобще имаме някакъв. Там като остане някой безработен пече 2 тави баници и отива на пазара да ги продаде,тука виси за помощи. В най-спешен порядък тука трябва да се закрие Инспекцията по труда,кодекса на труда да се изхвърли от нормативната база и да се освободи наемния труд,да може хората да заделят някой лев. Либерализация на пазара на труда и либерализация на стопанския живот с премахването на хилядите регистрационни и лицензионни режими, това са двете неща които може да ни извадят от колапса и хората да се видят с някой лев. Това е положението .Радикални и спешни мерки за ограничаване на вредното въздействие на държавата върху обществото.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1673 -: 31 Януари, 2013, 23:27:43 »
0
Там е въпроса май,дали има ресурс обществото.Не знам.

По-вероятно - няма. Текущото състояние на обществото е нещо като производна на средно аритметично на възможностите на индивидите поотделно. Примерно ако вички (повечето) са дебели и тромави и могат да скочат от място на 70 cm напред, няма как обществото да се сравнява със съседното, където хората са слабички, но мускулести и скачат средно по 1.50 метра. Ще има тук там иключения, но като цяло картинката е кофти.

От една страна едни съседни икономики произвеждат скъпо, но качествено, от друга Китай - евтино и некачествено, но и качествено, за тук какво остана - нищо. И като се прибави липсата на елементарна практика и знания за "правене на бизнес", се получава едно нищо.

Пример - трябват ми 120 м2 от онова WPC за тераса - като дърво но от PP+дървени стружки. Появил се е един локален производител, чиято цена е 110 лева/м2. В Китай по-качествено с мито и ДДС ми излиза 43 лева, а фирма, която е открила златната Китайска мина ми предлага това за цена 90 лева/м2. Т.е. дай да ръгаме надценка 100-200% като при имотите и може и да има ръст, ама надали.

Сега аз българското ли да купя или от Китай да си поръчам. И цяло чудо е, че изобщо има родно производство на каквото и да е, мисля, че търговците си мислят, че доставката е скъпа.

2.5 тона до Варна = 180$, аз очаквах поне 10x-20x.

 *drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1674 -: 01 Февруари, 2013, 09:48:41 »
0
E, той и локалния производител си е сложил стотина процента, ако си беше сложил 20%, надали цената му щеше да бъде 110. Нали ние тука ядем пържоли, пием червено вино и се возим в Мерцедес, мани ги тъпите китайци с техния ориз, будали.
Пък като ти дойде от Китай стоката със същото качество като на нашия човек и с гаранции и прочие, пак ни пиши.

koganev

  • Гост
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1675 -: 01 Февруари, 2013, 11:10:24 »
0
Имотко, по-полека с глупостите за българските производители, батко. Ако китайският производител не е субсидиран от Партията по петилетния план за кух растеж, ако спазва всички изисквания, които са задължителни за българския му колега, ако работи според наредбите на ЕС и спазва тристранните споразуменияу и т.н и т.н. - тогава ми го давай за пример като качествен и евтин производител. Щото дори и без тези допълнителни утежнения нито е качествен, нито е евтин. Е, за тебе може и да е, но това е нормално - ти си доказал отдавна, че се задоволяваш с всякакво "качество", стига да е еФтино... А гаранцията е направо виц.
Каскетаджийските ти подмятания са толкова далече от реалностите, че нямат почва за коментар. Просто те предупреждавам най-дружески, от чиста загриженост - да не се излагаш чак толкова. Ясно е, че не ти е ясно и без друго. Обаче тук в наглед общи приказки (за теб) хората се опитват да намерят някакви решения в личен план и ти в никакъв случай не можеш да им бъдеш полезен. Имай мярка - ако няма какво да кажеш, а то е точно така в повечето случаи, не казвай нищо.
В производството няма такова нещо като "надценка". Това е термин от уличната търговия, обикновено свързан с баничарските лавки или сергиите за козметика и кинкалерия. Там някъде можеш да бъдеш много полезен с мнението си, особено във второто, което си е чиста проба китайско "качество" на ниски цени.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1676 -: 01 Февруари, 2013, 11:46:08 »
0
"Е, за тебе може и да е, но това е нормално - ти си доказал отдавна, че се задоволяваш с всякакво "качество", стига да е еФтино" - бъркаш ме с някого.

Ще имам предвид обаче останалите съображения, въпреки че не си разбрал - постът ми беше "против" или "със съмнение" за китайските стоки, в никакъв случай "за".
Пък в производството, като няма "надценка", "печалба" няма ли; себестойност няма ли?
Колко му струва на този със 110-те евро да произведе въпросния артикул - 50, 70 или 170 евро.
Защото има значение, то не е само да критикуваш държавата. Фикосота нали в същата тая държава работят, Технополис и те, Пайнера също, те що не реват. 

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1677 -: 03 Февруари, 2013, 13:48:47 »
0
Цитат
По данни на Министерството на образованието, науката и младежта (МОНМ) вече над половината от учениците в 1-3 клас нямат за майчин език българския език. Те имат проблеми при усвояването му.

Интересна работа.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1678 -: 03 Февруари, 2013, 14:45:13 »
0
Така, така, скоро ще си говориш само с Новинаров. И може да коментираш на воля пълните "му" глупости, между които и последната от МОН.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1679 -: 03 Февруари, 2013, 15:25:11 »
0
Имаш ли контра-факти, че горните факти са глупост?

*drink6*

P.S. Ти сигурно се уповаваш повече на ББ:

Цитат
Премиерът съобщи, че през 2014 г. България ще бъде домакин на европейско първенство по спортна гимнастика. Дотогава трябва да бъде готова залата в Пловдив. Тази в София вече е готова и страната ни ще бъде готова за това състезание, заяви Борисов.

При откриването на гимнастическия салон Борисов заяви, че е "възторжен като гледам какво правят децата и ако това е нашата нация, мога да ви кажа, че няма да имаме равни”.

След 30 години - премиер на България - бивша гимнастичка, в ролята си на най-умна в България по това време. Министър на културата - Василена, национален шампион по кючек в годините 2022-2042.

 *drink6*
« Последна редакция: 03 Февруари, 2013, 15:37:49 от dodo2 »