Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592542 пъти)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1695 -: 26 Февруари, 2013, 10:45:06 »
0
Абе Начев, такива апокалиптични предсказания четем вече колко - 5 години? Взе да им се изтърква плочата, ако питаш мен.
Прощавайте, завъртяха ме ангажименти и не можех да реагирам.
Боби, прав си за плочата, аз също се хващам, че в определени дни четенето на негативни материали носи в мен досада и само досада.
Но пък се забелязва, че проблемите не с е решават, а само ги замазват.
Повтарям признанията на висш европейски политик, който в изблик на откровеност казал: вече знаем, какво трябва да се направи, но ако го направим, никога няма да ни изберат повече.
В нашия фолклор стомната се чупела на третия път.
На други места по земята тя (стоманата) може и да има повече шансове.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1696 -: 26 Февруари, 2013, 10:56:41 »
0
Абе Боби,ти се моли да ги четеме само,че започнеме ли да ги живееме,тогава ще благодариш на Начев,че те е предупредил навреме.Само,ако питаш мене  :)

Оле, Регатче, хвана ме по бели гащи.
Истината е, че по никакъв начин не бих си позволил да давам настоятелни съвети за предприемане или въздържане от финансови или инвестиционни действия точно в този момент, пък и въобще. Хич няма да е ни приятелски, ни честно.

Пазарът беше убит, не съм от кръга на режисьорите, нямам вътрешна информация.

Но, доколкото си го написала, пък вече и сме го обсъждали - аз субективно не харесвам идеята за извършване на резки и нервни движения в момента, включително и обръщане на левчетата в евро.

НЕ Е СЪВЕТ.

 

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1697 -: 26 Февруари, 2013, 11:00:27 »
0
Едно малко отклонение, на пръв поглед извън темата:
Според някои колеги от форума четеМЕ и живееМЕ. И според премиера /в оставка/ Бойко Борисов винаги  четеМЕ, говориМЕ, живееМЕ и прочие в същия дух. И, сигурен съм, според огромна част от протестиращите дори не живееМЕ, пък камо ли да четеМЕ. И това, Начев, е една от причините още дълго да четеш и да плачеш.
Прави впечатление, че пишеш практически без грешка.
Спокойно, недей да си мислиш, че не сме забелязали :)

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1698 -: 26 Февруари, 2013, 11:02:44 »
0
Причината е проста - че в днешно време не е прието да има световна война. И поради това положението само се замазва. Според мен САЩ ще изгърмят първи (ако не стане в преносен смисъл, то ще е в прекия).

*drink6*
Все още продеността не е много ясна.
Но изгърмежвания  :D задължително ще има.
Току-що измислих нова дума, която няма да засекат.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1699 -: 27 Февруари, 2013, 13:04:50 »
0
Дойдох да сложа една статия на  чичо Харалан. Ловко е навързал разни интересни думички.
Интригуващо беше да го прочета.

Статия в Преса

Гледам по-горе, пак съм почнал да пиша безобразно. Грешки, грешки!
Имотко сега ша ма погне.

При някакво преинсталиране на Моцилата преди време (беше се съвсем разбрицала), флекстайпът го отнема.
Има ли лесен начин да пипна нещо в настройките?!
 >:(

Абе, карай да върви!
Току-виж затворили страната, аз за правопис съм се загрижил.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1700 -: 27 Февруари, 2013, 14:20:44 »
0
Точно - лъжеше и сам си вярваше! Сутринта излъже с вяра. После се обърне на 180 градуса, пак с вяра. Накрая, се разплака - "Моля, другарко, пък Доган ме поръча" и се скри детето от лошите лелки и чичковци.

Начев,
Като набираш текст, десен бутон и чек Check Spelling. За да го направиш по подразбиране - влез в "инструменти" ->"настройки" и чекни "Проверка на правописа по време на въвеждане".


"На път" или "напът" ? Прочетох, че в най-новия правописен речник на БАН, е "напът".  :-\

 *flower2*


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1701 -: 27 Февруари, 2013, 15:14:28 »
0
Начев,
Като набираш текст, десен бутон и чек Check Spelling. За да го направиш по подразбиране - влез в "инструменти" ->"настройки" и чекни "Проверка на правописа по време на въвеждане".


"На път" или "напът" ? Прочетох, че в най-новия правописен речник на БАН, е "напът".  :-\

 *flower2*

 *heart*
Веднага ще го опитам!
Истината е, че не преживявам дълбоко нито своите грешки в писането във форума, нито чуждите.
При тази форма на общуване други неща са по-важни.
Като видя, че има стремеж да се спазват правила, това ми е достатъчно и съм либерален.
Има житейски ситуации, обаче, в които грешките са неприемливи.
И затова (но не само заради това) мисля, че по принцип е важно.
Тук в бързината го даваме леко джаста-праста. 

При пълно неглижиране на правила и форма усещам, че ми загорчава, но няма голяма драма.

Пробвах с десен бутон, но не ми даде опция Check Spelling ? Предлага ми вариант  Add Dictionaries, което и направих веднага. После вика: дай ристарт >:(
По-късно ще го направя, че съм с една Виста, която ми скъсва нервите при зареждане.

Виж с това "на път" ме свари неподготвен. Отвътре ми иде да го напиша разделно. ??
Сещам се за отделни фрази обаче, като например: Бебето е напът, в които по иде да е слято???

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1702 -: 27 Февруари, 2013, 16:18:18 »
0
Когато е причастие е слято, когато второто е съществително е разделено.

*drink6*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1703 -: 01 Март, 2013, 20:17:29 »
0
Beppe Grillo, The clown prince of Italian politics.

Scyther

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +1
    • Профил
« Последна редакция: 07 Март, 2013, 00:59:28 от Scyther »

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1705 -: 08 Март, 2013, 12:43:30 »
0
Не съм черногледец. Прагматик съм. И не моа да викам на белото черно. Но черното си е черно. Ако мое некой да го избели ша стане национален спасител!

"Накъде отива България?
1. Демографкия проблем ( застаряване + ниска раждаемост + циганизация)
2. Емиграцията (поне 50% от младите са готови да емигрират при първа възможност)
3. Безработицата (реалната безработица е около 20% и продължава да расте)
4. Ниските доходи ( реалните доходи +инфлация) .
5. Западащата икономика (бизнеси масово фалират, предприемачите са на изчезване, все по малко произвеждаме и все повече внасяме)
6. Масовото отчаяние сред народа ( хората като цяло са се предали и не вярват на никого и нищо)
7. Тотална политическа криза и загуба на доверие във добрите намерения на управляващите.
8. Евентуални валутни  бордови сътресения и тем подобни гадости.

Има още много фактори но тези са основните които ще ни закопаят тотално в следващите 5-10 години."
Ако не са земат некви серьозни мерки, де. Щот още не е късно.....засега!
Щот България е един град, не от най-големите. А един град винаги има оправяне..........стига да има некой желание за тва.
« Последна редакция: 08 Март, 2013, 13:07:40 от darkside »
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1706 -: 08 Март, 2013, 13:43:07 »
+1
Нови 200,000 работни места, минимална пенсия 600 лева, минимална заплата 1200 лева, нов ЯЕЦ и безплатен ток. Това е решнието а тези неща са ги обещали от БСП, юруш на урнитеее!
Проблемът е, че ББ бил дал нареждане за социална програма, така че могат да излезнат с конкурентни оферти - Нови 400,000 работни места, минимална пенсия 800 лева, минимална заплата 1500 лева.
Така че при всички случаи нещата ще се оправят!

*drink6*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1707 -: 08 Март, 2013, 14:01:15 »
0
Стега с тия масови фалити, Дарки. Ти фалирал ли си?
Фалирали са тъпанарите и всички, които не знаят как се работи или са се взели много на сериозно. 

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1708 -: 08 Март, 2013, 18:33:30 »
0
Стега с тия масови фалити, Дарки. Ти фалирал ли си?
Фалирали са тъпанарите и всички, които не знаят как се работи или са се взели много на сериозно.
Тази констатация освен,че е невярна и е прекалено засилена в частта и за тъпанарите.Годишно в страната технически фалират/през съда/ ,т.е. заради финансови задължения, към 400 предприятия,но пък хиляди затварят и без задължения, най-често заради административен натиск от държавата.Специално в хранителната промишленост и селското стопанство това е гербераската практика на умишлено съсипване на дребния бизнес.Спешно министъра в оставка Найденов, като специалист по кучетата трябва да поеме грижата за кучкарника на Врачанския затвор от вътрешната страна,а Менда и Фидоска да се заемат с кулинарията в Сливенския затвор за следващите 2-3 петилетки.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1709 -: 08 Март, 2013, 20:18:28 »
0
Засилена е, вярно, художествен похват. Ама от това тъпанарите-бизнесмени не стават по-малко.