Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 592894 пъти)

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1800 -: 20 Март, 2013, 18:01:58 »
0
Работете за себе си, може за левове, може и за франкове.
За мен, Начев, има кой да работи, пък и на тебе ти е мното висок ценза. Много четеш, а нали знаеш, никой тъп началник не иска подчинените му да са по-умни от него.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1801 -: 21 Март, 2013, 12:38:33 »
0


'97 година, хитът по витрините на магазините беше +ХХ%. Идващият хит ще бъде: +ХХ% за виртуално плащане.
'Око да види, рЪка да пипне.  Плаща се за това. *rofl*

 *flower2*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1802 -: 21 Март, 2013, 14:02:15 »
0
Ох,препотила съм се,че и аз,като Додо,увивам пачките с кайма  :o *scare* *rofl*
Както Музичка написа,Доверието и само Доверието,крепи банковата система,че и не само нея.
Когато се загуби Доверието,най-добре да се развеждаме  *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1803 -: 21 Март, 2013, 15:53:50 »
0

Доверие, реноме ...
Паралелни реалности, които не се пресичат в безкрайността, а сега. Освен, да сме в безкрайността.

Регатка,
Ти ми знаеш моята едногодишна сага. С гадни, подли, безпардонни номера, с безгранична арогантност, от позиция на силата, навързани като черва ... И, когато всеки път реагирах, че освен, че не е законно, това не е почтено, не е лоялно, не е коректно,  ... ,  и въпреки това, в знак на добронамереност ... , използвайки тези думи, ме гледаха точно, както се гледа луд или глупав човек. Никога няма да им забравя погледите. Може и да съм такава - луда и/или глупава, но все пак, накрая и "те" използваха една от тях, макар и лицемерно, колкото да ми влязат в тона. Важното е, че не аз им влизам в техния тон, а "те" в моя, и дано в личен план са осмислили, поне малко. Има правила, има закони, трябва да са за всички, нищо, че са решили, че са "богоизбрани", че са в лагера на  силните на деня, и за тях не важат. Освен всичко друго, се чувствам морален победител. Така че, лудите/глупавите категории все още действат в този безумен свят в който живеем. Нещо повече, провокират респект и одобрение, дори от странични наблюдатели, от които най-малко съм очаквала това.

Те луди, ама ние още по. Ще го измислим. С българи не са имали работа досега. Влязохме и в ЕС и той е поредният, пред разпад. Световно правителство? Oт сега го мисля колко време ще откара.  *rofl*

 *flower2*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1804 -: 24 Март, 2013, 17:21:36 »
0
!
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1805 -: 26 Март, 2013, 13:14:33 »
0
"Подстрижката" - 40%, контролът върху капиталите – за няколко седмици

Загубите за притежателите на големи депозити в кипърските банки ще бъдат около 40 на сто, каза в интервю за Би Би Си министърът на финансите на Кипър Михалис Сарис.

"Данъкът ще бъде около 40 процента, но не искам да назовавам точна цифра и да изпреварвам събитията", подчерта Сарис.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1806 -: 26 Март, 2013, 13:29:26 »
0
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1ss2U979TQM#!

Бях го забравил това - Новоселска и Аврамов.
Безпощадно казано, а я няма ни една от моите черни думички, дето Имотко рита срещу тях.
Майсторска работа.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1807 -: 26 Март, 2013, 13:36:00 »
0
"Подстрижката" - 40%, контролът върху капиталите – за няколко седмици

Загубите за притежателите на големи депозити в кипърските банки ще бъдат около 40 на сто, каза в интервю за Би Би Си министърът на финансите на Кипър Михалис Сарис.

"Данъкът ще бъде около 40 процента, но не искам да назовавам точна цифра и да изпреварвам събитията", подчерта Сарис.
Не съм прочел нищо подробно и достоварено по  тази операция. Може и още да няма.
Доста гнусна излезе тази работа.

Имаше едни материали, където директно си казват, че най-подбраните са отървали кожите още преди да започне бурята.
А пък други, пак подбрани по списък от партийния секретер, са отървали кожите дори след затварянето на банките. Някой "лееееко не догледал" и през цялото време клонове (дъщерни) на засегнати кипърски банки са си работили в Лондон и Москва. Без ограничения.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1808 -: 27 Март, 2013, 11:47:32 »
0
Ето го обяснението, откъде тръгна тази приказка, че и на други места ще правят като в Кипър.
Сега дърпат ръчната, но никой не ще да вярва.
ТУК

Boby

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +4/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1809 -: 27 Март, 2013, 12:35:50 »
+1
Ето го обяснението, откъде тръгна тази приказка, че и на други места ще правят като в Кипър.
Сега дърпат ръчната, но никой не ще да вярва.
ТУК


Аз имам алтернативно обяснение. Не мисля че това изказване на Йеселблум е гаф, нито Кипърската история, напротив, смятам че това е съвсем целенасочена стратегия да се изкара лисицата от дупката с димки. Вече колко години се питаме, къде отидоха всички тия трилиони напечатани долари, евро и всякаква друга шума, явно това не е било достатъчно защото хората и бизнеса са уплашени и си крият парите в депозити, злато и други такива пасивни активи както лисицата стои скрита надълбоко в дупката.
Сега ще ги накарат да излязат на светло и да почнат да харчат, да задвижат мотора.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1810 -: 27 Март, 2013, 13:02:31 »
0
Ето го обяснението, откъде тръгна тази приказка, че и на други места ще правят като в Кипър.
Сега дърпат ръчната, но никой не ще да вярва.
ТУК


Аз имам алтернативно обяснение. Не мисля че това изказване на Йеселблум е гаф, нито Кипърската история, напротив, смятам че това е съвсем целенасочена стратегия да се изкара лисицата от дупката с димки. Вече колко години се питаме, къде отидоха всички тия трилиони напечатани долари, евро и всякаква друга шума, явно това не е било достатъчно защото хората и бизнеса са уплашени и си крият парите в депозити, злато и други такива пасивни активи както лисицата стои скрита надълбоко в дупката.
Сега ще ги накарат да излязат на светло и да почнат да харчат, да задвижат мотора.

Защо не! Това също е вариант.
На мен лично по-скоро не ми се вярва, че е планирано нарочно точно в този случай, но някой може и да потрива доволно ръце.

Боби, и аз вече не знам, къде сам   :) по темите драснах вчера набързо едно доразвитие на тезите си за природата на парите и проблемите на съвременните пари.
Ако е вярна тезата ти, дори може и да се вписва в този сценарий, ама не ми се ще да е така (да ни работят с толкова слаби сценични етюди). Ако е вярно, лоша работа.

Пък иначе срещнах, че и през февруари нашенецът рекордно е спестявал по депозити.
Абе, къде си завират парите тези хора??????????

Ние толкоз мъдрим и все се мръщим, пък някой е притурил 500 млн. за месец и  5 пари не дава. 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1811 -: 27 Март, 2013, 13:18:19 »
0

Да вдигнат потреблението? Може, това на каймата.

Начев,
500 млн в какво - лев, евро, $ ... ?

 *flower2*

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1812 -: 27 Март, 2013, 13:28:29 »
0

Да вдигнат потреблението? Може, това на каймата.

Начев,
500 млн в какво - лев, евро, $ ... ?

 *flower2*
Лв.   За числото не съм напълно сигурен, чини ми се, че беше къдраво и гравитиращо към 500 млн. лв.
новодепозирани суми в банките през февруари.
Сигурно го има в статистиката на БНБ.
Аз го срещнах в статия. 

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1813 -: 27 Март, 2013, 13:45:37 »
0
Начев,
Благодаря!
Значи, едното е, че няма опасност за борда, поне в близко бъдеще.

 *flower2*

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #1814 -: 27 Март, 2013, 15:40:21 »
0
Начев,
Благодаря!
Значи, едното е, че няма опасност за борда, поне в близко бъдеще.

 *flower2*

Музичка,вече и аз,съм спокойна за борда. *flower2*
Я,колко много депозити го крепят,нищо не може да му се случи.  :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!