Автор Тема: Накъде вървим, накъде отиваме  (Прочетена 590768 пъти)

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2055 -: 15 Юни, 2013, 15:56:39 »
0
Дано да е така, ама надали.
Нещо не вярвам в невъзможността да се манипулира, и то лесно стадото, както и във вярната му преценка.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2057 -: 15 Юни, 2013, 19:32:46 »
0
Альошата Петров ли е следващия?....Няма да се учудя........някой мноу знаков ще е........
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2058 -: 15 Юни, 2013, 19:43:25 »
0
Скандалът с назначението на г-н Пеевски за председател на ДАНС, който отприщи масово гражданско недоволство не приключва с неговото открито писмо. За съжаление с това писмо той не подава оставка. От него се остава с впечатление, че се търсят маневри, за да се оттегли от ДАНС, но да се върне в НС като народен представител. Затова очевидно той "изразява готовност" да приеме решение на Народното събрание за "отмяна" на избора. Трябва да се подчертае много дебело, че това е юридически невъзможно. Това заяви за БГНЕС един от идеолозите на Движение "Модерна България" Борислав Цеков.

http://btvnews.bg/bulgaria/noviyat-shef-na-dans-9.html
I say what I do and do what I say.

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2059 -: 15 Юни, 2013, 22:30:48 »
0
Случаят Пеевски е ярък пример за антидемократичния характер на конституционния модел ,създаден от БКП/БСП през 1991 г.,уж с идеята за разделение на властите.Пеевски ,като медиен олигарх,който притежава  почти  всички медии в страната съчета  четвъртата власт с  най-силовата част от изпълнителната власт.Това не си го е бил позволил дори Хитлер ,който беше възложил пропагандата и агитацията на Гьобелс, а сигурността на Химлер.Социалистът Станишев обаче може не само да го позволи ,ами и да го защитава с езуитското определение,че " нестандартната ситуация изисква нестандартно решение с назначаването на Пеевски".Изключително ,потресаващо гнусно.
Случаят Пеевски  ни демонстрира и липсата на разделение и на законодателната власт с изпълнителната,като успешно мигрира от едната власт в другата и обратно.
Крайно време е народа да разбере,че сегашния конституционен модел е срещу него вече  повече от 20 години и обслужва разбойническата партийна каста.Народът  тъне в мизерия точно заради това и ,че едни нови избори не решават нищо,ако не се смени конституцията.
За  тези около 20 години и нещо през държавата са минали над 700 милиарда лева. Колосална сума от която няма никакви следи,оставени на ползу роду.Нищо!Огромната част от хората са там,където си бяха и през 89-та,само ,че сега и без пари.

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2060 -: 15 Юни, 2013, 23:11:20 »
0
  Опит за налагане на диктатура е възможен, но ще е неуспешен, бъди сигурен.  Стадото преодоля Страха и помириса Свободата и осъзна Силата Си.....поне така мисля..........


И това във време, когато съветските окупатори още са в България, масовите гробове не са се слегнали, концлагерите се препълват, а опозицията е арестувана, бита и забранявана. Стефан Бочев пък размишлява над wishful thinking през лятото на 1949 г. в лагера Белене, когато неговите сълагеристи, опитни политически лидери, го уверяват, че до десет дни ООН ще осъди концентрационните лагери в България и те ще излязат на свобода.

 Ако самозаблудата вирее след Деветосептемврийския преврат, то какво да очакваме след един ненасилствен, невъоръжен и както ще се окаже (най-вероятно с 6 на 6 гласа), конституционносъобразен преврат като Единадесетомайския.

http://www.svobodata.com/page.php?pid=11611&rid=6



darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2061 -: 16 Юни, 2013, 10:44:20 »
0
Времената са други, Божидаре....не бъди чак такъв песимист. Има интернет, а и хората са с друга нагласа. Не мое да сравняваме 1944-та с 2013-та чисто математически....то и 39-та час преди бай Върбан да удари Полша никой не е вярвал.......и един виц:

Някъде в Австрия, 1902-ра:
-Мамче, изпитай ма за столиците!
-Добре, коя е столицата на Германия?...
-Тва е лесно,..Берлин!
-Ми на Франция?
-Берлин!...
Браво...ми на Полша?..
-Берлин, мамче!
-Ми на Белгия и Холандия?...
-Берлин, мамо, Берлин......
Браво Адолф, браво...на мама умното дете! *rofl*
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2062 -: 16 Юни, 2013, 14:30:19 »
+1
Времената са други, Божидаре....не бъди чак такъв песимист. Има интернет, а и хората са с друга нагласа. Не мое да сравняваме 1944-та с 2013-та чисто математически....то и 39-та час преди бай Върбан да удари Полша никой не е вярвал

Прав си, че има някои много същественни разлики м-у 1944 и 2013 г. Сега армията на СССР не е окупирала БГ (физически), сега има съд в Хага, ЕС, НАТО, международно общност и пр. Сега малко трудно другарЕте от БКП, пардон БСП, ДПС, Атака биха могли да извозват хора с камиони и да ги разтрелват посред нощ без съд и присъда (това преди даже да заработи Народният Съд), да изселват стотици хиляди в конски вагони, да увардят гранците на лагера (няколко държави) така, че никой да не може да се измъкне и пр.

НО, не си прави никакви илюзии, че ако ги нямаше гореописаните причини да ги спират, другарЕте всичко това нямаше да го правят с огромно удоволствие (биха го наричали отговорност) точно както са го правили техните бащи и дядовци и то далеч не толкова отдавна. Освен чисто физически и организационното прехвърляне на властта (икономическите и силовите структури), самите гени са от огромна важност, кръвта вода не става, ти какъв очакваш да бъде синът на Димитър Станишев, внуците на Тодор Живков и всичките събрани около тях, какъв тип хора първо биха се събрали около тях...

Естесвенно, че им е изгодно да говорят, че не бивало да се гледа в миналото, сега били други хора и пр. Други само защото не могат масово да колят и бесят, а не защото не биха го направили за да задържат властта...
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2063 -: 16 Юни, 2013, 15:49:03 »
0
Спонтанен протест в защите на "Пеев?" и "парламентаризма" от хора, които очевидно са доста "вътре в нещата"  *rofl*

Подкрепа


Това пък да плащат на циганите за анти-протест не е ли контра-продуктивно? Само се излагат още повече  *rofl*

« Последна редакция: 16 Юни, 2013, 15:50:50 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

bozidar

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +0/-0
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2064 -: 16 Юни, 2013, 16:16:09 »
+1
Bulcane,все едно си в главата ми.Непрекъснато констатирам еднаквост в съжденията ни.За съжаление нямам твоята ерудиция и дар слово.За това и съм по-кратичък в постовите си.

Изглежда обаче,че в България се е зародило гражданско общество (Стадото преодоля Страха и помириса Свободата и осъзна Силата Си -darkside) и това  неокомунистите поемайки линията на реваншизма, май не го бяха отчели.Имам обаче и едно наум - да ли не ни въртят някой кур..ски номер?т.е да са 2-3 хода напред.

В едно обаче съм твърдо убеден.България може да възкръсне,само ако се извърши истинска лустрация и то само в съдебната система,но наистина до девето коляно.(случаят Цацаров е не само показателен) След това всичко и навсякаде  постепенно ще си дойде по местата.







Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2065 -: 16 Юни, 2013, 16:43:59 »
+1
Технологията по прокарването на закона за ДАНС и избирането на Пеевски е друг пример за псевдодемократичния характер на сега действащото конституционно устройство.Пример как партийната дисциплина стои над интересите на държавата и обществото,обслужвайки чужди на страната интереси. Това не би се случило,ако депутатите бяха мажоритарно избрани и бяха задължени да се отчитат на избирателите си ,вместо на червеното партийно ръководство.
В България ще има гражданско общество,един ден ,когато по-голямата част от обществото проумее,че  действащия конституционния модел е в интерес на една клика в ущърб на нацията.Нов конституционнен модел,ако стане тема на деня,непрекъснато , от сутрин до вечер, ще позволи канализирането на обществените настроения и положителен резултат за обществения интерес.Това обаче е много трудно да се случи,освен ,ако ГЕРБ не узрее за тази идея,да предизвика предсрочни избори със цел  за ВНС за приемане на нова конституция.Ще има достатъчно време при едно служебно правителство да се разработи и обсъди детайлно новото конституционно устройство,гарантиращо истинско разделение на властите и истинска демокрация.Чувам откъслечни и слаби призиви в тази посока,да се надяваме да се засилят бързо преди протестите на хората да продължат с хаотични ,провокирани от някъде искания,които да съхранят статуквото на червената каста.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2066 -: 16 Юни, 2013, 20:51:57 »
0
България може да възкръсне,само ако се извърши истинска лустрация и то само в съдебната система,но наистина до девето коляно.(случаят Цацаров е не само показателен) След това всичко и навсякаде  постепенно ще си дойде по местата.
Да. Лустрация, но във цялата държавна администрация....Не надценявай комунетата....в момента са се насрали от страх, вервай ми!
И не точно и само от народа...те знаят отде им идва...не мое да слугуваш на двама господари, да цоцаш с години и после да се ебаваш....
Освен тва за региона  плановете на великите сили едва ли включват комунетата, тъй че подкрепа няма да имат отвън ..

ПП А назначението на Пеев-ски от ДПС за шеф на националната сигурност нема кво да го коментирам...се едно оня, педофила да го направят председател на Агенцията за закрила на детето.....или оня, масовия убиец Чекатило или Брейвик, за шефове на здравеопазването, баси!
Външна намеса имаше в мрежата...организирането на протеста имам предвид. Но народа хвана "рецептата" как става, отърси се от страха някакси...Много ме беше яд на тоя страх, на тва навеждане до земята....Заприличахме на гърците от три дена насам. Виждам им лицата на хората, други са, спокойни и по-уверени...тва са хората, които са наясно кво искат...а щом искат, ще намерят и пътя и начина.
Много ме дразнят старите шибани политолози-курви! Днес пак обясняваха, как трябвали професионални политици (като тия в парламента ли?) от другите партии, как народа бил неспособен и безпомощен без тех, просто трябвало само да станели по-честни(?) и да имало контрол(?)..сега не бил момента за смяна на модела(?) :
Ми кога е момента, бре педали?..От 23 години се не е момента, да го ева!..Ха ха ха! Ама теа верно ни сметат за мноу тъпи, баси!
Ена гилотинка на Батемберг, е тъй, превантивно, и един  нотариус до нея, па да решат отде да минават - дали през нотариуса или под ножа...сичко ша върнат, вервай ми! И моя сценарий е толкова реалистичен, колкото и вашия варянт, комунистите с кръв и диктат да управляват......т. е ТВА НЕ МОЕ ДА СТАНЕ!..Просто си бърборя.......
« Последна редакция: 16 Юни, 2013, 20:59:33 от darkside »
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2067 -: 16 Юни, 2013, 22:25:04 »
0
Не мисля, че нещо може да се промени, но можем поне да се посмеем малко, днес явно ми върви на цигански клипове:

Гласувахме БСП, х*я ми да яде ;д


I say what I do and do what I say.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2068 -: 16 Юни, 2013, 23:20:03 »
0
Фло, прав си за всичко.....
Ас съм българче.......

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Накъде вървим, накъде отиваме
« Отговор #2069 -: 17 Юни, 2013, 00:19:02 »
0
Времената са други, Божидаре....не бъди чак такъв песимист. Има интернет, а и хората са с друга нагласа. Не мое да сравняваме 1944-та с 2013-та чисто математически....то и 39-та час преди бай Върбан да удари Полша никой не е вярвал

Прав си, че има някои много същественни разлики м-у 1944 и 2013 г. Сега армията на СССР не е окупирала БГ (физически), сега има съд в Хага, ЕС, НАТО, международно общност и пр. Сега малко трудно другарЕте от БКП, пардон БСП, ДПС, Атака биха могли да извозват хора с камиони и да ги разтрелват посред нощ без съд и присъда (това преди даже да заработи Народният Съд), да изселват стотици хиляди в конски вагони, да увардят гранците на лагера (няколко държави) така, че никой да не може да се измъкне и пр.

НО, не си прави никакви илюзии, че ако ги нямаше гореописаните причини да ги спират, другарЕте всичко това нямаше да го правят с огромно удоволствие (биха го наричали отговорност) точно както са го правили техните бащи и дядовци и то далеч не толкова отдавна. Освен чисто физически и организационното прехвърляне на властта (икономическите и силовите структури), самите гени са от огромна важност, кръвта вода не става, ти какъв очакваш да бъде синът на Димитър Станишев, внуците на Тодор Живков и всичките събрани около тях, какъв тип хора първо биха се събрали около тях...

Естесвенно, че им е изгодно да говорят, че не бивало да се гледа в миналото, сега били други хора и пр. Други само защото не могат масово да колят и бесят, а не защото не биха го направили за да задържат властта...

Интересно ми е някой ден като разбереш, че Иван Славков и Боко Тиквата са братовчеди дали ще обърнеш плочата или ще продължаваш с простотиите си, които насаждаш, че от ГЕРБ по-голЕмо нЕма, както в момента?

П.П. Няма лошо да си заблуден, кофти е да го насаждаш на останалите  ;)

Чиърс! ( ама не се стърпях с твоите камъни по твоята глава ( черничкото от поста ти )  *drink5*

Кажи ми пак за Живков нещо или да ти казвам кой беше Иван Славков, а па кого "пазеше" Боко Тиквата - брад'чедаа?  *girl*
« Последна редакция: 17 Юни, 2013, 00:22:18 от marandi »