Анкета

Скоро излизат резултатите за цените според НСИ за Q1/2012 в София - познайте сравнено с предното тримесечие (Q4/2011) ще бъде:

3% и повече нагоре
2% нагоре
1% нагоре
без изменение
1% надолу
2% надолу
3% и повече надолу

Автор Тема: Q1/2012 - нагоре или надоле :)  (Прочетена 20894 пъти)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #45 -: 26 Април, 2012, 01:32:30 »
0
Да де, оспамихме темата малко, ама то Горо в която и тема да пише - все за дружинната, пиколото и гърците (не, че не знае други неща, но това са му любимите).

Горо, не пиша наизуст, нито целта ми е да се заяждам (не съм свързан нито с Германия, нито с Гърция), но преки наблюдения в-у представители на двете нации имам много и то по цял свят. Мисля, че до голяма степен преценката ми е обективна. Грък и германец по принцип, не определени личности (изключения и в България можем да изнамерим).
« Последна редакция: 26 Април, 2012, 01:57:03 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #46 -: 26 Април, 2012, 02:17:29 »
0
Да де, оспамихме темата малко, ама то Горо в която и тема да пише - все за дружинната, пиколото и гърците (не, че не знае други неща, но това са му любимите).

Горо, не пиша наизуст, нито целта ми е да се заяждам (не съм свързан нито с Германия, нито с Гърция), но преки наблюдения в-у представители на двете нации имам много и то по цял свят. Мисля, че до голяма степен преценката ми е обективна. Грък и германец по принцип, не определени личности (изключения и в България можем да изнамерим).

Булкан,
Мисля, че оценката ти  по нищо не се отличава от стереотипа изграден в бг.
Но ако има отлики, с удоволствие ще ги чуя, че рядко си падам по този тип стереотипи.

п.п.
Аз пък съм свързан и с двете страни. Много с Гърция и малко с Германия.
Това, че кака и пиколото ме дразнят повече от попандреев или венивзелко е само защото тяхната некадърност е по вредна от тази на другите двама.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #47 -: 26 Април, 2012, 02:29:54 »
0

Булкан,
Мисля, че оценката ти  по нищо не се отличава от стереотипа изграден в бг.


Абе стереотипа ми е изграден на около 6-7000 км от БГ (не съм си запазил местният пътеводител за Гърция - частта за нравите на населението), ама няма значение...

Хайде лека, че утре съм пак на "тръстиката"  :)
I say what I do and do what I say.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #48 -: 26 Април, 2012, 02:33:26 »
0
Е...
Ще чакам като се върнеш от тръстиката да опишеш разликата в стереотипите, освен тези 6-7000км...  :D

Лека.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #49 -: 26 Април, 2012, 12:51:55 »
0
Да де, оспамихме темата малко, ама то Горо в която и тема да пише - все за дружинната, пиколото и гърците (не, че не знае други неща, но това са му любимите).

Горо, не пиша наизуст, нито целта ми е да се заяждам (не съм свързан нито с Германия, нито с Гърция), но преки наблюдения в-у представители на двете нации имам много и то по цял свят. Мисля, че до голяма степен преценката ми е обективна. Грък и германец по принцип, не определени личности (изключения и в България можем да изнамерим).

Булкан,
Мисля, че оценката ти  по нищо не се отличава от стереотипа изграден в бг.
Но ако има отлики, с удоволствие ще ги чуя, че рядко си падам по този тип стереотипи.

п.п.
Аз пък съм свързан и с двете страни. Много с Гърция и малко с Германия.
Това, че кака и пиколото ме дразнят повече от попандреев или венивзелко е само защото тяхната некадърност е по вредна от тази на другите двама.

Брей,

в темичката ти за "велика" Гърция ти бях споменал, че сте свързани кат' скачени съдове гърчетата и арийците, откакто от племе некво ( дет' и вие не знаете какви сте ), мазнещо се на всяка империя кат' васали, да си погледнеш първия крал кой е, когато обявихте "независимост", некъв Ото беше от Немско и ми се занимава с глупости ко чудо било за празника ви предния месец. И за по-предните "връзки" германски ти бях раздувал да ги попрегледаш, че даже и до "анатема" си обявявате преди 1000 години между двете църкви. А те "гадните" немци и история ви написаха, дет' сте уж елини, римляни, византийци и прочие измисляци  *girl*

Учудвам се на стила ти да лаеш по БГ форумите к'ви сте "жертви" новопръкналите се гърци и татковците ви ( немците ), дет' се изпразнили някога си кат' чикия и сега се чудят ко да ви правят.

П.П. Спокойно, българите на почивка в Гърция ходят и в парламента им е все с Мецедес и БМВ.

Колко още искаш да клинчиш, че не мога да се сетя? Демек гледаме ви сеира и сме ви дали и на едните и на другите. Демек махни ги тия "стрелички" СТЕРЕОТИПА, изграден в БГ? Капиш?

Че ми е 'ноу помиярско тая "драма", дет' я раздавате с дебелата Меркел и дебелия Вувузел и дет' все българите ви криви, че те са дебели  *girl*

Чатна ли ме или пак да ти го обясня? Да поспреш да ревеш все за някой лев по форумите от българите дет' са прости, ама да ги дадяли на хубавите гърци или на дебелата меркел?

Тия "кримки" за доброто ченге и лошото ченге в БГ-то ги четем още кат' тинейджъри и взе да ставаш досаден. Иди в някой немски форум, белким ти се върже някой ортак  *girl*
« Последна редакция: 26 Април, 2012, 13:08:19 от marandi »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Q1/2012 - нагоре или надоле :)
« Отговор #50 -: 26 Април, 2012, 22:56:48 »
0
...
Относно немците, тънете в заблуда, че са организирани, дисцпилинирани и работливи. Германия в момента се крепи на гастербайтери, работещи с около 50% по-дълго работно време (ако не ги хванат), за два пъти по-малко пари и около 3-пъти по бързо и ефективно. Немеца губи по 3-4 часа в път до работата си и е уникално изморен от това. Да не говоря, как в петък магистралите са пълни още от обяд, щото дисциплинирания немец си е тръгнал по-рано. Не им се бачка и на тях, та две не виждат. Преди 15 години ги крепеше Япония - пример Сименс Никсдорф, вграждаха ЕЛТ Хитачи. Сега ги крепят Китай - пример - един от най-големите заводи на БМВ е там. Всъщност другите им са в Бразилия и Турция. Абе супер немски стоки с произход Китай и немско качество - нема такава измама.
...

 ;)