Анкета

За колко време Интернет ще докара до фалит АНИ

1 година
1 (4.3%)
3-5 години
4 (17.4%)
5-10 години
2 (8.7%)
Вече са на ръба на фалита
7 (30.4%)
Това са митове
9 (39.1%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 23 Септември, 2012, 10:00:33

Автор Тема: Агенциите не вършат грам работа - само пречат  (Прочетена 108210 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
0
Агенциите в София са си много добре, ни Мирела, ни Явлена, ни Адрес са тръгнали на умиране. Нито пък те могат да влияят на цените. На който са му високи цените - да не купува.
Да чака второто пришествие, верно, позабави се, ама ще дойде.........
Имотко, краят на пазара на стандартните (и под това ниво)  имоти  е настъпил, само че го виждат Умните, а заинтересованите не го възприемат.
Броя на новите обяви расте.  Никой не иска да е губещ. Никой не възприема собствената си смърт. Ма пазара ще си каже думата последен....
А топимотите са като картините от стари майстори - винаги има  купувач-ценител!
Ас съм българче.......

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Струва ми се че тази новина мина между капките:
Европейската комисия смята, че приходите в българския бюджет може да бъдат подсилени - чрез увеличаване на ставките и на обхвата на имуществени, екологични и енергийни данъци.
Това става ясно от работен документ, придружаващ препоръките на ЕК към Националната програма за реформи, съобщава в. "Сега". Еконалози са например акцизите за горивата, тока и топлоенергията, а имуществени - данък сгради, данък наследство и др., пише още вестникът

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
-1
Дарки, ама въобще не си прав, не знам какво си искал да кажеш. "Края на стандарните имоти" бил настъпил.  А къде ще живеят хората ? Точно пък обикновените имоти се продават и купуват непрекъснато.

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Re: Агенциите не вършат грам работа - само пречат
« Отговор #123 -: 06 Август, 2012, 11:38:27 »
0
За мен това са митове. Аз лично винаги съм имал нуждата от този посредник. Изобщо нямам никакво време и възможност да се занимавам с хилядите дребни детайли около извършването на сделката. За това съм бил готов да платя и съм го правил при това с удоволствие. Само няколко примера - апартаменти - от строител на акт 14, от фирма с неизвестно състояние, от цигани като жилището е било общинско, къща от съдия изпълнител на по ниска цена от обявлението. Как само да не си помисля аз да се занимавам :)
Разбирам, че в много агенции цари пълно безхаберие, но бих препоръчал на всеки да си намери свестен брокер и да си работи с него. Знам, че това последното е трудно, но с търсене се намират и такива.

Само да ви информирам, за четвърта сделка за която съм сигурен че е минала без посредник за последните месеци. Явно брокерите признават за чичко паричко само продавача... а в много от случаите след сделката продавача е разплатил други дългове и пак е без пари, а някои от купувачите след като са платили всичко пак имат некой друг тепозит :)
Както се казва палачинката отдавна се обърна и трябва да се ценят купувачите, щото те плащат музиката... мина времето на покупка с кредит от безпарични гащици, налапали въдицата за вечния ЪП...