Автор Тема: "Ако срещнете добър човек в България - застреляйте го, да не се мъчи!" С. Цанев  (Прочетена 57272 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил



Не разбрах защо някой трябва да ти доказва каквото и да е било? Що сам не си докажеш че нямало такава среда за тебе, ами имало еди къде си? И защо ще тикаш сина си (единствено дете нали?) да емигрирал, да се "оправел". Само дето много добре знаеш че никой не го чака с мед и масло, ама не ти стиска да емигрираш ти, че да му постелеш и да му е по-лесно като на второ поколение емигрант нали?
Боби, просто си бърборим, брато! Не ми доказвай.......то нема и кой знай кво за доказване, баси.....то си се вижда положението. Само требва не да слушаш медиите, а да са поразходиш из България и из София.....да са срещаш с повече хора на сички нива и картината се избистря.......а на кормилото на държавата има само "търговци на миши кожи"......тва си го разтълкувай сам, баси!
А кво ми стиска и кво не ми стиска е друга тема! Тук вече мое и да спора с теб, ма тва,  да мислиш така за мен  е обяснимо,  щот не ма познаваш.
И "емигрирам" вече не е точното понятие. Просто отивам "там", регистрирам една фирмичка и почвам. И става бързо, без излишна бюрокрация и нерви! ...............Примерно де, щот не съм са засилил за никъде засега.
Мое и да иде нов Ренесанс за таз държава, кой знае?! 
 Просто ми са иска да е по-цивилизовано, по-нормални междуфирмени отношения и най-вече коректност.......тва липсва тук.
Ай наздраве за държавата Му! *drinks*
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
    Наздраве. Да не те лъжат много ти пожелавам, щото и мен са ме лъгали бая, двама направо си се обявиха за фалирали.
Но това е заради кризата главно, парите когато падаха от дърветата и всеки ден се будехме по-богати нямаше проблеми, нали?
    Регата, зарежи медиите и жълтата хроника. Познавам поне 20 човека милионери в евро, които са го направили съвсем честно, без каквато и да било политическа и държавна помощ, даже напротив. Неплащането на част от данъците не се брои.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
   
    Регата, зарежи медиите и жълтата хроника. Познавам поне 20 човека милионери в евро, които са го направили съвсем честно, без каквато и да било политическа и държавна помощ, даже напротив. Неплащането на част от данъците не се брои.

Хей imotko,не знаех,че ме познаваш  :o
Като се замисля,миии не се познаваме,аз си плащам данъците  ::) 
Майтапя се !  Но не и за данъците за жалост. 
*rofl* *rofl* *rofl* *drinks*
Разбира се,че има всякакви хора,но важното е преобладаващото население,а и отношението на управляващите към бизнеса.Не ми е приятно да го напиша отново,но мисля,че не става дума за жълти вестници,гафа си стана и ние / населението / се направихме,че нищо не се е случило  *neg*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
Световната банка оня ден ни класира на 66 място в света по условия за бизнес.В предната класация сме били на 64 -то място,сега,след гербенето падаме с още две места надолу.Аз ,като почти средно интелигентен гражданин взех да броя държавите,дето съм ги чувал от географията и броя,броя,все ги докарвам познатите имена до 35-40.После се светнах,че тези ,дето съм ги чувал са лицето на географията,за гъза на географията нищо не знам,пък ние сме си били баш там.На гъза на географията!

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Добро утро на всички. Топло, слънчево.
Не, Регата, не се правим, че нищо не се е случило, ама освен дето няма да гласува народа, какви други идеи имаш нещо да се промени. Щото от алтернативите на ББ направо ми се гади, айде да не ги изреждам. Вчера четох някъде, че най-страшното от действията на досегашните политици е това, че вече честен и кадърен човек никога не би решил да се занимава с политика. И понеже народът вече твърдо е приел, че "всички са маскари", сме обречени да ни управляват крадци и идиоти.
Фло, много държави знаеш. Браво.
 

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Добро утро imotko !
Добро утро на всички !
Наистина е слънчево циганско лято навън  :D
На мен лично ми се гади от сегашните,алтернативите ще ги мисля по-късно.
Ние с теб,спор явно нямаме,както и условия за нормален бизнес в Родината ни  *girl* / закачливо/
Фло,колко държави има преди нас 66 ?!   :o
Отивам да си припомням географията,че и аз не се сещам много,много  *rofl*

Весел и успешен ден,момчета и момичета ! :D
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ако срешнете некой добър човек в България, не го застрелвайте.....оставете го да са мъчи, та чрез мъките един ден душата му да иде в рая..........бай дъ уей, политиците ни искат сички да идем в Рая! Хоу хоу хоу! Мери Крис...мъст! *scare*
Ас съм българче.......