Автор Тема: "Ако срещнете добър човек в България - застреляйте го, да не се мъчи!" С. Цанев  (Прочетена 57274 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
На пръв поглед, тва не е мноу хуманно.....
 Казват, че в трудни моменти хората се сплотявали, помагали си, съчуствали си.....Някъде мое и да е така, ама тука не го виждам тва явление. Точно обратното виждам. Мое да пробвате с един прост експеримент.
Кажете на некой познат, че имате големи проблеми и веднага ша видите радостно пламъче в очите му и ша чуете със садистична нотка в гласа лицемерното: "о,....я разкажи?!" И ако почнете да разказвате, ша видите кво удоволствие изпитва слушащия....
Обратно, кажете кви големи успехи имате и ша видите бързата загуба на интерес и видимото раздразнение.......никой освен вас не се радва на успеха ви, просто мое да симулира неква съпричастност, ма тва е също лицемерие......
Всъщност мислите му са "тоа кво ме занимава, на мен ми са е запалила главата..."
Времената ли са такива, ние ли сме си такива, не знам, баси!
А истински добрите хора верно са се по-малко. Сред верващите по ги има, ма там нещата по други причини са "аут ъф рейндж".......но ако видите атеист да са моли, значи нещата никак не са добре, тва е!

Кво мислите? Да убиваме ли добрите?

« Последна редакция: 01 Май, 2012, 13:17:23 от darkside »
Ас съм българче.......

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Ти имаш ли спомен у нас някога да не е било така? Защото аз - не.

То даже у нас е традиция - като те питат "как си", не трябва да отговаряш "добре", ами "горе-долу", защото ако кажеш "добре", трябва да се обясняваш после за причините и да се чувстваш виновен :)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Дарки,
Искаш да закриваме форума ли? Ми да започнем от теб тогава ...  :D *drink11*


imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил

Дарки,
Искаш да закриваме форума ли? Ми да започнем от теб тогава ...  :D *drink11*
Стреляй и да приключваме, баси! По-добре Ботева смърт, отколкото още един мандат да им гледам глупостите и водевилите смотани, режисирани на ниво слабоумни..............ма той Ботьов добре ги е охарактеризирал:
"Имал нявга ум в краката, топли чувства във червата"
Имат ум колкото да крадат, баси! И да разпределят на принципа "две за мен, едно за сички останали"........
Има индикации от мноу източници, че доста от видните политически фигури са си подготвили резервен вариант зад граница. Теа мили родолюбци, дето народа наивно си мисли, че те мислат за него, имат една единствена мисъл в главите: колкото се мое повече да завлекат, и после да вазират!
Ади Австриеца едно време накара германците да повярват, че са велика нация и за 6 години (1933/1939) направи икономическо чудо без аналог до тоя момент, а нашия вожд внушава на и без тва затъпялата от собствения си манталитет нация, че е още по-тъпа и завистлива и саденето на картофи е последния крясък на хай-технологиите!
Баси, аз ли не съм наред, или нещо нередно става?
..................................................................
Муза, стреляй и да свършваме, баси! *scare*

Ас съм българче.......

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил

Дарки,
Искаш да закриваме форума ли? Ми да започнем от теб тогава ...  :D *drink11*
Стреляй и да приключваме, баси! По-добре Ботева смърт, отколкото още един мандат да им гледам глупостите и водевилите смотани, режисирани на ниво слабоумни..............ма той Ботьов добре ги е охарактеризирал:
"Имал нявга ум в краката, топли чувства във червата"
Имат ум колкото да крадат, баси! И да разпределят на принципа "две за мен, едно за сички останали"........
Има индикации от мноу източници, че доста от видните политически фигури са си подготвили резервен вариант зад граница. Теа мили родолюбци, дето народа наивно си мисли, че те мислат за него, имат една единствена мисъл в главите: колкото се мое повече да завлекат, и после да вазират!
Ади Австриеца едно време накара германците да повярват, че са велика нация и за 6 години (1933/1939) направи икономическо чудо без аналог до тоя момент, а нашия вожд внушава на и без тва затъпялата от собствения си манталитет нация, че е още по-тъпа и завистлива и саденето на картофи е последния крясък на хай-технологиите!
Баси, аз ли не съм наред, или нещо нередно става?
..................................................................
Муза, стреляй и да свършваме, баси! *scare*


 :-*

Не се ядосвай,че ........сме много,ама много "смъртни" . Баси.....!

Какъв конселиере ще си !?

 *girl*
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Ами, ще съм един мноу умрял конселиере! *scare*
Нема страшно! Остават ми поне 149 (кв.м.) години  до инфаркта!
Имам големи планове! Толкова големи, че са надигам на пръсти да си ги вида!
Ако искаш, "стреляй" заедно с Музата, да не са мъча, баси!
 *bat* *heart* *bat* *heart* *bat* *heart*
"Изстреляйте"  по една рок-балада от 80-те.....право в "дъра-бъра"! *scare*
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Дарки ... :)
Много ти е дотежало нещо ... Дръж се! Дотежава на всеки, но късай и хвърляй, колкото можеш. И отмий ...  *flower2*
Този път, вместо рок балада, първо ще оставя нещичико в литературната тема ... :)



darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Муза,  аз съм скорпион, баси! Пълзенето ми е непознат начин на придвижване. Жал ми е за децата ни.....имам син на 13 години. Споделя с мен ежедневните неща и често нямам отговор на простичките и логични житейски  въпроси, които ми задава. Мноу  ми се иска да не пожелае да напусне България!
Но ако един ден пожелае, нямам, поне за момента,  нито една сериозна причина да го спра!

П.П. Имотко, не вдявам нищо от кратките ти първосигнални възклицания, брато!
Страх ме е да не ги разтълкувам неправилно......
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Може да ги тълкуваш буквално, баси.
И на кои точно простички житейски въпроси на 13 годишно дете не можеш да отговориш, че не ми става ясно защо си запращал детето още отсега в чужбина, щото там нещо мед и масло раздават нали,  особено напоследък и особено на българите.   

koganev

  • Гост
darkside, започни да учиш сина си на мързел и на тарикатлъци, да слуша и да се възхищава на чалга певиците, втълпи му двата основни закона на българската бизнес школа: 1. Да не се мина; 2. Да не ме фанат. С още няколко неща от улицата и училището и синът ти никога няма да поиска да напусне България.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Вече е късно, Коганев...синът ми е отхвърлил тия "ценности".
Иначе, мноу точно си изброил необходимите "умения" за "нормален" живот в Бг.

Имотко, в едно парче на Щурците има един такъв стих:
"Дали аз закъснях, или времето бързаше"
Тоя път нема да обърна внимание на откровените ти заяждания, щото сигурно се дължат на разликата ни във възрастта, антагонизма на поколенията ни, или некви по-дълбоки причини! Имам само една молба! Ако писането ти изпреварва мисленето, опитай да ги синхронизираш, брато!  *scare*
Ас съм българче.......

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Вероятно битието наистина определя съзнанието, щом и двамата си мислите, че посочените от Коганев два основни бизнес закона са единствено валидните за българската бизнес-практика.
А от ревльовци ми е писнало и то от точно тия два типа - едните, дето само плюят България и твърдят, че тука нищо свясно не може да се направи /разбирай те не могат нищо да направят/ и вторите, дето само хвалят чужбината.

Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Вероятно битието наистина определя съзнанието, щом и двамата си мислите, че посочените от Коганев два основни бизнес закона са единствено валидните за българската бизнес-практика.
А от ревльовци ми е писнало и то от точно тия два типа - едните, дето само плюят България и твърдят, че тука нищо свясно не може да се направи /разбирай те не могат нищо да направят/ и вторите, дето само хвалят чужбината.
Ти вземи учи чужд език, че само с псевдо-патриотарски лозунги до време.