Автор Тема: Закон за фалита на физически лица  (Прочетена 3556 пъти)

4ovek

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Поставям тази тема в раздела "Дискусия за цените" защото смятам,че приемането на такъв закон силно ще повлияе върху цените на имотите.
http://www.investor.bg/imenata-na-biznesa/107/a/a-chernogorski-reglamentiraneto-na-chastniia-falit-shte-otrezvi-bankoviia-sektor,134662/
Въпрос към участниците във форума: Мислите ли ,че е възможно приемането на такъв закон при сегашната ситуация в България?Имам предвид икономическата криза,низходящия пазар на недвижими имоти и силното банково лоби във властта.
 ???

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Закон за фалита на физически лица
« Отговор #1 -: 21 Май, 2012, 16:58:11 »
0
Аз мисля, че не - при вече сключени договори и смятане на риска при даденото законодателство, банките биха се видяли в ужас ако се промени конюнктурата така по средата на договорите. И без това са зле, ще станат поне два пъти по-зле и всички ще пострадат меко казано.

nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: Закон за фалита на физически лица
« Отговор #2 -: 21 Май, 2012, 18:27:39 »
0

Въпрос към участниците във форума: Мислите ли ,че е възможно приемането на такъв закон при сегашната ситуация в България?

4ovek,
Добре дошъл! Радвам се да те срещна след толкова много време! Дано този форум ти донесе добро настроение и нови приятели!

На въпроса ти. Ако се основаваме единствено на мотивите и интересите на нашите местни лица, приемането на един такъв закон в обозримо време е невъзможен в България. Подобни неща могат да се случат и приложат успешно в друг вид общества.

Има, обаче, и е дин друг фактор, който хич не е за пренебрегване при страни като Бг. Това е мнението на Брюксел и натискът, който се упражнява оттам. И тъй като в момента страната е почти напълно зависима от европейското финансиране, гледаме да се случват нещата, които идат като искания от тази посока.
Тук, за съжаление, ме хващаш доста неподготвен! Трябва да си призная, че малко знам по темата за разни регламенти, които третират по общо темата за защита от кредитори в Европа, в частност т.н. личен фалит. Имам някакви фрагментарни познания за практики в отделни европейски страни, но не знам нищо за отношението на съюза по въпроса. Петър от Мюнхен е давал ценни коментари по въпроса, но аз не се наемам да ги коментирам в аспекта на твоя въпрос.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
Re: Закон за фалита на физически лица
« Отговор #3 -: 21 Май, 2012, 18:38:08 »
0
В близките пет години това няма да се случи. По обясними причини.  Пък и не е нужно толкова, колкото ви се струва.