Автор Тема: Да му вярваме ли на тоя?  (Прочетена 9934 пъти)

Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Да му вярваме ли на тоя?
« -: 20 Май, 2010, 18:02:55 »
0
След дълга и упорита борба с форума, най после успях да се регистрирам :D.
Днес прочетох това:
http://banks.dir.bg/2010/05/20/news6425294.html

Ако е прав, дупе да ни е яко. Моля форумните специалисти да анализират - да му вярваме или не?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #1 -: 20 Май, 2010, 18:07:46 »
0
Купуваш няколко панелни апартамента и спестяванията са ти бетон :)  :D
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #2 -: 20 Май, 2010, 18:15:40 »
0
Добре дошъл.

Всъщност вика май за златото.

Тия два дни то пък малко се смъкна.


Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #3 -: 20 Май, 2010, 18:21:25 »
0
Добре дошъл.

Всъщност вика май за златото.

Тия два дни то пък малко се смъкна.



Абе кво злато те гони, вика си за свирепа инфлация. Аз може да съм малко ъпър, ама не за сметка на инфлация. Още помня как в чейнджа до офиса ми сменяха числата през 20 мин. А тогава си бяхме добре - светът не беше в криза, само в Бг бяхме гризнали дръвцето. А сега няма да сменят числата в чейнджа, ще сменят етикетчетата в магазините.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #4 -: 20 Май, 2010, 18:41:19 »
0
Цитат
Икономистът Георги Стоев от "Индъстри Уоч"  посъветва българите, които държат парите си в левове или в евро, да се опитат да ги превърнат в материални активи или в стоки максимално бързо.

"Еврото вече върви по пътя на бързата инфлация и губи от покупателната си сила.", аргументира се той пред БНР.

 Според него няма значение дали едно евро евро ще струва един долар, ако и доларът губи от стойността си.

 "Аз гледам стойността на еврото, измерена в злато - индикатор, който показва поне дългосрочно как се обезценява една валута. Без да влизам в подробности - от февруари насам златото поскъпна спрямо еврото с 24-25 %.", каза Стоев.

Според него еврото е в самото начало на своята галопираща инфлация, когато все още не е късно да спасим своите спестявания.

Сори, ама дума не обелва за НИ.


Серсем

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 110
  • Карма: +19/-10
  • Респект: +21
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #5 -: 20 Май, 2010, 18:51:17 »
0
Цитат
Икономистът Георги Стоев от "Индъстри Уоч"  посъветва българите, които държат парите си в левове или в евро, да се опитат да ги превърнат в материални активи или в стоки максимално бързо.

"Еврото вече върви по пътя на бързата инфлация и губи от покупателната си сила.", аргументира се той пред БНР.

 Според него няма значение дали едно евро евро ще струва един долар, ако и доларът губи от стойността си.

 "Аз гледам стойността на еврото, измерена в злато - индикатор, който показва поне дългосрочно как се обезценява една валута. Без да влизам в подробности - от февруари насам златото поскъпна спрямо еврото с 24-25 %.", каза Стоев.

Според него еврото е в самото начало на своята галопираща инфлация, когато все още не е късно да спасим своите спестявания.

Само докато мерна "Индъстри Уоч" и ме загубиха като читател...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #6 -: 20 Май, 2010, 18:54:29 »
0
Не знам как сменят етикетчетата в магазините, ама каквото и да погледна, не виждам да е по-скъпо от преди. В Пикадили супермаркетите луканките на "Маджаров", които бяха по 24 лв. килограма ги гледам по 21 лв. Другите храни също. Това при условие, че Пикадили е почти монопол във Варна. Отгоре на всичко, ако направиш покупки за над 100 лв. ти правят отстъпка 10% веднага на касата (не е да ти ги вкарват като точки в карта). Ами ето ти 10% намаление само от това. Кто гледам новите коли и те страшно много са поскъпнали. Дрехите, обувките и те страшно са скочили. 'Орицата се тълпят на опашки пред магазините докато все още могат да вземат нещо за парите си.  :D Съобщенията също страшно много се вдигат - хххх ми дават за 30 БГ кинта (с ДДС включено) високоскоростен нет и 60 часа безплатни телефонни разговори в града, страната и всички цивилизовани държви в Европа и Северна Америка (така наречената първа група). Това за 15 Е на месец - страхотно повишение

Не бъркайте промените на курсовете на валутите с инфлация - в САЩ точно по време на най-ниския долар цените бяха най-ниски. НИ в БГ се декапитализират, а не парите. На кинтите нещо има недостиг последно време.  :D
« Последна редакция: 20 Май, 2010, 19:07:32 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #7 -: 20 Май, 2010, 19:03:35 »
0
След дълга и упорита борба с форума, най после успях да се регистрирам :D.
Днес прочетох това:
http://banks.dir.bg/2010/05/20/news6425294.html
:D

 Tоя ще излезе голям смешник бре?
Таман се бях отчаял, че напоследъка не съм чел големи глупости из медиите и тоя шматарок компенсира пропуска им?

Логическата му обосновка направо кърти мивки!
Интересно ми е, дали щеше да дава същите съвети, ако бе обвързан към финансови неустойки или съвсем друга песен щеше да запее?

Златото е бита карта, там балона е пред пръсване.
Медта и алуминия бяха една добра инвестиция преди китайците да си попълнят стратегическите резерви.

Няма сигурна инвестиция в момента, по-скоро има шанс да си разхвърляш риска между няколко възможни варианта, но да седне някой шапшарлак да ти говори, как трябва да си изчистиш изцяло една валута за сметка на надуването на един балон - е няма такъв филм.

« Последна редакция: 20 Май, 2010, 19:05:37 от valsodar »
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #8 -: 20 Май, 2010, 22:44:34 »
0
Аз пък се чудя какви ли ще да са тия„ материални активи или стоки“ достъпни за обикновенния спестител с 20-30 000 лева в банката :-\. Що ли ми се струва ,че тоз чиляк го стяга чипика някъде. ;)

valsodar

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 147
  • Карма: +29/-23
  • Респект: +14
    • Профил
    • Щуровини - Животът през очите на един котарак
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #9 -: 20 Май, 2010, 22:49:11 »
0
Аз пък се чудя какви ли ще да са тия„ материални активи или стоки“ достъпни за обикновенния спестител с 20-30 000 лева в банката :-\. Що ли ми се струва ,че тоз чиляк го стяга чипика някъде. ;)
Хляб и зрелища, Дянков взе хляба, ама Бойко ще има грижата за зрелищата!
Човекът е единственото животно във вселената, което прекарва целият си живот в нескончаеми опити да го направи по-труден от нужното!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #10 -: 21 Май, 2010, 02:56:38 »
0
Аз пък се чудя какви ли ще да са тия„ материални активи или стоки“ достъпни за обикновенния спестител с 20-30 000 лева в банката :-\. Що ли ми се струва ,че тоз чиляк го стяга чипика някъде. ;)

Ами всичко, което се продава по магазините :D - важното е да се стимулира потреблението, ако не може с друго, то поне с плашене с гарги  :D
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #11 -: 21 Май, 2010, 08:11:54 »
0
Аз случайно го слушах интервюто по радиото.
Стоев си говореше съвсем тривиални неща, докато журналистката не започна да напира да чуят слушателите какви са възможните лоши варианти. И стоев се отприщи...  ;D наговори цитираните глупости, дори пусна в ход страта изпитана фраза "дано да греша, ще се радвам да не съм бил прав". После и за банките разказа как ще фалират и как ще далдисат наивниците. Накрая на спринт обясни научно кои са четирите начина за справяне с дефицита, като ги класира така - достатъчни приходи от данъци, които не можем да съберем; намаляване на разходите, което не можем да си го позволим; заеми, които никой няма да ни даде; и ИНФЛАЦИЯ...
Демек - сещайте се.

Ако това е било спонтанно изглупяване на Стоев - ОК. В Индъстри правят изцепки през няколко дена... Но ако се подхване тази тема и се засили по надолнището, хорицата ще я оплескат съвсем.

Преди време бях се изкодошил да се бесят на площада  такива. Няма "ако не съм прав..."!!! На площада, на въжето, пък да видим после следващия, който "ако не е прав...". Ама то направо натам отиват работите.

Но и журналистката много добре си знаеше урока.

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #12 -: 21 Май, 2010, 08:32:44 »
0
Да допълня - Стоев направо се закле, че това правителство ще падне до няколко месеца, а следващото няма да има избор и ще отмени валутния борд.


Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #13 -: 21 Май, 2010, 11:13:12 »
0
Да допълня - Стоев направо се закле, че това правителство ще падне до няколко месеца, а следващото няма да има избор и ще отмени валутния борд.

 :o Ако вярно че го е казал ще гледаме операция "Финансистите". Престъпници ниедни!!! На земята, ръцете зад гърба, борда ще ми сваляте, правителството ще бутате!!!

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #14 -: 21 Май, 2010, 11:26:04 »
0
Да допълня - Стоев направо се закле, че това правителство ще падне до няколко месеца, а следващото няма да има избор и ще отмени валутния борд.

 :o Ако вярно че го е казал ще гледаме операция "Финансистите". Престъпници ниедни!!! На земята, ръцете зад гърба, борда ще ми сваляте, правителството ще бутате!!!

И Станишев, Доган, Ковачки и Янев ще дойдат на бял кон !? Това ако стане по-добре да закрием България.... Не мисля че правителството ще падне, ако се наложи ще режат разходи, но ще устискат.