Автор Тема: Да му вярваме ли на тоя?  (Прочетена 10024 пъти)

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #15 -: 21 Май, 2010, 13:27:43 »
0
Кой ще реже разходи? Баща ще уволни сина си ли? Или баджанак ще спре кранчето на баджанака си? Мен ако питаш, ще се увеличат разходите, защото сега предстои отчяното крадене като за последно. Голямото камо! Навремето хората гледаха копринени буби и малко преди да им спрат храната ги тъпчеха яко, а бубите рупат ли рупат, та чак  се чуваше как рупат. Ей на тва му викаха голямото камо. После се мре...
Пък дори  и да им се прииска на хората да спрат лапаницата - как ще стане това? Чисто процедурно - как? Ами нали Тренчевата гад ще изкара народа на площада и Другата гад (не му помня името) ще се плюнчи, че това го няма никъде по света... Най-лошото е, че ще са прави и двамата гадове. Защо тогава им викам гадове ли? Защото и те се правеха, че сме намерили съкровището на капитан Кук и вечно ще има мангизи за харчлък без нищо насреща...

Ако ББ продължава да плаши админситративно-шуробажданашката армия, ония ще изядат кучешките консерви, та след тях и кучешки живот няма да можем да живеем, дейба.

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #16 -: 21 Май, 2010, 13:46:35 »
0
Кой ще изкарат на улицата - 10 - 15 рейса от платени активисти на Тренчев и оня твоя градски доктор /Желязков май му беше името, макар че се чува че не е железен а е с мека китчица нещо/...

То на тиа митинги ходят само техни платени служители. Нали им подариха 90те толкова много имоти, та те са мулти милионери-рентиери отдавна и са си назначили неколко хиляди шуро-баджанаци-любовници. Те таа пасмина ходи по митингите!

И понее бг журналистиката, както ти казваш, обича много бели-дебели з...ци и като им свирнат се събират на рояци да отразяват такива шоута. Естествено и първанката ще се включи социално от раз!

Само че това няма да е спонтанен народен протест.

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #17 -: 21 Май, 2010, 14:00:35 »
0
Единственият спонтанен процес на несъгласие с политиката в България е еднопосочният билет.


Пламен Ник.

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 26
  • Карма: +4/-6
  • Респект: +5
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #18 -: 21 Май, 2010, 14:29:12 »
0
Единственият спонтанен процес на несъгласие с политиката в България е еднопосочният билет.
Не си съвсем прав - има още павета пред Народното събрание. Пък и лесно се къртят ;)

gekko

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 39
  • Карма: +13/-11
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #19 -: 21 Май, 2010, 15:23:33 »
0
Единственият спонтанен процес на несъгласие с политиката в България е еднопосочният билет.
Не си съвсем прав - има още павета пред Народното събрание. Пък и лесно се къртят ;)

И кой ще дойде да управлява след като ги изкъртиш паветата?

nearvana

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #20 -: 21 Май, 2010, 15:31:25 »
0
Единственият спонтанен процес на несъгласие с политиката в България е еднопосочният билет.

абе мислил съм си едни работи за такъв спонтанен пртест ама нямам много право да го предлагам щото не съм в БГ в момента. все пак ще го споделя чисто теоретично.

Какво мислите ще стане ако една група от хора реши да се откаже от българското си гражданство поради несъгласие с управлението на държавата  и поради липса на какъвто и да е шанс проблема да се реши с помоща на официалните институции (визирам основно справедливост и съдебна система)?

Чисто юридически това е незаконно щото нямаш право да се откажеш от БГ гражданството ако нямаш одобрение от друга държава  за гражданство, но това което предлагам е един вид emergency exit  от системата.  Този emergency exit  се налага защото системата декларира едно на ниво конституция и си противоречи изцяло на ниво закони, например според конституцията "цялата власт идва от народа" ама на практика магистратите си се самоизбират и са независими от народа. 
И понеже няма никакъв законов и институционален лост това да се промени хората решават да се махнат ползвайки аварийния изход!  В същото време се пише петиция до ЕС или например до Норвегия  (където българите така или иначе имаме право да живеем и работим) или до който реши за целесъобразно да се отзове  с молба за "ограничено" поданство, тоест без право на участие в избори и без право на социални придобивки. 

Какъв ли ще е  сеира от акцията   ;D  ?   Ако е достатъчно масова, БГ може да осъмне с едно немалко исландско малцинство    ;).
Ясно е че няма такова чудо като ограничено поданство, но факта че хора в БГ се отказват от БГ гражданството поради тотално несъгласие със системата със сигурност ще се чуе. Естествено трябва да се направи по оригинален начин и с елементи на флаш моб.


 *drink10*
 

nearvana

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #21 -: 21 Май, 2010, 15:36:11 »
0
Единственият спонтанен процес на несъгласие с политиката в България е еднопосочният билет.
Не си съвсем прав - има още павета пред Народното събрание. Пък и лесно се къртят ;)

И кой ще дойде да управлява след като ги изкъртиш паветата?
такива, дето ще ги е страх да не им счупим пак главите с павета  ;)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #22 -: 21 Май, 2010, 15:56:31 »
0
Koganev,

Бе честитихме ли ти именния ден?!!!! Мале, пак се изложихме.

Да си жив и здрав и да си живееш живота както на тебе ти харесва и ти е гот!!! И да почерпиш, макар и виртуално от оная ракия, дето я описа на Асен.  *drink4*

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #23 -: 21 Май, 2010, 16:02:07 »
0
Отказът от БГ гражданство и в момента тече с пълна сила. Той е вътре в сърцата на хората, но не е далече времето, когато ще има чисто юридическо проявление.
Тече по всички направления!
Докато си подавах документите за нова ЛК видях с очите си човек, който от 3 години няма документ за самоличност. Изтекла му ЛК и той няма пари да си издаде нова пък и не му пука. Искаше да му дадат някакъв документ, с който да си получи някакви безплатни лекарства... Тъжна история. Чиновничката му вика "имаш да плащаш 30 лв. глоба, иди си ги плати и ела с платежното", а онзи се захили и вика "аз ако имам 30 лв. ехеее"... Она-зи му кресна да не й губи времето и го пропъди като улично коте. И така си замина болният нещастник - без документи, без лекарства, без надежда. Това става в полицейстото управление и никой не взима отношение.
Ето така България се грижи за своите граждани. По всички ведомства и във всички държавни структури, които са в услуга на българските граждани, ще ти креснат да си ебеш майката и да не им губиш времето точно тогава, когато няма кой да ти помогне и тяхната компетенция ти е последен шанс. Със сигурност чиновничката знае как да помогне, със сигурност това би й отнело не повече от 5 минути от времето, което НИЕ й плащаме, но тя го прати по дяволите и това беше прието за нормално от официалната власт.

И така гражданите на България губят своята родина в сърцата си. Човек си казва "аз няма да чакам и мен да ме изритат без документи, болен и сам на улицата"...

Едно е да тръгнеш да си търсиш работа, да учиш или просто да живееш някъде, но да знаеш, че  ей там някъде имаш Родина. Съвсем друго е да тръгнеш, защото знаеш, че вече нямаш Родина и че си нежелан.

...така в сърцата си хората носят мъката, все едно Майка им ги е изоставила... прогонила...

Но това е друга тема.

koganev

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #24 -: 21 Май, 2010, 16:03:53 »
0
Koganev,

Бе честитихме ли ти именния ден?!!!! Мале, пак се изложихме.

Да си жив и здрав и да си живееш живота както на тебе ти харесва и ти е гот!!! И да почерпиш, макар и виртуално от оная ракия, дето я описа на Асен.  *drink4*

Тенкю!

Асен като си я вземе, да каже дали става. После вече ще почерпя, че да не се изложа нещо сега...


nearvana

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #25 -: 21 Май, 2010, 16:06:51 »
0
Koganev,

Бе честитихме ли ти именния ден?!!!! Мале, пак се изложихме.

Да си жив и здрав и да си живееш живота както на тебе ти харесва и ти е гот!!! И да почерпиш, макар и виртуално от оная ракия, дето я описа на Асен.  *drink4*

И от мене Koganev!

Жив и здрав
 *drink11*

nearvana

  • Гост
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #26 -: 21 Май, 2010, 17:00:38 »
0
Отказът от БГ гражданство и в момента тече с пълна сила. Той е вътре в сърцата на хората, но не е далече времето, когато ще има чисто юридическо проявление.
Тече по всички направления!
Докато си подавах документите за нова ЛК видях с очите си човек, който от 3 години няма документ за самоличност. Изтекла му ЛК и той няма пари да си издаде нова пък и не му пука. Искаше да му дадат някакъв документ, с който да си получи някакви безплатни лекарства... Тъжна история. Чиновничката му вика "имаш да плащаш 30 лв. глоба, иди си ги плати и ела с платежното", а онзи се захили и вика "аз ако имам 30 лв. ехеее"... Она-зи му кресна да не й губи времето и го пропъди като улично коте. И така си замина болният нещастник - без документи, без лекарства, без надежда. Това става в полицейстото управление и никой не взима отношение.
Ето така България се грижи за своите граждани. По всички ведомства и във всички държавни структури, които са в услуга на българските граждани, ще ти креснат да си ебеш майката и да не им губиш времето точно тогава, когато няма кой да ти помогне и тяхната компетенция ти е последен шанс. Със сигурност чиновничката знае как да помогне, със сигурност това би й отнело не повече от 5 минути от времето, което НИЕ й плащаме, но тя го прати по дяволите и това беше прието за нормално от официалната власт.

И така гражданите на България губят своята родина в сърцата си. Човек си казва "аз няма да чакам и мен да ме изритат без документи, болен и сам на улицата"...

Едно е да тръгнеш да си търсиш работа, да учиш или просто да живееш някъде, но да знаеш, че  ей там някъде имаш Родина. Съвсем друго е да тръгнеш, защото знаеш, че вече нямаш Родина и че си нежелан.

...така в сърцата си хората носят мъката, все едно Майка им ги е изоставила... прогонила...

Но това е друга тема.

Koganev, много тъжно звучи да му се не види! И все пак онази патка на гишето е администрацията а това не е родината. Затова и си мисля че отказа от гражданство, но не и от България, е последния ход за да запазим някаква обич към страната си без да се разпаднем от дилемата обичам страната (приятели, роднини, език, култура, природа) ама мразя държавата. 

Шизофренията не е лесно упражнение по таблицата за умножение   ;D


steppenwolf

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 1
  • Карма: +1/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Да му вярваме ли на тоя?
« Отговор #27 -: 24 Май, 2010, 18:41:44 »
0
Ето ти една статия на тия от Industry Watch от 2007 година. http://iwatch-bg.blogspot.com/2007/11/blog-post_850.html
Името на младежа го няма. Може и да са го махнали вече заради тъпотиите дето е написал.  Пък сам си реши да вярваш или не.
Инфлация е ясно, че ще има, но ще я контролират. Като я изпуснат хайде пак се връщаме 1930 г. идват разни радикали на
 власт и почва нова световна война. Германците тия лайна са ги яли и мисля, че много ще внимават.