Форум за имоти > Дискусия за цените

Дали "задържането" на цените на НИ в БГ е реално?

<< < (2/3) > >>

satori:

--- Цитат на: BulCan в 20 Май, 2010, 19:28:07 ---Абе не е това, специално тези са свестни, аз иначе ги надушвам номерата. Нещо друго има, което ми убягва (не, че е толкова важно де, просто ми е любопитно). Аз ако съм готов да сваля цена, бих искал това да се знае от възможно най-голям брой хора - т.е. обявата. Да не би агенциите, които всъщност пускат обявите да убеждават продавачите да държат цената на обявата? Ама и това няма голям смисъл - нали целта на агенциите е да стане сделка?

--- Край на цитат ---

Така както ти "филтрираш" тарикатите продавачи от свестните така и той прави с купувачите.
Като знаеш колко хора са му се изсипали през последните месеци, дали му се занимава пак с едно сория народ зяпачи ?
Та така , ако ти си навит - правите сделката веднага, без да се влагат усилия и време в нови огледи - то е ясно, че повече пари от това което е предложил като цена на теб няма да вземе.

Плюс това, ако обяви тази цена в обяви на сайта, тя вече става офертна - и си мисля, че хората с по-нисък бюджет ще се опитат да го атакуват да свали още цената.

BulCan:

--- Цитат на: satori в 20 Май, 2010, 20:11:04 ---
--- Цитат на: BulCan в 20 Май, 2010, 19:28:07 ---Абе не е това, специално тези са свестни, аз иначе ги надушвам номерата. Нещо друго има, което ми убягва (не, че е толкова важно де, просто ми е любопитно). Аз ако съм готов да сваля цена, бих искал това да се знае от възможно най-голям брой хора - т.е. обявата. Да не би агенциите, които всъщност пускат обявите да убеждават продавачите да държат цената на обявата? Ама и това няма голям смисъл - нали целта на агенциите е да стане сделка?

--- Край на цитат ---

Така както ти "филтрираш" тарикатите продавачи от свестните така и той прави с купувачите.
Като знаеш колко хора са му се изсипали през последните месеци, дали му се занимава пак с едно сория народ зяпачи ?
Та така , ако ти си навит - правите сделката веднага, без да се влагат усилия и време в нови огледи - то е ясно, че повече пари от това което е предложил като цена на теб няма да вземе.

Плюс това, ако обяви тази цена в обяви на сайта, тя вече става офертна - и си мисля, че хората с по-нисък бюджет ще се опитат да го атакуват да свали още цената.

--- Край на цитат ---

Наистина разумно обяснение, мерси.  *beer*

dodo2:
Има затворен кръг според мен: всички държат високи цени, за да може да свалят като дойде купувач, а купувачите са се научили че могат да изискват отбиване от цената. И така се поддържат. Защото ако някой свали с 20000 обявата, много вероятно посетителите купувачи пак да идват с номера "колко сваляш, иначе не ща".

Crash:

--- Цитат на: BulCan в 20 Май, 2010, 20:22:17 ---
--- Цитат на: satori в 20 Май, 2010, 20:11:04 ---
--- Цитат на: BulCan в 20 Май, 2010, 19:28:07 ---Абе не е това, специално тези са свестни, аз иначе ги надушвам номерата. Нещо друго има, което ми убягва (не, че е толкова важно де, просто ми е любопитно). Аз ако съм готов да сваля цена, бих искал това да се знае от възможно най-голям брой хора - т.е. обявата. Да не би агенциите, които всъщност пускат обявите да убеждават продавачите да държат цената на обявата? Ама и това няма голям смисъл - нали целта на агенциите е да стане сделка?

--- Край на цитат ---

Така както ти "филтрираш" тарикатите продавачи от свестните така и той прави с купувачите.
Като знаеш колко хора са му се изсипали през последните месеци, дали му се занимава пак с едно сория народ зяпачи ?
Та така , ако ти си навит - правите сделката веднага, без да се влагат усилия и време в нови огледи - то е ясно, че повече пари от това което е предложил като цена на теб няма да вземе.

Плюс това, ако обяви тази цена в обяви на сайта, тя вече става офертна - и си мисля, че хората с по-нисък бюджет ще се опитат да го атакуват да свали още цената.

--- Край на цитат ---

Наистина разумно обяснение, мерси.  *beer*

--- Край на цитат ---

+1
Получава се като на горубляне при автомобилите, пишат едни цени, а дефакто който извади парите и е разумен в свалянето на цената(според мен в момента около 15-20%) печели

uravnovesen:
satori добре е разгледал ситуацията от двете гледни точки! :)  Да не забравяме и нормалната сезонна цикличност на продажбите, а сега сме на първото годишно пролетно повишение. В случая поради кризата може да няма увеличение а само задържане с тенденция след това ..........може би падане.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия