Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110338 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #15 -: 27 Май, 2010, 00:37:54 »
0
Аз едно време си правех украшения от канела и си похапвах.


Обаче щом Муза не каза, че новото ми хоби е неморално, мисля да продължа поне за известно време.  :D

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #16 -: 27 Май, 2010, 01:10:03 »
0
Аз едно време си правех украшения от канела и си похапвах.


Обаче щом Муза не каза, че новото ми хоби е неморално, мисля да продължа поне за известно време.  :D

 :D :D :D

А така!  :D :D :D

Е, ама ти не ги крадваш, а само ги заемаш за ползване. За това...

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #17 -: 27 Май, 2010, 02:12:41 »
0
Хм, колекционирам много неща...

 -  традиционни шапки от цял свят - Коста Рика, Ямайка, Тайланд, Италия, от Бирма и арабската "забрадка" с геврека са комплект с традиционни носии, английски тропически колониален шлем, турски фес, венецианска триъгълна, един черен ми изплете една шапка от палмови листа на плажа на Вирджинските о-ви за 15 минути само с една ножка и от къде ли не още. Висят ми на стената в коридора, а при купони става като на карнавал като ги наслагаме.

 - тениски и бейзболни шапки от най-различни градове и държави (условието, което съм си поставил е да съм си ги купил на място лично, както и традиционните шапки - така са и спомени) тези се носят активно през лятото или някъде на топло и се амортизират и няма как да порасне колекцията.

 - лепенки и магнити от най-различни градове и държави (пак условието е да съм ги купувал на място) - хладилника целият ми е облепен от горе до долу, куфарите - също (с лепенки)

 - диапозитиви - преди да мина на цифров фотоапарат снимах само с професионални диапозитивни филми - имам над 2000 от 4 континента

 - дребни традиционни сувенирчета от разни места по света - повечето са ширпотреба от туристически магазинчета и сергии, но има и няколко ръчно изработени (перваза над камината е пренаселен с тях)

 - етикети за куфари (дето се връзват на дръжката) от най-различни авиокомпании

 - мои снимки и видео на самолети по летища, авиошоута и музеи, както снимки и видео правени от самолети - има някои доста интересни (градове, острови, Grand Canyon, Айфеловата кула, кулата в Торонто, Алпите, Скалистите планини, пустини, на самолет от друг самолет)

 - филми на DVD - над 200. Към тях има и към стотина свалени от нета на хард диск.

И най-ценната ми колекция е музикалната. От втори до 12-ти клас събирах грамофонни плочи (някои ги изписвах по каталог от немския културен център в София), та имам над 150. Преди 3 години си купих отново грамофон и ги слушам с кеф. От 1990 г нататък - CD-та, SuperAudio CD-та, DVD Audio. Имам над 400 оригинални такива, събирани от цял свят. Някои доста редки записи.

Ако нямах последните две колекции, нямаше да ми издържи психиката на медийната и културна среда в БГ. Това ми е духовното спасение. :) :)
« Последна редакция: 27 Май, 2010, 02:14:57 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #18 -: 27 Май, 2010, 02:29:32 »
0
БулКан ме уби направо!  :) :) ;) :D :D :D  *drink5*
Верно са доста нещата! 
Но това е не е ли изнервящо, да им бърше човек прахта ...
 "- дребни традиционни сувенирчета от разни места по света - повечето са ширпотреба от туристически магазинчета и сергии, но има и няколко ръчно изработени (перваза над камината е пренаселен с тях)"

Имах една лавица по същия начин окичена и направо беше кошмар ... докато не ги събрах в един кашон и сега си ги вадя от време на време само.


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #19 -: 27 Май, 2010, 03:03:24 »
0

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #20 -: 27 Май, 2010, 03:46:52 »
0

Но това е не е ли изнервящо, да им бърше човек прахта ...
 "- дребни традиционни сувенирчета от разни места по света - повечето са ширпотреба от туристически магазинчета и сергии, но има и няколко ръчно изработени (перваза над камината е пренаселен с тях)"

Имах една лавица по същия начин окичена и направо беше кошмар ... докато не ги събрах в един кашон и сега си ги вадя от време на време само.

В магазините за 1 лев продават едни такива джаджи, нещо като пухчета или много финни и дълги власинки на пластмасова дръжка - обхващат неправилни предмети, неравни повърности и пр. Едно по едно отнема не повече от 10 мин. да се избършат от прах.
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #21 -: 28 Май, 2010, 00:10:38 »
0

Додо,

Ако решиш да колекционираш запалки, може да го направиш сравнително изгодно. За целта, може да обиколиш сувенирните магазини/складове и да питаш. Преди повече от година, бяха изтеглени от търговската мрежа, т.к. бяха влезли в списъка с опасни стоки. Това са всички видове пистолети; малки, наподобяващи някакъв друг предмет...

Ако не са ги изчистили, тихом мълком, под щанда, можеш да си направиш добра колекция.

P.S. Горещо препоръчвам тези, с перата за чистене на прах.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #22 -: 28 Май, 2010, 00:16:34 »
0
Засега ще се огранича с менютата и без това е рисково :D


elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #23 -: 28 Май, 2010, 14:22:04 »
0

Но това е не е ли изнервящо, да им бърше човек прахта ...
 "- дребни традиционни сувенирчета от разни места по света - повечето са ширпотреба от туристически магазинчета и сергии, но има и няколко ръчно изработени (перваза над камината е пренаселен с тях)"

Имах една лавица по същия начин окичена и направо беше кошмар ... докато не ги събрах в един кашон и сега си ги вадя от време на време само.

В магазините за 1 лев продават едни такива джаджи, нещо като пухчета или много финни и дълги власинки на пластмасова дръжка - обхващат неправилни предмети, неравни повърности и пр. Едно по едно отнема не повече от 10 мин. да се избършат от прах.

Как да не ги знам тези джаджи?!  :o Та аз на такава летя!  ;) ;) :D :D :D 

М/у другото повече ми хареса идеята за магнитите. Аз също имам няколко и мога да започна да си допълвам "колекцията".

Няма да е зле да колекционирам и годежни пръстени, след като и Фил  :( ме напусна и те ми стават няколко, та не е зле да продължа и с тази колекция!  ;) :D :D :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #24 -: 28 Май, 2010, 22:08:12 »
0
Моите камъни са доста по-големи и не стават за носене на врата или ушите (освен ако не се начупи на парченца). Снимах ги и щях да сложа тука 2-3 снимки, ама изненада - максимална големина на файл 128К., а моите са по 2-3 М. А иначе май трябва да са в интернет и да сложа само линк.
Забравих да спомена основното, което колекционирам - картички с изгледи от градове или други забележителности по цял свят. И на всяка екскурзия си купувам по десетина, а и приятелите ми носят. Много са евтини, а и е интересно да ги разглежда човек. Разглеждам снимките, които правеха приятелите ми от последната ми екскурзия - много са далеч от картичките, които си купих. Е, и снимки трябват, ама със хората, да можеш след време да кажеш "това сме аз и .... еди къде си".
Додо, остави менютата, обърни внимание на сервитьорките.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #25 -: 28 Май, 2010, 22:31:34 »
0
Джим, ето тук можеш да ги качиш снимките на камъните http://pics.data.bg/share 
Eдно време и ние имахме разни огромни кристали (предполагам кварц), които стояха в коридора. Майка ми е геохимик и често носеше такива неща. Много са красиви камъните! Виждала съм, като малка едни дървени кутии (като куфарчета) с прегради и във всяка преграда имаше съответния камък с надписче (названието). Сега вече се намират навсякъде и човек може лесно да си събере колекция.
Започвам да се паля за всякакви колекции  :D Лошото е, че съм непостоянна в тези неща  :-[ :(


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #26 -: 28 Май, 2010, 23:17:25 »
0
И на всяка екскурзия си купувам по десетина, а и приятелите ми носят. Много са евтини, а и е интересно да ги разглежда човек. Разглеждам снимките, които правеха приятелите ми от последната ми екскурзия - много са далеч от картичките, които си купих. Е, и снимки трябват, ама със хората, да можеш след време да кажеш "това сме аз и .... еди къде си".
Додо, остави менютата, обърни внимание на сервитьорките.

Абе ако си запален по фотография, картичките започват да ти се струват "конфекция"  :D В пре-цифровата ера винаги пътувах с 2 фотоапарата, единият зареден с диапозитивен филм (за изгледи, архитектура, детайли и пр.), а другият с негатив за "битови" снимки, където фигурираме на снимките. Сега ходя само с един, но "битовите" фотос са има-няма 2-3% от всички. Другите ги докарвам на ниво "картички", то това е големият гъдел. Проблема е, че даже и да пътувам само с един човек (гадже или съпруга) трябва да са супер толерантни към хобито ми. Понякога стоя на едно място по един час и снимам (особено нощни с триножник). За група изобщо не ставам.  :D Та от десетина години пак си вземам картички по навик, но никога никой не ги разглежда, включително и аз, докато снимките си ги гледаме постоянно. Абе голяма краста е фотографията, а пък съчетана с пътешествия е направо болест... То и самото пътуване е интересно да си го планираш сам, маршрути, хотели, бунгала, самолетни билети, клубове, музеи, галерии, а не да отидеш в агенция и да си купиш екскурзия с група и екскурзовод. Тя самата подготовка и четене за местата е почти толкова интересна, колкото и самото пътуване...  :)
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #27 -: 28 Май, 2010, 23:52:36 »
0

 ;)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #28 -: 29 Май, 2010, 21:36:28 »
0
Благодаря Елиса. Да не превърна всичките камъни в герданчета?
Я да пробвам да кача един камък.

Булкан, съседа е запален по фотографията, ама много често му се налага да обикаля сам. Едно, че трудно някой ще те чака цял час, второ, ходейки окичен с фотоапарати и триножник не си много подвижен, ако се налага ходене (изкачване) пеш. Трето - ако не случи хубаво време - на мен такова ми се случи в Дисниленд до Париж - целия ден ръмеше. А пък колкото и да четеш в интернет, едва ли ще успееш да посетиш и да снимаш всички забележителности. Аз доста неща прочетох за Малта, като отидох нещата се оказаха не съвсем така. Дали ще успееш да намериш най-подходящите места за снимане, включително и от въздуха. Всъщност я пусни някоя снимка да видя дали имам местото на картичка и да сравня.
Миналата седмица си купих Канон Иксус 107 - какво мислиш за избора ми?

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #29 -: 29 Май, 2010, 21:56:50 »
0
Нова проба

Сега стана, ама натиснах под снимката "код за вграждане...." и копирах "Директен линк към оригинала".
Елиса, ти какво копираш. Регистрирана ли си, попълваш ли нещо като качиш снимка?