Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110500 пъти)

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #330 -: 03 Февруари, 2012, 11:31:14 »
+1
Булкане, тая Hi-End тема е мноу страшна! *scare*
И верно, ако сам не кажеш "баста", край няма. И "връх" няма!
Търговците на такава  елитна техника са перфектните манипулатори, които познават физиологията на човешкия слух и някои "трикове".
Какво всъщност чуваме ние? До 25-год. възраст в най-добрия случай (широката маса хора) от 20/30Hz до 15Khz   и то със занижена динамика в края на диапазона, сиреч "цвета". След тва щем-не щем, броя на рецепторите намалява (умират), чувствителността намалява. Доказано е например, че при мощност (звуково налягане)  над 10 W самата мембрана на ухото започва изкривява звука!
Меки "картини" мое да сложиш на стените и тавана на "шоурума" дето слушаш музика, ма ти го знаеш тва най-вероятно. Ако искаш вярно възпроизвеждане, само двулентов бокс без фазоинвертор!  "Басрефлекса" за меня означава изкривени ниски честоти. Някои фирми са ги свели до минимум, с сложна овална тунелна система, ма те са на цената на гарсониера...... Особено за акустична симф. музика/ак. джаз, само двулентова система без отвори, с малка мощност и мноу меко окачване на конуса на говорителите!
Всичко друго е дизайн и търговска изгъзица и пари, вервай ми!
Ламповия амплифайър се още е в "топ"-а, но и плеъра ти е хубаво да е лампов ( преампа му). Иначе има мноу "творби от стари майстори"с които мое да докараш сериозен саунд, но с мноу добри  (подходящи за системата) боксове. Имам добри впечатления (лични) от Сони Есприт(CD, Amp.)и най-вече Луксман (крайно стъпало с полеви т-ри) 2х25W.Въобще Луксман е мноу сериозна фирма в горния клас като цена/качество. 
Меката мембрана на лаудспикера се "износва" и тва променя саунда. При купола на високотоновия лаудспикер е същия проблема. За тва мое да попаднеш на елитни боксове от 80-те години, дето не са "пипани" на мноу добра цена, ма тва не значи, че имат качествата които са имали тогава.
Аз почнахсъс CD, преамп, стъпало и активни боксове, сичко на  Revox към 96-та, после откачих - лампи, кабели, безкрайни тестове, то не бе кевлар, кабели,  сменяш тва, онова, мнения на "мозъци"се едно си наркозависим,  жива болест, баси! В търсене на "върха".......и в един момент слязох на земята, събудих се, "изчистих" се.....след като бях профукал пари за един апартамент, баси!
Сега съм "чист", кефя се на самата музика, нещо, което в търсене на Граала почти бях опорочил в некаква мания.....темата е отворена.....и тя няма край, ма ти го знаеш!

П.П. Боксовете мое да се каже, че се "раздвижват" след брой часове, щото са механични в принципа си на работа, стават хипотетично "по пъргави"!
Но разсвирването на кабели е просто хит! Тва е като Господ и Отвъдното, никой не се е върнал за да разкаже.....
А иначе качеството и дължината на кабелите и конекторите (вълновото им съпротивление е важно, а не толкова омическото) и материала-съдържание на злато и сребро в медта, позлатени накрайници, въобще минимум "загуби" на саунда- тва се чува и променя обертоновете(цвета) но е хубаво да си ги подбереш опитно, в смисъл на различна система ще имат различен ефект, щото има и други параметри като дъмпинг фактор и т.н.
Англичаните и датчаните прават добри боксове, щото слуха им е по-прецизен......в Дания нема кво да прават щот мноу вали и в дългите дъждовни дни прават "Динаудио" за забавление!
« Последна редакция: 03 Февруари, 2012, 12:58:37 от darkside »
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #331 -: 03 Февруари, 2012, 13:09:26 »
0
Дарки, до твоите висоти не съм стигал (нямам и техническите познания). Даже усливателя ми е интегриран - нямам отделни стъпала. До Луксман също не съм стигал (не, че не могат да се намерят на старо по Ebay, ама трябва да се познават добре). Придържал съм се към upgarde на познатите ми неща. За дизайн мисля, че плащат предимно клиентите на Bang & Olufsen (не, че не звучат добре де, но не е като да си ги събереш копмонентите по вкус, не мисля, че правят много добри колони, например, не и като за цената им).

Това си е наистина наркотичен тип зависимост, мисля, че спрях навреме (поне за сега) преди 3 години. Чак до лампови компоненти не съм стигал (въпреки, че има ламопови и "лампови", не е като да няма и транзисторни хубави). Докарах го до едно ниво, което ми задоволява потребностите, важното е както писах и преди отделните неща да са горе-долу на едно ниво и още по-важно (както писа ти) е да си пасват едно с друго (някои даже и скъпи неща просто не си пасват и е безмисленно да ги свързваш в една система). Важно също е да се отделят Hi Fi и домашно кино в две напълно независими системи (това най-малкото, при теб не става и дума даже) - едното е за възможно най-точно възпроизвеждане на звука, другото е направено да създава звукова илюзия. Т.е. да не се ползва ресийвъра за домашно кино и за Hi Fi (колкото и да е хубав), което налага и колоните да са различни. При мен всички колони са английски, японците не правят добри, американските са ми "твърди", канадските (като цяло) са м-у американските и английските, но повече към американските (както е и държавата), английските генерално дават по-мек звук (разликите в ценовият диапазон и качеството са огромни, даже и в рамките на една марка - B&W). За домашно кино използвам Bowers & Wilkins (не от топ моделите, разбира се, не съм милионер). За Hi Fi - Mordaunt-Short Performance 6 с тройно обжичване. И двете много добре пасват към съответните компоненти, които всички са Маранц - усилвател PM-15S1 със съответния CD player SA-15S1, ресийвър за домашно кино - 8-ца (SR8300).

За кабелите след доста терзания избрах повече детайл, отколкото мекота (мекотата си идва така или иначе от колоните и Маранците) - Nordost Red Dawn (един bi-wire + един single wire, нали ми трябват 3 за колоните, същият и м-у усилвателя и CD player-а). Останаха едни Van den Hul (не помня модела, но бяха от средният им клас) и едни Audioquest (с вградено напрежение - с батерия :) ), които като комбинация (първият м-у компонентите, вторият м-у усилвател и колони) никак не са зле, сложих ги на уредбата на щерката (нека слуша качествена музика от малка) със старите ми Маранци и едни Warfdale колони (те са пак английски, по-евтини, но звучат ОК за парите си).

Грамофон - взех един на старо - някакъв от Плевен го продаваше по Нет-а - Lenco (но произведен още докато фирмата е била швейцарска през 80-те). Direct-drive - понякога ми прави номера (не задържа точно оборотите, което си е голям дефект, но рядко го прави). Не знам дали може да се оправи това, но и плочи по-рядко слушам. Може бе ще го заменя с някой втора ръка Dual (лошото при грамофоните втора ръка купени от Ebay е, че няма как да му се види дозата и иглата преди да се получи).

Най-добрите спайкове (поне за колоните са от голямо значение) за мен са норвежките Soundcare. Затворени са с гумени крака, не си личи, че е спайк и не драска паркета и компонентите (отпада нуждата от "чинийка" за спайка).

Мисля, че малко се изсилих с един "пречиствател" на захранващия ел. сигнал и захранващ кабел. Японски Furutech - не усещам никъква разлика в качеството на звука с него и без него, но не можех да зная докато не го купих :):) Вързах преди него един китайски стабилизатор на напрежението (като на старите черно-бели телевизори), който предпазва и от токов удар, че да не отиде бадева всичко описано по-горе :):):)

Далеч съм от Hi End, но като за нуждите и възможностите ми, мисля, че е ОК. Ае, че много се отплеснах и съм изписал ферман без да се усетя, ама нали няма с кого да си приказвам на тази тема... Жена ми поне се кефи на качеството на музиката и не ми е трила сол на главата за разходите :):)

П.П За разсвирването на кабели - не знам. Казват, че молекулите се "нагласяли" :):) На мен ми се струва, че "звучат" по-добре след време, ама може и да е илюзия и свикване със звука :):) Както е илюзия май и качеството на дигиталните кабели - правени са опити със скъпи цифрови кабели и тел от закачалки за дрехи - 20 човека при теста не са могли да направят разлика :):)
« Последна редакция: 03 Февруари, 2012, 14:16:23 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #332 -: 03 Февруари, 2012, 15:10:05 »
+1

Булкан, Дарки,
За малко ще се вмъкна в разговора ви. :)
Изобщо не съм ви на нивото, но нямате представа, колко се радвам, че съм сред вас и, че ви има. Защо го казвам.
Като ви чета, още повече се затвърждава убеждението у мен, че съм музикална праска, макар и много наркотично зависима. Първо, че слушам много разнородна музика, без чалга. Макар че харесвам ориенталски ритми, нищо не ми трепва при нея.
Сега, и качеството на звука. Не че, не го търся. Като пускам някоя песен, обхождам нови клипове, защото напоследък взеха да излизат с много добро качество, разбира се по моите занижени критерии и през слушалки. Освен това, освен Мозила, отварям и експлорера, защото от там звука излиза с много по-добро качество, осезаемо. Може би, само при мен да е така, от лаптопа или от приложенията.
Но се оказва, че ...
Като бях ученичка, докопах от някъде ролков магнетофон, и на една ролка ми записаха на Рейнбоу Smoke on the water. Орязан, глъхнещ, Мах - а му беше до никъде. Ама така съм се кефила, въпреки всичко - там та тааа...

Живи и здрави да сте! Наистина се радвам, че има хора като вас! Истинско удоволствие е за мен, да ви чета :)

 *drink1* *drink1* *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #333 -: 03 Февруари, 2012, 15:37:58 »
0
Булкане! Тва моето не са висоти а повод за освидетелстване, ако питаш жена ми! *yahoo*
Илюзия, и ти го каза!  тва за телта от закачалки е верно. Кажи ми, за кви молекули мое да говорим, след като връзката с конекторите на колоните е стягане, механична е, а не заварка със сребърен припой! Точно една заварка влияе видимо на звука, а не молекулярното "раздвижване", баси, пробвал съм!
Тва е, на което залагат търговците, и на физиологията на слуха.  За тва в шоурума е "приказно", прибираш се в къщи с придобивката и се чудиш кво стана!  Ето прост експеримент. Предполагам слушаш "линеен" звук. Тъй....изцепи тонкоректорите на макс, без да пипаш левъла. След две три минути върни коректорите пак на линеен. Няма да ти хареса, нали? Тва е, мозъка трябва да "възстанови" твоите настройки, но бавно, за десетина минути. Сиреч, мозъка компенсира чувствителността на слуха и ЧЕСТОТНАТА ЛЕНТА която мое да чуеш! Тва качество на мозъка ни и нуждата "да сравняваме" с нещо е умело използвана от търговците на "миши кожи"! Имаше един Драгиев, мноу сладко говори, баси търговеца тарикатски....той правеше едни стъпала и преамп на Куад (мноу сериозна анг. фирма) и бяха свестни, ако не приказваше толкова много щеше да има по-голям успех...в крайна сметка такива изделия се купуват от хора поне средна класа, а приказката му е малко андре-шковска.....

 Под тегло от поне 8кг. свестен амплифайър няма, заради трафовете (тороидалните са с по-голям к.п.д.), а с импулсно захранване просто забрави за Hi-End!
Пробвай с някой амп.от топ моделите на Ревокс, Пайъниър Референц, Сони Есприт, Онкио Интегра(!), Денон (от големите модели) и секи път ще чуеш различен саунд. А при Луксман усещането ще е, че си отворил голяма врата, която е била само леко открехната от Маранца. Не купувай, връх няма, само пробвай ако имаш познати маниаци, мое да си ги менкате за некой ден....
Маранц беше щатска фирма, после я купиха японците, после стана китайска....
 А JBL и Vega и канадските  боксове верно са мноу твърди....имаш слух, брато!  *scare*(шегичка)
Датско или английско, тва е за боксовете. А швейцарската  Ревокс е зверска фирма, ма не съществува отдавна....



 Бенг и Олуфсен са дизайнерска скъпарска фирма, мноу качествена като изработка външно и като електроника, но без претенции за маниашкия клас. В края на краищата повечето хора с пари търсят лукс+външен футуристичен дизайн+ името, марката....а Бенг градят име поне от 50 години насам, тва си е фирма с традиция в   дизайна!
Ас съм българче.......

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #334 -: 03 Февруари, 2012, 15:47:08 »
0

Булкан, Дарки,
За малко ще се вмъкна в разговора ви. :)
Изобщо не съм ви на нивото, но нямате представа, колко се радвам, че съм сред вас и, че ви има. Защо го казвам.
Като ви чета, още повече се затвърждава убеждението у мен, че съм музикална праска, макар и много наркотично зависима. Първо, че слушам много разнородна музика, без чалга. Макар че харесвам ориенталски ритми, нищо не ми трепва при нея.
Сега, и качеството на звука. Не че, не го търся. Като пускам някоя песен, обхождам нови клипове, защото напоследък взеха да излизат с много добро качество, разбира се по моите занижени критерии и през слушалки. Освен това, освен Мозила, отварям и експлорера, защото от там звука излиза с много по-добро качество, осезаемо. Може би, само при мен да е така, от лаптопа или от приложенията.
Но се оказва, че ...
Като бях ученичка, докопах от някъде ролков магнетофон, и на една ролка ми записаха на Рейнбоу Smoke on the water. Орязан, глъхнещ, Мах - а му беше до никъде. Ама така съм се кефила, въпреки всичко - там та тааа...

Живи и здрави да сте! Наистина се радвам, че има хора като вас! Истинско удоволствие е за мен, да ви чета :)

 *drink1* *drink1* *drink1*
Муза, говорим изцяло за слушане на музика от CD плеър и то по-специален. От компътъра не търси тия възможности. Хубаво е че си любопитна!  *heart*
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #335 -: 03 Февруари, 2012, 16:12:23 »
0
Абе точно заварка със сребърен припой са връзките... не са механични. Както и да е, не искам да пробвам вече нищо, че пак ще се изкуша да започвам промени. Онкио Интегра и Денон съм ги пробвал високите модели - не ми харесва звука и не са опасни за мен. Денон имат много добри DVD players, имам една 9-ка (звука е много добър, то картина с Bluray players сега вече не може да се сравнява). За илюзиите на слуха си прав, но някои неща са си реални. Маранците (за моето ниво) си имат един специфичен звук (по-високите модели си ги правят още в Япония), който ми харесва. Не искам да пробвам Луксман (знам, че е опасен), само ще се объркам, от три години съм в мир със себе си:):) Не трябваше да зачеквам темата :):) Ако все пак реша - ще питам за модели :) Кофтито в БГ е, че не може човек да отиде на едно място да слуша различни неща. Трябва да се налучква и по ревюта и препоръки, а така не става. Аз така купих 3 ресийвъра за домашно кино за да си избера един (не, че другите не успях да ги продам за парите, за които ги бях поръчал) :):) Ае, аз прилючвам темата, че има опасност да ме вкараш в разходи :):):)
« Последна редакция: 03 Февруари, 2012, 16:42:40 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #336 -: 03 Февруари, 2012, 16:30:41 »
0
Муза, от нет-а записи не стават даже за горе-долу добри системи. Записани и не оригинални компакт дискове също не звучат добре. Колкото по-добра е системата, толкова по-лошо звучат кофтито записи, защото им се чуват "кирливите ризи". То за това е задължаващо и пристрастяващо да се рови човек в тези неща. Като прибавим фото и видео техника - готова рецепта за фалит :):)  Преди месец и половина обновявах фотоапарат, обектив, филтри и пр. Не е като да не си струваше де... То точно това е опасното, че си струва :) С пътешествията е същото :) Хубаво беше започнал Додо темата да се събират менюта от ресторанти, ама то и там ако започне човек да събира от Максим'с става лошо...
I say what I do and do what I say.

regata

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1503
  • Карма: +175/-12
  • Респект: +904
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #337 -: 03 Февруари, 2012, 16:31:12 »
0
Много хубава тема сте подхванали,мислех да си мълча,че мойто е голям срам  *girl*
Първият ми магнетофон голям и тежак Грундик,когато се понасях с него да записвам нещо картинката беше комична,аз тежах най-много 43 кг,а той......100 по мойте критерии  *rofl*
Минаха години и пораснах малко,ама и се позамогнах,купих си дек,усилвател и колони,всичко хубаво,ама усилвателя Сони / лампов / вадеше страшен звук и страшно мощен / гръмнала съм с него не един чифт колони / не отстъпваше по тежест на Грундика   *rofl*
Та с този усилвател смених много декчета и колони,докато ми го купиха за една дискотека и го смених с нормално Сони.
Сега за една годишнина от сватбата Регатчо реши да ми подари система за кино,театър,музика / огромна щурутия / защото на мен не ми минава "лудоста" Огромно е това чудовище:суббуфер,един център и 8 колони за да се настрои има една джуджонка /някакъв микрофон / слага се в центъра на стаята и така.
Има всички опции концертна зала,опера,рок концерт,кино,театър - всичко и радост голяма  :D
Паркирахме го в нас и не се отделих от него,докато не забелязах,че котарака ми започна да линее и само като видеше,че се приближавам до машината се криеше в другата стая в гардероба.
Та сега машината се пуска рядко,котарака се занася на другия етаж,но там е кучката и той се прибира отново стресиран.........Ще я занеса на морето / не котарака,а машината/ и ще си я паркирам на скалите  *rofl* *rofl* *rofl*

 *yahoo* *yahoo* *yahoo* Ами там пък сигурно ще ме арестуват  :(
Живеем истински,само когато умираме от Любов...!

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #338 -: 03 Февруари, 2012, 16:56:14 »
0
Много хубава тема сте подхванали,мислех да си мълча,че мойто е голям срам  *girl*
Първият ми магнетофон голям и тежак Грундик,когато се понасях с него да записвам нещо картинката беше комична,аз тежах най-много 43 кг,а той......100 по мойте критерии  *rofl*
Минаха години и пораснах малко,ама и се позамогнах,купих си дек,усилвател и колони,всичко хубаво,ама усилвателя Сони / лампов / вадеше страшен звук и страшно мощен / гръмнала съм с него не един чифт колони / не отстъпваше по тежест на Грундика   *rofl*
Та с този усилвател смених много декчета и колони,докато ми го купиха за една дискотека и го смених с нормално Сони.
Сега за една годишнина от сватбата Регатчо реши да ми подари система за кино,театър,музика / огромна щурутия / защото на мен не ми минава "лудоста" Огромно е това чудовище:суббуфер,един център и 8 колони за да се настрои има една джуджонка /някакъв микрофон / слага се в центъра на стаята и така.
Има всички опции концертна зала,опера,рок концерт,кино,театър - всичко и радост голяма  :D
Паркирахме го в нас и не се отделих от него,докато не забелязах,че котарака ми започна да линее и само като видеше,че се приближавам до машината се криеше в другата стая в гардероба.
Та сега машината се пуска рядко,котарака се занася на другия етаж,но там е кучката и той се прибира отново стресиран.........Ще я занеса на морето / не котарака,а машината/ и ще си я паркирам на скалите  *rofl* *rofl* *rofl*

 *yahoo* *yahoo* *yahoo* Ами там пък сигурно ще ме арестуват  :(

Срам е, че си продала ламповото Сони :):) Иначе тези с всякъкви имитации на концертна зала, рок, опера и пр. в повечето случаи са ресийвъри за домашно кино с нискокачествен звук, освен ако не е някой модел на Ротел, сабууфъра пък съвсем (по-добре колоните или чифт от тях да стигат до ниско-честотен диапазон)... Това са системи за създаване на илюзия по време на гледане на филми, не за музика. За тази илюзия си има също качествени компоненти. Нищо лично  *drink1* В крайна сметка е важното да му харесва на човек, а още по-важно какво гледа :)
I say what I do and do what I say.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #339 -: 03 Февруари, 2012, 17:22:13 »
0


Работата е там, че засега, възможностите ми са, да слушам музика от компютъра.  Може би, един ден ... :)
За този един ден, колко неща отлагам ... :)

 *drink1*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #340 -: 03 Февруари, 2012, 18:37:00 »
0
Музичке, важното е да сте здрави с Регатката, да са ви червени бузките  *heart*и да си пийкате по некое винце *drink1*, мое и ромче с чайче *drink6*. А музиката мое да си я слушате със слушалчици. Има прилични вече навсекъде! Дано да свърши тая зима.........баси студа. Превъртех се от бездействие вече! Иде ми да вия! *valcho*


Булкане, Ротел е особена фирма...аз имах през годините две техни машини, мноу сериозна работа! Внушителен вид и звук!
http://lark-bg.com/ Тука има некои интересни машини.
« Последна редакция: 03 Февруари, 2012, 18:53:49 от darkside »
Ас съм българче.......

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #341 -: 05 Февруари, 2012, 17:45:32 »
0

Пробвай с някой амп.от топ моделите на Ревокс, Пайъниър Референц, Сони Есприт, Онкио Интегра(!), Денон (от големите модели) и секи път ще чуеш различен саунд. А при Луксман усещането ще е, че си отворил голяма врата, която е била само леко открехната от Маранца.


Кой ли дявол ме караше да отварям приказка за тези неща... Ето нещо, което значителни би ми подобрило саунда - Luxman M 05 power amp:
http://www.thevintageknob.org/luxman-M-05.html
Вътре са два моно-блока (има 2 захранващи кабела).

В момента най-доброто предложение за такъв по Нет-а е http://www.ebay.de/itm/Luxman-M-05-Luxman-/110817630815?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item19cd3eda5f

Но тогава пък ми трябва съответният pre amp - Luxman C-05 http://www.audioscope.net/luxman-c05-pre-amplifier-p-1426.html

Много добри интегрирани усилватели изглежда да са Accuphase E-530 и 560 . Има един 530, пуснат на щатския, английския и немският Ebay и то го продава един от БГ, но доста пари му иска 6250 щ. д. Рядко излизат такива, но обикновенно се продават за около 4000-4500 щ. д.
Ето го и нашият човек: http://www.ebay.de/itm/Accuphase-E-530-with-AD-10-board-/270898566081?_trksid=p5197.m7&_trkparms=algo%3DLVI%26itu%3DUCI%26otn%3D3%26po%3DLVI%26ps%3D63%26clkid%3D6116305558476912512 Може да се предложи и по-ниска цена на търга, може и направо да се свържа с него (да не дава комисион на Ebay), но мисля, че си гради репутация там и би държал да го продаде през тях. Този интегрираният е чист клас А, 2Х30 W
(пишат, че не било проблем, можел да захрани и мощни колони)... При всички случаи и двата варианта са сериозна стъпка нагоре от Маранците ми, но все пак малко е риск като не могат да се чуят с моите колони, а и като са на старо може да са им сменяли чаркове вътре... Ти Accuphase техника чувал ли си как звучи? Отзивите са много добри по Нет-а и рядко се намират.  Ако се вземе нещо от тези, ще трябва да се вдига нивото и на CD payer-a, не са една или две бели... Старите и на половин цена не мога да ги продам, гледам в Германия на толкова ги продават нови (още една индикация, че не са от достатъчно добър клас)... Баси :):)

П.П. Ето ти и един Ротел - само 200 бройки са произведени м-у 1978 и 1980 г. (този си е направо колекционеркси) - тежи 75 кг :):)

http://www.audioscope.net/rotel-rb5000-the-power-amp-p-1633.html

http://www.thevintageknob.org/rotel-RB-5000.html
« Последна редакция: 05 Февруари, 2012, 18:06:29 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #342 -: 05 Февруари, 2012, 19:00:47 »
0
Усилвател с вентилатори не е ли кофти? Звукът от вентилатор ми се е превърнал в най-дразнещото нещо. Откакто от лаптопа ми вече не се чува шум, направо няма нужда да посещавам лудницата вече. :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #343 -: 05 Февруари, 2012, 20:54:44 »
0
Darki да ти отговори, аз съм доста необразован технически потребител (поназнайвам това-онова, от тук - от там). Според мен клас А усилватели загряват доста (нямам такъв, поне за сега) и имат нужда от охлаждане... То и за другите е нужно да има достатъчно място около тях за да могат да се охлаждат.
I say what I do and do what I say.

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #344 -: 08 Февруари, 2012, 18:05:51 »
0




много красиви снимки на морето. само да не си там, като блъскат тия вълни.
още тук -> http://stock.evgenidinev.com/