Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110466 пъти)

goro

  • Гост
Re: Хоби
« Отговор #45 -: 31 Май, 2010, 02:51:41 »
0
elissa,

пет пъти ти пусках клипа. незнам заради снимките или заради музиката.

този ти аватар е по хубав.

Кой от всичките ти е харесал, Жоро, че аз имам цяла колекция ...  ;)

Клипа!  :-[

vlado.b

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 102
  • Карма: +18/-11
  • Респект: +6
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #46 -: 31 Май, 2010, 09:32:05 »
0
Булкан, разкошни са ти снимките и с тоя апарат  *drink1*.Благородно ти завиждам.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #47 -: 31 Май, 2010, 12:46:42 »
0

Додо,

Последните 3 дни, все за теб се сещах. Така се случи, че гледах менюта, най-различни. Мислено, телепатично (нали съм телеПатка) ти ги пращах.
Получи ли някое от тях или се изгубиха из трафика нейде?  :D :D :D *drink4* *drink3*

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #48 -: 31 Май, 2010, 20:56:12 »
0
elissa,

пет пъти ти пусках клипа. незнам заради снимките или заради музиката.

този ти аватар е по хубав.

Кой от всичките ти е харесал, Жоро, че аз имам цяла колекция ...  ;)

Клипа!  :-[
Сериозно? Не че клипът е лош, но отдавам явно предпочитание на аватара  :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #49 -: 31 Май, 2010, 21:20:41 »
0
Булкан, много свят си обиколил и снимките са перфектни. Предполагам и ти (както и аз, моите са 2/3 от твоите) си обикалял доста и преди цифровата ера и нямаш такива снимки отвсякъде. Всъщност къде си се впечетлил особено, къде си заслужава да се отиде? Аз бих препоръчал държави, които са били империи, там има и архитектурни шедьоври и богати музейни колекции. Гледал съм по Дискавъри за този храм в Камбоджа, много внушителен, ама има ли и нещо друго. Май червените кхмери са разсипали тотално тази държава (те, червените, това го могат най-добре). Чувал съм суперлативи за Хонконг и Сингапур, за плажовете (и не само) в Тайланд. Ама мнооого далеч. Ти как обиколи югоизточна Азия, организирано или самостоятелно? Ходил ли си в САЩ - това ми е мечтата като екскурзия?
Явно си в час с фотоапаратите. А разбираш ли от камери, че трябва да си купувам, макар и не спешно? А от проектори, че ми се ще да гледам световното на по-голям екран?
Последните три въпроса се отнасят за всички....

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #50 -: 31 Май, 2010, 22:50:26 »
0
elissa,

пет пъти ти пусках клипа. незнам заради снимките или заради музиката.

този ти аватар е по хубав.

Кой от всичките ти е харесал, Жоро, че аз имам цяла колекция ...  ;)

Клипа!  :-[

 :) :) :) :D :D :D Е, разбрахме се - нЕма що! Аз питах кой клип точно ти е харесал.  :)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #51 -: 01 Юни, 2010, 03:42:33 »
0
Муза може да са ми ги откраднали от пощата :)

Jim, BulCan каза сайта за фотоапарати (dpreview.com), а ето и един за камери:

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #52 -: 01 Юни, 2010, 07:57:38 »
0
Муза може да са ми ги откраднали от пощата :)

Jim, BulCan каза сайта за фотоапарати (dpreview.com), а ето и един за камери:

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php


Щом се оказа отворен и за камери да попитам и теб за съвет :D

Коя от двете би си избрал ти:

Panasonic HDC-TM300 - 3 CMOS сензора, много удобен въртящ се ринг около обектива, който може да се наглася да работи като ръчен фокус или като ръчен зум. Най-важното - една от малкото камери, която може да се намери в момента на пазара с eye viewfinder, освен LCD панела.

Canon Legria HF S10 - 1 сензор, по-неудобен контрол на ръчен фокус, няма окуляр, ама... Доколкото сам гледал samples на youtube най-добрата картина от всички prosumer камери. По ревютата Панасоника печели, и ги дават и двете с много добри цветове, ама все пак на youtube  като гледам, виждам разлика при 90% от клиповете в полза на Канона.
I say what I do and do what I say.

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #53 -: 01 Юни, 2010, 11:13:29 »
0
:) :) :) :D :D :D Е, разбрахме се - нЕма що! Аз питах кой клип точно ти е харесал.  :)
Елиса, в тази тема имаш ЕДИН клип, а си с втори аватар (първо беше момиченце с големи очила). Та въпроса "кой точно" аз не го разбрах - първо си помислих за аватара, ама Жоро ясно е казал, че този е по-хубав. А за единствен клип  :) :)

Булкан, да нямате някаква "закачка" с Додо. Това "щом се оказа отворен ..." така ми прозвуча, при условие че Додо е дал само един сайт. Кажи като решиш каква ще си купиш, да си купя и аз такава. И откъде?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #54 -: 01 Юни, 2010, 12:16:49 »
0
:) :) :) :D :D :D Е, разбрахме се - нЕма що! Аз питах кой клип точно ти е харесал.  :)

Елиса, в тази тема имаш ЕДИН клип, а си с втори аватар (първо беше момиченце с големи очила). Та въпроса "кой точно" аз не го разбрах - първо си помислих за аватара, ама Жоро ясно е казал, че този е по-хубав. А за единствен клип  :) :)

Булкан, да нямате някаква "закачка" с Додо. Това "щом се оказа отворен ..." така ми прозвуча, при условие че Додо е дал само един сайт. Кажи като решиш каква ще си купиш, да си купя и аз такава. И откъде?


Не бе, с Додо се е случвало тук-там още по форума на имоти.нет случайно да коментираме някакъв фотоапарат или друга "джаджа", та го знам, че наистина е "отворен" за доста неща. Ами тези двата сайта (този, който аз ти написах и този, който Додо допълни са наистина най-информативни респективно за фотоапарати и видеокамери в цялото Интернет пространство, познавачите си ги знаят). Сондирам го дали е "отворен" и за видеокамери, че да изкаже мнение (в случая колебанието е м-у двата модела, които съм написал, за да стигна до тези двата съм "елиминирал" доста, сега трудното е да се избере м-у тях (ако не се откажа от upgrade де). Проблема в БГ е, че хубавите модели се намират на много малко места и шанса да се отиде в един магазин и да се пробват на място двата и да се сравнят е почти нищожен, та трябва да се доверяваме на инфо и ревюта от Нет-а. Същото е и за Hi Fi техниките, много малко неща се предлагат от по-високите класове и на малко места, та трудно се сравняват.

P.S. Ето къде ги намерих и двата модела видеокамери в БГ сайт (не съм звънял да питам къде са и дали ги има в наличност, всъщност това е портал с препратки към различни магазини):

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/canon/legria-hf-s10-p33988341/

http://www.pazaruvaj.com/cifrovi-videokameri-c38/panasonic/hdc-tm300-p34858115/
« Последна редакция: 01 Юни, 2010, 12:19:53 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #55 -: 01 Юни, 2010, 13:03:53 »
0
Булкан, много свят си обиколил и снимките са перфектни. Предполагам и ти (както и аз, моите са 2/3 от твоите) си обикалял доста и преди цифровата ера и нямаш такива снимки отвсякъде. Всъщност къде си се впечетлил особено, къде си заслужава да се отиде? Аз бих препоръчал държави, които са били империи, там има и архитектурни шедьоври и богати музейни колекции. Гледал съм по Дискавъри за този храм в Камбоджа, много внушителен, ама има ли и нещо друго. Май червените кхмери са разсипали тотално тази държава (те, червените, това го могат най-добре). Чувал съм суперлативи за Хонконг и Сингапур, за плажовете (и не само) в Тайланд. Ама мнооого далеч. Ти как обиколи югоизточна Азия, организирано или самостоятелно? Ходил ли си в САЩ - това ми е мечтата като екскурзия?
Явно си в час с фотоапаратите. А разбираш ли от камери, че трябва да си купувам, макар и не спешно? А от проектори, че ми се ще да гледам световното на по-голям екран?
Последните три въпроса се отнасят за всички....

Сега ти видях поста и дано ми стигне времето, че няма как да ти отговоря накратко.

Аз "влязох" в цифровата ера доста късно - 2005 г. - когато огледално-рефлексните цифрови апарати стигнаха по-достъпни цени. Преди 2005 г. съм пътувал много повече, но почти всичко е на диапозитиви (имам някои сканирани само (означени са в два от албумите). Фотосите са хиляди, на този линк качих само малко над 100. За впечатляването - всичко е строго индивидуално. Зависи какво ти харесва, от какво се интересуваш, а и кое ти е по-непознато. Примерно аз почти нямам подобни снимки от Канада, защото си знам, че съм си у дома и не съм на пътешествие (т.е. нещо, на което съм свикнал). Същото и с България (ако изключим някои фотос на къщи в стария Пловдив, но тогава пък не си бях идвал с години и бях като на екскурзия). Хонг Конг и Сингапур са много интересни, ходил съм и на двете места по един път (през различни години). В един момент от живота си, вече бях обиколил повечето от големите метрополиси и европейските известни градове и много повече бях заинтересован от друг тип култура - "западнали" в сегашно време древни империи - Бирма (Мианмар), Камбоджа, островите Сан Блас в Тихия океан (територия на Панама) и пр. В САЩ "меко" казано съм ходил много пъти, сигурно над 100, не съм ги броил, в доста щати и градове. Обожавам Ню Йорк, ненавиждам Лос Анжелис, другите са някъде м-у тях. Е Аляска има страхотна природа (през лятото).  :D

В югоизточна Азия ходих за пръв път организирано с група (с тогавашното ми гадже, един приятел, който си пописва във форума и жена му) до Сингапур и Малайзия. Аз обаче казах на туроператора връщането от Сингапур да го отложат за нас четиримата с една седмица и уредих една морска почивка в Пукет, Тайланд. Това ми е първото и надявам се последното организирано пътуване с туроператор.  :D "Голямото пътешествие" в югоизточна Азия си го организирах сам (с едно гадже пътувахме двамата). Бангкок е голям hub (като голяма разпределителна гара) с много полети до различни места в региона. От там звездообразно се "стрелят" Хонг Конг, Бирма, Камбоджа (в моят случай, като всеки път с връщане в Бангкок, в повечето случаи само смяна на летището). В самият Бангкок според мен човек повече от 2 дни работа няма, каквото има да се види се вижда за толкова. Та тогава направих Истанбул - Дубай (спряхме за 3 дни, така или иначе минаваме от там) - Бангкок-Хонг Конг-Бангкок-Сием Рийп, Камбоджа (за Ангкор)-Бангкок-Бирма (там е интересно 7-10 дни се препоръчват, като се пътува само със самолет вътре в страната, другото е мъка)-Бангкок (3 дни престой)-Краби, Тайланд (там две последователни морски почивки на различни места - Railay Beach и Phi Phi Islands, съответно 5 и 7 дни) - Бангкок - Дубай-Истанбул. 42-43 дни, 16 полета, гемии по реки, фериботи, малки лодки и пр. Един месец подготовка да се навържат сума ти брънки от синджира, но така или иначе се отива в един регион, да се огледа наоколо и да се съчетае модерни метрополиси, древни култури и тропическо  море през зимата.

В Европа пак ги "стрелям" по същия начин 8-10 полета, няколко държави на един път (там вече ги повтарям повечето места, ама все намирам нещо, което не съм виждал преди, а и се намират известни градове, където не съм ходил). Та така... Ако решиш за някъде, свиркай, каквото имам събрано като инфо, изгодни хотели, съвети, ще се равдам да съм от полза и мисля, че може бая пари да ти спестя. Почти всеки възможен трик и т(к)ур-капан са ми ясни, както и места, които са много рекламирани, а са всъщност "дъски". Ако можеш да се оправяш сам, няма смисъл да се "пълни гушата" на туроператорите и да пътуваш в стил "мъй из групу не делимся"  :D :D :D Ае, че жена ми ме вика за обяд.  :D
I say what I do and do what I say.

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #56 -: 01 Юни, 2010, 23:11:14 »
0
Да добавя към изчерпателното мнение на Булкан. Сингапур е супер интересен.Бях на нова година. Бали и Пукет за почивка си ги бива.Куала Лумпур е сносно. И така. Иначе ако можеш да си организираш сам почивката си е най добре.Можеш да посетиш интересни места невключени в туровете.Ако те интересува нещо по конкретно - питай.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #57 -: 02 Юни, 2010, 00:54:16 »
0
Да добавя към изчерпателното мнение на Булкан. Сингапур е супер интересен.Бях на нова година. Бали и Пукет за почивка си ги бива.Куала Лумпур е сносно. И така. Иначе ако можеш да си организираш сам почивката си е най добре.Можеш да посетиш интересни места невключени в туровете.Ако те интересува нещо по конкретно - питай.

Направете една тема за пътувания и препоръки, ще е много полезна. Особено с неща като тези:

Някой ако реши да ходи в Ангкор, да пише. Мога да препоръчам изключително евтино и уникално място за преспиване (вместо в скъпите модерни хотели) - двойна стая с климатик, баня/тоалетна в стара френска колониална къща (нещо като семейна страноприемница) - верандата е направена като ресторант. 10 долара на вечер за двама (по 5 на калпак). Резервации се правят по Интернет, плаща се на място. Много чисто и се потапяте в местната атмосфера, за разлика от хотел.

Не заради евтиното, а заради това че човек се потапя в обстановката. Скъпите хотели са еднакви навсякъде и по-добре човек да отиде да спи в близкия хотел вместо да пътува по света :)

Има една забавна книжка "100 неща които да направим, преди да умрем" - едно от тях е "да се отиде за един уйкенд в най-скъпия 5 звезден хотел. Понеже най-често хората използват хотелите да се приберат късно, да преспят и да си тръгнат рано, в този случай трябва да не се излиза от хотела за цялото време, само да лежиш, гледаш ТВ, ядеш и ползваш благинки". Има и един полезен съвет - ако ядеш и пиеш нещо от минибара, накрая да слезнеш до близкия магазин и да си го заредиш със същото съдържание сам на десеторно по-ниска цена :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #58 -: 02 Юни, 2010, 05:13:30 »
0
Муза може да са ми ги откраднали от пощата :)

Jim, BulCan каза сайта за фотоапарати (dpreview.com), а ето и един за камери:

http://www.camcorderinfo.com/ratings.php


Щом се оказа отворен и за камери да попитам и теб за съвет :D

Коя от двете би си избрал ти:

Panasonic HDC-TM300 - 3 CMOS сензора, много удобен въртящ се ринг около обектива, който може да се наглася да работи като ръчен фокус или като ръчен зум. Най-важното - една от малкото камери, която може да се намери в момента на пазара с eye viewfinder, освен LCD панела.

Canon Legria HF S10 - 1 сензор, по-неудобен контрол на ръчен фокус, няма окуляр, ама... Доколкото сам гледал samples на youtube най-добрата картина от всички prosumer камери. По ревютата Панасоника печели, и ги дават и двете с много добри цветове, ама все пак на youtube  като гледам, виждам разлика при 90% от клиповете в полза на Канона.


Е то аз разбирам колкото и ти, доколкото можем да четем ревюта.

Аз като се замисля, на моята съм поглеждал през окуляра само в началото от любопитство какво се вижда :)

Едно от важните неща е стабилизирането. Гледам има Canon Legria HF S11, където специално то е подобрено, т.е. може би това е по-добър вариант (но е малко по-скъпа). Но на Panasonic му дават по-добра оценка.

Другото - по-хубав изглежда образът и при слаба светлина при Panasonic.

И третото важно ми е екрана - как се вижда на слънце. Май и тук Panasonic е по-добре.

Картината иначе вероятно е с еднакво качество. Видях едно видео с поредици от двете камери и на Canon изглеждат по-приказно цветовете но по-неестествени..

Т.е. така по описание бих си взел Panasonic, но е най-добре да ги пипнеш и двата в магазин и да прецениш на място. В BG има ли ги?

tihia

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 113
  • Карма: +28/-6
  • Респект: +91
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #59 -: 02 Юни, 2010, 06:55:11 »
0
Относно сайта за пътувания съм твърдо ЗА.  Всеки от нас е ходил някъде повече и може да сподели интересни подробности.Аз скоро ще ходя доГолямата ябълка и ще разпитам за нея съфорумниците.Смятам, че Булкан е човека на когото му отива да пусне подобна тема. Давам и предложение за име:"По света".