Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110492 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #135 -: 30 Юни, 2010, 20:18:10 »
0

Поздрав и от мен Булкан! :)

Да отпочинете добре! Очакваме пътеписите и снимките...   :) *beer*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #136 -: 30 Юни, 2010, 22:13:47 »
0
E mozheshe da clicknesh varhu [EN] otstrani na zaglavieto и щеше да пишеш на кирилица :)

Поздрави, и сега стана ясна целта на пътуването - показаха те по телевизора как се биеш с полицията в Торонто онзи ден!  :D

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #137 -: 01 Юли, 2010, 14:03:14 »
0
Поздрави, БулКан! И аз като Скитър ще пия едно за твое здраве! Малко късно разбрах за проблема ти, виж дали не можеш да си запишеш час при д-р Салтиров от ВМА, мой близък приятел има много добри отзиви от него!

Човек не може всичко да прочете. Булкан има здравословен проблем? Бях останал с впечетлението, че има голям проблем, ама е финансов - чуди се какво да прави с парите си. Дали да си купи някакъв апартамент във Варна, или кондо на карибите, сигурно нещо и в Канада  :D
Булкан, дори и да си болен от спин, рак, холера, птичи грип и още каквото там се сетиш, след 1 седмица по плажовете на Мексико ще оздравееш напълно без лекарска "помощ". Приятно прекарване  *drink5*

TOPTKO

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 68
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +8
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #138 -: 01 Юли, 2010, 15:33:42 »
0
Приятна почивка и внимаваи да не те отнесе Юрагана. Незнам дали се е бил с полицията тук, ама аз как можеше да отнеса голата опашка. Добре че тези няколко дена валеше много и не отидах да снимам, щях да гризна хурката. Аз знаех че побйват ченгетата и тука ама на мокри дрехи повече боли. И най много оплаквания имаше от пандиза, то какъвти пандиз едно голямо филмово студио разделено вътре на клетки като зоопарк и ги натикали вътре. Друго си е истински пандиз УДОБСТВА.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #139 -: 01 Юли, 2010, 23:44:17 »
0
... и ти ни липсваш  буРкан!  :D :D :D :D Хайде прибирай се, скитник такъв!  *drink5*   :D :D :D
Поздрави на далечна Канада ... ето и една хубава песен, дето спретнахме като клипче, превода е на Пепа от предния форум ... все таланти сме тук!  :D :) :)
Поздрави!  :) :D

Lara Fabian - Je Me Souviens


Спомням си /Помня/

Цветове на бели лилии под едно кристално синьо небе,
Разходки под снежинки с форма на звезди,
Кленове с цветове на фатална страст,
Аз не забравям нищо, нищичко,
Аз помня.
Мириса на гора, разбулена от красиво езеро,
Отраженията на огромен огън върху нашите бледи лица,
Силната светлина по време на северните бели нощи,
Аз не забравям нищо, нищичко,
Спомням си.

Обичам твоите поеми, сърцето ти, твойта свобода,
Ти си единствената земя,
В която полагам душата си.
Акцент, чийто тайни никой не знае,
език, който се устремява към забравени думи,
Неповторим маниер на пеене,
Не забравям нищо, нищичко,
Спомням си.

Обичам твоите светотатства, вярата ти, твоето достойнство,
Ти си като остров, който не можеш да напуснеш.

Обичам твоите поеми, сърцето ти, твойта свобода,
Ти си като остров, който не искаш да напуснеш.

Пейзажи, които смесват отдавна минали времена,
Рисунки, които природата не повтаря никога,
Чувството, че съм влязла в градината на спокойствието,
Не забравям нищо, нищичко,
И аз се завръщам.

Translation: Pepa Bunardjieva
Video: Elissa


BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #140 -: 16 Юли, 2010, 01:42:19 »
0
Здрасти на всички, днес се прибрахме във Варна. Жив съм все още  :D  За разправяне има доста - 12 полета за 24 дни, 4 държави. Свърших и доста работа в Канада (за което отидох основно).

@ Jim - разбирам ти бъзика, ама за съжаление не разполагам със сериозни финанси  :'(  Ако изобщо купя нещо в Канада, то ще е с % самоучастие и с ипотека (при много различни условия отколкото в България, разбира се - както за цената на заема, така за отдаване под наем и/или евентуална бъдеща продажба). За Мексико не знам дали бих купил, но определено е изгодно (евентуално пак с ипотека, има едни други особености при покупка на имот там от чужденци - създава се тръст в някоя банка с право за ползване на имота за 50 години - не е като да не може да се продава или да се отдава под наем, capital gain taxes и пр). Бил съм по тези места преди 13-15 години, сега виждам развитие, непонятно за нашите представи, без да е осрано нищо. Като си спомня, че навремето спорихме с Иванов за морски туризъм и той възпяваше Сл. Бряг...

Малко среща с комунизЪма в Куба, позабравили сме някои неща, никак не е зле човек да отиде и да си припомни. Нарочно отидох в музея на ревлолюцията в Хавана, за да не взема все пак да си въобразя, че хората са наистина много доволни и щастливи. Та там видях манерката на Фидел от времето, когато е бил партизанин, джобното ножче на брат му Раул от не знам си кой период. Богат снимков материал за революцията, както и за огромните успехи в икономиката от тогава до момента. Имаше и един договор за взаимопомощ с България от 60-те или 70-те години, май се споменаваше за някакъв заем от нас... Бай Тошо с Фидел на една снимка, абе все меморабилия...Иначе страната е прекрасна, в Хавана има сгради с невероятна архитектура. Общо взето всичко ценно е строено преди революцията. На летището бях разпитван както никога до момента. По много интересен начин е решен и въпроса с туристите и разплащанията - една измислена валута, наречена конвертируемо песо (1.20 CAD за 1 такова песо, а едно такова песо е 24 "нормални" песо). Където и да отидеш ти вадят обаче цени само в конвертируеми песо.

@Барба - честит национален празник! Бях вчера в Париж, снимах се с френски бронетранспортьори, танкове и танкисти пред операта Гарние (оставени за ПР след парада, ако човек не знае датата е много интересно да се гледат снимките, може някой да предположи, че е въведено военно положение), видях и фойверките около Айфеловата кула (от една полянка пред Екол Милитар). Париж си е Париж, колкото и пъти да ходя, няма как да ми омръзне. А, исках да те питам - едно време Плас де ла Конкорд светеше като коледна елха нощно време, сега е пълна тъмница, какво става? Ток ли се пести или съм улучил кофти дни (вечери)?

Много як джаз на живо - Хърби Хенкок в Отава (Confederation Park), Стенли Кларк в Торонто (пред City Hall) на съответните джаз фестивали, Buena Vista Social Club (една от групите им) в Хавана, един як джаз клуб в Хавана (латино фюжън, ще ги потърся на youtube да видя дали ги има) и един в Монреал. А, и Васко Пармаков трио в София в Суинга (много е дОбър м-у другото, а и не го бях чувал от 21 години.) Поначесох си крастата от липсата на подобни емоции откакто съм във Варна.

Над 700 снимки за обработване, 11 часа видео... За имотите в БГ - трябват ми поне няколко седмици да свикна с мисълта, че някой изобщо би искал да си купи нещо тук (това повече на шега , но и с известна малка доза истина, поне от моя гледна точка).

Гледам бая изписано из форума. Абсурд е да прочета всичко, ама ще гледам да вляза в час по някое време  :D

Поздрави на всички ви!

I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #141 -: 16 Юли, 2010, 01:57:18 »
0
Добре дошъл! Радвам се, че си добре, БуРкан!  :D :D :D
 *drink5*

Myhome.bg


Сега ... на местна почва повечко бира, полезна е за бъбрАците!  *drink5*
« Последна редакция: 16 Юли, 2010, 02:23:05 от elissa »

Scyther

  • Гост
Re: Хоби
« Отговор #142 -: 16 Юли, 2010, 02:08:02 »
0
А, добре дошъл!
Жена, бърже салатата, че човека жаден, от път идва!..
Е, *drink4* събрахме се... :D

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #143 -: 16 Юли, 2010, 03:03:21 »
0
Опааа, "Родина, сине" :)

*drink5*

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #144 -: 16 Юли, 2010, 03:05:00 »
0
Опааа, "Родина, сине" :)

*drink5*

 :D :D :D Е кажи му вица, де!  :D :D :D


dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #145 -: 16 Юли, 2010, 03:36:27 »
0
Той със сигурност го знае :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #146 -: 16 Юли, 2010, 20:45:35 »
0
... Жив съм все още
@Барба - честит национален празник! Бях вчера в Париж ... Париж си е Париж, колкото и пъти да ходя, няма как да ми омръзне. А, исках да те питам - едно време Плас де ла Конкорд светеше като коледна елха нощно време, сега е пълна тъмница, какво става? Ток ли се пести или съм улучил кофти дни (вечери)?
Повече не искам да чувам за теб - да минеш през Париж и да не се обадиш ! Сигурно си ми обиден за незнам-какво  :o  Надявам се поне, че болките ти изчезнаха завинаги :)
Чудя се какво му въздишат на тоя Париж, та чак от Пекин идват ;) А за тъмницата на "place de la Concorde" не знам, но откакто започна кризата, загасиха осветлението на аутобаните около Париж (в радиус до 30 км).

Барба, ти от едната крайност та в другата  :D :D Обиждаш се, че не съм се обадил, ама след 10 полета и 6 часа времева разлика за ден и половина и 2 вечери кое по-напред да покажа на жена ми от Париж? Иначе бих желал да се видим на живо с огромно удоволствие. После пък се засягаш на тема град  :D :D То е ясно, че е най-посещаваният град в света и има защо, съвсем сериозно те попитах за Плас де ла Конкорд, преди съм правил страхотни нощни снимки там, сега не са същите светлините, обелиска и фонтаните си бяха направо тъмни. Болките ще ми отминат като махна камъня, здраве и живот на 27 юли. Париж е място, където се ходи редовно, така, че не се тревожи, все някой ден ще ти досадя да се видим на по питие.  :D :D

П.П. Забелязах, че и клошарите даже са по-елегантни във Франция, в сравнение с други държави - видях един да надига бутилка шампанско, за разлика от бирените си "колеги" в Канада и ракиените такива в България.  :D :D :D
I say what I do and do what I say.

elissa

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2070
  • Карма: +182/-35
  • Респект: +984
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #147 -: 16 Юли, 2010, 23:45:20 »
0
... Жив съм все още
@Барба - честит национален празник! Бях вчера в Париж ... Париж си е Париж, колкото и пъти да ходя, няма как да ми омръзне. А, исках да те питам - едно време Плас де ла Конкорд светеше като коледна елха нощно време, сега е пълна тъмница, какво става? Ток ли се пести или съм улучил кофти дни (вечери)?
Повече не искам да чувам за теб - да минеш през Париж и да не се обадиш ! Сигурно си ми обиден за незнам-какво  :o  Надявам се поне, че болките ти изчезнаха завинаги :)
Чудя се какво му въздишат на тоя Париж, та чак от Пекин идват ;) А за тъмницата на "place de la Concorde" не знам, но откакто започна кризата, загасиха осветлението на аутобаните около Париж (в радиус до 30 км).

Барба, остави го този БулКан,  много е несериозен ...  :-\ Да дойда ли да ти погостувам лииии, що лиии, не мога да оставя така тази несправедливост никой да не те посети в Париж!  :D ;)   :D :D :D *drink11*
« Последна редакция: 16 Юли, 2010, 23:47:27 от elissa »

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #148 -: 17 Юли, 2010, 11:24:06 »
0

Булкан,

Взе ли си нефрит? То не е като талисман, а наистина помага. :)

Важното, че всичко е минало добре и сте пристигнали без проблеми! Заредени с много впечатления и много енергия... :)

Франсетата още преди кризата си бяха икономично настроени. Навсякъде по обществени места, осветлението е автоматично...
А си се забавил в тоалетната, по някое време трябва да махаш  с ръка, че да светне пак ламБта...  :D :D :D

P.S. Кажете вица, де!  :D

Scyther

  • Гост
Re: Хоби
« Отговор #149 -: 17 Юли, 2010, 12:25:10 »
0
P.S. Кажете вица, де!  :D

- Тате, ами щом като е толкова хубаво всичко навън, ние какво правим в този гъз? - пита логично малкият глист.
- Родина, сине, родина... - философски въздъхва старият глист.