Автор Тема: Хоби  (Прочетена 110488 пъти)

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #165 -: 21 Юли, 2010, 02:08:49 »
0
тенкю :)

ами точно за вапоретто - има дневни карти или даже за 3 дни и си ходиш колкото искаш където искаш, ама откъде се купуват?

а за от летището до града гледах има някакви бусчета по 5 евро на човек, 9 евро в двете посоки?

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #166 -: 21 Юли, 2010, 02:20:40 »
0
тенкю :)

ами точно за вапоретто - има дневни карти или даже за 3 дни и си ходиш колкото искаш където искаш, ама откъде се купуват?

а за от летището до града гледах има някакви бусчета по 5 евро на човек, 9 евро в двете посоки?

За Вапорето има карти, хем се разхождаш, хем става и за предвижване, въпреки, че самата Венеция не е голяма изобщо и съвсем спокойно може да се ходи пеша навсякъде. За летището не знам - карали са ме служебно и не ми се е налагало да се предвижвам сам. Сега ще видя в чичко Гугъл какво казват. Виж редакцията на горния пост, добавял съм каквото се сещам.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #167 -: 21 Юли, 2010, 02:25:38 »
0
ATVO Fly Bus - 3 евро, ако искаш да спестиш още 0.50 Е - има и градски автобус  :D Това при положение, че кацаш на Марко Поло летището (което е и най-вероятно).

http://europeforvisitors.com/venice/articles/venice_airport_buses.htm
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #168 -: 21 Юли, 2010, 02:30:43 »
0
И аз това намерих. Нали ме гони деменцията, бях забравил как се казва това (вапоретто) ама сега намерих каквото ми трябваше - цена и карта на линиите :)
За 48 часа = 28 eur, за 7 дни = 50 eur
карта

 *drink11*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #169 -: 21 Юли, 2010, 02:32:15 »
0
Ето ти малко инфо за картите за вапоретто:

http://europeforvisitors.com/venice/articles/venice-tourist-travel-cards.htm

Ето ги и цените, имам усещането, че не ти трябва повече от 12 часова карта, ще ти писне сигурно, но ти си решаваш.

http://europeforvisitors.com/venice/articles/venice-vaporetto-and-bus-fare-tables.htm

За сувенир се сещам, че има едни много яки венециански маски (обикновенно ги снимани по картичките от карнавала във Венеция).
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #170 -: 21 Юли, 2010, 02:40:00 »
0
Ето ти и автобуса от летището в Прага. За центъра - No.119 (Airport -> Metro A Dejvicka, intervals of 5 to 20 minutes, travel time 25 minutes). Този има връзка с линия "А" на метрото и е много удобен.


http://www.pragueairport.co.uk/public-transport.htm
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #171 -: 21 Юли, 2010, 02:45:31 »
0
грацие милле :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #172 -: 21 Юли, 2010, 02:49:39 »
0
Ае, и да не останеш "да миеш чиниите и да целуваш задниците на негрите" (както обичат да повтарят някои участници във форума на имоти.нет) във Венеция  :D :D :D :D :D :D :D :D
« Последна редакция: 21 Юли, 2010, 02:55:24 от BulCan »
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #173 -: 21 Юли, 2010, 03:52:32 »
0
По бих останал в Прага :)

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #174 -: 21 Юли, 2010, 12:28:20 »
0
...В Лувъра ходи ли? Не ни стигна времето, да го обходим. Там бих прекарала часове... Наскоро бях и прочела "Шифърът на Леонардо"... :)...
Ти с мъжа си ли беше в Лувъра? Той би ли отишъл отново? Интересно ми е и дали Булкан е ходил. А Барбарон? С риск да разберете колко съм прост и некултурен ще споделя, че не бих отишъл там. И изобщо в никакъв музей да гледам картини (първата, втората година като тръгнахме по екскурзии, ходихме, вече само жената ходи понякога). Какво да гледам на Мона Лиза - много дебела, грозна, с тъпа усмивка. Картината е с тъмни тонове... Вие с Елиса може да се наслаждавате, че сте по-хубави, ама то и мойта тъща е по-хубава от нея. Виж, снимките на Булкан ги разглеждам с удоволствие. Аз като се качих на Айфеловата кула, жената ходи в музея д'Орсе (?) да гледа картини  :(
Друг път ще споделя за една изложба на френски импресионисти в София...
Додо, където и да отида се стремя да се кача на някое високо място откъдето се вижда целия град. В Прага ти препоръчвам да се качиш на кулата с часовника с фигурките в центъра и на метронома (не знам как се казва мястото и дали тази огромна скърцаща стрелка, люлееща се напред-назад така се казва). За първи път чужда бира да ми хареса повече - наливна Старопрамен.
За Венеция си спомням, че подземията на Двореца на дождите ми се стори много зловещо място, нали там беше моста на въздишките, че спомените избледняват. И в двете държави нямат високо мнение за българите (това съм го чел в пресата - в Чехия българин=бандит). Та не знам доколко е удачно да се отдадеш на хобито си с менютата. Приятно прекарване....  *beer* *beer* *beer*
   

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #175 -: 21 Юли, 2010, 14:19:09 »
0

Ееее, прост и некултурен...
 
Jim, това е изкуство. Изкуството въздейства. При едни хора едно изкуство въздейства, при други - друго. Няма нищо общо с култура. Също както песните. Виждаш, едни харесват живи, бързи песни... Други пък харесват, бавни, меланхолични, тъжни...

Това, дали предпочиташ да гледаш фотографии, което е също изкуство, съвсем не значи, че си прост, некултурен или... каквото там. То по същата логика, има хора, ей така, както си говорите и пльокнат цитат (мъдра мисъл) на някой известен класик. Това прави ли ги по-културни, по-интелигентни? Не мисля. Малко ми понамирисва на помпозност. Още повече, че едно стойностно произведение, пак така, въздейства по различен начин, на различните хора, в различен момент от живота им...

Бях с мъжа си в Лувъра. Мисля, че му беше интересно, но дали би отишъл пак, честно не знам. Още повече, аз доста се позастоявах пред картините.

Джокондата - ами тя беше зад стъкло, много народ пред нея, трябваше или да се провирам, или да се надигам на пръсти...

И двамата, със сигурност, бяхме очаровани от Айфеловата кула, от гледката, от ходенето из улиците... Дори, той повече искаше да успеем да видим забележителностите, докато на мен, сериозно ми беше пък писнало в един момент. Леглата на тоя и оня...  :D

Като дете, освен играта, освен да чета, обичах да рисувам. След това, като студентка, като ми станеше скучно на лекции, започвах да си рисувам ръката, професора или каквото си набележа... Още в ученическите години, по същия начин като Ели, събирах книжки за художници, каквито е имало тогава. Много ме бяха впечатлили, още тогава импресионистите. Оттам идва и моя интерес...

Например, друга мое влечение са дърворезбите. В църквите и манастирите има страхотни дърворезби. Преди години си бях купила професионални длета. Книга, как се обработва дървото, след това готовата дърворезба...Но... много съм слаба в ръцете и... А, там пък, всичко започна - да си дялкам фигури на сапун.
Ето, тук съм сигурна - аз се застоявам пред дърворезбите, а мъжът ми - не. Това не го влече, него друго го влече и му въздейства... :)


Не случайно попитах в друга тема - какво е интелЕгенция, щото аз и досега не мога да разбера... :)



BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #176 -: 21 Юли, 2010, 14:40:13 »
0
Интересно ми е и дали Булкан е ходил. А Барбарон? С риск да разберете колко съм прост и некултурен ще споделя, че не бих отишъл там. И изобщо в никакъв музей да гледам картини (първата, втората година като тръгнахме по екскурзии, ходихме, вече само жената ходи понякога). Какво да гледам на Мона Лиза - много дебела, грозна, с тъпа усмивка. Картината е с тъмни тонове... Вие с Елиса може да се наслаждавате, че сте по-хубави, ама то и мойта тъща е по-хубава от нея. Виж, снимките на Булкан ги разглеждам с удоволствие. Аз като се качих на Айфеловата кула, жената ходи в музея д'Орсе (?) да гледа картини  :(


Аз също съм доста ограничен в областта на живописта и си го признавам. Старите школи не са ми инересни - италианските, холандските/фламандските (натюрмортите и портретите), испанските майстори, да не говорим за германските. Луд съм обаче по имтресионизъм, експресионизъм, Ван Гог, Пикасо, Миро, Кандински, Дали, онзи украинският евреин с френското име (явно и мен ме хваща дименцията вече) и др.

В този ред на мисли, в Лувъра съм бил на двора много пъти, вътре - един път за 20 мин. (видях и снимах Мона Лиза) и отпраших бързо за Музее, д'Орсе, където прекарах цял ден, както и много други дни при повторни посещения в Париж. Изложбите в Жорж Помпиду център (музеят на модерното изкуство в Париж) също ми "гъделичкат" съзнанието.
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #177 -: 21 Юли, 2010, 14:50:39 »
0
Ето ви малко снимки от морето в Мексико и Хавана. Като кача от Ниагара, Торонто, Монтреал, Отава и Париж (от последното пътуване), ще пиша.



http://bulcan.snimka.bg/sea/mexico-2010.519547.19732272   Минете напред по албума да видите плажа и хотелския комплекс - мръсотията на водата, претъпкания плаж (задник до задник), презастрояването, мутрите с ланците, социално слабите западно-европейци и физиономиите на нашенските тарикати:):):)

Хавана:



http://bulcan.snimka.bg/central-and-south-america/havana-cuba-2010.519553 

Спахме в уникален хотел - стара колониална сграда от 1909 г. Мирише на музей, поне 3.5 метра високи тавани, сложил съм някои снимки в албума. Иначе за Куба може да се обсъжда доста.
I say what I do and do what I say.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #178 -: 21 Юли, 2010, 14:56:26 »
0
За всичко е виновен интернет...

Примерно преди 30 години с моите родители (RIP) сме пътували из цяла Европа с автомобил (не са били партийни функционери, баща ми беше преподавател в Алжир). Та те са се насирали от кеф на всичко различно от соц-културата тук, обиколили сме всички държави без скандинавските. (Аз нямам кой знае колко спомени, от Лувъра помня че влезнах в спалнята на Луй някойси и се пусна алармата, под килима е имало датчици, голяма паника настана).

А днес - преди да идеш някъде вече знаеш къде какво кога защо, няма неизвестност, изненада и безразличието е с няколко степени по-високо :)

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Хоби
« Отговор #179 -: 21 Юли, 2010, 15:11:37 »
0
За всичко е виновен интернет...


А днес - преди да идеш някъде вече знаеш къде какво кога защо, няма неизвестност, изненада и безразличието е с няколко степени по-високо :)

Додо, днес с Интернет-а може човек да се подготви много по-добре, да разучи, да прочете, да си избере какво иска да гледа, да познава това, което гледа или даже в последствие да прочете по-подробно за това, да си оптимизира пътуването, да спести пари. Не зависиш от агенции и не си ограничен в каквото предлага една или друга такава. Можеш да отпрашиш за някъде буквално 2 часа след като си взел решение. Вярно, че малко изненадата липсва, но за мен лично за предпочитане е да съм подготвен и да имам инфо.

Ае, че ще оттървеш самолета  :D За къде летиш първо?
I say what I do and do what I say.