Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Инвестиции в суровини и алтернативни източници на енергия

(1/2) > >>

Невидимко:
Последно време доста се замислям над въпроса със спекулативните инвестиции в суровини като каучук, корк, мед, цинк, алуминий, олово, химически торове и прочее подобни.
Като за мен лично бъдещето ще е в технологичните решения в областта на алтернативните източници на енергия, но там трябва да се пипа внимателно за да не стане както със биодизела от рапица (умря за 2 години), макар, че за биодизела от водорасли не всичко е казано и написано. Тук където съм виждам, че проектите си продължават с пълна сила, само дето ги позасекретиха и дават много по-малко инфо.
Ще се радвам ако асен1975 (и не само той) изрази своето виждане по въпроса с инвестициите в суровини и алтернативните източници на енергия.

valsodar:
Добра идея, но като всички добри идеи и високорискова.

За да избереш правилно стратегическата суровина, трябва да имаш правилният поглед върху бъдещето развитие на технологиите, както и коя суровина ще се окаже ключова за тях, без която няма да могат!

Въпрос за 1 мил, долара ;)

dival:
Здравеи Невидимко , преди повече от година реших да инвестирам малко пари в проекти за вятър и слънце
Запознат съм с процедурите и документите и с малко повече амбиция и познанства може да се стигне докраи
Единственното което не прецених беше сумата която ми е необходима , но работих и стисках зъби и се получи
Към днешна дата вече съм приключил процедурата за 2 бр.ветрогенератора с обща мошност 5 мегавата
и един фотоволтаичен парк с мошност 1.5 мегавата (вече договорен) с чуждестранен инвеститор
цялата ми идея беше да продам единия проект и с получените средства да започна финансирането на другия  и евентуално да изградя такъв обект , а не да остане само на хартия ...нито да чакам измислено финансиране по разни програми и мярки....
Всичко щеше да е много по лесно , ако не се сменяха непръкасното изискванията - например на еко министерството ...
Чуждестранните инвеститори влизат в този бизнес , защото има бъдеще , защото имат вече опит в други държави , защото милионни инвестиции се изплащат напълно в сравнително кратък срок  7-10 години  , а имат подписани договори за изкупуване на енергията за 20 или 25 години
Асен е прав - рано или късно ще трябва да приемем края на петролното господство .
Някои смятат че това са някакви екзотични бизнеси , но други по-будни  инвестират  и берат плодовете на инвестицията си , а както изглежда  във времето - това ще са доста атрактивни плодове и за напред
Аз лично не исках много да продавам , исках да вляза в съдружие с някоя фирма която изгражда и инвестира в такива съоръжения , но те са печени и предпочитат да платят един проект сега -веднага отколкото да отделят част от печалбата си за някого в продължение на години
Когато искаш мога да ти дам да разгледаш саита ни - там са малка част от проектите които сме правили за наши клиенти -които си ги направиха с чисто спекулативна цел -което пак си е вариант за изкарване на пари .

tihia:
Харесаха ми разсъжденията на Асен за глобализацията.Примера който даде с Била и Метро е много точен. Лихвените политики на УСА и Европа - тоже. Ще изкажа само един нюанс.Знаете ли защо маите са предсказали 2112 за край на света? Много просто.Техния кръгозор е стигнал до там.Животът ще продължи и след тази година. Позволявам си да направя връзка с цикличността и кризите за които говори с много рутина Асен. Не мисля, че това състояние на глобалната икономика има аналогия в миналото.Протичат процеси чийто развой не винаги е предсказуем.Въвлечени са и много неикономически фактори.Ето защо си мисля, че изхода от глобалната криза, не е толкова ясен нито като отделни стъпки, нито времево. Наслаждавайте се на неизвестността.

Собственик 31:

--- Цитат на: acen1975 в 26 Май, 2010, 17:00:42 ---браточка,всико това,дето си го изброил....успеха на бъдещата инвестиция зависи само нещо-ЦЕНАТА НА ПЕТРОЛА.
    аз лично съм много негативно настроен за петрола в дългосрочен аспект,което разбира се е в разрез със повечето анализатори,според които цената ще скача.
      в сащ вече почнаха записванията за нисан лийв.тва е кола,която се задвижва само на електричество и минава 100мили преди зареждане.
  американеца средно минава около 40 мили на ден-до работа и обратно и да понапазарува.
 съответно всеки ще иска да има такава кола-цената на едно зареждане е 1$!!!!!!!!!!!!!!!
     сега си представи и форд,които в момента правят такъв завод за електрически автомобил в мичиган......после си представи и европейските производители,като откраднат технологията и до 3-4 години почнат да произвеждат такива автомобили в ЕС........какво ще се случи с петрола на теб оставям да предцениш след 5-летка.
       

--- Край на цитат ---
Нима искаш да кажеш, че тази технология за електрическите автомобили са я измислили единствено американците?! Рено и Пежо вече имат такъв автомобил. Японците са много напред в това отношение, чрез NISSAN. Само да припомня, че във всички класации на ТUI - японсите автомобили са на светлинни години по здравина пред Форд! Производители на автомобили от 19век щяли да крадат от Форд! Смехотворно! Ти освен от хеджфондове си станал вещ и в автомобилната индустрия! :o Самия Форд е крал яко от европейските модели.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия