Форум за финанси, право, счетоводство, политика и други науки > Валутни курсове и гледане на боб, и карти "Таро"

Инвестиции в суровини и алтернативни източници на енергия

<< < (2/2)

vlado.b:
Хенри Форд е откривателя на втомобила така,че да не пренебрегваме Форд.Колкото до ел. автомобилите всички производители имат разработки в тая насока като японците засега са доста напред.Пежо и Рено ползват опита на Нисан и Мицубиши.По -важно според мен е кой пръв ще направи глобална система за зареждане на батериите на ел. автомобилите
и ще съумее да удължи пробега им.Ето по какво работят Форд и Майкросовт заедно:
http://news.expert.bg/?id=292235

Собственик 31:

--- Цитат на: vlado.b в 29 Май, 2010, 17:04:37 ---Хенри Форд е откривателя на втомобила така,че да не пренебрегваме Форд.Колкото до ел. автомобилите всички производители имат разработки в тая насока като японците засега са доста напред.Пежо и Рено ползват опита на Нисан и Мицубиши.По -важно според мен е кой пръв ще направи глобална система за зареждане на батериите на ел. автомобилите
и ще съумее да удължи пробега им.Ето по какво работят Форд и Майкросовт заедно:
http://news.expert.bg/?id=292235

--- Край на цитат ---

========
Съжалявам, но далеч не си прав в твърдението, че Хенри Форд е създател на автомобила!
Виж тук: Раждане на автомобила [редактиране]

1 октомври 1883 — Карл Бенц основава компанията „Бенц и Ко. Райнише Газмоторен-Фабрик, Манхейм“ заедно с бизнесмена Макс Каспар Розе и търговеца Фридрих Вилхелм Еслингер.
16 декември и 23 декември 1883 — Готлиб Даймлер защитава свой „Газов двигател със запалване в горивна камера“ с патент „DRP No. 28022“. Също получава патент „DRP No. 28243“ за системата „Регулиране на скоростта на двигателя с помощта на изпускателен клапан“. Тези два патента — са основата за първият бързооборотен двигател с вътрешно горене.
29 август 1885 — Даймлер регистрира „Reitwagen“ за „газов или бензинов двигател“ като патент „DRP No. 36423“.
29 януари 1886 — За своята триколесна моторна каляска Карл Бенц получава патент „DRP No. 37435“ — „свидетелство за раждане“ на автомобила.
1886 — Карета с двигател на Даймлер.


Центъра „Мерцедес-Бенц“ в Щутгарт.
1888 — Берта Бенц и двамата и синове Евгений и Ричард тръгват в най-дългото пътешествие в дотогавашната автомобилна история. Тя използва патентованият автомобил на Бенц и пътува от Манхайм до Форзхайм.
29 септември 1888 — След като, Даймлер лицензира пакет за САЩ, Уилям Стейнвей основава „Даймлер Мотър Къмпани“ (Daimler Motor Company) на Лонг Айлънд, Ню Йорк.
1889 — Готлиб Даймлер представлява новия двуцилиндров V-образен двигател, с 1,5 конски сили, при 600 оборота в минута.
1889 — Автомобил „Даймлер“ с метални колела. Следствие на разработката която реализират Даймлер и Майбах поставят метални колела и двуцилиндров V-образен двигател.
1890 — Вилхелм Майбах построява първият 4-цилиндров двигател. Двигателя е с тегло 153 кг, поставлява 5 к.с. при 620 об/мин.
28 ноември 1890 — Нотариален сертификат от Щутгарт, „Даймлер-Моторен-Геселшафт“ (Daimler-Motoren-Gesellschaft) е официално регистрирана.
1892 — Вилхелм Майбах и Готлиб Даймлер разработват образец на двигател „Феникс“ (Phoenix), който ще започне да бъде поставян в автомобили, камиони, кораби и самолети.
26 май 1893 — Британският бизнесмен Фредерик Ричард Симс открива „Даймлер Мотър Синдикейт АД“ (Daimler Motor Syndicate Ltd.) в Лондон. Създаването му ознаменува зората на Британската автомобилна промишленост, въпреки че в началото компанията не произвежда автомобили. Карл Бенц получава патент „DRP No. 73515“ за двойниата кормилна кутия и започва да произвежда автомобилите „Виктория“. Вилхелм Майбах разработва нова система за подаване на гориво — предшественик на днешният карбуратор.




1894 — Бенц патентова „Вело-Моторваген“ (Velo-Motorwagen), първият автомобил в света.
22 юли 1894 — Преход на автомобили между Париж и Руан става първото автомобилно състезание. 21 участници стартират, 15 финишират, вкл. девет с лицензираният двигател на „Даймлер-Панхард-Левасьор“ (Daimler Panhard-Levassor).
18 март 1895 — „Даймлер-Моторен-Геселшафт“ доставя в Кронщат първия в света камион с двуцилиндров двигател, и мощност 4 к.с.
1897 — „Даймлер-Моторен-Геселшафт“ представлява „Феникс“. Първият автомобил с предно разположен двигател.
16 юни 1897 — Първото моторизиранно такси, „Даймлер-Виктория“ с табела „такси“, тръгва в Щутгарт. Фридрих Гринер основава първата компания за таксиметрови превози с автомобили.
„Бенц & Ко.“ разработва първия двигателен цилиндър, който Бенц нарича „contra engine“ където цилиндрите са разположени един срещу друг.
1 октомври 1898 — „Даймлер-Моторен-Геселшафт“ поставя първия 4-цилиндров двигател в автомобил „Даймлер Феникс“.
.........................................................................................
И тук:
Първите производители на автомобили в света са били френски: Panhard & Levassor (1889) и Peugeot (1891). Като производител на автомобили имаме предвид строители на цели моторни превозни средства за продажба, а не само на двигателя изобретател, който експериментира с автомобилния дизайн да тестват своите двигатели - Daimler и Benz започна като последните, преди да стане пълен производители на автомобили и прави своя ранен пари от лицензирането на своите права и продажба техните двигатели за производителите на автомобили.

vlado.b:
Собственик 31, това което си написал безспорно е вярно(чичко Гугъл никога не лъже).Съжалявам не ми се пишеше подробно за автомобили.Когато казах ,че Форд е откривателя (не създателя)на автомобила имах впредвид,че Форд първи в света-1908г. произвежда „успешен“ модел автомобил(форд Т).Дотогава всичко е било скъпа ръчна изработка.

„Моделът е би произвеждан от Форд Мотор Къмпани от 1908 до 1927 и се счита за един от най-важните автомобили в историята на индустрията. Това е първият автомобил достъпен за масова употреба. По същото време притежанието на автомобил е било привилегия само за най-богатите и успели хора на обществото. Автомобилте са били изработвани в повечето случаи по поръчка и са били равностоини на произведения на изкуството. При модел Т имаме един сравнително опростен дизайн и огронма иновация отнасяща се до самия процес на производство. Хенри Форд успява да внедри поточната линия при продукцията на колата , с което е постигнато бързина и ефикасност при сглобката. В допълнение към революционната поточна линия, Хенри Форд въвежда заплащане пропорционално на цената Форд Т.
Форд Т е екипиран с 2,9 литров четири цилидров редови двигател развиващ 20 конски сили. Максималната скорост е около 65км/ч , напълно задоволителна за времето си и състоянито на пътната мрежа тогава. Разходът на гориво също е приличен за този ветеран: може да варира от 11 до 18 литра на 100 километра. Фордът притежава тристепнна скоростна кутия 2 предавки за напред и задна скорост.
Моделът остава почти непроменен през целият период на производството. Форд Модел Т се е предлагал в различни цветове само за кратък период ( 1908 to 1914 и 1926 to 1927) през останалите години цветът е бил черен. Черното е било предпочитано защото съхне по-бързо от останлите цветове.
На цена от около 20000 сегашни долара Модел Т е бил доста популярен, имайки предвид цена на конкуретни автомобили по това време достигала 3 опъту повече. В пиковете години са се пласирали по 300000 400000 автомобила и целия брой произведени 15007034 автомобила. “

Та като казвам откривателя имам впредвид ,че го „открива“ ,прави го масов за такива като нас,дотогава е бил достояние само за много богатите.

Собственик 31:
Няма да ти противореча че Хенри Форд прави масовия автомобил. Но е глупаво да ме обвинявяш че се позовавам на чичко Гугъл. Аз имам инфото но не я помня буквално. Това кражба ли е ?

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия