Автор Тема: НСИ стъкмистика  (Прочетена 10651 пъти)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #30 -: 18 Ноември, 2010, 21:49:45 »
-2
Сахибата,

вдява ли от НСИ, че се изхожда и тук?

 ;) :D *valcho*
..............
Солено старче Маранди, Ти вдяваш ли въобще от нещо за да мяткаш фекалии тук? До сега от всичките ти постове разбрах колко малко си умен. Има ли нещо друго?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

koganev

  • Гост
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #31 -: 19 Ноември, 2010, 11:15:12 »
0
Аз се по-ясно осъзнавам, че не мога да приема реалността в БГ, но не мога и да се променя дотолкова, че да се напасна към нея. Уморих се да съм нащрек, въображението ми пообедня...
А да променя реалността в БГ не искам. Виждам хора, които си харесват чалгичката и простащинката, радват се чистосърдечно и незлобливо на тарикатлъците си. Кой минал на червено и задръстил кръстовището, кой не си платил дължимото, кой дръпнал оградата половин метър към съседа и му отмъкнал малко от дворчето - хората си се радват, харесват се такива гяволи.
И в работата хората са си все същите - мънички далаверки, куркапани навсякъде, двама прецакват третия... позната картина, но обществено приета и харесвана от мнозинството. Нямам никакво желание да променям каквото и да е.
Друг е въпросът дали ако имах желание, щях да намеря начин... Едва ли.

Организацията "държава" в БГ е силно изродена откъм смисъла си. Ако в началото някой е имал илюзия, че ще създаде организация в полза на населението, то сега вече няма никакво съмнение, че се е получило както обикновено - създаде се население в полза на организацията. Ето с това не мога да се напасна. Изтървали са ме по някое време и не са ме вкарали в кюпа, а сега вече изобщо е късно...

Стана малко отнесено, но така стоят нещата при мен.


nachev

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1176
  • Карма: +80/-1
  • Респект: +179
    • Профил
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #32 -: 19 Ноември, 2010, 13:04:21 »
0
Аз се по-ясно осъзнавам, че
Да, има моменти, в които на човек му иде в повече...

Реален, бърз, безкомпромисен, резултатет и положителен изход .... няма.

Почиваш известно време, смени среда, занимания, дразнители и ... продължаваш.

Не ме карай да ти казвам, откъде го знам, но го знам гарантирано.
Взимане на Решение и реализирането му - нещо то рода: Край, аз бях дотук!
Ставам ......  примерно - волен казак, не работи.
Обстоятелствата около теб (доколкото ги знам), възрастта и др. разни са против.

Естествено, споделеното е субективизъм и произвол.

koganev

  • Гост
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #33 -: 20 Ноември, 2010, 23:04:26 »
0
О, аз  сменям средата и то радикално, продължавам дори без почивка, но Животът си прави дебелашки шеги с мен. Хвърля ме в неподозирани кюшета, пред тежки изпитания ме поставя... Дилема - да бъда човек или да бъда българин. Доста силен шок е за мен да разбера, че двете са различни неща, когато се проявяват на територията на България.

Но това няма нищо общо с имотите и статистиката, освен в някои тънки нюанси.

А Животът аз все пак трябва да го живея... и не смятам да го изживея безинтересно, но понякога спирачките просто не могат да преодолеят инерцията - просто става, каквото имало да става. И те така...

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #34 -: 21 Ноември, 2010, 00:05:07 »
0

Ако позволите, да споделя, чисто женски поглед. Макар, и емоционални, често пъти сме и прагматични. :)

Всеки се лашка между желания и реалност, между мечти и спирачки. Каквото и решение да се вземе, винаги остава терзанието. Някак си, непостижимо, като че ли е, да бъде човек в мир със себе си.

В такива моменти, правя почти същото, за което писа Начев. Нищо конкретно, водещо към промени. Оставям нещата да ми подскажат във времето. Хващам се да върша, вторачвам, се в дребнички неща, които са нищо съществено, но има резултат при тях. Излишно е да казвам, че не се отделям от музиката, от смеха... И, още едно нещо в повече... Това е този форум. Кара ме да се чувствам спокойна, когато прочета нещо написано от вас, дори г-н Новинаров ме успокоява, някак... :)

И така, докато се отръскам...

И в такива моменти си пожелавам, да се случи това, което е добре за мен и семейството ми. А, не непременно това, което аз си мисля, че е добре.

Пожелавам и на вас същото. Въпреки статистиката. :) *drink1*

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: НСИ стъкмистика
« Отговор #35 -: 21 Ноември, 2010, 01:50:31 »
+1
Тя статистиката си е ОК, нали отчете ръст :)

Другото тримесечие ще се разбере следното - дали този ръст е бил в следствие на малкото данни (за София 120) или е целенасочено манипулирана. Ако "ръстът" беше заради статистическата грешка (която е три пъти по-голяма от самия ръст), а реалният спад продължи, то следващото тримесечие вероятността за двоен спад е много голяма. Ако обаче пак има ръст, значи някой много усилено се опитва да показва флашиви данни, които да съживят пазара.