Автор Тема: Аргументи за покачване на цените?  (Прочетена 47383 пъти)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #90 -: 25 Август, 2010, 00:14:20 »
-1
Както казва бат' Маранди - "ай, чиърс"  :D *drink11*

Булчи,

мноу си ги базикал в имоти-те в една темица с мен, бре? Дали не се смях като ви четох? Я, да помисля?  :D :D :D

Накрая как беше: Чиърс на бебетата сладки - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

A, съвсем леко ги избъзиках, но доста остро реагираха някои, ще да съм ги понастъпал неволно нейде, дет' ги стяга чепика :):) Това, при положение, че даже и не пишеш там (нал' не ти дадоха да се регистрираш). Явно ти следят постовете тук и в инвестора. Хем се дразнят, хем ги следят - интересна една такава зависимостчица... :) Пак да изплагиатствам - "хумор трябва да има" и малко самоирония също помага :) Ай, няма да викам чиърс, че да не 'почваме от обяд :):)

Мхм, той един приятел ми прати линк-а и доста се смях  :D :D :D Там следя строителните и ремонтните теми, има няколко бебетата дет' пишат доста качествено ;)

Прегледах ти темата за баМките дет' си я пуснал, ама мноу ти крив въпроса, бря - хихи

Ако, имаш време попрегледай Теория на парите ( различните школи ), после прочети Закона за БНБ в БГ-то ( той регламентира бордЯ и разликите с класическите Центр. баМки ), после Базел 2 ( щото па нали сме "синхронизирани" с ЕЦБ уж ), а вече ще излиза Базел 3 и после някои от наредбите на БНБ. Малко понятие и от баМково дело ти трябва тоже да се ориентираш там с парична база, мултипликатори, депозитно роене и прочие терминчета дет' ръгат.

И ще си отговориш сам на питанката. Доста време ми трябва, за да се включа и там, па ся го нямам.

Чиърс  *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Поглеждам я и нея тема и ако има нещо конкретно като питанка, на което конкретно да се отговори с едно изречение, ще се включвам.
« Последна редакция: 25 Август, 2010, 00:20:09 от marandi »

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #91 -: 25 Август, 2010, 03:16:35 »
0

Прегледах ти темата за баМките дет' си я пуснал, ама мноу ти крив въпроса, бря - хихи

Ако, имаш време попрегледай Теория на парите ( различните школи ), после прочети Закона за БНБ в БГ-то ( той регламентира бордЯ и разликите с класическите Центр. баМки ), после Базел 2 ( щото па нали сме "синхронизирани" с ЕЦБ уж ), а вече ще излиза Базел 3 и после някои от наредбите на БНБ. Малко понятие и от баМково дело ти трябва тоже да се ориентираш там с парична база, мултипликатори, депозитно роене и прочие терминчета дет' ръгат.

И ще си отговориш сам на питанката. Доста време ми трябва, за да се включа и там, па ся го нямам.

Чиърс  *drink9* *drink9* *drink9*

П.П. Поглеждам я и нея тема и ако има нещо конкретно като питанка, на което конкретно да се отговори с едно изречение, ще се включвам.

Хе, хе... нещо си ме надценил гледам. Аз ако можех да прочета и най-вече да разбера в "дълбочина" тези нещица, дет' си ги изредил, нямаше да задавам въпроси във форум :) :) Требе и лаици да има, аз поне кат' не знам нещо - питам, кат' ми отговорят вече, колкото разбера - толкова.  *sheep* :D   Пиниза е да се преценява внимателно кой какво отговаря и да се "отсява сеното от плявата" (пак по-полезно е откокото чиляк да е "загубил връзка с кораба-майка" и да си мисли, че знае вся и всьо). То нали затова са форумите - за общуване.   :D  *drink11*
I say what I do and do what I say.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #92 -: 25 Август, 2010, 03:47:16 »
0
Напалатил съм го собственика 31. Цитирах му мнението, което според мен, обижда няколко участници във форума. Едва ли е нужно да го напалатвам отново, може да се прочете по-горе. Ако е обидно - 30% са му малко. Ако не - се оттеглям и толкоз. Живи и здрави, пумиярите ще си намериме кво да лаеме...

Scyther-е, остави го бря  :D Трябва да има и забавление във форума. "Юдейско-масонска сган", хи хи.  :D Де да бях, щях да почерпя всички.  *drink9* *drink11* Вярно, че в няколко държави са ме питали дали съм от Израел (от акцента ще да е), ще трябва да проверя по-основно родословното дърво.    :D *drink11*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #93 -: 25 Август, 2010, 05:07:56 »
-1
Бря, никой не се е родил научен, всички се учим в движение ;)

То и аз чета кат' "разпран" евридей и после си пъна гънката ко ста'а  :D :D :D

Ще пообмисля въпроса ти, ама трудното при него е, че не е еднозначен и предполага допускане на няколко сценария, отделно зависи не само от ситуацията в БГ-то, ами и въобще от външната конюктура и зат'ва доста шибано въпросче се е получило  ;) :D :P

Ако имам проблясък, ще го споделя - обещавам! Като цяло до края на годината едва ли ще се случи катаклизъм в баМковата система, а това е най-важното, което те притеснява доколкото разбрах. Дотогава ще гледаме внимателно накъде ни водят "пастирите" - хихи

 *drink5* *drink5* *drink5*
« Последна редакция: 25 Август, 2010, 05:47:43 от marandi »

koganev

  • Гост
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #94 -: 25 Август, 2010, 09:39:35 »
0
така ли вика Сахибтта, юдейско-масонска сган....  :D егати, ми да зема да го махна игнора тогава, то голям смях...  :D
пък моята фамилия на иврит означавала крадец... сахибтта трябва да се развихри на тая тема. В ВВО постоянно ме бъзикат, че съм си избрал такъв ник, пък то ми е фамилията...

Начи цените ще се покачват, на имотите де, защото така трябва...

koganev

  • Гост
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #95 -: 25 Август, 2010, 09:57:50 »
+1
...

Само игнориране му е майката - най-много по 1-2 намеси ако стане твърде манипулативен.

...

И аз така, но стана модерно да се изтипосват цели цитати и аз без да внимавам попрочитам по няколко думи... и после тичам да си пускам Кашпировски на запис, че да ми оправи биотоковете. Тва писанията на сахибтта са се едно пиле да ти се изсере на главата - внезапно и омърсително, но без да носи късмет...

...пък може и да носи, знам ли...

Scyther

  • Гост
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #96 -: 25 Август, 2010, 20:07:46 »
0
Scyther-е, остави го бря  :D
Оставих го, върнах му 30%. Не ми се занимава.
 

Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #97 -: 26 Август, 2010, 19:36:54 »
0
Една статия от днес, която ми направи силно впечетление - http://dnes.dir.bg/news/naselenie-demografski-sriv-6975746?nt=4
След 40г. циганите и турците - 3 000 000, българите - 500 000. Това очевадно не е аргумент за покачване на цените, а точно обратното, но е интересна за коментиране. Ако това е вярно, а подозирам че е, то всякакви аргументи за покачване са безмислени при бързото физическо изчезване на "купувачите".

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #98 -: 26 Август, 2010, 21:40:05 »
0
Аз подозирам, че шансът да има "след 40 години" клони към нула. Дотогава ще сме се самоизтребили и цената на имотите ще е 0. Ще има по много безплатно за оцелелите.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #99 -: 26 Август, 2010, 21:52:16 »
+1
Подозренията са ти основателни, защото след като има тенденция за това съотношение още тогава и законотворците и изпълнителната власт ще се впрегне сериозно в това да изкове железни закони против престъпността и против това да крепи малцинствата на социални помощи. Тези крути мерки ще способстват запазването на собствеността на българите, за да не се превърнем в ЮАР. Но те ще породят социални бунтове и безредици в които могат да загинат много хора. Вълните от емиграция от Молдова Украйна и Македония ме обнадеждават че демографската картина няма да е толкова трагична. Това се нарича механичен прираст на населението. Естественият че е безнадежден е ясно. Имам намерение да пусна анкета : Колко от форумните участници имат деца и колко са им рожбите? За да видим тогава кой какъв персонален принос има за това състояние на нещата в БГ и тогава да критикува. Разбира се това не променя ситуацията, но дава насока кой каква отговорност има за да дава оценки. Жалкото е че като гледам тенденцията на  продължение на рода у българите клони към нула. А навремето българите са давани за пример за висок естествен прираст в Западна Европа.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #100 -: 26 Август, 2010, 22:10:07 »
0
Проблемът няма да е на локално ниво.

В момента развитите държави цоцат и експлоатират (колкото и да е банално) бедните. Бедните държави стават по-бедни, богатите - по-богати. Когато този факт стигне до някоя по-дълбока гънка на всеки беден, ще има нещо като световна революция. Индийците, китайците и арабите се размножават с такива темпове, че след 40 години ще е просто невъможно сегашното статукво.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #101 -: 26 Август, 2010, 22:33:04 »
0
Твоето съждение ми напомня на един виц който гласи: Един професоУр запитал студентите :" Кога ще започне третата световна война?" Иванчо който междувременно станал студент отговорил : "Когато китайцете разберат, че вече толкова години ядат само гарнитурата" :)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #102 -: 26 Август, 2010, 23:44:04 »
0
Една статия от днес, която ми направи силно впечетление - http://dnes.dir.bg/news/naselenie-demografski-sriv-6975746?nt=4
След 40г. циганите и турците - 3 000 000, българите - 500 000. Това очевадно не е аргумент за покачване на цените, а точно обратното, но е интересна за коментиране. Ако това е вярно, а подозирам че е, то всякакви аргументи за покачване са безмислени при бързото физическо изчезване на "купувачите".


НАПРЕД, НАУКАТА Е СЛЪНЦЕ!  :D

20 училища ще бъдат закрити
26 Август 2010

20 училища в страната ще бъдат закрити по предложение на общинските съвети заради недостатъчен брой ученици, съобщи в четвъртък пред БНР министърът на образованието Сергей Игнатов.

Той уточни, че демографската криза ще се усети в училищата след три години и затова освободените сгради не трябва се отдават за други цели, освен за образователни и социални.

Министърът съобщи още, че безплатните учебници за децата до седми клас ще бъдат в училищата на 3 септември.

Всички ремонти приключват преди 15 септември, но остава сериозен проблемът със санитарните условия на места.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #103 -: 27 Август, 2010, 00:36:31 »
0

Да, след 40 години - я камилата, я камиларят. Това, бедна държава и циганите да останат, никак не го виждам. Сега ги връщат от Франция. Значи, сменят държавата, ама богатичка да е. Основните им направления, освен Германия са Брюксел (евро столичани), Амстердам, напоследък Лондон...

Разбира се, няма отношение с цените. Само да излезе някоя директива на ЕС за изравняване на квадратурите (да не караме с маломерни квадратури) и айде юруш на опашките, срокове, такси, глоби... Цените, тогава...


Jim

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 449
  • Карма: +13/-3
  • Респект: +29
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #104 -: 27 Август, 2010, 09:05:19 »
0
Проблемът няма да е на локално ниво.

В момента развитите държави цоцат и експлоатират (колкото и да е банално) бедните. Бедните държави стават по-бедни, богатите - по-богати. Когато този факт стигне до някоя по-дълбока гънка на всеки беден, ще има нещо като световна революция. Индийците, китайците и арабите се размножават с такива темпове, че след 40 години ще е просто невъможно сегашното статукво.
Додо, ти да не си марксист? Тази световна революция не се случи при СССР, а пък сега ми се струва абсурдно. И защо бедните държави да стават по-бедни. Има и такива (в Африка), ама те не работят нищо и само се размножават - не е нормално да стават по-богати. Докато Китай и Индия (а и много други развиващи се страни) се развиват много бързо (хората работят), а пък арабите си имат нефт (пък и биха се борили за Аллах, не за нещо друго). Тази криза показа, че и богатите също не цъфтят с тези огромни дефицити в бюджета. Пък и вътре във всяка държава богатите експлоатират бедните, така е и мисля че ще е така и след 400 г.
В статията се дава прогноза за 2050 г. Но това не значи, че до 2049 всичко ще е ОК. Ако прогнозата е вярна, то след 20 г. ще сме малцинство. И на мен ми се струва вярна - 1/3 от приятелите ми са с 2 деца, 1/3 - с 1 и 1/3 нямат деца, а са на възраст, на която отдавна е трябвало да имат (и то без да имат здравословни проблеми).