Автор Тема: Аргументи за покачване на цените?  (Прочетена 47538 пъти)

Peter_K

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 15
  • Карма: +5/-0
  • Респект: +3
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #60 -: 05 Август, 2010, 15:03:20 »
0
И на мен ми е интересно - дали има раздвижване в Русе или В.Търново. Истината е, че там апартаменти има за под 250Е,
а в центъра 3стаен добър (ама истински, с 2 гооооооолеми спални, хол и кухня отделно) е 40000Е.
Нещо друго - следя къщи около София - изчезват само ако цената им падне около 40000Е, според мястото
м/у 30 и 50 хил. (без тези на юг от София, които са за една друга прослойка хора)
Н. Василев каза - повишение 2 години след като инсудтрията тръгне (въпреки че той има интерес да го каже)

valio1900

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
  • Карма: +11/-11
  • Респект: +7
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #61 -: 05 Август, 2010, 19:58:12 »
0
Н. Василев каза - повишение 2 години след като инсудтрията тръгне (въпреки че той има интерес да го каже)
Това се отнася за нормален пазар на имоти..... при нас са едни други закони.

nearvana

  • Гост
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #62 -: 07 Август, 2010, 22:13:39 »
0
Н. Василев каза - повишение 2 години след като инсудтрията тръгне (въпреки че той има интерес да го каже)
Това се отнася за нормален пазар на имоти..... при нас са едни други закони.

Вярно, при нас са едни други закони:
Гравитацията не важи и банковата система колкото повече лоши кредити има толкова повече кредитира.
И колкото повече намалява населението толкова повече апартаменти се търсят. При нас е друго - тука законите не важат!  Това е истина ама се отнася само до писаните закони. А  икономическите са дори още по-безпощадни когато писаните  не се спазват. 

В Бг има огромно количество пари дължими към чужди кредитори които не са инвестирани в производство или услуги които носят доход а са зазидани с бетон и сега трябва да се връщат а има борд и няма кой да печатa нови - явно е че парите в системата намаляват а апартaмeнтите не стават по-малко. Дори и да се абстрахираме от демографските процеси и края на балона, закона за търсенето и предлагането  е безпощаден и цената е очевидно надолу.
А ти си повтаряй мантрата че законите тука не важат - нали се сещаш коя част от графиката на спукването на балона е това? ... отрицанието!

no hard feelings
 *drink2*
« Последна редакция: 07 Август, 2010, 22:15:23 от nearvana »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #63 -: 23 Август, 2010, 22:18:45 »
-3
Мисля че след днешните доклади на Новинаров, сривльовците изпаднаха в ступор. Няма как и да бъде иначе. Не може цялата бизнес машина да работи и разчита на ръст, а шепа неудачници да се надяват на пропадане. Булкан / един от откровените манипулатори/ дори беше силно заинтересован от изказването на Стоян Александров което лансира Пиус.
Само че изглежда не забеляза едно главно изречение в изказването му. Че това изкуствено завишаване на лихвите по депозити носят по-високи лихви по кредити, което неминуемо задушава бизнеса. Аз това го пея много от отдавна, но такива тупани като Булкан ми говорят за изгоден депозит и не виждат негативите за икономиката в цялост. Донякъде са прави- за кво им дреме на нашата икономика като оттдавна са невъзвръщенци?
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #64 -: 23 Август, 2010, 22:32:37 »
0
Мисля че след днешните доклади на Новинаров, сривльовците изпаднаха в ступор. Няма как и да бъде иначе. Не може цялата бизнес машина да работи и разчита на ръст, а шепа неудачници да се надяват на пропадане. Булкан / един от откровените манипулатори/ дори беше силно заинтересован от изказването на Стоян Александров което лансира Пиус.
Само че изглежда не забеляза едно главно изречение в изказването му. Че това изкуствено завишаване на лихвите по депозити носят по-високи лихви по кредити, което неминуемо задушава бизнеса. Аз това го пея много от отдавна, но такива тупани като Булкан ми говорят за изгоден депозит и не виждат негативите за икономиката в цялост. Донякъде са прави- за кво им дреме на нашата икономика като оттдавна са невъзвръщенци?

Собственк,
в същност аз не съм сривльо, а реалист. И нямам желание в следващите 8-10 години цените да падат, зашото искам да си поживея, а ако един тристаен стигне Е 20 000 жената ще натисне неудържимо да тегля ипотечен кредит. Помагам на моите родители да купят двустаен апартамент, тъй като искат да инвестират в НИ. Обаче, ако 1 апартамент достигне посочената по-горе цена жената ще почне да си мечтае.

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #65 -: 23 Август, 2010, 22:57:35 »
-4
 Човече, аз не съм казал че ти си сривльо. Само че си показал много интересно изказване на Стоян Александров, което е използвано от антибългари като Булкан за да си лансират сривльовските тези. Нима ако един тристаен стане 20 000 няма ти първи да си купиш? Такива цени са невъзможни, но ако предположим хипотетично  че се случат, тогава брокерите ще са заринати до шия в работа и апартамент ще се поръчва с година - две предварение. Както навремето купувахме лади и москвичи. Защо жена ти да не мечтае за собствено жилище? Всяка жена иска сигурност. Дай и я и ще видиш колко много ще се влюби в теб отново. Да не забравяме че смисъла на съжителството на един мъж и една жена е създаване на наследник. Този наследник какво ще наследи от теб? По-добре тухли и бетон, отколкото дългове и несигурност. *drink5*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #66 -: 23 Август, 2010, 23:24:36 »
0
Човече, аз не съм казал че ти си сривльо. Само че си показал много интересно изказване на Стоян Александров, което е използвано от антибългари като Булкан за да си лансират сривльовските тези. Нима ако един тристаен стане 20 000 няма ти първи да си купиш? Такива цени са невъзможни, но ако предположим хипотетично  че се случат, тогава брокерите ще са заринати до шия в работа и апартамент ще се поръчва с година - две предварение. Както навремето купувахме лади и москвичи. Защо жена ти да не мечтае за собствено жилище? Всяка жена иска сигурност. Дай и я и ще видиш колко много ще се влюби в теб отново. Да не забравяме че смисъла на съжителството на един мъж и една жена е създаване на наследник. Този наследник какво ще наследи от теб? По-добре тухли и бетон, отколкото дългове и несигурност. *drink5*

Сори,
грешно съм те разбрал. Аз лично също не вярвам апартаментите да поевтинеят много. Но не за друго, а заради колосалното принтиране на валута (САЩ печатат като разпрани, ЕС също се старае да не изоства) Ако 1 апартамент поевтинее в близките 5-10 години, то това ще е в следствие на съизмерването му спрямо цената на сребро, злато и др. ценни метали - във валута може и да поскъпне.
А за апартамента - няма нищо лошо да оставиш нещо на децата (писах наскоро по темата в имоти.нет - дори да не живеят децата в същия град можеш да го продадеш и да теглиш кредит за разликата или да го отдаваш под наем и да плащаш вноски по кредита - пък и винаги има къде да се върнеш, ако закъсаш).
Но със семейните доходи вноска от Е500 не е малко - имам малка дъщеря и плащам вноски по кредит и 2 кредита ще ми дойдав в повече.   :D

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #67 -: 23 Август, 2010, 23:40:10 »
-4
Е., ако тристайния стане 20 бона, едва ли вноската ще ти е 500 юро. Но няма значение. Харесва ми че си реалист. Така както те чета - ти си един нормален средностатистически българин. Не си ще цитирам " Човек който си прави бизнеса от всяка точка на света, пък същевременно се интересува от купуване на апартамент във Варна, не си готов да вложиш 400 бона в селска къща която няма да се възвърне и на 10 процента и не си измислен герой от приказките които се подвизават тук. Дълго време бях резервиран към теб защото подозирах *drink7* че си другото име на Барбарон. Сега като ти чета умерените и издържани психически изказвания съм сигурен че си друг човек. Пожелавам ти най-добрият имот който можеш да си позволиш!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

antoninus_pius

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 685
  • Карма: +6/-4
  • Респект: +25
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #68 -: 24 Август, 2010, 00:02:13 »
0
Е., ако тристайния стане 20 бона, едва ли вноската ще ти е 500 юро.

Въпреки, че съпругата ми е на тезата, че 1 кредит е хубаво да го разсрочиш във времето за по-дълъг срок (парите се обезценяват), аз гледам срокът за погасяване на кредита да е максимлно кратък (Кредит от Е20 000 бих го погасявал за 10-12 г.). Затова и сегашният ми (потребителски) е за 2 години, а жена ми искаше мин. за 3. Но аз си натиснах парцалите снижих някои и друг представителен разход (главно за заведение с компанията) и намалих и разходите за обяд - без това съпружеският живот не влияе много позитивно на фигурата ми. ;)

Пожелавам ти най-добрият имот който можеш да си позволиш!

Мерси, Дай боже всяко българско семейство да може да си го позволи - че това е една от причините за емиграцията.

Попаднах на едно изказване на Стоян Александров на някаква дискусия от преди година. Четете от 34 стр.
http://finance-varna.com/files/Events/Roundtable_FINAL.pdf


В интерес на истината линк към статията е постната от Гоголчо. Предполагам, че за нея говореше.  :)
« Последна редакция: 24 Август, 2010, 00:16:21 от antoninus_pius »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #69 -: 24 Август, 2010, 00:42:18 »
0
Да точно това е . Грешката е моя. Гоголчо е в основата на тази интересна дискусия. Но аз все пак те поздравявам за добрия и разумен избор относно кредитите. Аз водя същата политика на максимално намаляване на срока. По отношение на лишенията можем да се лишим от някои заведения, но можем да си гостуваме семейно, ако желаеш. Това излиза доста по-евтино, но пък емоциите и общите теми са гарантирани. Не знам откъде си, но си мисля че ти знаеш аз къде живея. ;)
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #70 -: 24 Август, 2010, 04:03:09 »
+2
Цитат на: Собственик 31 в 23 Август, 2010, 22:18:45

    "Мисля че след днешните доклади на Новинаров, сривльовците изпаднаха в ступор. Няма как и да бъде иначе. Не може цялата бизнес машина да работи и разчита на ръст, а шепа неудачници да се надяват на пропадане. Булкан / един от откровените манипулатори/ дори беше силно заинтересован от изказването на Стоян Александров което лансира Пиус.
    Само че изглежда не забеляза едно главно изречение в изказването му. Че това изкуствено завишаване на лихвите по депозити носят по-високи лихви по кредити, което неминуемо задушава бизнеса. Аз това го пея много от отдавна, но такива тупани като Булкан ми говорят за изгоден депозит и не виждат негативите за икономиката в цялост. Донякъде са прави- за кво им дреме на нашата икономика като оттдавна са невъзвръщенци?"

Сахибчо, мернах ти поста, защото беше цитиран от друг съфорумец. За мен определението "невъзвращенец" от времето на Тодор Живков (абсолютно тоталитарен термин, който не се използва от около 20 години вече) може да бъде само един голям комплимент, по онези времена нямаше друг начин човек да отиде да живее където си поиска, а ако се върнеше в България, го тикаха в панделата. Сега, слава Богу, възможности за младежта има много. Интересно ми е в какво се състоят "манипулациите" ми във форума. До тук с "личните" квалификации.

По същество относно поста на Гоголчо - на всеки полу-идиот му е ясно, че лихви по депозити от 8-9%, та даже и от 4-5% изобщо не са нормални. Тези лихви не съм ги измислил аз, нито съм ги предизвикал. По-важното е да си зададеш въпросчето как така се появиха, ама то се иска малко мислене за тази работа. Защо нормалните баМки в цивилизацията не дават такива лихви? Да даваш 4-9% лихви по депозитите означава само едно нещо - отчаяно ти трябва финансов ресурс и няма откъде другаде да си го набавиш или пък много си се изплашил, че може да ти потрябва в най-скоро време.
Начев много добре отбеляза нещо - при свободен курс на националната валута състоянието на икономиката се отразява на курса. При фиксиран курс (изкуственно дишане, според мен) пак трябва да има някакъв показател и това се явяват лихвените проценти и на кредити и на депозити. Ся, при условие, че тези лихвени проценти ги има така или иначе, било то и временно, единственното притеснение относно дали да вложиш пари в банка е степента на риск. Всеки си преценява, слага (къде, как ги разпределя, по колко) или не слага, трябват ли му парите в момента, колко от тях му трябват, за какво, колко може да отдели и пр. Всеки си преценява риска, взема решения и си тегли последствията от решенията си. Ясно и просто. Банките ако нямаха нужда от пари, нямаше да дават такива лихви. Това, че те си ги изкарват от кредитополучатели с още по-големи лихви по кредитите, не е мой проблем, става мой само при положение ако кредитополучателите не могат вече да си плащат и банката фалира.

П.П. Въпросите съм ги задал риторично, не се хАби да отговаряш, от месеци си единственният игнориран от мен във форума, та не те виждам какво пишеш, трябва някой да те цитира за да ти видя постовете. Това за да не те спукам от бъзик, че малко ми е неудобно в публичен форум. Както казва бат' Маранди - "ай, чиърс"  :D *drink11*
I say what I do and do what I say.

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #71 -: 24 Август, 2010, 04:29:20 »
0
Както казва бат' Маранди - "ай, чиърс"  :D *drink11*

Булчи,

мноу си ги базикал в имоти-те в една темица с мен, бре? Дали не се смях като ви четох? Я, да помисля?  :D :D :D

Накрая как беше: Чиърс на бебетата сладки - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*



gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #72 -: 24 Август, 2010, 11:17:39 »
0
Опа, поемам цялата отговорност за пуснатия пост с изказването на Стоян Александров. Както казва маранди, Чиърс! *drink11* *drink9* *drink10*

BulCan

  • Global Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 907
  • Карма: +59/-19
  • Респект: +82
    • Профил
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #73 -: 24 Август, 2010, 13:16:18 »
0
Както казва бат' Маранди - "ай, чиърс"  :D *drink11*

Булчи,

мноу си ги базикал в имоти-те в една темица с мен, бре? Дали не се смях като ви четох? Я, да помисля?  :D :D :D

Накрая как беше: Чиърс на бебетата сладки - хихи

 *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9* *drink9*

A, съвсем леко ги избъзиках, но доста остро реагираха някои, ще да съм ги понастъпал неволно нейде, дет' ги стяга чепика :):) Това, при положение, че даже и не пишеш там (нал' не ти дадоха да се регистрираш). Явно ти следят постовете тук и в инвестора. Хем се дразнят, хем ги следят - интересна една такава зависимостчица... :) Пак да изплагиатствам - "хумор трябва да има" и малко самоирония също помага :) Ай, няма да викам чиърс, че да не 'почваме от обяд :):)
I say what I do and do what I say.

koganev

  • Гост
Re: Аргументи за покачване на цените?
« Отговор #74 -: 24 Август, 2010, 13:26:38 »
+4
Знаете го кубчето на Рубик, нали? За да го нареди човек цялото трябва да ЗНАЕ определени формули, които се прилагат в определени позиции. Трябва също така и да се спазва определен ред. Човек трябва да може да ГЛЕДА в цялост, обемно, триизмерно...
На усет лесно може да се нареди едната страна, но щом започне човек на усет да нарежда друга страна, първата неизменно се разбърква.
Сахибтта е персона, която твърдо ВЯРВА, че щом може да нарежда на усет ПОСЛЕДОВАТЕЛНО шестте страни на кубчето, неизменно разбърквайки предишната наредена, то това означава, че може да го нарежда ЦЯЛОТО... И именно ВЯРВА!!! А вярата е непробиваема преграда в спора, защото вярата изключва доказателствата. На него не му минават тия за цялостния поглед на нещата; на него не можете да му пробутате разни шментикапели за кръглата Земя или за въртящата се около остта си Земя...

Затова Сахибтта обвинява хората, които държат парите си на ВИСОКА лихва, но не вдява защо е ВИСОКА лихвата. Горкото човече вижда само ЕДНАТА страна, а за да види другата, трябва да спре да вижда тази... Щом вдене причината за високата лихва, тогава няма вече да вижда хората, които държат парите си на висока лихва... И така - кубчето има само шест страни, а материята за лихвите има доста повече.

За съжаление психиатрията не решава проблеми с незнанието. Иначе Сахибтта можеше паралелно да бъде лекуван и да му се налива акъл.

"Игнор" не работи, когато всички се състезавате да го цитирате това чудо на природата - доказателство, че Господ има чувство за хумор...
« Последна редакция: 24 Август, 2010, 13:40:20 от koganev »