Анкета

За колко време Интернет ще докара до фалит АНИ

1 година
1 (4.3%)
3-5 години
4 (17.4%)
5-10 години
2 (8.7%)
Вече са на ръба на фалита
7 (30.4%)
Това са митове
9 (39.1%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 23 Септември, 2012, 10:00:33

Автор Тема: Агенциите не вършат грам работа - само пречат  (Прочетена 108195 пъти)

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Да ви кажа честно. Реших да помагам на приятел с огледите.
Звъним по агнции и чакаме да ни уговарят оглед. Друг път - само въртели и празни приказки!
Накрая в 8 от 10 случая намерихме самите собствнници - все пак половината обяви се въртят от година.

Проблема е че брокерите така са ги обсадили, че те не могат да повярват че не сме фирма :)

Според вас какво трябва да се направи, така че повече продавачи да пускат самостоятелно обяви и да са по-лесно откриваеми?

Явно брокерите от тъпота или алчност, само тровят пазара и пречат и на купувачи и на продавачи да стигнат до сделка. За комисионна да не говорим,  те така или иначе не стигат до него - просто купувачите все едно са изчезнали :)
 *scare*

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Аз също реших да пробвам от разстояние да предложа цена и ето получи се следният разговор:
(имам чувството, че това е дичо от оня форум)

Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
Verzonden: woensdag 13 juni 2012 13:33
Aan: Невидимко
Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг

Здравейте,
Успех в покупката на имота.

Поздрави

Светлин Коевски
Управител

На 2012-06-13 14:17, Невидимко написа:
> Забравете. Намерих агенция която предлага същия имот на по-ниска цена
> и няма проблем да обсъждаме цената без тъпи депозити. Желая ви успех.
>
> http://www.imot.bg/1h133614225395219
>
>
Невидимко

>
> -----Oorspronkelijk bericht-----
> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 11:34
> Aan: Невидимко
> Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг
>
> Здравейте,
> Ако не успеем да постигнем желаната от Вас цена, депозита Ви се
> възстановява също така се възстановява при достигната цена и
> подписване на предварителен договор или при липса на такъв при
> нотариалното изповядване, важно е да знаете че при достигната цена и
> Вие се откажете от сделката губите депозита. По принцип срока на
> депозита е максимум до
> 1 седмица. Комисионната е 3% върху договорената цена, тя се заплаща в
> момента на подписване на предварителен договор или при нотариалното
> изповядване.
>
> Поздрави
>
> Светлин Коевски
> Управител
>
> На 2012-06-13 12:17, Невидимко написа:
>> 1% от 12000 е 120 евро. Съгласен съм. какво става с депозита ако не
>> постигнем споразумение на предложената от мен цена? Колко време ще ви
>> трябва да разберете дали продавачът е съгласен с предложението ми? И
>> отделно ли ще искате 3% комисион или просто ще добавим още 2% при
>> положение, че се осъществи сделка?
>>
>>
Невидимко

>>
>> -----Oorspronkelijk bericht-----
>> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
>> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 11:10
>> Aan: Невидимко
>> Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг
>>
>> Здравейте,
>> От цената която искате да постигнем.
>>
>> Поздрави
>>
>> Светлин Коевски
>> Управител
>>
>>
>> На 2012-06-13 12:01, Невидимко написа:
>>> 1% от коя цена? Нали още не сме постигнали договорка...
>>>
>>>
>>> Невидимко

>>>
>>> -----Oorspronkelijk bericht-----
>>> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
>>> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 11:00
>>> Aan: Невидимко
>>> Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг
>>>
>>> Здравейте,
>>>
>>> Депозита е в размер на 1% от цената. Малко по-късно ще Ви изпратя
>>> договора за него, както и договор за посредничество.
>>>
>>> Поздрави
>>>
>>> Светлин Коевски
>>> Управител
>>>
>>> На 2012-06-13 11:52, Невидимко написа:
>>>> Ок, дайте банкова сметка, на която да ви прехвърля депозита от
>>>> 5лв.
>>>> който ви предложих. Съгласен съм да ви платя 3% от сделката, при
>>>> положение, че постигнете цена не по-висока от 15000 евро.
>>>>
>>>>
>>>> Невидимко

>>>>
>>>> -----Oorspronkelijk bericht-----
>>>> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
>>>> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 10:48
>>>> Aan: Невидимко
>>>> Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг
>>>>
>>>> Здравейте,
>>>> Нашата комисионна е в размер на 3% от продажната цена, но не
>>>> по-малко
>>>> от 700 евро. Относно това, че не сте в България предполагам имате
>>>> близки или познати който са тук. С риск да се повторя за мен
>>>> сериозно
>>>> предложение е депозит за договаряне на цена, мисля че всички
>>>> останали
>>>> разговори по тази тема са безсмислени.
>>>>
>>>> Поздрави
>>>>
>>>> Светлин Коевски
>>>> Управител
>>>>
>>>>
>>>> На 2012-06-13 11:34, Невидимко написа:
>>>>> Здравейте,
>>>>>
>>>>> За цена от 12000 аз сам си поемам риска да закупя имот без да съм
>>>>> го
>>>>> огледал. Дори бих ви платил 2% процента от постигнатата цена на
>>>>> сделката. Както ви писах няма как лично да дойда в офиса ви
>>>>> поради
>>>>> факта, че не живея в БГ.
>>>>>
>>>>>
>>>>> Невидимко

>>>>>
>>>>> -----Oorspronkelijk bericht-----
>>>>> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
>>>>> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 10:26
>>>>> Aan: Невидимко
>>>>> Onderwerp: RE: Интерес към обява в Имот.бг
>>>>>
>>>>> Здравейте,
>>>>> Вашата оферта става сериозна след като оставите депозит за
>>>>> договаряне
>>>>> на цена, по скоро не сериозно звучи намаляване на цената в размер
>>>>> на
>>>>> 50% и закупуването на имота без да се види,  размера на депозита
>>>>> може
>>>>> да се уточни по-късно. Адреса ни е ул.Царибродска 94 - партер
>>>>> (ъгъла
>>>>> с
>>>>> бул.Тодор Александров).
>>>>>
>>>>> Поздрави
>>>>>
>>>>> Светлин Коевски
>>>>>
>>>>> Управител
>>>>>
>>>>> На 2012-06-13 10:51, Невидимко написа:
>>>>>> Ха ха ха ха :),
>>>>>>
>>>>>> Здрравейте г-н Коевски,
>>>>>>
>>>>>> Много несериозно звучи предложението ви да оставя депозит, вие
>>>>>> дори
>>>>>> не споменавате колко да е, затова аз предлагам депозит 5 лева.
>>>>>> Както
>>>>>> и да е, а сега сериозно, моята оферта е съвсем сериозна и съм
>>>>>> готов
>>>>>> за договаряне на цена. Поради факта, че нямам възможност да
>>>>>> дойда
>>>>>> в
>>>>>> офиса ви предлагам да комуникираме чрез имейл или скайп ако ви е
>>>>>> удобно.
>>>>>>
>>>>>> Поздрави,
>>>>>>
>>>>>> Невидимко
>>>>>>
>>>>>> -----Oorspronkelijk bericht-----
>>>>>> Van: office@city-imoti.com [mailto:office@city-imoti.com]
>>>>>> Verzonden: woensdag 13 juni 2012 9:40
>>>>>> Aan: Невидимко
>>>>>> Onderwerp: Re: Интерес към обява в Имот.бг
>>>>>>
>>>>>> Здравейте,
>>>>>> Заповядайте в офиса да оставите депозит за договаряне на цена.
>>>>>>
>>>>>> Поздрави
>>>>>> Светлин Коевски
>>>>>>
>>>>>> Управител
>>>>>>
>>>>>>
>>>>>> На 2012-06-12 12:13, no-reply@imot.bg написа:
>>>>>>> imot-mail
>>>>>>>
>>>>>>>         [1]
>>>>>>>         Сайт №1 за имоти в България
>>>>>>>
>>>>>>>  Относно Ваша обява в imot.bg [2]:
>>>>>>>
>>>>>>>  Вид, цена: АТЕЛИЕ, ТАВАН, 22000 EUR [3]:
>>>>>>> http://www.imot.bg/1h133611869029903
>>>>>>>  Съобщение:
>>>>>>>  Предлагам 12000 ЕУР за ателието. Плащам кеш, веднага и без
>>>>>>> оглед.
>>>>>>>
>>>>>>>  Предлагам Цена за имота: 12000 EUR
>>>>>>>  Изпратено от: Невидимко

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
+1
Да ви кажа честно. Реших да помагам на приятел с огледите.
Звъним по агнции и чакаме да ни уговарят оглед. Друг път - само въртели и празни приказки!
Накрая в 8 от 10 случая намерихме самите собствнници - все пак половината обяви се въртят от година.

Проблема е че брокерите така са ги обсадили, че те не могат да повярват че не сме фирма :)

Според вас какво трябва да се направи, така че повече продавачи да пускат самостоятелно обяви и да са по-лесно откриваеми?

Явно брокерите от тъпота или алчност, само тровят пазара и пречат и на купувачи и на продавачи да стигнат до сделка. За комисионна да не говорим,  те така или иначе не стигат до него - просто купувачите все едно са изчезнали :)
 *scare*
Аз пък мисля, че в тази статия добре са описани типовете купувачи и в този форум преобладават  тези от графата "ЛЮБОПИТНИ КЛИЕНТИ"
Иначе казано , човек с два гроша в джоба , а тръгнал да купува имот. Понеже обаче са любопитни за чуждите притежания, ходят по огледи само за да се намират на работа.
За мен не  е проблем  да ми стои една година имота за продан, дори повече, само нахалните любопитковци да не се навъртат наоколо *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
Според вас какво трябва да се направи, така че повече продавачи да пускат самостоятелно обяви и да са по-лесно откриваеми?
 
  За начало: да се научат купувачите да търсят в Интернет. Да, звучи   невероятно, но все още има хора който търсят в обявите във вестниците   или отиват направо в агенциите.
 
  По съвпадение днес по обед пуснах обява за продажба на апартамент, дотук   получих три обаждания, две от агенции, които "имали клиент". На двете   зададох въпроса: "Аз ставам ли Ви клиент, ако си доведете клиента на   оглед", и двете отговориха "не". Викам си "добре", ама след половин час   виждам обява за продажба от едната агенция за моя имот, без снимките,   щото имах глупостта да им сложа като воден знак тел. номер  :) .

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Да ви кажа честно. Реших да помагам на приятел с огледите.
Звъним по агнции и чакаме да ни уговарят оглед. Друг път - само въртели и празни приказки!
Накрая в 8 от 10 случая намерихме самите собствнници - все пак половината обяви се въртят от година.

Проблема е че брокерите така са ги обсадили, че те не могат да повярват че не сме фирма :)

Според вас какво трябва да се направи, така че повече продавачи да пускат самостоятелно обяви и да са по-лесно откриваеми?

Явно брокерите от тъпота или алчност, само тровят пазара и пречат и на купувачи и на продавачи да стигнат до сделка. За комисионна да не говорим,  те така или иначе не стигат до него - просто купувачите все едно са изчезнали :)
 *scare*
Аз пък мисля, че в тази статия добре са описани типовете купувачи и в този форум преобладават  тези от графата "ЛЮБОПИТНИ КЛИЕНТИ"
Иначе казано , човек с два гроша в джоба , а тръгнал да купува имот. Понеже обаче са любопитни за чуждите притежания, ходят по огледи само за да се намират на работа.
За мен не  е проблем  да ми стои една година имота за продан, дори повече, само нахалните любопитковци да не се навъртат наоколо *rofl*

Какъв имот продаваш Драгомире? Дай малко повече инфо...

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Според вас какво трябва да се направи, така че повече продавачи да пускат самостоятелно обяви и да са по-лесно откриваеми?
 
  За начало: да се научат купувачите да търсят в Интернет. Да, звучи   невероятно, но все още има хора който търсят в обявите във вестниците   или отиват направо в агенциите.
 
  По съвпадение днес по обед пуснах обява за продажба на апартамент, дотук   получих три обаждания, две от агенции, които "имали клиент". На двете   зададох въпроса: "Аз ставам ли Ви клиент, ако си доведете клиента на   оглед", и двете отговориха "не". Викам си "добре", ама след половин час   виждам обява за продажба от едната агенция за моя имот, без снимките,   щото имах глупостта да им сложа като воден знак тел. номер  :) .

Кажи какво продаваш, ако искаш пиши на ЛС.

Filip

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1026
  • Карма: +89/-9
  • Респект: +332
    • Профил
Това с депозита ми е крайно интересно. Разбрахме ,при какви условия се възтановява и че се губи за 1 седмица. Да приемем,че купувача е добросъвестен и остави депозит обаче го ритне кон или го сгази валяк и губи депозита. За кого остава той? За агенцията ,за продавача или агенцията и продавача си го делят?

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Изобщо има ли такива брокери, работещи в полза на купувача?
Имам чувството, че всички чакат купувача и продавача да се "сготвят" и да приключат само сделката (да приберат паричките), бе зграм да са положили усулия за сближаване на позициите!

Единия каже търся до 500 Е кв. другите продават на 600 и брокера само вдига ръце и вика - няма да стане....
и гледаш  същото се продава след 12 месеца на 450 Е ама сделки Йок... е за това говорим

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Всички роблеми изчезват, ако брокерите престанат да ламтят за двойна комисиона и да искат и от купувача (освен ако той не им е възложил изрично работа да търсят и да се пазарят, само че не виждам, как това може да стане да е същата агенция на продавача и т.н.).

Аз, например, ако съм продавач, бих ги застрелял, ако разбера, че са агенти и на купувача - така или мен като продавач или купувачът ще е умишлено прецакан с нещо от агенцията. Тия тиради на дичо, че те срещали насрещни незнам си какво са бля-бля.

Та ако не искат комисиона и от купувача, никой няма да иска да ги заобикаля, а те няма да се стискат да предоставят информация, обявите няма да изглеждат като сегашните го*на.

Освен това трябва да се криминализира рекламирането на имот от агенция, без тя да е упълномошена писмено от собственика. Така пък агенциите ще престанат да си крадат обявите. То всъщност това действие ми се струва криминално и по някой наличен в момента закон.

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
Честно да ви кажа, работил съм с брокери в чужбина. Няма нищо общо с тукашната пасмина!
отиваш казваш - търся това и това. И се почва - имаме ткива варианти, това е най-изгодното, тук можем да постигнем пробив, яко обработват продавача да свали или предостави бонуса и накрая комисионна е смешна част на фона на издействаното от брокера. Може и всичко да е игра, но с кеф му дадох парите.

При продавача същото - подписваш договор - даваш ключа и ти се обаждат само при сериозен интерес. Други брокери не те закачат. Човешка работа

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
Всички роблеми изчезват, ако брокерите престанат да ламтят за двойна комисиона и да искат и от купувача (освен ако той не им е възложил изрично работа да търсят и да се пазарят, само че не виждам, как това може да стане да е същата агенция на продавача и т.н.).
...
:D :D :D

Брех, пак тази двойна комисионна!
И може ли комисионната да е единична - 15-30%, да речем?  :D :D :D

Дочо, правиш ли разлика от посредник до представител?
Събуди се!
Посредника работи единствено за себе си! (нито за купувача, нито за продавача)
Интересува го да стане сделка, по възможност - на справедлива цена.
Да те питам,
Ти искаш ли, като купувач, някой посредник да ти смъкне цената 20% под пазарната за даден имот към даден момент? Т. е. искаш ли да преебеш продавача с 20%?
И... Да речем, че това стане.
Как ще се чувстваш, ако същия този продавач ти е съсед после? Ще се кефиш, че си го прецакал ли?
 :D :D :D

п.п.
Откажи се от сламения покрив.
Хората са ги правили столетия, но не заради екологията, а от бедност!
Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
горо,

Не се заяждай с додеца! Явно е че не разбираш нито от сламени покриви, нито от брокерство (такова каквото е в страните където това е бизнес). При постигане на сделка дори на -50% "преебани" няма, има съгласили се.
Я аз да те попитам, ами ако ти си си сложил 500% надценка и аз ти поискам 20% отстъпка, сделката стане и ти станеш мой съсед, няма ли да ти е малко неудобно да си ми комшия а?

Всички роблеми изчезват, ако брокерите престанат да ламтят за двойна комисиона и да искат и от купувача (освен ако той не им е възложил изрично работа да търсят и да се пазарят, само че не виждам, как това може да стане да е същата агенция на продавача и т.н.).
...
:D :D :D

Брех, пак тази двойна комисионна!
И може ли комисионната да е единична - 15-30%, да речем?  :D :D :D

Дочо, правиш ли разлика от посредник до представител?
Събуди се!
Посредника работи единствено за себе си! (нито за купувача, нито за продавача)
Интересува го да стане сделка, по възможност - на справедлива цена.
Да те питам,
Ти искаш ли, като купувач, някой посредник да ти смъкне цената 20% под пазарната за даден имот към даден момент? Т. е. искаш ли да преебеш продавача с 20%?
И... Да речем, че това стане.
Как ще се чувстваш, ако същия този продавач ти е съсед после? Ще се кефиш, че си го прецакал ли?
 :D :D :D

п.п.
Откажи се от сламения покрив.
Хората са ги правили столетия, но не заради екологията, а от бедност!
Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
горо,

Не се заяждай с додеца! Явно е че не разбираш нито от сламени покриви, нито от брокерство (такова каквото е в страните където това е бизнес). При постигане на сделка дори на -50% "преебани" няма, има съгласили се.
Я аз да те попитам, ами ако ти си си сложил 500% надценка и аз ти поискам 20% отстъпка, сделката стане и ти станеш мой съсед, няма ли да ти е малко неудобно да си ми комшия а?

 :D :D :D
Ако е Дочо купувача хич нЕма да ми е неУдобно! При неговия скръндзълък, така или иначе, ракията дето ще я пием като комшии, че и салатата, цял живот аз ще ги плащам. Поне да си избия част от разходите предварително!
 *drinks*

п.п.
Иначе, на нормален имотен пазар подобни надценки са невъзможни с изключение на сравнително кратките моменти на всеобща лудост, па даже и тогава не се постигат.
В строителството и посредничеството, общо взето всичко може да се сметне. Единственото което няма как да се изчисли добре е местоположението и сантименталните предпочитания на купувача/продавача.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Хм, пак старата песен на нов глас. Не разбирам само защо темата се обсъжда от "купувачи", дето само хляб и сирене са купували някога?

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

Да, в Германия, Холандия и Австрия всички са само снобари и бедни, да знаеш. Поне се научи да се заяждаш, а като няма за какво да си траеш.

Отричайки, че проблемът на нашите "брокери" е подходът с двойната комисиона, ще си останат на това ниво още дълго време. Проблемът е чисто психологически, така или иначе купувачът дава парите. Ама да ти кажат "дай сега комисионото" (забелязъл съм, че 99.9% от брокерите не знаят как се пише тази дума, видно и от кореспонденцията по-горе) е мега дразнещо. Аз съм свикнал да плащам срещу услуги, а не заради някакво тъпанарско статукво. И въобще не съм скръндзав, обикновено даже не се пазаря.

Та ти може да наричаш посредника "посредник", но повечето хора си мислят, че той работи за тях, че гарантира нещо, само затова плащат. А то какво се оказва - "брокерите" са юридически неграмотни, дават дебилни съвети, лъжат и ако имотът се окаже проблемен, това че е имало "брокер" се оказва, че даже може би е навредило, защото купувачът се е надявал на помощ, а е получил фалшива "услуга". В такъв случай тези "брокери" са обикновени паразити.
« Последна редакция: 13 Юни, 2012, 18:53:38 от dodo2 »