Анкета

За колко време Интернет ще докара до фалит АНИ

1 година
1 (4.3%)
3-5 години
4 (17.4%)
5-10 години
2 (8.7%)
Вече са на ръба на фалита
7 (30.4%)
Това са митове
9 (39.1%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 23 Септември, 2012, 10:00:33

Автор Тема: Агенциите не вършат грам работа - само пречат  (Прочетена 108202 пъти)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

Да, в Германия, Холандия и Австрия всички са само снобари и бедни, да знаеш. Поне се научи да се заяждаш, а като няма за какво да си траеш.

Отричайки, че проблемът на нашите "брокери" е подходът с двойната комисиона, ще си останат на това ниво още дълго време. Проблемът е чисто психологически, така или иначе купувачът дава парите. Ама да ти кажат "дай сега комисионото" (забелязъл съм, че 99.9% от брокерите не знаят как се пише тази дума, видно и от кореспонденцията по-горе) е мега дразнещо. Аз съм свикнал да плащам срещу услуги, а не заради някакво тъпанарско статукво. И въобще не съм скръндзав, обикновено даже не се пазаря.

Та ти може да наричаш посредника "посредник", но повечето хора си мислят, че той работи за тях, че гарантира нещо, само затова плащат. А то какво се оказва - "брокерите" са юридически неграмотни, дават дебилни съвети, лъжат и ако имотът се окаже проблемен, това че е имало "брокер" се оказва, че даже може би е навредило, защото купувачът се е надявал на помощ, а е получил фалшива "услуга". В такъв случай тези "брокери" са обикновени паразити.

Ииии....
Ти сериозно ли мислиш, че немци и австрийци са минали на сламени покриви? (за Оландия не знам)
 :D :D :D
Аз... само приятелски съвет... пък то си е твоя работа. И найлона върши работа.
 :D


п.п.
Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
goro,

Ако някой ти каже, че разбираш от покриви и брокерство, да знаеш, че те е излъгал.

Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

Да, в Германия, Холандия и Австрия всички са само снобари и бедни, да знаеш. Поне се научи да се заяждаш, а като няма за какво да си траеш.

Отричайки, че проблемът на нашите "брокери" е подходът с двойната комисиона, ще си останат на това ниво още дълго време. Проблемът е чисто психологически, така или иначе купувачът дава парите. Ама да ти кажат "дай сега комисионото" (забелязъл съм, че 99.9% от брокерите не знаят как се пише тази дума, видно и от кореспонденцията по-горе) е мега дразнещо. Аз съм свикнал да плащам срещу услуги, а не заради някакво тъпанарско статукво. И въобще не съм скръндзав, обикновено даже не се пазаря.

Та ти може да наричаш посредника "посредник", но повечето хора си мислят, че той работи за тях, че гарантира нещо, само затова плащат. А то какво се оказва - "брокерите" са юридически неграмотни, дават дебилни съвети, лъжат и ако имотът се окаже проблемен, това че е имало "брокер" се оказва, че даже може би е навредило, защото купувачът се е надявал на помощ, а е получил фалшива "услуга". В такъв случай тези "брокери" са обикновени паразити.

Ииии....
Ти сериозно ли мислиш, че немци и австрийци са минали на сламени покриви? (за Оландия не знам)
 :D :D :D
Аз... само приятелски съвет... пък то си е твоя работа. И найлона върши работа.
 :D


п.п.
Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Dimitar.

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 406
  • Карма: +32/-5
  • Респект: +49
    • Профил
0
Хм, пак старата песен на нов глас. Не разбирам само защо темата се обсъжда от "купувачи", дето само хляб и сирене са купували някога?

Заяждаш се, защото прекрасно знаеш, че няма как да ти докажем, че сме купили и продали без съвсем да излезем от анонимност.
Всъщност, ако има начин, сподели го... ама надали.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Мързи ме да изброявам отново брокерски примери, вероятно са ти попадали и преди.

В Гърция може да не е така, но тук почти всеки, решил да контактува с "брокери", предлагащи имоти, повръща. Ако не го прави, то е защото е типичният български мазохист, научен да го е*** и да иска още, казвайки си "пак ме прее****".

*drink6*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
-1
Е... в днешно време има снобари дето си ги поръчват от глупост.

Да, в Германия, Холандия и Австрия всички са само снобари и бедни, да знаеш. Поне се научи да се заяждаш, а като няма за какво да си траеш.

Отричайки, че проблемът на нашите "брокери" е подходът с двойната комисиона, ще си останат на това ниво още дълго време. Проблемът е чисто психологически, така или иначе купувачът дава парите. Ама да ти кажат "дай сега комисионото" (забелязъл съм, че 99.9% от брокерите не знаят как се пише тази дума, видно и от кореспонденцията по-горе) е мега дразнещо. Аз съм свикнал да плащам срещу услуги, а не заради някакво тъпанарско статукво. И въобще не съм скръндзав, обикновено даже не се пазаря.

Та ти може да наричаш посредника "посредник", но повечето хора си мислят, че той работи за тях, че гарантира нещо, само затова плащат. А то какво се оказва - "брокерите" са юридически неграмотни, дават дебилни съвети, лъжат и ако имотът се окаже проблемен, това че е имало "брокер" се оказва, че даже може би е навредило, защото купувачът се е надявал на помощ, а е получил фалшива "услуга". В такъв случай тези "брокери" са обикновени паразити.

Ииии....
Ти сериозно ли мислиш, че немци и австрийци са минали на сламени покриви? (за Оландия не знам)
 :D :D :D
Аз... само приятелски съвет... пък то си е твоя работа. И найлона върши работа.
 :D


п.п.
Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Тука е пълно с изтрещяли кандидат новодомци. Те винаги ще си останат кандидат такива! Форума е амалгама от нещастни и презрени гастарбайтери, селяни от Драгичево, които не могат да напуснат родителите си без да останат със СЛАМЕН покрив над главата и други клошари. Сламен покрив ми напомня на филма "Хан Аспарух". Толкова ли изпаднали подмостовци и мизерни влогари са станали, че разчитат на покрив в който щъркел ще си направи гнездо, козел ще го изпаса или вятър ще го разпилее!
Има кредити бе мизерници недни!!!
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Собственик 31 - ти някога излизал ли си извън границите на България? Освен еднодневната ексурзия с автобус Чавдар с раздаване на рекламни материали до Охридското езеро по случай сватбата?

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
0
Собственик 31 - ти някога излизал ли си извън границите на България? Освен еднодневната ексурзия с автобус Чавдар с раздаване на рекламни материали до Охридското езеро по случай сватбата?
Ти нещо не си в час модераторю. Че аз миналата година си празнувах рождения ден в Кавала, 1988г. съм пазарувал от "metal bunker" в Будапеща, а Италия и Турция са  ми  като добър ден!
Еднодневна екскурзия никога не съм имал, а в Македония съм бил цяла седмица на брега на Охридското езеро в 5-звезден хотел, като съм обиколил цялата страна , което ти със сламения покрив като славяните отпреди 2000 години никога няма да направиш. Сватбата съм я прекарал в Китен, щото не се прехласвам като тебе по сламени покриви на 1000 години, на които сламата им е сменена поне 1000 пъти *rofl* *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
То пък една страна, Македония де, къде се мота цяла седмица?
А по брокерската тема - има много добри професионалисти, има и още повече на средно ниво, което е напълно достатъчно.
Само има един "дребен" проблем с клиентите - не искат да си плащат. Което си личи и от именно тази и подобните стотина теми по форумите. Та за толкова пари - толкова. Като започнете да си плащате, тогава може да имате и претенции.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Да, а в момента ми пишеш от плажа на Бора-Бора.

Ето една къща на бедняци със сламен покрив. Снимай и твоя (и на брат ти) кокошарник със соц-керемидите да сравним.




На вас като ви спряха тоалетната в другия форум започнахте тук. Темата е за тъпите брокери, обаче се обсъжда мога или не да си направя какъвто покрив си харесвам. Забавно.

*drink6*


@imotko - дефинирай "много". За да видим каква дума да използваме за останалата маса "брокери".


Горките бедняци.....







Тези всичките са в UK - нещо като Македония, но по-зле.
« Последна редакция: 13 Юни, 2012, 23:09:37 от dodo2 »

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
0
ЕБАТИ грозните и деформирани покриви!!!!!!!!!!!! И грам слама не се вижда. Щом ти преча, няма да пиша известно време заради твоето его, доволен ли си? *prof*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
:) Просто изключи от речника си "травестит" и подобни.

*drink6*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Е кво има на сламения покрив? Много си е фън-шуйско, даже ...   *girl*  :D

"Много" за мен е една! За мое съжаление стана адвокат. Останалите - заглавието на темата.
« Последна редакция: 13 Юни, 2012, 23:48:36 от Muza »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Темата не е сламения покрив, а: Агенциите не вършат грам работа - само пречат

*ireful* :)

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
goro,
Ако някой ти каже, че разбираш от покриви и брокерство, да знаеш, че те е излъгал.
...

М..., че аз като ми кажат такова нещо само се правя, че им вярвам.
А ти как позна?
 ;)  :D


Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Мързи ме да изброявам отново брокерски примери, вероятно са ти попадали и преди.

В Гърция може да не е така, но тук почти всеки, решил да контактува с "брокери", предлагащи имоти, повръща. Ако не го прави, то е защото е типичният български мазохист, научен да го е*** и да иска още, казвайки си "пак ме прее****".

*drink6*

Хе... Дочо, ако знаеш колко примери мога да ти дам за погромистки практики (моя милост - дилетанта! )... Свят ще ти се завие!
Пък за политици, каки и пр... дори не искам да приказвам.
Но не ми се ще да ги слагам в един чувал всички.

Убеден съм също, че всеки който отива при брокера с намерението, че ще го преметне и няма да плати, накрая му се повръща...
Брокерите (в който и да е бранш - и продавачката в магазина е брокер) са чада на пазара - след няколко години практика отдалеч и почти безпогрешно разпознават муфтаджията от почтения човек и вероятно в повечето случаи се отнасят с него както подобава.
Да ти дам един пример.
И в бг и в гр като зареждам по бензиностанциите момчетата ще си счупят краката да ме обслужат максимално бързо, да ми измият стъклата и фаровете... Дори често ми се случва друг да спре на съседната колонка по рано, но първо да дотърчат при мен.
Дали пък не съм по-голям балък от тебе?!  ;)

От гр брокерите досега само един наглец зная (зная и глупаци но това е друга бира - природа). От бг - също само една нагла знам, но то нейното може да мине донякъде и в графата "агресивен маркетинг"...
Та... тези приказки, че в бг брокерите били друга порода - да ги разправяш на баба си...

Едно не мога да разбера.
Как момче като тебе, дето му се случва за 2 минути да направи 2 бона, не може да попадне на читав брокер?
В Содом и Гомор Господ открил читави хора...

п.п.
Гледам, че пак настояваш за сламата. Аз не казвам, че бедняците днес ползват къщи със сламени покриви. А умниците, които се скъпят за брокерското възнаграждение, но са готови да го похарчат многократно за сламени покриви, които нямат нито едно предимство пред керемидите за сметка на множество недостатъци и едно самолюбиво начесване на личния снобизъм.
(Сигурен ли си, че това на снимките е "слама" :) )

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Темата не е сламения покрив, а: Агенциите не вършат грам работа - само пречат

*ireful* :)

 *rofl*

Не знам как си изтрих второто изречение и се допълних отново. :)
Еми не вършат работа и това си е.

 *drink9*