Анкета

За колко време Интернет ще докара до фалит АНИ

1 година
1 (4.3%)
3-5 години
4 (17.4%)
5-10 години
2 (8.7%)
Вече са на ръба на фалита
7 (30.4%)
Това са митове
9 (39.1%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 23 Септември, 2012, 10:00:33

Автор Тема: Агенциите не вършат грам работа - само пречат  (Прочетена 108194 пъти)

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Жоро,
Не е до парите! Разбира се, хора всякакви.
Брокерите са посредници. Ами то повечето от нас са  посредници. Както и повече от нас, може да бъдат прескочени. Не в това е смисъла.
Проблемът тук, според мен, е, че брокерите (в повечето случаи) наистина се явяват като "тапа", не като проводник между двете страни. Въпросът на Паламуд е: след като не са проводник, как да се преодолее тапата? Или айде, по друг начин - как да ги накараш да се оттапят и да станат проводници?

Фло

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 749
  • Карма: +30/-6
  • Респект: +138
    • Профил
0
Е кво има на сламения покрив? Много си е фън-шуйско, даже ...   *girl*  :D

"Много" за мен е една! За мое съжаление стана адвокат. Останалите - заглавието на темата.
:)Шуйско си е отвсякъде и фън! Аз подкрепям идеята и ще си направя даже труда да проверя възможностите да му организирам за Додо събирането и подготовката на камъша за покривите.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
goro, като ти казах, че не разбираш от сламени покриви и брокерство ти го казах сериозно.
Сламените покриви не се правят от слама. А за българските и гръцките месутиси мога да ти разказвм с часове, ма изглежда не съм само аз и ти го казаха няколко човека, ама ти пак лаеш и хапеш. Де па млъкни за малко.

goro,
Ако някой ти каже, че разбираш от покриви и брокерство, да знаеш, че те е излъгал.
...

М..., че аз като ми кажат такова нещо само се правя, че им вярвам.
А ти как позна?
 ;)  :D


Като гледам как си сложил в една кошница сИчкото брокер - ясно е, че ти идва нанагоре кУмисионнУто, ма...
Повечето хора дето мислят, хич не си мислят такива работи дето ти казваш. Или смяташ, че повечето хора са по глупави от тебе и мене?

Мързи ме да изброявам отново брокерски примери, вероятно са ти попадали и преди.

В Гърция може да не е така, но тук почти всеки, решил да контактува с "брокери", предлагащи имоти, повръща. Ако не го прави, то е защото е типичният български мазохист, научен да го е*** и да иска още, казвайки си "пак ме прее****".

*drink6*

Хе... Дочо, ако знаеш колко примери мога да ти дам за погромистки практики (моя милост - дилетанта! )... Свят ще ти се завие!
Пък за политици, каки и пр... дори не искам да приказвам.
Но не ми се ще да ги слагам в един чувал всички.

Убеден съм също, че всеки който отива при брокера с намерението, че ще го преметне и няма да плати, накрая му се повръща...
Брокерите (в който и да е бранш - и продавачката в магазина е брокер) са чада на пазара - след няколко години практика отдалеч и почти безпогрешно разпознават муфтаджията от почтения човек и вероятно в повечето случаи се отнасят с него както подобава.
Да ти дам един пример.
И в бг и в гр като зареждам по бензиностанциите момчетата ще си счупят краката да ме обслужат максимално бързо, да ми измият стъклата и фаровете... Дори често ми се случва друг да спре на съседната колонка по рано, но първо да дотърчат при мен.
Дали пък не съм по-голям балък от тебе?!  ;)

От гр брокерите досега само един наглец зная (зная и глупаци но това е друга бира - природа). От бг - също само една нагла знам, но то нейното може да мине донякъде и в графата "агресивен маркетинг"...
Та... тези приказки, че в бг брокерите били друга порода - да ги разправяш на баба си...

Едно не мога да разбера.
Как момче като тебе, дето му се случва за 2 минути да направи 2 бона, не може да попадне на читав брокер?
В Содом и Гомор Господ открил читави хора...

п.п.
Гледам, че пак настояваш за сламата. Аз не казвам, че бедняците днес ползват къщи със сламени покриви. А умниците, които се скъпят за брокерското възнаграждение, но са готови да го похарчат многократно за сламени покриви, които нямат нито едно предимство пред керемидите за сметка на множество недостатъци и едно самолюбиво начесване на личния снобизъм.
(Сигурен ли си, че това на снимките е "слама" :) )

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1

Жоро,
Не е до парите! Разбира се, хора всякакви.
Брокерите са посредници. Ами то повечето от нас са  посредници. Както и повече от нас, може да бъдат прескочени. Не в това е смисъла.
Проблемът тук, според мен, е, че брокерите (в повечето случаи) наистина се явяват като "тапа", не като проводник между двете страни. Въпросът на Паламуд е: след като не са проводник, как да се преодолее тапата? Или айде, по друг начин - как да ги накараш да се оттапят и да станат проводници?

Ми... Никак не съм съгласен!
Те се превръщат в "тапа" само за този дето има нагластта да им каже, че няма да плати, щото щял да им плати продавача.
Представям си, как идва при мен Додо и ми казва. "Няма да ти платя, ама ти си длъжен да ме обслужиш, щото имаш договор с продавача"
Направо му показвам вратата, и ако съм в добро настроение - с парен чук от висотата на моите 120 кила.

п.п.
Ако комисионната се плаща само от едната страна вероятно тогава няма да е 3%, а 6, няма да 5, а ще е 10, няма да е 2 а 4... според пазарната ситуация и не по малко от минимума необходим за този бизнес да си покрива разходите..
Но!!!
Разделянето на комисионната между продавач и купувач има своя смисъл. На практика отпушва пазара  - прави възможно и по малко конфликтно сътрудничеството между агенциите и същевремнно засилва конкуренцията между тях. Разбира се, като се появи някой муфтаджия, дето не иска да плати полагащата му се част от сметката му се слага тапа!
Ако тапата се слага често, често се срещат муфтаджиите.

Разбира се, не очаквам горното да бъде осмислено, а още по-малко признато от Додо или който и да е Шаран. Но това не променя нещата.

п.п.
Прав си Невидимко.
Не си първия професионал дето знае повече от мене за гръциките месутис. Аз даже такива не познавам. Но пък знам меситес.
За сламата и камъша важи същото. Та... Правете си, каквито ви харесват, сламени или камъшътени покриви момчета - по нашите географски ширини, дори в миналото, те са се срещали главно северно от Балкана, но дори това не мисля, че би ви казало нещо.
Та по-добре наистина да замълча.
Ако съм те ухапал случайно - прощавай.  ;)
Взех участие в темата главно за да се пошегувам с Додо и да му кажа съвсем добронамерено моето непрофесионално мнение. :)

 *drinks*
« Последна редакция: 14 Юни, 2012, 00:42:41 от goro »

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
-1
Едно не мога да разбера.
Как момче като тебе, дето му се случва за 2 минути да направи 2 бона, не може да попадне на читав брокер?

п.п.
Гледам, че пак настояваш за сламата. Аз не казвам, че бедняците днес ползват къщи със сламени покриви. А умниците, които се скъпят за брокерското възнаграждение, но са готови да го похарчат многократно за сламени покриви, които нямат нито едно предимство пред керемидите за сметка на множество недостатъци и едно самолюбиво начесване на личния снобизъм.
(Сигурен ли си, че това на снимките е "слама" :) )

Това на снимките е тръстика, темата ми съдържа в заглавието си "камъшит". "Слама" започна да използваш ти, а сега не било слама.

А относно въпроса за брокерите - отговорът е много прост и е написан и по-назад - 99.9% от тях са идиоти. Т.е. вероятността да попаднеш на свестен е минимална, независимо дали за 2 минути изкарваш 2000 лева или 5 стотинки, това няма връзка с брокерите, така че какво намесваш този фактор, не знам. Пак някакъв евтин опит за заяждане.

И свободните съчинения, че видиш ли, "брокерите" имали нюх и реагирали незнам си как, защото разбирали, че някой се гаври с тях - не, посоката е обратна. Пуска брокерът-идиот реклама на имот с порок, съзнателно, търсейки балъци - това става преди който и да е да му се е обадил. Колегата му идиот пък пуска 100 обяви с лъжливи данни, за да търси шарани. Третият им колега идиот пуска 200 обяви създадени с генератор на случайни обяви, като при обаждане казва "тази обява не е актуална, ама чакай сега да видиш какви други предложения имаме, само ела в нашия офис да подпишеш договор за комисиоНО, че и деца храня, а и аз трябва да лапам". И още мноооого всякакви made in bulgaria комбинации. Така че сложната схема, която се опитваш да пробуташ не е факт. Факт е, че агенциите не вършат грам работа - само пречат.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
P.S. И брокери, моля, научете най-важната дума за вас - комисиона - женски род с едно "Н"!

Множествено число няма!

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
0
Добре Дочо.
И ти си прав.
Прави си покрива както искаш. И от водорасли става!  :D

И за брокерите си прав! Би било чудо ти да попаднеш на читав!



п.п.
Иначе мога да ти пратя линковете от днешните погромисти оспамили пощата ми - по малко са от брокерите, ма живот... какво да го прайш...
Айде, лека нощ.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0

Жоро,
Дали ще е 6% или 2 * 3%, мен ви е все тая. Единствено ме интересува свършената работа. Да не говорим, че и комисионата може да бъде коментирана и договорена. Обаче, за нагло и арогантно поведение, изобщо не искам да си губя нито времето, нито нервите, нито доброто настроение. Защото моите пари, нито съм ги откраднала, нито са ми паднали от небето. Както те не искат да се подиграват с техния труд, така и аз не искам с моя. И обратното, разбира се.
Точно тапа, с безумните си разнородни обяви, подвеждане на клиентите... Ами, аз не мога да си го позволя с моите, защото олеквам. Така и те ... олекват и плувайки, запушват!

Интернет дава много възможности, човек сам да се справи и без посредници. Въпреки това, категорично смятам, че това е губеща позиция. Предпочитам аз да си изкарам моето си, там където съм "дълбала" и където съм добра (надявам се :) ). Във всеки бранш си има тънкости на занаята, които само с практика се научават. Така че, от такива изпълнения, лично аз бягам. Хем ще ми изяде времето, хем едва ли ще ми излезе по-евтино, нито пък ще бъде най-доброто.
Определено, обаче,  се дразня от ширещата се посредственост, особено и не знайно защо, вадеща очите, сред брокерите. Съвсем не значи, че всички са такива, и много погрешно ще бъде да се слагат под общ знаменател.

По-горе дадох пример с една дама - брокерка. С нея имам един купен и един продаден имот. Ами тя си заслужи всяка стотинка. При това, без договор! Защото ... абе и аз съм трудна, отказвам да подписвам договори с агенции. Не е, защото искам да тарикатея, а защото не искам да имам допълнителни казуси. Този договор... още с него ли да почна, преди да го подпиша, при адвоката? Няма да се концентрираме върху детайлите на имота, документи, знаете ...? Защото при сделка - за мен поне, задължително при адвокат. Ако нещо ме притеснява, не съм убедена, второ мнение и така... И това ми се е случвало.
Категорично, не мога да си позволя, да се оставя на агенцията да ми свърши тази работа. Ако все пак я свърши - проверка от адвокат.

Ето, ще ти дам друг пример - строителна фирма. Ей, отначалото за ремонти, какви ли не варианти пробвах - работници, после няколко фирми на един обект, после една - но тя да ги събира. Тая последната - още сънувам кошмари. Докато накрая не попаднах на една... И знаеш ли вече  как работим? Обаждам се - определяме среща на мястото - и казвам - това и това искам. Той казва - това, ако кажеш, ще ти го направя, но няма смисъл да даваш толкова пари, като има и друг вариант. Онова - може и така, но по-добре дай Хлв повече, но ще знаеш, че няма да имаш проблеми. И се разделяме. След което струпва материали, хора и почва. Няма оферта, предварителен договор, дори и някакъв аванс още не съм платила. След като приключи, ми дава опис на операциите и материалите . Няма нищо надписано. Нещо повече, аз оглеждам, да не е пропуснал нещо. Родих се. :)

Ще кажеш, ремонтите се случват често, а сделките с имоти по-рядко. Прав ще бъдеш. Обаче и купувачите усещат онова дребно и алчно тарикатеене, облечено в баровска просташка арогантност, което отвращава.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
0
Ако комисионната се плаща само от едната страна вероятно тогава няма да е 3%, а 6, няма да 5, а ще е 10, няма да е 2 а 4... според пазарната ситуация и не по малко от минимума необходим за този бизнес да си покрива разходите..

Дойдохме си на думата - става въпрос за психология. Брокерите просто са открили метод, как да заблудят противника. Човек си казва 3% - ОК, ама 6% не е ОК. Купувачът често не се замисля. Или приема статуквото, защото брокерът идиот казал, че така се прави. Айде нека се опитат да обявят открито "комисиоНО 6%" и да има конкуренция на тази база, да видиш как ще падне наполовина. Ама стадото си е свикнало на "3% и от двете страни, даже когато ви лъжем в очите", защото "така се прави".

Нали преди дадох пословичния пример - една от големите агенции, обявен парцел, виждаме се, казвам цената е ОК, ама искам да си направя проверки, защото на вас ви нямам никакво доверие, а и района го научих наизуст и почти няма парцел без проблем и следователно нямам намерение да ви плащам и комисиоНО. Онзи мънка вика не може, ама не сме спорили. Видях си аз разни документи и тадам - намирам втори собственик на същия парцел също с нотариален акт. Мързи ме да разказвам пак подробно, ама втория собственик който нищо не подозираше, се оказа познат с един бивш шеф от ДС, той познат на главния прокурор и станаха едни интересни работи, а още помня насрания поглед на брокера. И това да не мислиш, че ми е единствения подобен пример?

За майтап нека някой си избере цел, примерно "3-стаен в еди кой си квартал" и да започне за звъни по обяви. Още на десетото обаждане ще повърне.
- Ало, Мимето я няма, а само тя се занимава с тази обява!
- Ало, апартаментът от тази обява тъкмо го купиха, ей сега ме хващате точно при нотариуса, ама имаме един друг - на друг етаж, друга площ, даже е в друг квартал, ама е точно каквото търсите!
- Ало?! Бабооо, търсят те по телефона! (Агенция "Мара 2007 Пропъртис")
- Ало.. (разговор) Хм, ама този апартамент не е ли обявен от друга фирма но на друг етаж, а снимките са същите? (Щрак)
- Ало, искаме 5 лева такса оглед, защото последната продажба ни е през 2008ма, криза е
- Ало, ама вие ще купувате ли апартамента или само ми губите времето? Вие сериозен купувач ли сте или сте турист?
и т.н. и т.н.

п.п.
Иначе мога да ти пратя линковете от днешните погромисти оспамили пощата ми - по малко са от брокерите, ма живот... какво да го прайш...
Айде, лека нощ.

п.п. за програмистите в БГ мога да кажа абсолютно същото - огромен процент абсолютни некадърници, видял как се прави "HELLO WORLD" и се кръстил вече "уеб програмист". И после защо всеки втори сайт може да се хаква и през него китайците да ти спамят твоята поща.

Проблемът е абсолютно аналогичен - разни индивиди, които са непрофесионалисти, да не кажем некадърници, се опитват да се занимават с нещо, защото е модерно или са чули, че "носи много пара". А всъщност стават само за продавачи в McDonalds или чистачи.
« Последна редакция: 14 Юни, 2012, 01:36:33 от dodo2 »

goro

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1234
  • Карма: +48/-73
  • Респект: +1
    • Профил
+1
P.S. И брокери, моля, научете най-важната дума за вас - комисиона - женски род с едно "Н"!

Множествено число няма!

 :D :D :D
Аз пък си мислех, че е прилагателно и може да бъде и в трите рода!
Например, казваме
страНеН мъж
страННА жена
страННо дете

и
комисиоНеН договор
комисиоННа сделка
комисиоННо договаряне

Но няма да споря с теб, защото съм слаб в граматиката.

-----------------------------------------------------------------------------------------------
..
По-горе дадох пример с една дама - брокерка. С нея имам един купен и един продаден имот. Ами тя си заслужи всяка стотинка. При това, без договор! Защото ... абе и аз съм трудна, отказвам да подписвам договори с агенции.
...
Ето, ще ти дам друг пример - строителна фирма.
...
О... Виждаш ли? Имало и читави.
За останалото Дичо на времето беше написал - каквото ни е обществото - такива и брокерите и програмистите и готвачите...
И въпреки това не бива да генерализираме.
По важният въпрос според мен е - кой е виновен за, да го наречем "масовата некоректност".
Колкото и да ти е странно - мисля, че аз и ти и като цяло, прекомерната толерантност на българина наследена от едно по-старо общество и неопитността ни да живеем в свободно такова.
Вместо да шляпнем лъжеца и глупака през устата, крадеца през ръката, ние се подсмихваме добре възпитано, свиваме рамене и подминаваме. Понякога дори по-лошо, "евала" му правим на тариката, че успял в далаверата или просто провокираме глупака. И се развихрят във форумите Мунчовци-Пророци, общото на които с вазовия Мунчо е само идиотизма...

Моя милост, се промених в тази посока - като видя лъжец или крадец, забравям доброто си възпитание и често ми се случва да го шляпна през устата или ръката... Не знам, правилно ли е?

п.п.
Тук Муза не се подписват договори, а едно просто нареждане за вълзлагане/оглед - 1стр. няма. В много случаи дори не се подписва и рядко са ставали недоразумения, въпреки че именно нареждането за оглед е единственият документ с който можеш да удостовериш, че еди кой си ти е клиент. Съда обаче признаваше устните нареждания. Ако Пенчос, с когото нямам нищо друго общо откажеше да ми плати, моя милост изискваше да речем разпечатката от телефонните си разговори от която се вижда, че Пенчос последния месец ми е звънял 333 пъти... Като цяло, доколкото съм чувал, защото съм нямал такива случаи лично, в 99% от случаите, съда хващал Пенчос за ушите и последният плащал като поп освен обичайното в случая възнаграждение, и съдебните разходи, и лихвите за забава...
Сега промениха закона. Рано е още за коментар.
За Дочо, без подписано нареждане няма да си вдигна г. от стола, дори за случаите в които не му искам комисиоННо! Щото съществува опасност, той да се отметне пред продавача, че аз съм му показал имота и да не получа и възнаграждението си и от последния, при условие, че без подписаното нареждане няма как да докажа, че именно аз съм запознал Дочо с имота.  ;)

-----------------------------------------------------------------
Ако комисионната се плаща само от едната страна вероятно тогава няма да е 3%, а 6, няма да 5, а ще е 10, няма да е 2 а 4... според пазарната ситуация и не по малко от минимума необходим за този бизнес да си покрива разходите..

Дойдохме си на думата - става въпрос за психология. Брокерите просто са открили метод, как да заблудят противника. Човек си казва 3% - ОК, ама 6% не е ОК. Купувачът често не се замисля. Или приема статуквото, защото брокерът идиот казал, че така се прави. Айде нека се опитат да обявят открито "комисиоНО 6%" и да има конкуренция на тази база, да видиш как ще падне наполовина.
...

Дочо!
Хем не си в час, хем пишеш глупости!
3то % или 6те % не се определят от брокера, а от пазара. Те са долната граница при която дейността на една агенция или брокер има икономически смисъл или близко до нея.
Иначе... ти можеш да си въобразяваш, че 20 000 брокера са седнали и са направили картел!
С подобно становище излезе първоначално съдът за Камарите на брокерите в Атина и Солун (незнам за кои други градове за 2+2%), но аз казвам че това са фишеци за отвличането на общественото внимание от истинските проблеми. Действително, камарата в Солун препоръчваше на членовете си 2+2, но това би направила всяка еснафска организация и преди 100 години, дори и задругата на абаджиите, за да избегне нелоялната конкуренция - т.е. някой да се намества на пазара на цени под себестойността, щото това разрушава като цяло бизнеса... В щатите, ако съдя по учебника на Котлер дори е имало много строги закони срещу подобни практики. Сега не знам как е.
Виж... 5 застрахователни компании или банки много лесно правят картел!

За никакви психологически методи не става въпрос. А за практически ползи и за двете страни - и на клиентите и на брокерите. Или... ти си мислиш, че ако някой можеше да завладее пазара на 1%(само от продавача) и да излезе и на печалба досега не би го направил? Ами... пробвано е!...
Не ми се обяснява повече...
С тая мантра дето я пееш Дочо, че някой е длъжен да работи за тебе, щото щял да му плати половината от минималната цена другата страна - продавача, няма как да попаднеш на свестен брокер. По скоро някой изпечен и обигран в нещата "ястреб" ще ти вземе 2-3-пъти повече пари без да разбереш. Ако имаш пари, разбира се.
Проблема при масовия българин не е големината на брокерското възнаграждение, а масовата беднотия до която го докараха.

Пак се офорумихме!!! :(
« Последна редакция: 14 Юни, 2012, 08:21:19 от goro »

global

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 929
  • Карма: +42/-3
  • Респект: +155
    • Профил
+1
Ето, Горо и Додо стигнаха до половината истина за думата "комисиона", а тя е следната  :):
Как се пише: комисиона или комисионна?

    Когато думата представлява съществително име, се пише с едно н – комисиона. Заета е от френски (commission) или немски (Komission).
     

    Когато думата е прилагателно име, се пише с двойно н – комисионна.
     

    За думата е в сила следното правило: когато прилагателното име в м.р. ед.ч. завършва на -нен, в останалите форми се пише двойно н. Прилагателното комисионен завършва на -нен, следователно в другите форми се пише двойно н – комисионният, комисионния, комисионна, комисионни.
     
   
Източници

    Нов правописен речник на българския език. С., БАН, Хейзъл, 2002, с. 427.
    Речник на чуждите думи в българския език. Състав. М. Филипова-Байрова и др. С., БАН, 1982, с. 420.

За агенциите и брокерите темата не ми е особено интересна. Толкова пъти сме я мъдрили, че едва ли нещо ново може да се напише. Истината обаче е, че щом пазарът налага наличието на посредници, това означава че той има нужда от тях. Всеки индивидуално определя собствените си потребности от наличието на брокер и агенция. ( Не знам защо, обаче думата "брокер" винаги свързвам с КамИлчето *rofl* . Нещо като условен рефлекс...)

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Хора, виждам че залитате по лични нападки.
Нека да поставим въпроса така. Кои агнеции (поскоро конкретни брокери) са читави.щото има и домашни брокери които сигурно ще свършат работа.
При големите агнции те почват с договора от вратата, преди да са ти показали и един апртамент
Аргумента - шефа така искал. Иниче какво -ще ги уволни ли - ми те са на процент. Даже знам колко 25% ама от сумата платена на агнецията. или при 2000 Е горкия брокер изръшкал цяла софия ще вземе 500 Е. ми аз мога да му дам 1 000 само на ръка ама да вземе да свърши нещо полезно и да ми спести едни 5 000 Е

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
0
Паламуд,
Точно! Кои брокери са читави? Защото, аз съм попадала на читава агенция с кофти брокер. :)


Жоро,
Може би и ние сме виновни. Аз обикновено не се занимавам. Следвам принципа - един път се лъже, т.е. някой излъже ли ме един път, край. Оставям го на съдбата. Рано или късно, Тя си казва думата.
И така, като ги отсея, взаимоотношенията и съвместната работа, стават много лесни и леки. Затова снощи описах накратко ремонтната си одисея. В науката икономика нямало понятие етика и морал. А, би трябвало. Пазарът, цената е едно, взаимоотношенията са друго.
Някои казват, колкото си по-нахален и безскрупулен, толкова повече печелиш. Според мен е жива заблуда ...

Казваш, шамариш. Ами и Додо ги ошамарил, но ти го приемаш, като клинчене. :)

Големият въпрос тук е, че сделките с имоти не са ежедневие за клиентите от двете страни и как да се ориентират кои са професионалисти.

 *drink11*

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Няма как. Късмет му е майката. То като се жениш, не знаеш какво ще излезе, вие искате брокера от раз да го познаеш дали е читав !

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Няма как. Късмет му е майката. То като се жениш, не знаеш какво ще излезе, вие искате брокера от раз да го познаеш дали е читав !

айде имотко, ясно е че без брокер трудно става - дай няколко примера. Имена телефони, сайтове каквото искаш
Принципно една безпристрастна трета страна винаги помага в преговорите и на двете страни. Проблема ми е че обикновенно не са изобщо в час и ръсят глупости и провалят сделакта! Адвокат също съм ползвал, но те пък понякога толкова задълбават че само шашкат хората и пак сделка "нихт" :)