Анкета

За колко време Интернет ще докара до фалит АНИ

1 година
1 (4.3%)
3-5 години
4 (17.4%)
5-10 години
2 (8.7%)
Вече са на ръба на фалита
7 (30.4%)
Това са митове
9 (39.1%)

Общ брой гласове: 20

Гласуването приключено: 23 Септември, 2012, 10:00:33

Автор Тема: Агенциите не вършат грам работа - само пречат  (Прочетена 109088 пъти)

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Купувачи с пари има много, global, ама не искат да купуват. Затова колегата е 100% прав - добрият продавач струва теглото си в злато.

Струва ми се че 90% от брокерите живеят в 2007-ма...
Освен кадърен "продавач" трябва да има и кадърен "купувач" английския термин е "buyer"
но брокерите в бг са ходили на курсове само за продавачи "щанд(г)исти"

като вица за чукчите: "Чукча — не читатель, Чукча — писатель" :)

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
По тази логика кой луд ще си купи имот навсякъде в Европа... Айде по-сериозно, моля.

По тази логика 50-60 % предпочитат да живеят под наем в Западна европа.
тФа е щото са мноо бедни и са по-закъсали от нас, дори почивки в Гърция не могат да си позволят :)

marandi

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 865
  • Карма: +51/-15
  • Респект: -124
    • Профил
    • http://marandi.blog.bg
0
По тази логика кой луд ще си купи имот навсякъде в Европа... Айде по-сериозно, моля.

По тази логика 50-60 % предпочитат да живеят под наем в Западна европа.
тФа е щото са мноо бедни и са по-закъсали от нас, дори почивки в Гърция не могат да си позволят :)

Мани го Коганев  *girl*

Той самият милият понякога не се усеща какви глупости изтрещява, но всяка комуникация със Жорката си е заразителна и затова нищо не казвам.

П.П. Имоти в Европа - как звучи само, налЕ? Също като имоти в Гърция - пълни шматки .... ( да не забравим ония дет' идидат със самолети ) .... Ся трябва да търся английската кралица колко пъти е летяла със самолет през последните десетилетия, ама в Гърция го имат за "Добър ден" - според Жорката. Поне да вкара и яхтите на Ахил и речите на Сократ, че картинката да е пълна ( смигам )

 *drink9* *drink9* *drink9*
« Последна редакция: 18 Юни, 2012, 17:34:02 от marandi »

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Специално пък Паламуда няма да си купи имот никъде.

имаше един нещастник идиотко в оня спрения форум така разправяше и за валсодар и за додо. Пък те взеха, че купиха имоти от по 120К.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Не ми е известно тези двамата другари да са купили нещо. Поне не са се похвалили.
Но, ако това все пак се е случило, значи яко са се прекарали. Нали спадането продължава с пълна сила.

koganev

  • Гост
0
Днес нотариус ми каза, че сделките си вървят в нормално темпо. Какво значи това... де да знам кое е нормално.

Паламуд, живот под наем означава мобилност -  това е основната причина да не купуват хората имоти. Парите им трябват за нещо друго и не искат да носят отговорността, която върви със собствеността върху НИ. Нямат проблеми хората да си купят НИ, но изборът им е тъкв - да не купуват засега. Иначе високите данъци са си високи и при наемането на жилище. Да не мислиш, че собствениците не включват данъците при определяне на наемите?  *rofl*
Затова ти казвам - дай по-сериозно. Ако искаш виж държавата с най-високи данъци в ЕС (не я знам коя е) и сравни цените на НИ с тези в държавата с най-ниски данъци (знам я коя е). Кажи какво се е получило.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Сделките за София са точно толкова, колкото са били през 2002г. Т.е. наполовина от бума, но достатъчно, за да работят хората от бранша.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
+1
Сделките за София са точно толкова, колкото са били през 2002г. Т.е. наполовина от бума, но достатъчно, за да работят хората от бранша.
И продажбите "под себестойност"  са новия хит! Нещо като нова мода!
Мноу престижно е да кажеш в компания: : Копеуе,  ша мъча да продам малко под себестойност, щото наесен ша духаме супата - поне триесе процента даун!"
 Или: Скивай майна, ша зема да купа нещо под себестойност,  макар, че мое да са набутам, щот ша паднат още......"
Ас съм българче.......

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
ето един компи пейст с ммнение на продавач:
delffin
ПОВЕДЕНИЕТО НА БРОКЕРИТЕ

Продавам апартамент, погрижила съм се за обяви във всички посещавани сайтове и печатни издания, платила съм за вип, топ и т.н. обяви. Изрично съм посочила, че апартаментът е от собственик и без комисионна. Юрист съм и мога да защитавам правата си отлично. Защо ми се обаждат на ден по десет брокера, разпитват ме за апартамента два часа, а накрая питат каква комисионна ще им дам и когато разберат, че не предлагам такава, тъй като не се нуждая от услугите им, започват да ми се тръшкат сякаш аз съм ги потърсила, а не те мен??? Защо е този тормоз над продавачите, които са преценили, че не се нуждаят от посреднически услуги? Защо се смята, че трябва да се получи комисионна и от купувач, и от продавач, а ако продавачът не предлага се започва безугледно да се КРАДЕ обявата му и да се предлага на цени, различни от посочените? Скоро купих апартамент и платих комисион на брокера, тъй като след два месеца търсене САМА намерих това, което търся, но за да стигна до него трябваше да се обадя на брокер. Платих на брокера 5000 лв. /същата сума получи и от продавача/, след което бях изнудена да платя ЦЯЛАТА комисионна при сключването на предварителния договор, който редактирах цял ден и се борих с брокера да се приемат клаузите, които считам че охраняват интереса ми, след което сама си набавих документите, направих си проверките и се погрижих за изповядването на сделката. Хайде, при покупката нямаше начин, но ЗАЩО когато продавам искате да ми натрапите услугата си, когато не я желая??? Хем ме търсят те, хем ми се карат после....БЕЗУМИЕ!

Много ми е интересно ако тук пишат и четат брокери, да ми изложат своята гледна точка за описаното по-горе поведение. Защото това не са единични случаи! Това е някаква порочна практика на всички в този бранш изглежда! А най-наглото е, че ако имат клиент за това, което предлагам нарочно му казват по-висока цена, за да могат ако го хареса да компенсират, че не са си взели комисионна от мен. Не им е достатъчно, че са го изнудили да подпише, че им дължи комисион, ако купи моя апартамент! С две думи - само вредят на сделката! Бясна съм, бясна съм, бясна съм! И ще ми вика преди огледа - да знаете, че съм казал по-висока цена, трайте си! Ама с кой акъл, бре? Ми купувачът ако е сериозен и иска да преговаря с мен за цената, какво? Как ще избегне брокерът този конфуз при огледа? Или им казва преди това: "не преговаряй с тези за цената, няма да свалят в никакъв случай"? Хора, като си търсите имот и попаднете на нещо от обявите, задължително потърсете дали няма обяви за този имот и от собственика! Брокер не ви трябва! Те не ви защитават правата, не ви гарантират сигурност при сделката, не носят отговорност при измама, в повечето случаи нямат юридическо образование, искат парите ви преди окончателното изповядване на сделката! Просто или са откраднали обявата и ви лъжат за цената, или представляват и продавача, а така съвсем нямате сигурност, че ще охраняват и вашия интерес! Търсете обяви от собственик и се обръщайте към юрист, ако искате сигурност и ако искате да не си давате парите на вятъра!


Не ви плача за комисионната, вие ми плачете за апартамента и искате да се набутате там, дето никой не ви иска. ПРОДАВАМ СИ САМА АПАРТАМЕНТА, ЗАЩОТО ТАКА МИ ХАРЕСВА!!! НЕ ТИ ИЗНАСЯ, НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА!!! НАПИСАЛА СЪМ ГО ЯСНО - ЗАЩО СЕ БУТАШ ТАМ, ДЕТО НЕ ТЕ ИСКАТ, ЧЕ И МИ СЕ КАРАШ ПОСЛЕ??? И не съм адвокат, нито съм измамила някого. Напротив - бутам измамниците в затвора с голямо удоволствие, а и съм се нагледала на имотни измами с твои колеги, гледам ви непрекъснато как пелтечите брокерите в съдебната зала!

« Последна редакция: 19 Юни, 2012, 12:02:38 от palamud »

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Само да добавя, че познавам въпросният юрист :)
« Последна редакция: 19 Юни, 2012, 10:32:47 от palamud »

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Това някоя тъпа прокурорка ли е? Или съдийка? От най-честните.
Егати овцата.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
0
Това някоя тъпа прокурорка ли е? Или съдийка? От най-честните.
Егати овцата.

Това ти мнение е най-показателното ти що за птица си. Неосъществен "юрист" станал брокер-"тарикат".
Такива като тебе скоро пазара ще ги издуха.

imotko

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 634
  • Карма: +18/-69
  • Респект: -86
    • Профил
0
Брокер определено не съм. А който се съмнява, че прокурорите са най-тъпите птици в България, може просто да гледа новините.
А пазара май отдавна щеше да е издухал всяка брокерка сволоч, осван разни невидими и паламуди.

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Имотко, прекрасно знам каква работа може и трябва да свърши един брокер и това не нито юридическата нито рекламнта, за която претендират повечето. Проблема ми е че 90% от брокерите се пънат и вършат това, което не им е работата, защото незнаят или не по-вечето не могат да свършат това за което получават 6 % от сделката. Комисионни и аз съм плащал, но за свършена работа. Не за бензина или времето на брокера... никой не пита колко си похарчили за производство на картофите, всеки гледа пазарната цена и вкуса нали?
един продава изгнили картофи на 2 лв, друг перфектни на 0.80 лв. ти от кои ще си купиш?

palamud

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
  • Карма: +2/-0
  • Респект: +1
    • Профил
0
Консултант недвижими имоти Кредитен консултант инж.Химик
Цонка Ангелова
 *scare*