Автор Тема: Какво става в ЕС или За политиката и икономиката  (Прочетена 12442 пъти)

servel

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 161
  • Карма: +17/-2
  • Респект: +10
    • Профил
Очевидно е, че кризата в ЕС се разраства и предстоят сериозни катаклизми и промени. Затова предлагам да надхвърлим проблемите в Гърция и започнем нова тема, в която да обсъждаме това, което се случва в Европа, както и неговото отражение за България, САЩ и света.

Днес ми попадна това и ме смути:




Френски банки искат 5 дена предизвестие, за да изтеглиш ... 2000 евра ??  Нещо ми напомня за средата на 90те в България, а пък Франция е основен стълб на ЕС и това ми се струва невъзможно ... *scare*  Барба, това Е ли е истина??



цялата статия тук http://www.dollarvigilante.com/blog/2012/6/14/capital-travel-controls-and-preparing-for-chaos-in-europe.html





Ivel

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 516
  • Карма: +16/-7
  • Респект: +48
    • Профил
Е това става в Европа, най-напред при нас а после и навсякъде из Европата


 

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
ЕДИН ИНТЕРЕСЕН ЗАПИС - ТОВА Е НИВОТО НА МОРАЛА ИМ!

Много яко. По нивата на звука може да се заключи, че (може би) Грозев е организирал записа, но това всъщност няма никакво значение. Павлов (ако е той, защото не си говоря с него всеки ден да му познавам гласа) си приказва адски свободно, нагло, престъпно. Престъпно, но не в юридически смисъл, а морален. Този човек е наистина пъпка...
« Последна редакция: 15 Юни, 2012, 15:55:33 от darkside »
Ас съм българче.......

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил


Аз докато питах що е то, контрол на капитала (парите), ето ...

http://www.zerohedge.com/news/capital-controls?page=1


Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=918785
Тръгна ръста на икономиката, значи скоро и продължителен при имотите.
А тръгне ли ръста на имотите първи ще закупят..........................
http://forum.imoti.net/read.php?6,272859
 *yahoo*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
barba, Франция е съвсем цоциалистичекса?

Цитат
Френската цоциалистическа партия и близките й съюзници  спечелиха абсолютно мнозинство от 314 места в 577-членното Национално събрание. Това сочат окончателните резултати, оповестени от министерството на вътрешните работи за метрополията и отвъдморските територии, и почти окончателните за вота на французите в чужбина, съобщи Франс прес.

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=918785
Тръгна ръста на икономиката, значи скоро и продължителен при имотите.
А тръгне ли ръста на имотите първи ще закупят..........................
http://forum.imoti.net/read.php?6,272859
 *yahoo*
Сахибе, изчистването на дълговия проблем има само два мирни начина:
Хиперинфлация.
или
Зверска фискална политика.
Третия е ясен - война или няколко войни.

Всичко ще бъде варианти на тия две (дано без третото!) неща.

А в Гърция мое да си направат още едни избори през август.....нищо не ги бърка. Даже е вариант да правят на маймуни всички останали......секи два месеца избори, баси колко е готину!

Мен ме тревожи друго. Отношенията между Германия и Франция се влошават с часове! Тоя тъпак Оланд обиди Кака и Кака нема да го преглътне, освен тва Сарко беше тарикат, а тоа се прави на мноу голем и преговаря зад гърба на Кака с талянците и ша прай съюз с тех.
А един проблем точно сега между Германия и Франция ще превърне проблема Гърция в невинна детска закачка, да знайте!
« Последна редакция: 18 Юни, 2012, 14:32:57 от darkside »
Ас съм българче.......

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=918785
Тръгна ръста на икономиката, значи скоро и продължителен при имотите.
А тръгне ли ръста на имотите първи ще закупят..........................
http://forum.imoti.net/read.php?6,272859
 *yahoo*
Сахибе,
точно сега между Германия и Франция ще превърне проблема Гърция в невинна детска закачка, да знайте!

Дарксайде, нещо бръщолевиш пак, кака не е на мода оттдавна и неолайнярите и тези като Невдянков кътачи също не са! Виж:
http://www.dnes.bg/world/2012/06/19/stranite-ot-g-20-shte-zasilvat-ikonomicheskiia-rastej.161664
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил

Германия раздаваше евтини кредити, внасяше благодарение на евтиния долар, евтини суровини, а продукцията си продаваше в евро на на тези, на които даваше евтините кредити. Всичко беше ок, до момента да безумно голямото задлъжняване, от където едва ли има излизане.

Какви са вариантите за излизане от това мазало ?

1. Опрощаване на кредитите.
Абсолютно грешно, защото така, от сега ще бъде ясно, че и бъдещите кредити ще бъдат вземани, за да не бъдат обслужвани.

2. Излизане от ЕЗ на Гърция, Испания, Италия... и въвеждане на старите им валути.
Възможно, но много по-скъпо. Задълженията им остават в евро.

3. Излизане на Гермния от ЕЗ и въвеждане на марката.
Вероятно, това е най- добрият вариант. Скъпа марка, обезценяване на еврото, вероятно инфлация в евро... За Германия, отново евтини суровини, но вече скъп износ. Така или иначе - скъп, евтин, пари няма. Гледайки действията на големите, може би точно това ще стане.


4. Стабилизиране, чрез фискален съюз.
Не ми е ясно

5. Нещо друго.
...

Следвайки пътя на моята логика, вероятно много грешна, би следвало всички спестявания да са в лева. Ама стиска ли ми? :D

Прилича на анкета, но резултатите не са толкова от значение, колкото вашите коментари. :)

 *drink9*

darkside

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1574
  • Карма: +112/-1
  • Респект: +679
    • Профил
Знам само, че Германия в момента може да изнудва целия съюз както си иска.
Еврозоната без Германия не мога да си представя как ще просъществува и месец.
Ас съм българче.......

koganev

  • Гост
Еврозоната не е толкова важна, че да свързваме изчезването й с кой знае какви страхотии. Тя е грешка от самото начало. Най-добре е да се свършва, докато все още има воля за траен мир. Преди еврозоната ЕС си изглеждаше съвсем наред и няма причина да не изглежда наред и след еврозоната. Така или наче нито една държава в еврозоната не може да спазва изискванията и самата еврозона си губи смисъла, става една преструвка. Много важно, че ще се загубят някакви пари. Парите се губят и по много по-тъжни причини, като природни бедствия и епидемии - една еврозона ще прежалим без кой знае колко сълзи. Важното е да има хляб за децата. Ние можем да караме и на пържоли, и на кюфтета...

Муза, ще стане нещо друго. Сегашната ситуация е нова в доста отношения и стандартните теоретични схеми няма да дадат очаквания резултат. Дори да има теория, която обхваща сегашната ситуация, то няма достатъчно здрав разум за прилагането й. На хората много им хареса харченето и те са готови да го впишат в хартата на основните човешки права - "да харчи повече, отколкото може да заработи".
Ще се случи нещо ново, но ние ще разберем, че се е случило, след няколко години, когато вече ще можем да си го обясним. Ако можем.

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Всичко зависи от "матриала", от който са направени "френските" граждани.

При вас Хасан или Ахмед е най-честото име на новородено :)

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Всичко зависи от "матриала", от който са направени "френските" граждани.

При вас Хасан или Ахмед е най-честото име на новородено :)

Хахахахахах *rofl* *rofl* Мисля, че е Мохамед Мера *rofl*
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

Невидимко

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 876
  • Карма: +29/-30
  • Респект: +67
    • Профил
Всичко зависи от "матриала", от който са направени "френските" граждани.

При вас Хасан или Ахмед е най-честото име на новородено :)

А в БГ, като какви се определят родителите на новородените българи или роми? :)

gogolcho

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1453
  • Карма: +67/-11
  • Респект: +131
    • Профил