Автор Тема: Молба за съвети за ремонт  (Прочетена 15214 пъти)

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Молба за съвети за ремонт
« -: 16 Юни, 2012, 22:05:04 »
0
   Започвам ремонт на апартамент (София) и ще моля за съвети по различни въпроси.
  За начало е дограмата. Спрял съм се на  профили с поне 5 камери (Тисен или Саламандър), стъклопакети с три стъкла (на югозапад - 2 Четири сезона по 4 мм. и 1 бяло 6 мм; на североизток - 2 Ка стъкла по 4 мм. и едно бяло от 6 мм).
   Въпросите ми са :
   1) Дотук изборът добър ли е или предлагате някакви корекции ?
   2) Дайте предложение за фирма, работеща с тези профили  (първоначалната ми ориентация е за "Нерея" за Тисен, респ. СААВ за Саламандър). Ако имате лични впечатления за тези две фирми или предлагате друга - пишете, евентуално на лични, за да не се превръща темата в рекламна. Идеята ми не е да спестя някой лев, а да получа качествено изпълнение на дограмата и качествен монтаж.
  3) Някакви съвети за обков, уплътнения и други важни неща, свързани с дограмата.
   Предварително благодаря и Наздраве !!! *drinks* За дамите, които не си падат по бирата  *drink11*

Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #1 -: 17 Юни, 2012, 00:04:31 »
0


Первази под дограмата и комарници.
Предвиждаш ли вътрешна изолация? Ако да, трябва да съобразиш с дограмата. По-точно, тези, които ти правят изолацията да се разберат с този, който взема мерките за дограмата.
Също, ако ще има изменение на нивото на пода.

 :) *drink11*

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #2 -: 17 Юни, 2012, 00:09:18 »
0
  Благодаря, Муза !  *flower1*
  Комарници и външни щори ще има - за тях също събирам инфо за качествените продукти и изпълнители.
  Външна изолация не може да се прави, защото сградата е облицована с някакъв врачански (?) камък (ако правилно съм чул) и външна изолация ще се води промяна на фасадата. Вътрешна изолация не харесвам, защото не обичам да се "запечатвам".

dodo2

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3737
  • Карма: +191/-16
  • Респект: +310
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #3 -: 17 Юни, 2012, 00:17:34 »
0
Сам казваш, че не обичаш да се запечатваш, така че моят съвет е да не задълбаваш толкова - избрал си хубави материали теоретично, така че загубите през самите тях да са малки, самата изработка и да е кофти и подухва - то е хубаво да влиза свеж въздух иначе става вредно за живеене. Стига да не пропуска и вода като има порой, де :)

*drink6*


Muza

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4525
  • Карма: +217/-26
  • Респект: +1501
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #4 -: 17 Юни, 2012, 00:53:06 »
-1

Ние направихме вътрешна изолация на външните стени и на таваните и съм доволна. :)
Отваряемите части са с такъв механизъм (не мога да се сетя как се казваше), отваря се под ъгъл.
Освен това, крилата, които явно няма да се отварят, ги поискахме тип "панорамни", т.е. без да могат да се отварят. Само трябва да се съобрази от гледна точка за миене на стъклата. :)


kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #5 -: 17 Юни, 2012, 10:47:11 »
-1
   Додо, това е интересна гледна точка   :) Ако не случа на майстори - ще има как да се самоуспокоявам  :D  *drink6*
  Муза, по-големите крила, до които има достъп, ще са неотваряеми; отваряеми (в две плоскости) са само по-малките (50-60 см. широки), вратите към терасите, както и тези от големите, които са недостъпни за чистене. За механизмите - един от въпросите ми е за качествени такива  (да издържат и по-големи тройни стъклопакети, както и да са регулируеми). Ако си доволна от твоите механизми (от колко време ги имаш; тези, които най-често отваряш, дават ли вече някаква "фира" ?) и ако по-нататък се сетиш марката им - пиши ми.  Личните впечатления са най-ценни *flower1* *flower2* *flower1*

Собственик 31

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 869
  • Карма: +45/-331
  • Респект: -655
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #6 -: 17 Юни, 2012, 16:06:39 »
0
   Започвам ремонт на апартамент (София) и ще моля за съвети по различни въпроси.
  За начало е дограмата. Спрял съм се на  профили с поне 5 камери (Тисен или Саламандър), стъклопакети с три стъкла (на югозапад - 2 Четири сезона по 4 мм. и 1 бяло 6 мм; на североизток - 2 Ка стъкла по 4 мм. и едно бяло от 6 мм).
   Въпросите ми са :
   1) Дотук изборът добър ли е или предлагате някакви корекции ?
   2) Дайте предложение за фирма, работеща с тези профили  (първоначалната ми ориентация е за "Нерея" за Тисен, респ. СААВ за Саламандър). Ако имате лични впечатления за тези две фирми или предлагате друга - пишете, евентуално на лични, за да не се превръща темата в рекламна. Идеята ми не е да спестя някой лев, а да получа качествено изпълнение на дограмата и качествен монтаж.
  3) Някакви съвети за обков, уплътнения и други важни неща, свързани с дограмата.
   Предварително благодаря и Наздраве !!! *drinks* За дамите, които не си падат по бирата  *drink11*
Тисен, Саламандър, Кьомерлинг или Шоко. Това са сериозните марки според мен.
Аз сложих петкамерна "Шоко" в детската стая на един мой апартамент и разликата с с "Рехау"-то в другите стаи е впечатляваща.
Истински разцвет на величествен римски курорт и град, Пауталия получава при императорите Улпий Траян  /97-117/ и Марк Аврелий  /161-180/, поради което в тяхна чест е наричана Улпия Пауталия и Пауталия Аврелиева.

kamen_b

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 84
  • Карма: +21/-4
  • Респект: +81
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #7 -: 17 Юни, 2012, 20:03:34 »
0
  Благодаря, Собственик !  *drinks* Значи все пак правилно съм се ориентирал.
  И отново да попитам : има ли някой впечатления (за предпочитане лични) относно двете фирми от първия ми пост - Нереа (за профили Тисен), респ. СААВ (за профили Саламандър) ?  Пишете на лични, ако не искате да им правим реклама/антиреклама  :)

ssssss

  • Ентусиаст
  • *
  • Публикации: 3
  • Карма: +0/-0
  • Респект: 0
    • Профил
Re: Молба за съвети за ремонт
« Отговор #8 -: 14 Ноември, 2013, 07:35:47 »
0

Ние направихме вътрешна изолация на външните стени и на таваните и съм доволна. :)
Отваряемите части са с такъв механизъм (не мога да се сетя как се казваше), отваря се под ъгъл.
Освен това, крилата, които явно няма да се отварят, ги поискахме тип "панорамни", т.е. без да могат да се отварят. Само трябва да се съобрази от гледна точка за миене на стъклата. :)
ne e dobre vytreshata izovaciq samo.na tavana ot kydeto se gybi toplina a za stenite stava taka :pri vynsha izolaciq kondenza se polu4ava mejdu izolaciq i stena otvun a za vutreshna izolaciq otvutre. Taka 4e vij si stenata