За всичко останало > Строителство и ремонти

Молба за съвети за ремонт

(1/2) > >>

kamen_b:
   Започвам ремонт на апартамент (София) и ще моля за съвети по различни въпроси.
  За начало е дограмата. Спрял съм се на  профили с поне 5 камери (Тисен или Саламандър), стъклопакети с три стъкла (на югозапад - 2 Четири сезона по 4 мм. и 1 бяло 6 мм; на североизток - 2 Ка стъкла по 4 мм. и едно бяло от 6 мм).
   Въпросите ми са :
   1) Дотук изборът добър ли е или предлагате някакви корекции ?
   2) Дайте предложение за фирма, работеща с тези профили  (първоначалната ми ориентация е за "Нерея" за Тисен, респ. СААВ за Саламандър). Ако имате лични впечатления за тези две фирми или предлагате друга - пишете, евентуално на лични, за да не се превръща темата в рекламна. Идеята ми не е да спестя някой лев, а да получа качествено изпълнение на дограмата и качествен монтаж.
  3) Някакви съвети за обков, уплътнения и други важни неща, свързани с дограмата.
   Предварително благодаря и Наздраве !!! *drinks* За дамите, които не си падат по бирата  *drink11*

Muza:


Первази под дограмата и комарници.
Предвиждаш ли вътрешна изолация? Ако да, трябва да съобразиш с дограмата. По-точно, тези, които ти правят изолацията да се разберат с този, който взема мерките за дограмата.
Също, ако ще има изменение на нивото на пода.

 :) *drink11*

kamen_b:
  Благодаря, Муза !  *flower1*
  Комарници и външни щори ще има - за тях също събирам инфо за качествените продукти и изпълнители.
  Външна изолация не може да се прави, защото сградата е облицована с някакъв врачански (?) камък (ако правилно съм чул) и външна изолация ще се води промяна на фасадата. Вътрешна изолация не харесвам, защото не обичам да се "запечатвам".

dodo2:
Сам казваш, че не обичаш да се запечатваш, така че моят съвет е да не задълбаваш толкова - избрал си хубави материали теоретично, така че загубите през самите тях да са малки, самата изработка и да е кофти и подухва - то е хубаво да влиза свеж въздух иначе става вредно за живеене. Стига да не пропуска и вода като има порой, де :)

*drink6*

Muza:

Ние направихме вътрешна изолация на външните стени и на таваните и съм доволна. :)
Отваряемите части са с такъв механизъм (не мога да се сетя как се казваше), отваря се под ъгъл.
Освен това, крилата, които явно няма да се отварят, ги поискахме тип "панорамни", т.е. без да могат да се отварят. Само трябва да се съобрази от гледна точка за миене на стъклата. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия