За всичко останало > Строителство и ремонти

ТЪМНА СТАЯ

(1/3) > >>

Собственик 31:
Понеже разполагам с много помещения, хрумна ми идеята да си направя "тъмна стая" по идея на Наполеон Хил, където да се усамотявам в пълна тишина и да размишлявам докато не ми нахлуят в ума добри идеи за бизнес.  Наполеон Хил в своите книги препоръчва човек да се затваря в подобна стая. Освен тъмна без прозорци, обаче имам идея и тя да е напълно тиха. Понеже брат ми е инженер и ме е вкарвал в една безехова камера, където е абсолютно тихо, си представих, че моята стая мога да направя по подобие на тази безехова камера. Понеже ще ми е даста скъпо да намеря точно такива гумени профили каквито се използват за изолиране на безеховите камери, може ли нещо подобно да постигна като оборудвам стаята със стари употребявани автомобилни гуми например?
 *drinks*

Собственик 31:
Тази е СУПЕР! Само да измисля как да я облицовам с гума по-тънко и почвам да мисля интензивно.
Сега се сещам, че и t в нея сигурно е от значение. Каква да е оптималната температура? *beer*
Щото не мога да си събера мислите в тия жеги. Трябва нищо външно като усещане да не ме дразни или отклонява вниманието.

dodo2:
Хаха :) Същата дилема имах, когато се чудех с какво да изолирам, защото имам акустични барабани (но с обратен ефект - да не ме чуват).
Ще ти стане доста тихо, като сложиш 5 cm вата, слой кори за яйца, и пак 5 cm вата - по стените, пода и тавана. Но такива екстри са да се пази от шум посока навън. За твоя казус може много по-евтино да минеш с едни хубави тапи за уши.
 *drink6*

Собственик 31:

--- Цитат на: dodo2 в 12 Юли, 2012, 00:11:32 ---Хаха :) Същата дилема имах, когато се чудех с какво да изолирам, защото имам акустични барабани (но с обратен ефект - да не ме чуват).
Ще ти стане доста тихо, като сложиш 5 cm вата, слой кори за яйца, и пак 5 cm вата - по стените, пода и тавана. Но такива екстри са да се пази от шум посока навън. За твоя казус може много по-евтино да минеш с едни хубави тапи за уши.
 *drink6*

--- Край на цитат ---
Ама те ще ми създават дисконфорт в ушите и няма никаква идея за бизнес да ми дойде, а само такава да си почистя ушната кал. *alcohol* Трябва да няма никакъв нито светлинен, нито шумов , нито механичен дразнител като усещане за да прилагам успешна автосугестия или медитация.
Чудя се и друго, дали да употребявам алкохол в тъмната стая, щото като употребя и идеите ми бликат като фонтани. *drink5* :D Като краен вариант може и да си стоя дома с превързани очи и тапи в ушите, пиейки чиста водка без мезе за да не се разсейвам и да не ми мирише. *rofl*

dodo2:
В безсъзнание гарантирано не се чува. :) Значи е достатъчна една стена и малко пространство за засилване.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия